Hamileliğinizi ailelere ne zaman ve nasıl haber verdiniz?

deppo

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2007
523
1
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 5 haftalık hamile olduğumu geçen hafta öğrendik. Ancak hala ailelere haber vermiş değiliz. Doktorumuz kesemin normalden küçük olduğunu söyledi, o nedenle cesaret edip söyleyemiyorum. Annemle konuşurken bir türlü çıkmıyor ağzımdan...Acaba riskler kesin olarak ortadan kalkıncaya dek söylemesem mi? Boşuna üzmek istemiyorum insanları...Ama sonra annem darılmaz mı bana söylemedim diye? Ne düşünüyorsunuz, siz bu işin altından nasıl kalktınız?

ben söyledim..iki hamilelik yaşadım her ikisinide daha 4 haftalıkken söyledim..
olacağı varsa oluyor.
ne diye saklayayımki..

valla ben biliyordum gebe olduğumu... 3 haftalıkken falan biliyordum :) hissediyordum, anneme hemen söyledim. şüpheleniyorum diye. beraber beklemeye başladık...
regl günüm geçti, ertesi gün test yaptık evde sabah eşimle.
yani tam geçen hafta, 25 mayısta... test sonucu pozitif çıktı.
sabah 7:30 falandı yani. önce halasını aradım meleğimin.. o da haber bekliyordu.. çok sevindi... sonra annemleri aradım... çıldırdılar sabahın köründe :) 1-2 saat sonra babaannemizi aradık..
böylece çok yakın ailemiz öğrendi kısa sürede...

diğerleri henüz bilmiyor.. 5+2 olduk bugün. :)

Ben kendi anneme hemen söyledim. o Almanyada yaşıyor. Güzel haberi olsun sevinsin o gurbet elde diye hastaneden çıkar çıkmaz aradım.
Eşimin annesi panik atak olduğu için ona zuzumun kalp atışlarını görünce yani 7 haftalık falan olunca söyledim.

ben söyledim..iki hamilelik yaşadım her ikisinide daha 4 haftalıkken söyledim..
olacağı varsa oluyor.
ne diye saklayayımki..

Saklamaktan ziyade kötü bir şey olursa üzülsünler istemediğimden...Herşey kesinleşince, kalp seslerini duyunca söylemek daha iyi gibi geliyor...Bir yandan da böyle büyük bir haberi eşimden başka kimseyle paylaşamamak sıkıntı veriyor....

valla ben biliyordum gebe olduğumu... 3 haftalıkken falan biliyordum :) hissediyordum, anneme hemen söyledim. şüpheleniyorum diye. beraber beklemeye başladık...
regl günüm geçti, ertesi gün test yaptık evde sabah eşimle.
yani tam geçen hafta, 25 mayısta... test sonucu pozitif çıktı.
sabah 7:30 falandı yani. önce halasını aradım meleğimin.. o da haber bekliyordu.. çok sevindi... sonra annemleri aradım... çıldırdılar sabahın köründe :) 1-2 saat sonra babaannemizi aradık..
böylece çok yakın ailemiz öğrendi kısa sürede...
diğerleri henüz bilmiyor.. 5+2 olduk bugün. :)

Canım ne güzel, ilk günlerden ititbaren coşkuyla karşılamışsınız bebeğinizi...Malesef bizde henüz kutlama yok...Şu içimdeki korkuları bir atabilsem...

Ben kendi anneme hemen söyledim. o Almanyada yaşıyor. Güzel haberi olsun sevinsin o gurbet elde diye hastaneden çıkar çıkmaz aradım.
Eşimin annesi panik atak olduğu için ona zuzumun kalp atışlarını görünce yani 7 haftalık falan olunca söyledim.

Evet canım, bir de insanın bunu kendi annesine söylemesi daha kolay oluyor...Bilmiyorum belki bir kez de başka bir doktora gidip ona göre söyleyeceğim :çok üzgünüm:

deppo'cum, içini ferah tut. negatif fikirler negatif olayları çağırır... pozitif düşün, pozitif olsun.. oki doki?

deppo'cum, içini ferah tut. negatif fikirler negatif olayları çağırır... pozitif düşün, pozitif olsun.. oki doki?

Yalelcim bugün 3.30'a başka bir doktordan randevu aldım, ondan sonra belli olacak inşallah herşey...desteğin için çok teşeşkkür edrim. Dün de gitmiştik doktora, vajinal ultrasonla bakılmıştı. Bu kadar sık ultrasonla bakmak bebeğe zararlı değildir değil mi?

valla ben 5 haftalıkken öğrendim öğrendiğim gibi de eşimden önce annemi aradım.

canım ultrasonun hiçbir zararı yok erken baktığınız için belki de küçük gibi görünmüştür inş bir şey olmaz
ben 2 yıl bekledm bebeği her regl gecikmesinde hevesle anneme söyledim test yaptım ama negatif çıktı vew sonnda bıktım:) en son gecikmede annemle öylesine konuşurken ya benim de regl gene gecikti of çok da yorgunum halsizim diye dert yanıyordum annem bi duraksadı ve sen hamilesin dedi yok ya dedim bıktım ben umutlanmaktan yapmayacağım bu sefer hemen test filan, o ısrar etti yap diye. ben gene de 10 gün geçene kadar yapmadım:) sonra pozitif çıktı:) annem hemen öğrenmiş oldu babama söylemiş sevindiler işte. ama doktora gidince kayınvaldemlere söyledk yani dr bir onayladı, sonra da her doktor çıkışı ben annemi eşim kendi annesini arayıp son durumu haber veriyoruz dün de randevum vardı 16+5im artık, anneme sordum sence nedir bebeğimin cinsyieti diye erkek dedi:) doktor da erkek dedi bir oğluşum olacak yani gene annem bildi:) bu anneler her şeyden anlıyor hemen, hem de kilometrelerce uzakta olmasına rağmen:)

canım ultrasonun hiçbir zararı yok erken baktığınız için belki de küçük gibi görünmüştür inş bir şey olmaz
ben 2 yıl bekledm bebeği her regl gecikmesinde hevesle anneme söyledim test yaptım ama negatif çıktı vew sonnda bıktım:) en son gecikmede annemle öylesine konuşurken ya benim de regl gene gecikti of çok da yorgunum halsizim diye dert yanıyordum annem bi duraksadı ve sen hamilesin dedi yok ya dedim bıktım ben umutlanmaktan yapmayacağım bu sefer hemen test filan, o ısrar etti yap diye. ben gene de 10 gün geçene kadar yapmadım:) sonra pozitif çıktı:) annem hemen öğrenmiş oldu babama söylemiş sevindiler işte. ama doktora gidince kayınvaldemlere söyledk yani dr bir onayladı, sonra da her doktor çıkışı ben annemi eşim kendi annesini arayıp son durumu haber veriyoruz dün de randevum vardı 16+5im artık, anneme sordum sence nedir bebeğimin cinsyieti diye erkek dedi:) doktor da erkek dedi bir oğluşum olacak yani gene annem bildi:) bu anneler her şeyden anlıyor hemen, hem de kilometrelerce uzakta olmasına rağmen:)

Canım bu sabah annemi aradım ve söyledim...nasıl bir rahatlık geldi üstüme anlatamam...Haftaya bebeği ve kalp atışlarını görmemiz gerek dedi doktor o yüzden beklemedeyiz. Şimdilik babama söylemeyecek, haftaya herşey kesinleştiğinde herkese söyleyeceğiz hayırlısıyla...Ohhh gerçekten ya şimdi anneliğe daha hazır hissediyorum kendimi :nazar:

canım tebrik ederim bebeğinin kalp atışlarınıda duyacakmışsınız yakında.en başta demişsinya riskler diye ben hamile olduğumu bebiş 5 haftalıkken öğrendim hemende koşa koşa aileme yetiştirdim hatta gece 12:30 da gittim anneme 12:00de de kayınvalideme dayanamazdım patlardım yetiştirmesem sen iyi dayanmışsın daha önnde uzun bir süreç var sirk olan onun için rskleri düşünme canım hiç.

canım tebrik ederim bebeğinin kalp atışlarınıda duyacakmışsınız yakında.en başta demişsinya riskler diye ben hamile olduğumu bebiş 5 haftalıkken öğrendim hemende koşa koşa aileme yetiştirdim hatta gece 12:30 da gittim anneme 12:00de de kayınvalideme dayanamazdım patlardım yetiştirmesem sen iyi dayanmışsın daha önnde uzun bir süreç var sirk olan onun için rskleri düşünme canım hiç.

eftelyacım, çok teşekkür ederim desteğin için...herşeyin hayırlısı...olursa ne güzel...olmazsa da muhakkak bir hayır vardır...bu haberi aileden kimseye söyleyememek omzumda yüktü şimdi yüküm azaldı annemle paylaşınca...inşallah sonu da hayırlı oa.s.lur.

Canım bu sabah annemi aradım ve söyledim...nasıl bir rahatlık geldi üstüme anlatamam...Haftaya bebeği ve kalp atışlarını görmemiz gerek dedi doktor o yüzden beklemedeyiz. Şimdilik babama söylemeyecek, haftaya herşey kesinleştiğinde herkese söyleyeceğiz hayırlısıyla...Ohhh gerçekten ya şimdi anneliğe daha hazır hissediyorum kendimi :nazar:

aLLAH HAYIRLISIYLA KUCAĞINA ALMAYI NASİP ETSİN CNM İNŞ:) ÇOK SEVİNDM RAHATLAMIŞSINDIR EN AZINDAN. aklına kötü şeyler getirme her şey yoluna girer kendini rahat bırak

şu anda 6 . haftanın içindeyim ve ailelerimiz henüz bimiyor arkadaşlr nasıl dayanıyorsun diyor vallahi sağlıklı oldugunu bir görelimde ondan sonra söelyleriz aklıma kötü şeyler getirmiyorum ama üzülmeyelim sonra diye

Ben haftasonu sınavdan donerken gebelık testı almıstım,O gun o kadar yorgundumki.Aksam yemegı oncesı testı yaptım pozıtıf cıktı ama hala olmaz yoktur dıyordum ıcımden de sevınıyordum.Hemen kuzenımı aradım havalara uctu :) Sonra yemeklerı hazırladıktan sonra esımın tabgının yanına peceteye sardım testı.O da bunu neden bu kadar katladınkı derken testı gordu,aa bu çift çizgi.. dedı ve o anda kahkahaları savurdu etrafa baba oluyorum dıye yemegı yeyene kadar gorumcem,arkadasları herkesı aradı,sonra hemen gıyındık,saat aksam 10da hastanedeydık,kan testi ıle hamıle oldugumu ogrendıgımızde saat 11di ve eşim o gun herkesi aradı. Çok mutluluk verıcıydı :KK70:

ben idrar tetini sabah uyanır uyanmaz ona yaptırdım eeeeeeee napalım babiş olmak kolay mı beraber öğrendik yani hepde öyle olmasını isterdim kaydirigubbakcemile2

benim adetim 1,5 hafta geçmişti ama düzensiz olduğu içinn zaten ihtimal vermiyodum eşimin sayısında da düşüklük vardı ayrıca en son bi sabah arkadaşlar sen çok sinirlisin gel bi test yapalım dediler öğleden sonra öğrendik hamileydim eşim zaten test yaptırmaya gittiğim biliyodu öğrenince telefonu açtım ve hayatım baba oluyosun dememle yanıma koştu aynı yerde çalışıyoruz zaten. hemen annesini aradı eşim ve bundan sonra kendine iyi bak bize lazımsın dedi kayınvaldem de hemen ağlamaya başladı anladı. kendi annemleri aradım kız kardeşime teyze oluyosun dedim o hadi be dalga geçme diyodu 2-3 kez tekrarladım bak abla dalga geçme telefonu kaparım falan inanamadı sonra annemle konuştum hepsi çok mutlu oldu

benim ailemin hala aberi yok eşimin ailesininde sadece kardeşim biliyor opuyorumnanaktan

ben 6 haftalikken hamile oldugumu ögrendim, hersey normal dedi doktor. annem o ay sadece 1 gün regl oldugumu biliyodu doktordan gelince önce esime söyledim ama anneme telde söylemek istemedim. esime sen ara cayi hazirlayin biz geliyoruz de dedim. esime sormus annem esimde bisey yokmus napalim bidahaki sefer demis ay cnm annem nasilda üzüldü. veeee snra gittik anneme tabi ben zor tutuyorum kendimi dayanamadim cantamdan ilk ultreason fotosunu cikardim.. annem arkasi dönüktü "anne torununun ilk fotosunu görmek ister misin?" dedim allahim nasil döndü arkasi " ne, ciddi misin sen?" dedi fotoyu görünce bakti sarildi agladik sevincten beraber :) cok güzeldi o anda babam geldi iceri ondada ayni mutluluk tabi tarif edilmezdi, ilk torunlari olacak bide allah nasip ederse.. ayyhh ne uzun yazdim allahim insalllah kucagimiza almayi nasip eder o mutluluguda yasatir insallahh

bizde öğrendiğimzde 1 aylıktı eşimde bende ailelerimize ağlayarak hbr verdik çok güzel bir duygu

X