Bebek Beslenmesi kızlarr bebe bisküvisi yaptım süper oldu(resimli)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

seli54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
1.045
487
daha önce burada bebeğimneyesincomdan aldığım tarifi yayınlamıştım onu yaptım bu sabah ufaklık da zevkle beni izledi tarifi hatırlayalım
10 tepeleme yemek kaşığı un
1 ç.brd. pekmez
1 yumurta (bebek 1 yaşından büyükse 1 yumurta küçükse yumurtanın beyazı alerji yapacağından 2 yumurta sarısı koyalım, ben sarılar beyazından iyice arınsın diye elimle ayırırken aynı zamanda patlatmamaya dikkat ederek suyun altına tutuyorum iyice beyazı gidiyor
100 gr tereyağ
vanilya

pürüzsüz bi hamur olunca kalıplarla kestim
http://img268.imageshack.us/img268/9862/04052008013crop.jpg

kestikten sonra tepsiye dizip 170 derecede 15 dakika pişirdim bu tarifle 1 tepsi doldu
http://img268.imageshack.us/img268/8366/04052008014crop.jpg

veeeeeeee sonuç
http://img268.imageshack.us/img268/4003/04052008016crop.jpg

bu arada bisküvileri derin dondurucuya attım ve her gün 4-5 tane taze taze çıkarıcam kahvaltısına meyveli yoğurduna meyve püresine ezerek katabilirsiniz vaktiniz olmadığında devam sütüyle veya anne sütüyle ezerek direk kahvaltı şeklinde bile verilebilir çok besleyici ben yumurta sarısı veya peynirle dönüşümlü veriyorum biraz da ılık su tabii ya da devam sütü.. miniklere afiyet olsun..

canım ellerıne saglık kasım annelerınde bır arkadasımız da yapmıstı ve cok memnun kalmıstı
ama buzluga atmana gerek yok sanırım
kurabıye saklama kutularından saklanabılıyormus

canım cok güzel gözküyo burdan:)
ellerine sağlık.afiyetle yesin bebişincokacimcoook

ellerine sağlık çok güzel görünüyorlar ben de imrendim, hafta sonu kızıma yapıyım bari, ama sanki birazcık daha az pişirseymişsin gibime geldi ne dersin :)

yok canım rengi pekmezden dolayı kahverengi oluyo :) eşimde öyle sandı 15 dakika pişti zaten şekerle yapsan beyaz olur

yok canım rengi pekmezden dolayı kahverengi oluyo :) eşimde öyle sandı 15 dakika pişti zaten şekerle yapsan beyaz olur

ama pekmez ile daha sağlıklı olur di mi :uhm: ellerine sağlık , bebişine de afiyet şeker olsun yarasın alkisalkisalkis

tabii o yüzden pekmez koydum zaten hem demir hem doğal şeker kaynağı :)

Ellerinize sağlık,afiyet olsun bebişinize,bebişlere.
Bir sorum olacak,margarin zararlı olduğu için kesinlikle kullanmıyorum.Sıvı yağla yapılabilir mi acaba?

ellerine sağlı seli, kız canım çekti vallla.... ben de yapcam da.... benim cadı 5 aylık yumurta ve pekmez den tedirgin oldum sen ne dersin verebilir miyim ki......

sıvıyağla olmaz ama bebeklere günde 1 çay kaşığı kadar tereyağ verilebiliyor zaten beyin gelişimleri için gerekli margarin zaten kesinlikle ben kendime dahi kullanmıyorum sıvıyağla denemedim ama bu tip şeyler katı yağ istiyo genelde 5 aylık olan bebek için biraz daha beklemekte yarar var 6 ayını tam doldursun belki ağır gelir şuan

iki kez bende yaptım ama sert oluyo biraz ezmesi zor oldu.ama tadı çok güzeldi kendimde yiyordum kızımla beraber.uğraşmak zor geldi valla şimdi hazır veriyorum.

bunun aynısını ben de yaptım... tereyağına un katılmış gibi değişik bişey oldu... hiç hoşuma gitmedi benim tadı...yapmadım bi daha...

Ellerinize sağlık,afiyet olsun bebişinize,bebişlere.
Bir sorum olacak,margarin zararlı olduğu için kesinlikle kullanmıyorum.Sıvı yağla yapılabilir mi acaba?

canim margarin degil tereyagı bir miktar cok degil bebeklere veriliyor..yani ben corbalarinada sık degilama arada bir katiyorum..o besini alsinlar diye.sende verebilirsin..opuyorumnanaktan

arkadaşlar bu arada fırında bişirirken (klavye bozuk da bazı tuşlar basmıyor ben de benzerleriyle idare ediyorum) 120 derecenin üstünde akrilamid oluşuyomuş bence bu tarifi 100 derecede işirsek olur yavaş yavaş kurutarak zaten sanki 170 derece biraz fazla mı geldi ne

ben hemen bugün yaptım. bence güzel oldu ama bakalım ufaklık beğenecek mi. paylaştığın için tşk.

serpil.

X