Ebced Hesabı

sedar az bahsetsene neye baktınız nasıl tahliller odu.ya neler varmı işte.bu ööyesandığı kadar basit birşey değil cunkü.maneviyatını ve ve muhteviyatını anlamak çok zor.fal değil bir nevi kişinin kaderini okumak levhtek yazılı listeyi okumak.öyle haybeye birşey dememiştir.bunu harcı ile yapan bulunmaz gibi bir sey bu zmanda.anlatsana biraz

ama lütfen benide bir araya sokun... valla çok meraklanmaya başladım. Analadığım kadarıyla insanların hayatını daha rahat , emin olarak sürdürmesine yardımcı olan bişey demekki...hımmm

ama lütfen benide bir araya sokun... valla çok meraklanmaya başladım. Analadığım kadarıyla insanların hayatını daha rahat , emin olarak sürdürmesine yardımcı olan bişey demekki...hımmm

tmm cnm dur biraz heyecanlanma yaaa..:) daha önce görev yaptığım şehirdeydi bu dediğim kişi önce bir bulayım bakayım telini vsvs ayalımda bi konuşayım haber verecem dedim ya...:)

Bende ayrıntılı ansiklopedi gibi caferi sadıkın ebced le ilgili konuları var. Cok ayrıntı var. Bir kısmı arkadaslar yazmıs ama keyıflı kısımlar var insallah bır bakayım burada yazayım her harfin insana nasıl bır karekter kazandırdıgı ile ilgili vardı.

öyle dolasirken gördüm bu topigi. ilgincmis bu konu.birsey anlatmak istiyorum basimdan gecti bu olay.
asiri derecede bas agrisi cekiyordum, sebebini bulamamislardi. sonunda ankarada hacibayram civarinda bir hoca dediler. ben pek inanmam bu üfürme isine. cocuktum, babamla gittik. bitkilerle tedavi ediyormus filan. neyse ismimi sordu, annemin adini sordu. kagida birseyler yazdi. hesap kitap... sonra burcumu sordu, koc dedim. yildizin cok düsük, herseyden cok fazla etkileniosun dedi. karabas otu verdi ve bir dua yazdi. bunu oku sürekli dedi. basimdan, midemden ve böbreklerimden hastalanma riski tasiyomusum. dikkat et dedi. yillar gecti. duayi okuduk, basagrisi gecti cok sükür. gecen yil gastrit oldugumu ögrendim. sonra bu olay aklima geldi. evet dedim kendi kendime, böyle demisti o adam. apandistim patlamisti o adama gitmeden 2-3 yil önce. ve dr bana apandistin artik yok, böbreklerin tehlikede sayilir. wc ihtiyacini kesinlikle bekletme demisti. ebcedin dogruluguna inaniyorum. ama günümüzdeki burc fal gibi seylerle pek alakasi yok ve islamda bu olaya bakisa göre yorumlamak lazim. Allah korusun olay farkli boyutlara tasinabilir.

maviaşk bahsettiğin konuyu çok merak ediyorum paylaşırsan çok sevinirim.
hatta fatih sultan mehmet yada 4.murattı yanlış olmasın bir hıkayesı var.sandalda ebcedciye gider, çünkü bu tür ilimleri alene kullanmak,içki vs yasaklanmıstr set bir dönemdir...onu yanıltmak hesaplarının yanlıs olduğunu ispat etmek için istanbula hangi kapıdan gireceğim diye sorar ebcedci de yazar kağıda verir.istanbula gttiğinde ise onu yalancı cıkarmak için yenikapı yaptırır muhafizlarına ve kağıdı acar bakar ki yenikapınız hayırlı olsun padişahım yazmaktadır...ebced ile bu bile bilinebiliyor.fal olmadığına sizin gibi bende emınım cunkü bazı ani bu tıbbın çare bulamadığı hastalıkları faln tespit ediyormuş.herkesin hastalığı tıbbi yontemle gecmez.aslındaçok doğru hepimiz farklı farklıyız kişye özgüetkıler aldık,herkese elma iyi gelmez, herkes aynı şeyi sevmez bunun kadar farklı..herks aynı şekilde hasta olmaz ve ynı sekılde tedavi edlimez..
çok ilginç şeyler buluyorum bu konuyla ilgili..
ne kaar büyük limler kullanmışlar mesala erzurumlu ibrahim hakkı hz, muhyiddin arabi ve hz ali..kökeni hz idrise kadar dayanıyormuş bildiğim kadarı ile..

meyra senin gibi bende aynı etkiler yaşadım ya sorma ...öle mahcup oldumki bir adama sormuştum ebced biliyormuş sorun sıkıntı derken isimlerimizi sordu sonrası ne sen sor ne ben anlatayım...haha...aman aman...

daha sonra yine buldum sordum epey şey anlattı, benim anladığım kadarı ile sanırım hayatımızın manevi yönünü görüyorlar galiba, rontgen misali bir anlamda hayatımızın rontgenini çekiyor adam ya...:) hayret ettim...

Bende ayrıntılı ansiklopedi gibi caferi sadıkın ebced le ilgili konuları var. Cok ayrıntı var. Bir kısmı arkadaslar yazmıs ama keyıflı kısımlar var insallah bır bakayım burada yazayım her harfin insana nasıl bır karekter kazandırdıgı ile ilgili vardı.

bu kitabın ismi nedir acaba? sölermisin? havas kitabımı acaba...bizimle paylaşırmısın ltfen hııı...:)

bakın bende nette bir yazı buldum

EVLİLİK UYUMUNA BAKMAK İÇİN...:)

hadi hesaplayalım kıslar...:) benim 8 çıkıyor ....olllleeeeeeeeeyyyy...alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

sn. maviask bende çok merak ettim Caferi sadık 'ın kitabını. Özellikle harflerin insanlara karakter kazandırması olayı oldukça ilginç. Paylaşırsanız gerçekten sevinirim. mutlaka bekliyorum

Gizli ilimler hazınesi diye bir kıtap. Bu kıtabı yolda yuruyordum yol kenarında bir tane yaslı adam vardı kıtap satıyor kucuk bir arabası vardır sanırım. Ben oylesine kıtaplara baktım sonra bu kıtabı elıme elıme alınca bak dedı bu kıtabı al bunu kadınlar alıyor ıcınde hersey var. Bende aldım guzel seyler. Bir de caferi sadık'ın niyet cetveli diye bir sey var. O guzeldi. Arada bakıyorum dort tane harf var elif be cim dal bunları kagıtlara yazıyorsun 3 kere cekıyorsun o harflerın sırasına gore yazılı yorumlar var. Bilmiyorum ne derece dogru. Ben eglence niyetine bakıyorum arada -tatlicadiarzu-

Gizli ilimler hazınesi diye bir kıtap. Bu kıtabı yolda yuruyordum yol kenarında bir tane yaslı adam vardı kıtap satıyor kucuk bir arabası vardır sanırım. Ben oylesine kıtaplara baktım sonra bu kıtabı elıme elıme alınca bak dedı bu kıtabı al bunu kadınlar alıyor ıcınde hersey var. Bende aldım guzel seyler. Bir de caferi sadık'ın niyet cetveli diye bir sey var. O guzeldi. Arada bakıyorum dort tane harf var elif be cim dal bunları kagıtlara yazıyorsun 3 kere cekıyorsun o harflerın sırasına gore yazılı yorumlar var. Bilmiyorum ne derece dogru. Ben eglence niyetine bakıyorum arada -tatlicadiarzu-

hımmm... o kitabı görmüştüm ewet...bildiğim kadarı ile şemsül maarif ve kenzul havas adlı kitaptan alıtıları var diye biliyorum... o kitaplar daha ağırdı...fakat bi hocadan duymuştum günümüzdeki havas türü kitaparda dualar eksikmiş, bir şekilde aslı gizlenmişmiş vsvs...

neyse...:)) size bir tablo bulayım...bi yerde görmüştüm...:)

ebced.jpg

maviaşk isim değerlerine göre karakter demiştin onları da paylaşacaksın değil mi??
bende bir programda izlemiştim bende.bir tane adama sorular soruyordu.mesala nerde yaşadın diyor adam şurda diyor ebcede bakan orda darlık yaşamışsındır diyor.şimdi nerdesin diyor şurdayım diyor burda yerin iyidir diyıor.ya ni anlaycağınız nerdfe zengin olacağınızda söylüyor.ya bence bu konuları ayrı bir topicte paylaşalım neler yapılır orda konusalım burda ksıtlı kalıyor.
sedar tşk ederim paylaştığını konuya.evlilik hesabına baktım gerçekten çok doğru bir kaç kişiyi test ettim ama arapça ve osmanalıcada yani isimlerde az zorlanıyorum..ha sana bir şey diyeceğim büyklerimiz hep derler ya erkeğe muhabbeti olmayan yerden evlenemez diye bunun anlamını biliyormusun??

sedar tşk ederim paylaştığını konuya.evlilik hesabına baktım gerçekten çok doğru bir kaç kişiyi test ettim ama arapça ve osmanalıcada yani isimlerde az zorlanıyorum..ha sana bir şey diyeceğim büyklerimiz hep derler ya erkeğe muhabbeti olmayan yerden evlenemez diye bunun anlamını biliyormusun??

cnmm bu konuyu biliyorum ewet kenz de okumuştum "bir erkek kendisi için muhabbet olmayan bir yerden evlenemez" miş bunun hesabı ebced ile yapılıyormuş nasıl oluyorsa ama yularda bahseddiğim ebcedciyi bulunca ayrıntılı bilgi alıp paylaşacam...:)

tmmdır ben bu ebced işine giriyom kıslarrrrr korkun benden ...:)

Son düzenleme:
okuduğum bilgilere göre şunu belirtiyor.insan madde ve manadan olusur.madde dedikleri dunya hayatı elbette taş toprak mana dedikleri ise manvi kimliklerimiz...evlenmeden önce nasıl kan uyuşmazlığına bakılıyorsa manevii uyumada bakılabilir neden olmasın..
sedarcım şu ebcedciyi çabuk getir bize az bahsetsin yada..evlenenlere bakın erğe muhabbet olan yerden almıştr eşini diyor..anlaşmaları iyi yada kötü..misal erk ark benm bulunduğum yere muhabbetli cıkmıyorsa evenemeyiz sanırım..ya işin ehlini bulmak lazım ya :KK43:

seyma, eminemisin mehmet isiminin ebced degerin 13 olduguna?
Bence yanlis dogrusu 92 olmali???

okuduğum bilgilere göre şunu belirtiyor.insan madde ve manadan olusur.madde dedikleri dunya hayatı elbette taş toprak mana dedikleri ise manvi kimliklerimiz...evlenmeden önce nasıl kan uyuşmazlığına bakılıyorsa manevii uyumada bakılabilir neden olmasın..
sedarcım şu ebcedciyi çabuk getir bize az bahsetsin yada..evlenenlere bakın erğe muhabbet olan yerden almıştr eşini diyor..anlaşmaları iyi yada kötü..misal erk ark benm bulunduğum yere muhabbetli cıkmıyorsa evenemeyiz sanırım..ya işin ehlini bulmak lazım ya :KK43:

şekercimm ulaşamadım adama tanıdığım kadarı ile yardım eder biliyorumda bakalım hele bu hafta sonu bulurum sanırım... bekleyecez işte napalım..:)

X