yeni doğan bebeğiniz için hangi marka niveamı johns babby mi dalin mi sebamed mi

filizerdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2008
190
1
mehaba ağustos 1 de kısmetse doğuracağım ege mi erken gelmezse tabi:)
benim sorum şu bebeğinizin kremini şampuanını ve bunun gibi ürünlerini hangi marka kullanıyorsunuz cevaplarsanız sevinrim...

valla ben tüm setiyle birlikte jhonson baby aldım ablamda penaten marka şampuan verdi zaten penaten le jhonson aynı firmanın ürünü penatenin arkasında mutlaka jhonson & jhonson yazar bunları kulanmayı düşünüyorum
sonuçta jhonson ylların markası
ama çevremdeki bir çok kişi nivadanda çok memnun dalin artık eski özelliğini yitirdi diye düşünüyorum

zatend dalinin o baskın kokusunu oldum olası hiç sevmedim bebeğimi yıkadıgımda kendi kokusu olmalı üstünde şampuanın deil

sebamed ozelıkle ılk ay kullanın bende kızımda eltımde bebeginde aynı sorunu yasadık dalın set aldık cocug yuzu cıldı mahvoldu doktor sebamed kullanın ılk aylarda özelikle dedı dıyerlerınde cınko varmış alerjı yapıyormuş nıveayı kesınlıkle tavsıye etmıyorlar dalınde sampuanı gozyakıyor saclarını mahvedıyor yaglarıda cok agır emmıyor vucudu bırde organik sabun var chicconun onu tavsıye edıyorlar:emir_bebek:bebegın saglıgı için bıraz paraya kıyacaz napalım:ecrin_bebek:

bende araştırdım bugün eczane ve kozmetikçilerde kesinlikle hiç kıyaslamayın sebamed alın dedi hepside
şampuan 250 ml
pişik kremi 100 ml
sabun
ve yağ 100 ml
bunlar önemli dediler %30 indirim yapan bi yerde buldum hepsi 54 ytl ye mal oluyo
sebamed alacam ben.

sebamed gerçekten en iyisi olduğu için mi yoksa kar marjı daha yüksek olduğundan mı sürekli onu öneriyorlar acaba araştırmak lazım.

canım sen bilirsin tabiki ama sebamed tam olarak kozmetik sınıfına girmiyor ilaç sınıfındada sayılabilir çünkü benim bugüne kadar sorduğum bütün doktor ve eczacılar onu tavsiye etti kendi çocuklarındada kullandıklarını söylediler bende sebamed aldım.bu arda ilk 40 gün için ıslak mendil unibaby yeni doğan tavsiye ediyorlar onu aldım

canım ben kızıma sebamed kullanıyorum şampuanda çok memnunum. nivea nın pişik kremi ve nemlendiricisinide çook tavsiye ederim süper valla

aralarında çok fark yok tanıdık eczacılar bide ben sebamed alcam ya.

arkadaş fiyat farkından değil kar farkından bahsetmiş canım ve doğru bir olasılık yani olabilir

ama sonuçta hepsi bilinmiş ve denenmiş ürünler
zaten her bebeğin kendine özgü bir cildi vardır her cilt her ürünü kabuletmez
yeğenime tüm bakım ürünlerinde penateni kullanmamıza rağmen ıslak mendilde sadece dalini kullanabilmiştik diğerleri pişik ve alerji yapıyodu ( canbebe, jhonson, haggıs vs.)

yani o yüzden aldığın ürünleri ufak boylarda al stok yapma sonra bebeğinin cildine alerji yaparsa
tabiri cazise aldıkların elinde patlar a.s.

aralarında çok fark yok tanıdık eczacılar bide ben sebamed alcam ya.

canım ben şu an nivea kullanıyorum,bir ara eşim nivea bulamadığı için eczacının tavsiyesi üzerine sebamed almış,onu da kullandım. Kalite olarak ikisinin arasında pek bi fark göremedim. Fiyat olarak sebamed bir kaç lira daha yüksek ama pişik kremi ve yağının gramajı niveadan daha düşük,bu aradaki fiyat farkını biraz daha arttırıyor.

Canım içine hangisi siniyorsa onu al tabi,zaten bu tarz ürünler zamanla oturuyor,deneme yapa yapa bir tanesinde karar kılıyorsun. Evde 4 farklı markanın pişik kremi öylece yarım yarım duruyor :)

Kesınlıkle sebamed dıyorum ben bılmıyordum kızkardaŞım tavsıye ettı arkadaŞı kullanıyormuŞ ..ÖbÜrlerını hıÇ tavsıye etmem.ben kÜÇÜk kızıma hep onu kullandım Şımdı yenı doĞana da kullanacaĞım popo temzıleme bezı almıyorum ÇÜnkÜ ılık sulu pamuk en ıyısı.....

Ablam bana johnsons un setini almış bakalım sağlıcakla doğsunda bebiş beğenmezse sebamedide deneeriz Allahın izniyle...

bebe yağı konusunda hiçbir fikrim yok ama şöyle söyleyeyim ben ortalamanın biraz üzerinde bir fiyatla ve marketlerde satılan şampuanlar arasında seba-med in üstüne şampuan tanımıyorum. kendim kulanıyorum, çok memnunum ve eminim bebe yağı da en iyisidir.

ben eczaneden sanosan diye bir markanın ürünlerini aldım, kokusuz, petrol ürünü ve paraben içermiyor.

%50 kampanya vardı şampuan, yağ, sabun, vücud şampuanı, ıslak mendil pişik kremi, pudra, gögüs pedi şeklinde bir set, çantayla birlikte 76 TL ye aldım.
www sanosan-tr com diye de internet sitesinden bakabilirsiniz.

ben sebamed aldım..sabun şampuan,pişik kremi ve bebe yağı 60 lira tuttu..diğerleri daha uygun ama içime sinen bu..kozmetik sınıfına girmiyor..kendim için bile sivilce egzama mantar gibi bir rahatsızlığım olduğunda doktor hep sebamed önermiştir..demek ki en sağlıklısı..

X