Ne yapmalym artk?

TATLIM1988

COK SEVMI$DIM...
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2008
212
1
35
slm,
benim buyuk bir sorunum var, kardesimle ilgili bize o kadar olaylar yasatiki, anlatmazi gercekden cok zor, evden kacmalar, geceleri eve gelmeler, babamda para calmalar. ama simdi evi terk edip gitti.
annem cok perisan halde cok icim yaniyor annemi öyle gördugum zaman.
kafayi yiycek durumda. babam sa icine atiyor sesis duruyor. ben cok korkuyorum artik ailemden birisine bisey olacak diye.
kardesimle cok konusmaya denedik eve gel herseyi unuta yok yok diyor gelmem beni bidaha aramayin diyor. anne yuregi iste dayanamiyor. allaha cok dua ediyorum ki bittsin artik bu olaylar diye.
anneme destek olmakdan baska bisey gelmiyor ellimden.
babamsa annemi sucluyor, senin yetistirdigin iste diyor. annem ozaman daha uzuluyor babam destek vermiyor anneme. annem babam bizi cok iyi yetistirdi haramdan kötuluklerden hep uzak tuttu hic biseyimizi eksik ettmedi.
bu kardesim neden böyle anlamiyorum yanlis arkadas cevresinden kendini bu hala gtirdi.
artik annem de dayanamas hale geldi. benim destegim ona yetmiyor ne yapa billirim ltf yardim edin cok kötu böyle seyler allah kimsenin basina vermesin. anneme bisey olursa ben ne yaparim artik gercekden benimde dayanacak gucum kalmadi annemi öyle görmekden. allahim sen bize yardim ett (türkcem iyi degil yanlislarim olabilir)

Son düzenleme:
Kardeşinin evden kaçma sebebi var mı? yani erkek arkadaşına felan mı kaçtı yoksa başka bişey mi bilginiz var mı?

Kardeşinin evden kaçma sebebi var mı? yani erkek arkadaşına felan mı kaçtı yoksa başka bişey mi bilginiz var mı?

bi gece eve gec geldi, sonra burasi otel degil dedi babam istedigin saat girip cikamazsin saatinde gitt saatinde gel diye bende bida hic gelmem diye gitti

Sen ev dışında bi yerde görüşüp.
Ona sorsanız neden böyle yapıosun diye.
Bunu yapmanı gerektiricek annem babam ne yaptı deseniz.
(Kesinlikle bi önemi yok merakımdan soruyorum. Erkek mi? Kız mı? kardeşin.)

Allahım ne verirse hayırlısını versin.:Saruboceq:

Annene ve babanada allah sabır versin. Çok kötü bi durum.

canım oncelıkle cok uzuldugumu belırtmek ısterım..cok zor bı durumm..anne baba olmakk su zamanda cocuklarımızı evlatlarımızı kotuluklerden yalnıslardan korumak. okadar zor kı.... babanın annene soyledıgı seyı gorunce aklıma babam geldı o da anne me oyle soylerdı en ufak bı seyde sen yaptın sen etın sen yuz verdın vs..klasık turk erkegı modelı ıste... o yuzden annen uzulmesın..
yalnız bısey dıkkatımı cektı kardesın neden boyle bırsey yaptı? sadece babanın bı burası otel degıl bu saatte gelemezsın demesıyle olmaz sanıyorumm..muhtemelen onu buna ıtecek baska seyler yasanmıs olmalı kı kardesın boyle bırsey yapmıs..yaptıgını dogrulamıyorum kesınlıkle dogru bır sey yapmmamıs ama gene de onu yalnısa surukleyen bır sey olmalı muhakkak dıyee dusunuyorum...

canım bir çocuk karakterinin %46 sını doğuştan getirirmiş geri kalanıda aileden alırmış bir dr öle demişti .46 lık oran baya yüksek bi oran o yüzden şansa kalıyo gibi olay bide 5 parmağın 5 i bir değil canım sen istediğin kadar iyi yetiştirecem de uğraş ama içinde varsa yapacağını yapar hepimizin çevresinde vardır böyle insanlar görüyoruz öyle anne babadan bu çocuk nasıl oldu dediğimiz olmuştur babanın anneni suçlaması çok yersiz kardeşinin yaptığıda iş değil tabi umarım düzelir gerçekten üzüldüm ama en çokta sizin ailenize kim evladı kötü olsun işter dimi ama?

burda sorunun ne oldugu canim gayet guzel anlatmissin turkcende yurtdisinda yetisenlere bakilarak gayet iyi...

oyleki yurtdisinda evlat yetistirmek daha zor gibi geliyor bana...
cunku kucuk yasda disarda cocugun hata yaptimi kizip bi tane bile vuramiyosun yasak cunku elinden cocugunu almaya kadar gidiyo is...yas 18 cocuklar artik biliyo ailelerine muhtac degiliz ayri eve cikabiliriz devlete siginabiliriz falan filan cok rahatlar yani...arkadas cevresi desen berbat bir ortam su zamanda bence senin kardesinde arkadas ortamindan dolayi boyle bi konusmayi dene canim disarda neden boyle oldugunu ne istedigini annenin cok uzuldugunu filan soyle...senin isinde zor canim annenle babanida alip karsina konusmayi dene sucu birbirlerine atarak kardesin duzelmez birseyler yapmalilar sadece senin yapmanla duzelse keske umarim duzelir uzme sende kendini...

Ben suç sadece kardeşinde olduğunu düşünmüyorum..Çünkü,gelişmekte olan çocuğa otelmi burası yerine daha ılımlı yaklaşılabilirdi..Hayatta anne baba olmak kadar zor bişey yok Boşuna demiyorlar çocuklar büyüdükçe dertleri artıyor...
Allah kardeşine yar ve yardımcısı olsun

canım yaa seni çok iyi anlıyorum benim iki kız kardeşim var ikiside bunu yaptı kaçtılar annemi kaybettim artık yok öyle zorki hayat bazen yaşamak istemiyo insan allahın verdiği canı allah alır diyosun üzülme her insan kendi hayatını yaşar sen annen le ilgilen asıl o önemli allah yardımcın olsun :teselli:

canım zor bır sey annen pısıkolojık danısmanlık almalılar kardesınıde buna ıkna etmelısınız
babalar genelde kendılerını rahat hıssetmek ıcın buda sucluluk psıkolojısıdır annelere "bunu sen ettın senın yuzunden sımardı " gıbı laflar soylerler baban klasık bır baba annende hepımızın annesı gıbı derdını gozyasları ıle anlatan annelerımız sen annene destek ol senın sucun degıl bak ababm kendısını rahatlatmak ıcın dıyor deyıp annenı rahatlat

sanırım gençlik atesine biraz sert tavırlar koyulmus evde??

tamam tepemize cıksınlar demiyozda. yani bi dönem hani burası otelmi böyle gelip gidemezsinn felan gibi laflar agır gelir genc insana.
ayrıca sunu söylemek istiyorum neden baban bu uyarıyı yapıyor?? orası kardesininde evi ve istediği saatte gelir gider. od o evin bir üyesi değil mi?
geldiğinde size bir zararı vs yoksa biraz sert olmamısmı.
ki bence bu bir değil iki değil. onun birey olması için bir caba sarfediyormusunuz ailecenek. yoksa o sadece arkadasları tarafından mı insan yerine koyuluyor?

X