15 günlük kuzenimin minik Enes'ine yaptığım süslemeler

evrim2008

Sabırlıyım,bekliyorum:)
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
572
0
Aslında 15 gün uzun bir süre ama pek geleni gideni yok mevlütte bunları kullanır,doğumu ani oldu birde ben yoğundum yeni bitti aslında çabuk yapılıyor.En kolayıda bebek şekerlerini yapmak buralarda malzeme bulmak zor sadece tepsiyi Kocaelinden aldım evime yakın yerden,kapı süsü için çok dolaştım en sonunda malzemesini büyük bir markette buldum,bebek şekeri malzemelerini de Pendikten aldım.Yorucu oldu biraz ama gezmiş oldum:):eek: Aslında image sitesinden yükledim ama sorun çıktı ondan diğer türlü yükledim biraz zor olacak bakması ama...

Eklentiler

• $Bebek kapı süsü.jpg
    $Bebek kapı süsü.jpg
    90,5 KB · Görüntüleme: 139
  • $Bebek kapı süsü1.jpg
    $Bebek kapı süsü1.jpg
    92,6 KB · Görüntüleme: 120
  • $Bebek şekerleri.jpg
    $Bebek şekerleri.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 116
  • $Bebek şekerleri1.jpg
    $Bebek şekerleri1.jpg
    91,6 KB · Görüntüleme: 123
  • $Bebek tepsisi.jpg
    $Bebek tepsisi.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 105
Aslında 15 gün uzun bir süre ama pek geleni gideni yok mevlütte bunları kullanır,doğumu ani oldu birde ben yoğundum yeni bitti aslında çabuk yapılıyor.En kolayıda bebek şekerlerini yapmak buralarda malzeme bulmak zor sadece tepsiyi Kocaelinden aldım evime yakın yerden,kapı süsü için çok dolaştım en sonunda malzemesini büyük bir markette buldum,bebek şekeri malzemelerini de Pendikten aldım.Yorucu oldu biraz ama gezmiş oldum:):eek: Aslında image sitesinden yükledim ama sorun çıktı ondan diğer türlü yükledim biraz zor olacak bakması ama...

eline saglık kapı susunu nasıl yaptın anlatır mısın??:lepi:

a.s.Çok harika olmuşlar canım ellerine sağlık alkisalkisalkis minik Enes'e de Allah sağlıklı uzuuun bir ömür versin :emir_bebek: * :emir_bebek: * :emir_bebek:

eline saglık kapı susunu nasıl yaptın anlatır mısın??:lepi:

Selin malzeme olarak sosis kullandım hani denizde simit yerine batmamak için kullanılıyor ya onu 2 ye kesip ucunu koli bandıyla yapıştırdım sosis olduğu belli olmasın daha tok dursun diye her tarafının koli bandıyla bantladım üstüne kalın kurdeleler varya 10 mt kutusunda 1 tl ondan sardım üstüne tülü tek kat yapıp sardım sonra minik tülleri yuvarlak kesip çiçek gibi altından dikip sosisin kenarına diktim ön tarafına nazar boncuğukları uhuyla yapıştırdım en alta da bir miktar tül takıp üstüne bebeği diktim yuvarlağın tam ortasına kalın kurdeledn fiyonk yapıp alt tül süsüne yapıştırdım en son yoyo yapıp kurdelenin üstüne uhuyla yapıştırdım en üstede nazar boncuğu yapıştırdım dikerekte yapabilirsin aynı renk ip olursa kolaylık olur en sonda arkasına kurdeleden bir miktar diktim asmak için yapımı kolay kapı süsü anlamadığın bir yer olursa yardımcı olurum anlatırken uzun ve zor gibi oluyor denersen kolay eklemeni beklerim:))

ellerine sağlık canım ,harika olmuş
Enese'de sağlıklı sıhatli hayırlı uzun ömürler dilerimmm

enes ne şanslı bebekmiş
ellerine sağlık canım
Allah anasına babasına bağışlasın, hayırlı uzun ömur dilerim ve şekerimi alır kaçarım :)

X