Tp bebee balayacaz ama doktor muayenesinden ok utanyorum

bende de erkek doktor fobisi vardı.
jinekoloğum kadındı senelerdir.
tüp bebek için ilk gittiğimde erkek doktor çıktı.
utanmadım mı utandım ama eşim beni sakinleştirdi
ve gerçek olan birşey daha var;erkek doktorlar daha sabırlı ve daha düzgün iş yapıyorlar

bı dahakı ay bızde baslayacagız ıns
utancımdan ne yaparım bılemıyorum
dr um bayan 2 yıldırda kendısıne gıdıyorum
ama yenemedım bı turlu bu sıkıntımı
tup bebek ıcın bayan dr aramaktan ıflahım kesıldı
ama erkek drların daha ıyı sakın ve kıbar oldugunu bılıyorum
velhasıl kelın ılacı hesabı canım bende senden beterım bu konuda

kadınlar tiksniyor , böyle nası desem iğreniyolar mıy mıy oluyorlar

figenn annem nerdesin bebişim alman sayfasına gel alamancı

arkadaslar kadın hastalıları konusunda herkes erkek doktorları tavsiye ediyoorr.

bende de aksi gibi bayan dr takıntısı var -tatlicadiarzu-
bayan doktora denk gelince geriliyorum
dünyanın en tatlı insanı dahi olsa farketmiyor:nazar:
ben hangi doktoru kadın seçtiysem mutlaka problem çıktı
genelde kaprislilere denk geldim
ama bu kadar erkek dr gittim hiç böyle bir problem yaşamadım
zaten en son doktorum melekimdi benim (osman hocam sen çok yaşa:roflol:) :1rolleyes:
çok soru sormayı seven biriyim ve hangi kadın dr gittiysem delirdi:roflol:

bak haklısın kadın doktorların çoğu anlayııssız oluyooo ama erkek doktorlar hem anlayışlı hem sorulara cevap verıyooooo ama yınede hıç bırıne rabbım muhtaç etmesın ya............

haklısınız kızlar erkek doktorlardaha ii ama onlarında uyuzu cok melek deiller valla:kızgın:

bence de utanmak çok normal kızlar.hele regliyken muayene olduğumda çok kötü hissediyorum.
fakat yapacak bişey yok.o bir doktor işi bu, bizler de hastayız.ha dişçi ha jinekolog.böyle diyorum
ama her bacaklarımın arasında bir adamın kafasını yan tarafta da bir hemşire gördüğümde kötü
hissediyorum.ama utanıyorum diye de doktora gitmeyecek halim yok.bu arada kesinlikle erkek
doktorların daha çok isim yaptığını biliyorum.kadın doktor diye takıntı yapmamak gerekli bence.

meraba kızlar...bende bu ay tüp bbek tedavisine başlıyorum inşallah...bende utanıyorum benimde doktorum erkek ama ilk muayenede problem olmadı dediğiniz gibi doktor bakmıyo bile..toplama anındada uyuyosun o da rahat ama transfer???ve transfer ağrılımı oluyo benim asıl merak ettiğim o tecrübeliler paylaşırsa çok sevinirim....rahim filminden daha fazla acı duyuluyomuş öyleyse çok zordur benim rahim filmim çok acılı olmuştu ama aşılama rahattı çok az acı duydum aşılamada...

canım merhaba,
ben transferi hiç yaşamadım ama rahim filmi çektirdim fındıkzade radyomar da. karınca ısırıyı bile hissetmedim.

bı dahakı ay bızde baslayacagız ıns
utancımdan ne yaparım bılemıyorum
dr um bayan 2 yıldırda kendısıne gıdıyorum
ama yenemedım bı turlu bu sıkıntımı
tup bebek ıcın bayan dr aramaktan ıflahım kesıldı
ama erkek drların daha ıyı sakın ve kıbar oldugunu bılıyorum
velhasıl kelın ılacı hesabı canım bende senden beterım bu konuda

bu konuda sizlere katılıyorum bende sanki erkek doktorların daha sabırlı ve daha iş gözuyle daha rahatlatıcı olduklarına kanaat getirdim dr. aret beyi tanıdıktan sonra.
kadın doktorlara canım acıyor desen bişey olmaz bu kadar dan falan diyebiliyorlar
ama galiba utanma meselesini kaldırmamız gerekiyor :)
benim eşim ilk zamanlarda karşıydı ama doktoru tanıyınca mecbursun rahat ol dedi
o öyle diyince ben de salıcam herhalde kendimi :):asigim:

transferi anestezi altında yaptırmıştım

benim bildiğimde toplama anestizi li olup transfer kendinde oluyorsun diye
acaba senin doktorun kasılmayasın gerilmeyesin diye böyle yaptı
çünkü transferde de çok sakin ve kasılmaman lazımmış

bende transferi anestesili oldum bence en iyisi.idrara sıkışma yok transferden sonra tuvalete gitsemmi gitmesemmi derdi yok hepsini onlar halletmiş oluyor:eek:

yok kıs idrarıdamı yaptırıyolar :)
vajinismus hastasıyım ben şekeirm kronik..
korktuğumdan oldum anestezi ile

evet ben öle oldum.su içeyimmi dedim yok dediler.önce serumla idrara sıkıştırmışlar işlem bitincede boşaltmışlar.uyandığımda tuvalete felan gitmedim ben

Ya arkadaşlar şu insan beyniyle değişen teknolojiye ve yapıalanlara inanamıyorum
bi kaç saat idrara çıkmaman için bile neler düşünüp yapıyorlar doktorlar
allah onlara muhtaç etmesin ve onlarsızda bırakmasın bizi

liva transferde ağrı yok. hoş benim rahim filmim de harikaydı hiç ağrı olmadı şişli ecomar tavsiye ederim herkese. ama ben sıkışık beklemeyi hiç sevmem. transferde idrara sıkışık beklemek çok kötüydü. hemşire ultrasonu karnımda gezdirdiğinde çatlayacak gibi oluyordum. sonrası da 20 dakika bekledim sürgü istemeyeyim diye ama sonunda kasık ağrısından çatlayıp istedim. yoksa başka bir derdi yok. ama bu yüzden rahim filminden daha kötüydü benim için :eek:

X