Tüp Bebek Merkezleri zekai tahir burak hastanesine gidenler

meldir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
1.576
6
arkadaşlar bu hastanede işlemler nasıl yürüyor tüp bebek süreci ne kadar sürüyor lütfen gidenler yardımcı olabilirler mi ? rapor ne kadar zamanda çıkıyor ? yumurta toplama transfer bu konularda tecrübleri olanlardan yardım bekliyorum. :sm_confused:

arkadaşlar bu hastanede işlemler nasıl yürüyor tüp bebek süreci ne kadar sürüyor lütfen gidenler yardımcı olabilirler mi ? rapor ne kadar zamanda çıkıyor ? yumurta toplama transfer bu konularda tecrübleri olanlardan yardım bekliyorum. :sm_confused:

bende bu hastane hakkında araştırma yapıyorum ama pek fazla yorum yok....

arkadaşlar hiç mi bu hast. giden yok CADIARZU lütfen görüşleriniz yazın bize yardımcı olun..

araştırdığım kadar sana biraz bilgi vereyim .. hastane raporu hemen çıkarabilir.. yanlız üç aşılama yapılması gerekiyor.. tabi kişinin durumuna göre değişir. örneğin sperm yetersizliği vardır o zaman aşılamaya gerk yoktur rapor hemen çıkarılır..yaşın 39 sada beklemiyorlar yani aşılam yapmıyorlar.direk tüp bebeğe geçiriyorlar.. birde hemen başlamıyorlarmış iki yada üç ay atıyorlarmış yoğun olduğu için..

ewt burdayım irem banada ilaç başladılar adet için 2. günü gel dedi o gün ne yapacak bilemiyorum birde histereskopi yapacaz dedi addetten 7 yada 8 gün sonra yani taaa 2. adette mi başlayacaklar üff çok uzun yaa özel merkezde başlasaydım şimdi transferim bile olmuştu rapor almak için başladım bunlarda başka kuruma rapor vermiyolarmış anlamadım bu nası işleyiş

anladığım kadar ilk tüp bebek uygulaman. ben daha önce gazide yaptırdım .. 5 aylıkken kaybettim bebeklerimi...yumurta toplamada zaten uyutuyolar..hatta ben yarı uyanıktım.. transferde zaten basit bir işlem.. zekai tahirde toplam masraf 1500 ytl imiş

ewt burdayım irem banada ilaç başladılar adet için 2. günü gel dedi o gün ne yapacak bilemiyorum birde histereskopi yapacaz dedi addetten 7 yada 8 gün sonra yani taaa 2. adette mi başlayacaklar üff çok uzun yaa özel merkezde başlasaydım şimdi transferim bile olmuştu rapor almak için başladım bunlarda başka kuruma rapor vermiyolarmış anlamadım bu nası işleyiş

canım hiztereskopi sonrası hamile kalma şansın yüksek.. tüpler açıkmı ona bakacaklar. özele gitmiş olsan bile rapor gerekiyor.. raporsuzda 5 ila 6 yı bulur

geçmiş olsun canım benimde 6 aylık aşılama sonucu olan ikiz gebeliğim düşükle sonuçlandı. söylediğin rakam çok fazla anlamadım ücretsiz değil mi devlet hastanesi özel merkezler bile 800 e yapıyorlar.

geçmiş olsun canım benimde 6 aylık aşılama sonucu olan ikiz gebeliğim düşükle sonuçlandı. söylediğin rakam çok fazla anlamadım ücretsiz değil mi devlet hastanesi özel merkezler bile 800 e yapıyorlar.

ilaçlarla bir buçuk yani ücret 800 küsürmüş.. telefonla arayıp sordum... canım senin aşılamayla tutuysa normal yolla lma şansın yüksek... geçmiş olsun bu arada sebep olark ne dediler canım düşük için..

arkadaşlar merhaba benimde ilk kez aşılamam oldu dün.ağrım var.aşılama olan arkadaşlar sizdede ağrı oldumu ?ve bana tavsiye edebileceğiniz bişi var mı?umarım tutar:)alah isteyen herkesede bebek nasip etsin.

arkadaşlar merhaba benimde ilk kez aşılamam oldu dün.ağrım var.aşılama olan arkadaşlar sizdede ağrı oldumu ?ve bana tavsiye edebileceğiniz bişi var mı?umarım tutar:)alah isteyen herkesede bebek nasip etsin.

aşılama sonrası ağrı normal canım benimde olmuştu.. dinlen canım.istirahatını yap.. inşallah bebeğin gelir....

nihayet siteyi açabildim son zamanlarda bu sorunu sık yaşıyorum bir türlü sayfalar gelmiyor....

bende aradım ztb hast. çünkü inanmak istemedim ama malesef doğruymuş, inanamıyorum devlet hast. özel merkez gibi para talep ediyor 1500 dediler ilaçsız 600 liraymış ne için aldıklarını sordum devlet ameliyathane masraflarını ödemiyormuş. şimdilik adetin 2. gününü bekliyorum ofisi çektirdikten sonra büyük ihtimalle ssk anlaşması olan genarta geçeceğim onlara ödememiz gereken 800 + muayne ücreti raporuda ztb den alabilirsem önümüzde çok bi sorun kalmıyor hayırlısı bakalım. rapor konusu çoookkk zormuş bütün şartlarımız tutuğu halde ztb başka merkeze rapor vermiyor. nasıl olacak bilemiyorum...

nihayet siteyi açabildim son zamanlarda bu sorunu sık yaşıyorum bir türlü sayfalar gelmiyor....

bende aradım ztb hast. çünkü inanmak istemedim ama malesef doğruymuş, inanamıyorum devlet hast. özel merkez gibi para talep ediyor 1500 dediler ilaçsız 600 liraymış ne için aldıklarını sordum devlet ameliyathane masraflarını ödemiyormuş. şimdilik adetin 2. gününü bekliyorum ofisi çektirdikten sonra büyük ihtimalle ssk anlaşması olan genarta geçeceğim onlara ödememiz gereken 800 + muayne ücreti raporuda ztb den alabilirsem önümüzde çok bi sorun kalmıyor hayırlısı bakalım. rapor konusu çoookkk zormuş bütün şartlarımız tutuğu halde ztb başka merkeze rapor vermiyor. nasıl olacak bilemiyorum...

canım sen sessiz sedasız raporunun çıkmasını bekle.. hiç genarta filan gideceğim deme.. 300 ytl rapor için para alıyorlarmış..raporunu eline alınca gidersin istediğin hastaneye.. bu arada ilaçlarla birlikte genartada 1500 ytl... hatta başta fazlasıyla yatıroyorsun parayı sonra devletten alıyorsun.. örneğin 1900 sırf tedavi için yatırıp sonra 900 küsürünü devletten alıyorsun..tam rakamları bilmiyorum ama prosödür böyle.. birde çok iyi düşün özel merkezler de fiyatlar uygun ama bu işin birde sonrası var.. hamile kaldık diyelim sende benim gibi düşük yapmışsın ikinci gebelikte otamatık olarak rik altındayız. şayet özelde yaptıracaksan mutlaka hastanedede görev yapan bir doktor olsun gideceğin merkezde.. tüp bebek merkezlerinin donanımı riskli gebeliklerde pek uygun olduğunu düşünmüyorum.. o yüzden benim tercihim gittiğim merkezde doktor mutlaka bir üniversite hastanesindede çalışıyor olmalı..bu benim düşüncem.. iyi düşün öyle karar ver.. bazı merkezler rapor için yardımcı oluyor.. çünkü hastane bağlantılı doktorları oluyor.

irem74 çok teşekkür ederim ilgine bende bir öyle bir böyle düşünüyorum dün tekrar ztb devam etsek dedik bir türlü karar veremiyorum aynı şeyleri bende düşündüm en iyisi galiba takip eden dr.un muaynehanesine gitmek bütün işlemleri hastanede yaptırmak takip gerçekten çok önemli hamilelik olursa eğer işlemi yapan dr.a gitmek taraftarıyım. bende özellere güvenmiyorum... bakalım adetin 2. günü ne yapacağımıza kesin kararı vereceğiz sanırım. bu ücret işleride çok karışıkmış 800 alıyoruz diyorlar diğer kısımdan hiç bahsetmiyorlar :eek:klava: aşılama konusunda çok bilgim vardı ama tüp bebek hk. henüz çok bir bilgim ve araştırmam yok sana çokkk teşekkür ederim opuyorumnanaktan

rica ederim canım iyki kk var birbirimizle tecrübelerimizi paylaşabiliyoruz..ben bu ay olmazsa haziran sonu gibi tedaviye başlayacağım inşallah gerek kalmaz... zekahi tahiri düşünüyorum hem anneme yakın hemde özel muayrhanesi olan doktorlar var orda..telefonda sordum var ama isim veremiyoruz dediler..özellikle özel muayehanesi olan olsun istiyorum hastanede daha iyi ilgilenir.. gaziye giderken de hastane içinde özele gidiyordum 150 ytl idi ücret ama aynı devlet hastanesi gibi sıra bekliyorsun muamele aynı yani..bende aynı snin gibi aslında tam karar vermedim.. genart uygun ama hastane bağlantılı doktor yok orda.. mayayıda çok metediyorlar ama orada da hastane bağlantılı doktor yok..anatoliada aklıma yatıyor benim hastane bağlantılı doktor var ama biraz fiyat fazla..yani ilaçlarla 4ü bulur.. eşimde yine gaziye gidelim diyor ama ben istemiyorum doktorumu biraz suçluyorum çünkü 12, haftada alttan muayene etmiş olsaydı belki bebeklerim hala benimle olurdu.. yada sebebini anlayabilrdik.. hem zaten temmuz ağustos tatile giriyorlar oraya gidersem eylüle kalır... bakalım nasip.. canım bu arada senin sorun ne.. benimkini araştıra araştıra bi şey bulamadılar açıklanamayan infertilite...

Ben siteye yeni üye oldum. 34 yaşında ve 4,5 aylık evliyim. Ankara'da bir merkeze eşimle gitmeyi düşünüyoruz. Ankaradaki özel ya da resmi merkezler ve fiyatları hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. Ayrıca ben öğretmenim. Bu işlemler emekli sandığı tarafından karşılanıyor mu? Henüz hiçbir girişimimiz olmadı. Bilgi toplama aşamasındayız.

Ben siteye yeni üye oldum. 34 yaşında ve 4,5 aylık evliyim. Ankara'da bir merkeze eşimle gitmeyi düşünüyoruz. Ankaradaki özel ya da resmi merkezler ve fiyatları hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. Ayrıca ben öğretmenim. Bu işlemler emekli sandığı tarafından karşılanıyor mu? Henüz hiçbir girişimimiz olmadı. Bilgi toplama aşamasındayız.

canım resmi merkezlerde yani devlet hastanesi gibi yerlerde fiyat 800 küsür artı ilaçlar.. bazı özel merkezlerde aynı fiyata yapıyor genart gibi .. ama onda ilk başta 1900 küsür başta yatırıyorsun sonra sen devletten alıyorsun alacağını.. ama sonuçta net rakam va senin cebinden çıkan para ilaçlarda dahil 1500 ytl.. gelelim üniversite hastanelerine burda biraz daha maliyetli.. ben gaziye gitmiştim. 1300 sadece tüp bebek parası.. artı ilaçların var artı ben tek bir doktor ilgilensin istemiştim o yüzden 640 ytl de öğretim üyesi farkı vermiştim..şu an bu fark 800 küsür olmuş.ilaçlarda kişiden kişiye değişir. 1000 i gözden çıakr..özel yerlerde fiyat 3000 ila 5000 arasında değişiyor.. örneğin maya da şu an kampanya varmış 2142 artı ilaç la tüp bebek yaptırabiliyorsun. ama şimdi ben senin durumunu bilmiyorum.. yani biraz soruna görede değişiyor fiyatlar canım.. örneğin erkek infertiletisi ise yani sorun erkekde ise özel bazı şeyler yapılabiliyor.. benim sana tavsiyem iyice araştır tek tek gidip görüş aklına yatan yerlerle acele karar verme..bir kaç yerin görüşünü al... ve şunu unutma bu araştırmayı yaparken sonrası.. gebelik olştuktan sonrası çok önemli.. bu arada tüp bebekte emekli sandığı geçerli diye biliyorum ben bağkurluyum.. devlet bir bölümünü karşılyor..

ztb ile ilgili çok bir bilgi yok gidecek arkadaşlara yol göstersin istiyorum ben ztb nin özlel dr. muaynehanesine gittim ve olumlu bir görüşme geçirdik burda devam etmeye karar verdim dr.umuzda tüp bebekle devam edelim dedi bizde onunla hemfikiriz yanlız uzun protokol uygulanacak hast. 1 ağustos 30 ağustos arası tadilatta olduğu için tedaviye eylül ayında başlayacağız böylesi daha çok içime sindi hem dr.um bilgili hem hast. daha çok güveniyorum özel kliniklerde bir başlıyorsunuz aldıkları ücretlerin sonu gelmiyor hast.uygun diye düşünüyorum hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim.....

irem 74 canım naptın dr.la görüştün mü yoksa başka bir yere mi karar verdin ?

X