Bebek Beslenmesi bebeklerinizi uyutmak için neler yapıyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
benim oğlum geceleri uykuya dalmakta zorlanıyor. emzirerek ya da kolumuzda sallayarak uyutuyoruz. sizler neler tavsiye edersiniz?

valla her yöntemi denedim.ağlatarak,kolumda başını göğsüme koyup şimdi ayağımda sallıyorum ve emzik en büyük kurtarıcım ama gündüzleri uyumuyor en fazla 2 saat oda ayrı saatlerde.akşamları ise en geç 8 de uyuyor sabah 7ye 8 e kadar.geceleri emzik kullanmıyoruz çünkü yüzükoyun yatıyor.o yüzden uyutmak akşamları bazen zor oluyor.yinede çok şanslıyım geceleri uyuduğu için

canım ben her yöntemi denedim ama battaniyede sallamadan uyumuyo uyuyuncada 2-3 saat mutlaka uyuyo 2 gundür 50cc süt veriyorum gece sadece 1 kez kalkıyo gece bizde emzik vermiyoruz yüzünkoyun yatıyo..önceden bazen gece bile battaniyede sallıyoduk eşimle çok şukür bu ara yok bide gündüz battaniye işini bırakdırsak çok iyi olucak....

benim kuzu emzik almıyor. bazen 1 saat emerek uyuyo.

gündüzleri kucakta gezerek uyuyo,kesinlikle durmadan odaları geziyoz.sonra çevreye baka baka sızıyo.geceleri emzikle sallıyom kucağımda,ama uykuya geçince emziği çıkarıyom.ama en fazla uykusu gece oluyo,oda 2 saat.

gündüzleri kucakta gezerek uyuyo,kesinlikle durmadan odaları geziyoz.sonra çevreye baka baka sızıyo.geceleri emzikle sallıyom kucağımda,ama uykuya geçince emziği çıkarıyom.ama en fazla uykusu gece oluyo,oda 2 saat.

kaç aylık bebişin?

büyüdükçe uyuma süreleri uzuyor canım. merak etme. bi de güzelce emmişse daha uzun uyuyor.

aslında çok emiyor,başka bi topiktede yazmıştım,2 saaatte 130ml falan içiyo ama yok uyumuyo,gazınıda çıkarıyom,ama ille gezecek,öyle uyuyo,bi saat kucakta odaları gezdiriyom beyimize,kollarım kopuyo valla..

benim oğlum geceleri uykuya dalmakta zorlanıyor. emzirerek ya da kolumuzda sallayarak uyutuyoruz. sizler neler tavsiye edersiniz?

sallamaya alıştırmasan iyi olur canım, biliyorum hiç kolay değil .benim de 8,5 aylık kızım var , ilk 3 ay çok sıkıntı çektik ama zamanla düzene girmeye başladı .
-önce kesinlikle onunla inatlaşmamayı öğrendim, gerçekten uykusunun gelmesini bekledim
- sonra yatağında uyumaya alışması için yatağına yatırdım , beni görebileceği gibi başucunda oturup yanında olduğumu , güvenle uykuya dalabileceğini hissettirdim ..
- yine de uyumamakta ısrarlı ise hiç zorlamadan kucağıma alıp biraz sakinleştirip tekrar yatağına yatırdım ( bi nevi soğuk savaş , sen inatsan ben de inadım dedim ama bunu güzellikle dedim :))
- uyuyuncaya kadar bu böyle devam etti , eğer çok ileri gidip ağladıysa vazgeçtim uyutmaktan uyumak için yalvarıncaya kadar ( ki bunu hareketleri ile belli ediyorlar ) yatırmadım
- sonuç : buyrunnnnnnnnn zafer benim :lepi: artık uykularımız gayet düzenli yatağına yatırdığımda uyuması gerektiğini anlıyor ve güzelce uykuya dalıyor Şeniz

ben herakşam banyosunu yaptırıp bebe yağıyla masaj yapıyorum daha sonra emzirip beşiğine yatırıyorum ellerini yarım kundak yapıp emziğini verip sallıyorum bu sallama işi ya 1 saat yada 2.5 saat sürüyo sonra uyuyo :)

ya sizin yazdıklarınızı okuyunca ne kadar şanslı olduğumu anladım...
maşaallah oğlum kucakta asla uyumuyo yatğında uyuyor ve geceleri yatğına koyduğumda uyuyo 3-4 saat acıkınca gözü kapalı mızıldanıyo ışıgı bile acmadan emziriyorum ve yerine koyuyorum 10dk falan emiyo.
gündüzleride bazen emziriken uyuyo bazende yatağına yatırıp yüzüne tülbent örtüyorum ve haff sallayınca uyuyo mızıldanırsa alıp gazını çıkarıyorum tekrar yatırıyorum...
gün içerisinde belli saatlerimiz var uyanık kalmak istediği akşam 6 ile 8 arası sabah 7 ile 8-9 arası o saatlerde ısra etmiyorum uyusun diye onu öyle bi yoruyorum ki masaj yapıyoruz geziniyoruz hoplatıp zıplatıyorum yani çok şükür halimize allah uykusuz bebeklere uyku versin...

Benim oğlum emerek uyur,emmeden asla uyumaz..bir de arabaya bindiğimizde dayanamıyor,uyuyor:)

ilk aylar annemler battaniyede sallmaya alıştırmışlar ben işte iken sonra dayanamdık hamak gibi beşik kurduk duvara onda uyudu bir süre beşikten atlayıp diğre odaya gitmiş birgün ben dalmışım kafası kızarmış düşünce ama ağlamamış ozaman beşiği söktük ayakta sallayayım bari en azından tehlikesi yok dedim bir süre ayakta salladık 2 ay önce anneannemiz salıncak aldı bu seferde onda uyumaya alıştı .
çok zor uyuyor kendikendine uyuması benim için hayal

ayagimda salliyorum cogu zaman uyuyor eger cok aglarsa ya emziriyorum ya da banyo yaptiriyorum o zaman misil misil uyuyor ama bugun kendi kendine uyumaya alissin diye yatagina biraktim 20 dk agladi ama uyudu.aglmasina dayanamadim ama kucagima da almadim.yoksa hep sallanmak istiyor.

benim bebiş 2 buçuk aylık kendi kendine uyuyor emzini emerek akşam 11de yatıp sabah 6da kalkıyor emip tekrar uyuyor kendi kendine uykusunda bir problemim yok çok şükür hatta bazen kendim uyutmamaya çalışıyorum bayılıyo uyumaya allah herkese kolaylık versinn

X