Doğuma Hazırlık bebek Cinsiyeti ovülasyonla alakalımı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

gulyhas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2009
683
13
44
slm herkese ben bişeyi çok merak ediyorum arkadaşlar, Bence en güzel burada bunu öğrenebiliriz.
-Hamileliği için doktor kontrolünde olanlar
-Doktorun şu gün deneyin diye söyleyipte, deneyen ve başaranlar
-Herhangi bir ilaç kullanıp, tedavi olanlar
-Tüp bebek veya aşılama ile hamile kalanlar

varsa eğer aranızda ve bebeklerinin cinsiyetinide yazabilirlerse çok sevinirim arkadaşlar.Ovülasyonun olduğu ilk gün birleşme olursa erkek bebek olur, öncesind eolursa veya sonrasında kız bebek olur deniyor bende bu tezin doğru olup olmadığını merak ettiğim için sizlerden yardım bekliyorum.

Teşekkürler

benimde 2 tanidigimdan duyduguma göre adet döneminden hemen sonraki günlerde korunma olmassa kiz bebek olurmus diyeydi...

bu konu bir netliğe kavuşsa keşke..
adetten hemen sonrası kız zamanı mı erkek zamanı mı..
yumurtlama gününden sonra kız
yumurtlama günü ve az öncesi erkek
adet olmaya yakın zamanlar kız
16,17, erkek yada kız bilmiyorumn kafamkarıştı.. tekrar bebek düşünene kadar bir fikrim olur umarım

evet bende bu konuya çok fazla takılmış durumdayım bir arkadaşım adet sonrası ilişkide bulunmuş kız isterken erkek olmuş bir oğlu vardı kız istiyordu hayırlısı ama bende bir kızım olsun istiyorum şu aralar acil net bir bilgiye ihtiyacım var adet sonrasımı yoksa adete yakınmı burda takıldım birde adet bittikten sonra 5.gün ilişki olursa kız diolar napsak acaba:)

valla en güzeli yumurta takibi yaptıranların bebeklerin cinsiyetlerini söylemesi
hem yumurtası çatladığı andamı yoksa bikaçgün öncemi olmuş belirtmek lazım
gulyhascım biz doğurunca yardımcı olalım kimse bize yardımcı olmuyo amaaaaakaydirigubbakcemile5
umarım sorun yanıtsız kalmaz bizede ışık tutmuş olur

canım bunlarla hiç alakası yok
bebeğin cinsiyetini babadan gelen spermlerin kromozonları belirler
spermlerin yarısı X kromozon
yarısıda Y kromozon kabul edilir
eğer yumurtayı X kromozon döllerse kız
Y kromozon döllerse erkek olur
yani annenin yumurtasıyla yada döllenme günüyle hiç mi hiç alakası yok
inanmayın böyle şeylere

Bizim ülkemizde yasak ama örneğin Kıbrısta tüp bebek yönteminde bebeğinin cinsiyetini seçebiliyorsun
istediğin cinsiyete göre uygun kromozonlu spermi seçip döllenme olayını gerçekleştiriyorlar

umarım açıklayıcı olmuştur

benimde regldenn sonra sıksık birlikteliklee 2 tanee kızım varr
3ncüyüdee yumurtlama takibi yaptırmakk istiyorumm amaa yinede güvenemirumm

benimde regldenn sonra sıksık birlikteliklee 2 tanee kızım varr
3ncüyüdee yumurtlama takibi yaptırmakk istiyorumm amaa yinede güvenemirumm

slm karabiber sen bilinçli olarakmı regl bittikten sonra sık sık ilişkiye girdin yoksa tesadüfmü ben kız bebek istiyorum ama burda çoğu kişinin reglden hemen sonra girilen ilişkide oğlu olmuş bende kız bebek istediğim için reğlden sonra bir ikikez denedim öbür ay belli olur artık hamiş olup olmadığım...

slm karabiber sen bilinçli olarakmı regl bittikten sonra sık sık ilişkiye girdin yoksa tesadüfmü ben kız bebek istiyorum ama burda çoğu kişinin reglden hemen sonra girilen ilişkide oğlu olmuş bende kız bebek istediğim için reğlden sonra bir ikikez denedim öbür ay belli olur artık hamiş olup olmadığım...

aaa bende sanaa aynıı şeyii yazmışımm canımm reglden sonraa oğlanıdaa bulann var diyeee

amaa ben diğer reglle kadarr sık sık birliktelikk yaşadımm yanii seninn gibii 2 defaa değill eğer hamilee kalırsann ve oğlanıı bulursann banaa yaz canımmm

canım bunlarla hiç alakası yok
bebeğin cinsiyetini babadan gelen spermlerin kromozonları belirler
spermlerin yarısı X kromozon
yarısıda Y kromozon kabul edilir
eğer yumurtayı X kromozon döllerse kız
Y kromozon döllerse erkek olur
yani annenin yumurtasıyla yada döllenme günüyle hiç mi hiç alakası yok
inanmayın böyle şeylere

Bizim ülkemizde yasak ama örneğin Kıbrısta tüp bebek yönteminde bebeğinin cinsiyetini seçebiliyorsun
istediğin cinsiyete göre uygun kromozonlu spermi seçip döllenme olayını gerçekleştiriyorlar

umarım açıklayıcı olmuştur
canım senin dediğin doğru ama Y kromozon ları daha çabuk ölürlermiş X kromozonları daha dayanıklı yanı yumurtaların catladığında Y kromozonu yoksa, X kromozonlarıyla döllenip kız oluyor lar yani yumurtanın çatladığı zaman birlikte olursa Y kromozonuyla döllenme ihtali daha yüksek oluyormuş ve erkek daha sonra olur kız oluyormuş diye duydum ama doğruluk derecesini bilemem

arkadaşlar ben daha önce yazmıştım bir iki yere aman... yine yardımcı olmaya çalışayım.
burada yumurtlama gününüzü esas alın. adetten sonra 5.gün 10 gün vb. gibi cümleler kurmayın. çüğnkü adetten sonraki kaçıncı gün yumurtlama günü olduğu kişiden kişiye değişir. Çünkü herkesin iki adet arası günü farklıdır. kimi25 kimi28 kimi 30 günde bir oluyor. özetle yumurtlama gününüzü çok iyi tahmin etmeniz lazım.
daha sonra shtless modeli diye bilinen yöntem var biz ona göre yaptık. yani olay şu:
- Yumurtlama gününden 2-3 gün önce yapılırsa kız
- Yumurtlama günü yapılırsa %50-kız%50 erkek olma riski var.
-Yumurtlamadan sonraki günler erkek.
bu kız ve erkek spermlerin hızıyla tutunmasıyla lakalı bir sistem.
Benim 4 arkadaşımın bu şekilde ikinci bebekleri kız oldu.Ben size şöyle anlatayım biraz açık olcak ama ,
benim adetlerim düzensizdir.24-25 günde bir olur. neyse adetimin bitiminden sonraki 10. gün yumurtlama günümdü. hesapladık arkadaşımla. ayrıca internetteki otomatik hesaplayıcı da aynı sonucu verdi.Dolayısıyla bir ayın 20 'sinde adet oldum. 26 ve 27. günleri ilişki oldu.30'u yumurtlama idi.buna göre hep içimizden kız geçiyordu. tüm bilimsel ve kocakarı yöntemlerine göre kız. 34 bitcek hala kız hissediyorum ama3 farklı doktordan 2si pipi gösterdi,biri kız dedi.
İşte uzun hikayem........
sistem 4 arkadaşımda tuttu. sanırım bizde patladı:)))))) Patladı diyorum ama bir doktorun kıza benzetmesi bile bizim içim ümit! (Bu arada bu ikinci bebeğim. 4 yaşında oğlum olduğu için Rabbimden bu sefer kız diliyoruz tabiki)doğurana kadar bekliycem artık. Durumum böyle arkadaşlar yorumu olan varsa bekliyorum sevgiler....

arkadaşlar ben daha önce yazmıştım bir iki yere aman... yine yardımcı olmaya çalışayım.
burada yumurtlama gününüzü esas alın. adetten sonra 5.gün 10 gün vb. gibi cümleler kurmayın. çüğnkü adetten sonraki kaçıncı gün yumurtlama günü olduğu kişiden kişiye değişir. Çünkü herkesin iki adet arası günü farklıdır. kimi25 kimi28 kimi 30 günde bir oluyor. özetle yumurtlama gününüzü çok iyi tahmin etmeniz lazım.
daha sonra shtless modeli diye bilinen yöntem var biz ona göre yaptık. yani olay şu:
- Yumurtlama gününden 2-3 gün önce yapılırsa kız
- Yumurtlama günü yapılırsa %50-kız%50 erkek olma riski var.
-Yumurtlamadan sonraki günler erkek.
bu kız ve erkek spermlerin hızıyla tutunmasıyla lakalı bir sistem.
Benim 4 arkadaşımın bu şekilde ikinci bebekleri kız oldu.Ben size şöyle anlatayım biraz açık olcak ama ,
benim adetlerim düzensizdir.24-25 günde bir olur. neyse adetimin bitiminden sonraki 10. gün yumurtlama günümdü. hesapladık arkadaşımla. ayrıca internetteki otomatik hesaplayıcı da aynı sonucu verdi.Dolayısıyla bir ayın 20 'sinde adet oldum. 26 ve 27. günleri ilişki oldu.30'u yumurtlama idi.buna göre hep içimizden kız geçiyordu. tüm bilimsel ve kocakarı yöntemlerine göre kız. 34 bitcek hala kız hissediyorum ama3 farklı doktordan 2si pipi gösterdi,biri kız dedi.
İşte uzun hikayem........
sistem 4 arkadaşımda tuttu. sanırım bizde patladı:)))))) Patladı diyorum ama bir doktorun kıza benzetmesi bile bizim içim ümit! (Bu arada bu ikinci bebeğim. 4 yaşında oğlum olduğu için Rabbimden bu sefer kız diliyoruz tabiki)doğurana kadar bekliycem artık. Durumum böyle arkadaşlar yorumu olan varsa bekliyorum sevgiler....

canımm yaa eğer ozaman sen 20 sinde adet olduysan 26 ve 27 de ilişkii olduysa reglinin 6 ncı günüü birliktee olmuşş oluyorsunn değilmiii birde 7 nci günüüü,ve böyleliklee hamilee kaldınn bebiş erkek
genelliklee reglden sonraa kız olur derlerrr amaa seninn erkekk bebişşş

arkadaşlarınn cinsiyetlerii ne olduu ve dahaa ayrıntılıı anlatabilirmisinn anlıyamadım

fleg arkadaşların nasıl uyguladı bu yöntemi.ve adet süreleri kaç gündü.bize yardımcı olursan seviniriz..
bende anlamadım.bazıları adetten hemen sonra oğluşu buluyo.bazıları tam tersini idda ediyo...

canımm yaa eğer ozaman sen 20 sinde adet olduysan 26 ve 27 de ilişkii olduysa reglinin 6 ncı günüü birliktee olmuşş oluyorsunn değilmiii birde 7 nci günüüü,ve böyleliklee hamilee kaldınn bebiş erkek
genelliklee reglden sonraa kız olur derlerrr amaa seninn erkekk bebişşş

arkadaşlarınn cinsiyetlerii ne olduu ve dahaa ayrıntılıı anlatabilirmisinn anlıyamadım

evet canım öyle.... benim zaten 2 gün sürer adetim .temizlenme 6-7 günübulur. bittiiği gün oldu herhalde.buna eminim. erkek dedi 2 dr. ama arada biri kız dedi ona ümitleniyom işte:)))))
arkadşlarımın hepsinin ilki erkekti. ikincileri kız oldu. dedim ya sistem bende patladı :))))))asıl içlerinde biri takvim yapan arkadaşım. şok oldu zaten. bana eminmisin günlerimi karıştırdın diyo...bizde anlamadık valla...bende bir açıklama istiyom ama kimden nerden gelir bilmem!

fleg arkadaşların nasıl uyguladı bu yöntemi.ve adet süreleri kaç gündü.bize yardımcı olursan seviniriz..
bende anlamadım.bazıları adetten hemen sonra oğluşu buluyo.bazıları tam tersini idda ediyo...

yukarıda yazdığım gibi uyguladılar işte!
Valla adet sürelerinin ayrıntılarına inmedim açıkcası sormadım:))))) 4 arkadaşım birden yapmadı.herkes 5-6 yıl içerisinde değişik zamanlarda yaptı. kiminin kızı bugün 6 yaşında kimini 4 .En küçüğümüz 1,,5 yaşında şu an..
Ama kadınlar kulübünün değişik yerlerinde bende okudum. dediğin gibi benim söylediğimin tersi ile kızı olan valla diyomya anlamadım kafam çorba....
4-5 hafta sonra doğumum var. görecez. yine yazarım.

yukarıda yazdığım gibi uyguladılar işte!
Valla adet sürelerinin ayrıntılarına inmedim açıkcası sormadım:))))) 4 arkadaşım birden yapmadı.herkes 5-6 yıl içerisinde değişik zamanlarda yaptı. kiminin kızı bugün 6 yaşında kimini 4 .En küçüğümüz 1,,5 yaşında şu an..
Ama kadınlar kulübünün değişik yerlerinde bende okudum. dediğin gibi benim söylediğimin tersi ile kızı olan valla diyomya anlamadım kafam çorba....
4-5 hafta sonra doğumum var. görecez. yine yazarım.

Az kalmış doğuma Allah yardımcın olsun.Son haftalara kadar erkek dedilerse doğrudur ama tabii doğumda herşey değişedebiliyor.Hadi hayılrısı bakalım....

Benimki sizinkine uyuyor.Regl sonrası sık sık ilişki ve kızım olacak :)

evet canımm benimm 2 kızımdaa böylee olduu
ozamanlarr bennn yumurtlamaa zamanınıı bilmiyordummm
sadecee hamilee kalmakk için uğraşıyordumm canımmm
kızımaa hamilee kaldığımdaa dahaa cinsiyetinii benn öğrenmedenn ne olacağınıı biliyordumm çünküü hamilee kalıncaa kitaptann okumuştumm

evet canım öyle.... benim zaten 2 gün sürer adetim .temizlenme 6-7 günübulur. bittiiği gün oldu herhalde.buna eminim. erkek dedi 2 dr. ama arada biri kız dedi ona ümitleniyom işte:)))))
arkadşlarımın hepsinin ilki erkekti. ikincileri kız oldu. dedim ya sistem bende patladı :))))))asıl içlerinde biri takvim yapan arkadaşım. şok oldu zaten. bana eminmisin günlerimi karıştırdın diyo...bizde anlamadık valla...bende bir açıklama istiyom ama kimden nerden gelir bilmem!
arkadaşlarınıı bu yöntemee göree kızı olduu sendee erkekkk

bazıı arkadaşlarr regll sonrası ilk 2 gündee oğlanıı doğurmuşlarr canımmm demekki sendede öylee oldu

X