3 lü testim sonucu1/178 çok kötüyüm lütfen yardım edin

ceylan07

Guru
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
231
2
Dün 3 lü test sonucumu aldım 1/176 yazıyor çok korkuyorum 2 güne kadar amniyosentez olucam inşallah bebeğime birşey olmaz ne olur bana yardım edin benim durumumu yaşıyanlar varmı? 17+6 haftalık hamileyim
senağlama senağlama senağlama senağlama :1no2:

cnm bende 3lü test oldum arkadaşımında 1/176dı amiyosentez yaptırdı ve gayet iyi çıktı sonuçlar güselim sakın canını sıkma bebişinide üzme bazen rakamlar yanlış çıkıyo senin bebeg,in gayet saglıklı bak yaptır görceksin sakın üzülüp içerdeki meleginede eziyet etme tamammı kuşum yemin ediyom rakamlar yanlış çıkabiliyo amiyosentezde net sonuç alıcagına eminim geçmiş olsun kuşum

güzelim benimde 173 de 1 di. bak 37. haftama giirdim. amniyo yaptırdık sonuç temişzdi kendimi de eşimide mahvetmiştim ağlamaktan. bunlar sadece olasılık tamam niye bende çıktı diyosun bende dedim dr. hiçbir anlamı yok dedi. olabiliyormuş. bebeğimide çok üzmüştüm. sakın sonuçlarını almadan amniyonun kötüsünü düşünme genelde hep temiz çıkıyor sonuçlar:teselli:

canım bende pazartesi aldım sonuçlarımı down riski 10000:1 ama trizomi 18 50/1 di doktorum ½98 saglam ama 2 riskli olma ihtimali var dedi ben ne yapayım mahvoldum sigarayı bırakmıştım ama 2 gündür içiyorum gene stresten 17 haziranda amniyoya giricem inşallah bişi cıkmaz banada dua edin amniyoya girince yazarmısın düşüncelerini bende erak ediyorum cünkü

allah yardımcın olsun çok zor bir durumdur.

inşqllqh temiz çıkar sonucundan banada bilgi verirmisin?

Mercannn ya napıyorsun içme sigara Lütfen birşeyi yok bebekleriniz kendi kendinize yapacaksınız..

ceylancım bak cnm yaklaşık kaç haftadır bununla uğrşaıyorum 2 li testim 50/1 riskli çıktı doktor öyle bir söylediki dünyam karardı adeta..Zaten bulantılar yoğundu üzerine bu yıkıldım kaldım..Çok ağladım ama sonra ağlamanın faydası olmayacağını gördüm karar vermek zorundaydım..

Doktorlar birkaç tane hemde biri kötü diğeri iyi çıksada en garanti amniyosentez denildi ve kabul ettim..

Doktora gidip işlemi yaptırmak oldukça kolay eskisi gibi değil hiç birşey sadece iyi bir doktor bulun araştırın..Yaklaşık 5 dk oldu bitti herşey ne acı ne başka birşey tek zoruma giden o yatakta kalkmamak..

Bu işlemden hemen sonra sana zaten bebeğin iyi olduğunu gösteriyor doktor ve Allah korusun birşey olsa o dk belli oluyor yapmam gereken yatmak yatmak dinlenmek 2 gün hiç sadec wc kalktım okadar canım..Yeterki o iyi olsun yatarım dedim heryerim koptu çok şükür atlattık bir sürü dualarla..Sonrasında ise zamanı beklemek en zoru bir miktar ücret yatırıp 5 önemli geni öne aldırabiliyorsunki genelde o sonuç yetiyor zaten 1 hafta sonra bizim evde bayram vardı sinirlerim boşaldı biranda herşey güllük gülistanlık oldu

Gözleirmin içi gülüyordu inan bunu sende yaşayacaksın canım ben beklerken ne kadar araştırma yaptıysem hiç birinde kötü sonuç çıktığını görmedim o içimi hep ferahlattı detaylı anlatan biri olsada rahatlasam diyordum ama bulamadım konuşa konuşa geçirdim zamanı ve ğraşlarla yanlız kalmayarak..

Cidden içini ferh tutun bakın 50_1 diyorum amniyosentez eskiden riskli şimdi düşük riskin yoksa 0,5 risk ultrason eşliğinde oluyor herşey..Yanımda bir bayan daha girdi yaşı 38 düşük riski var güle güle girdii güle güle çıktıı..Eminol içini ferah tut canımm hiç birşey olmayacak ve sağlıklaa haberlerini alacaksın bebeğinin..

allah yardımcın olsun çok zor bir durumdur.

inşqllqh temiz çıkar sonucundan banada bilgi verirmisin?

tabii veririm zaten ben amniyoyu yaptırıp dinlendikten sonra Allah nasip ederse marmarise gidiyorum yazlıga doktor gezmekten kan vermekten moralim sıfır oldu yani eşim alır artık sonuçları ne yapalım Allah ne layık gördüyse o olur artık

Mercannn ya napıyorsun içme sigara Lütfen birşeyi yok bebekleriniz kendi kendinize yapacaksınız..

ceylancım bak cnm yaklaşık kaç haftadır bununla uğrşaıyorum 2 li testim 50/1 riskli çıktı doktor öyle bir söylediki dünyam karardı adeta..Zaten bulantılar yoğundu üzerine bu yıkıldım kaldım..Çok ağladım ama sonra ağlamanın faydası olmayacağını gördüm karar vermek zorundaydım..

Doktorlar birkaç tane hemde biri kötü diğeri iyi çıksada en garanti amniyosentez denildi ve kabul ettim..

Doktora gidip işlemi yaptırmak oldukça kolay eskisi gibi değil hiç birşey sadece iyi bir doktor bulun araştırın..Yaklaşık 5 dk oldu bitti herşey ne acı ne başka birşey tek zoruma giden o yatakta kalkmamak..

Bu işlemden hemen sonra sana zaten bebeğin iyi olduğunu gösteriyor doktor ve Allah korusun birşey olsa o dk belli oluyor yapmam gereken yatmak yatmak dinlenmek 2 gün hiç sadec wc kalktım okadar canım..Yeterki o iyi olsun yatarım dedim heryerim koptu çok şükür atlattık bir sürü dualarla..Sonrasında ise zamanı beklemek en zoru bir miktar ücret yatırıp 5 önemli geni öne aldırabiliyorsunki genelde o sonuç yetiyor zaten 1 hafta sonra bizim evde bayram vardı sinirlerim boşaldı biranda herşey güllük gülistanlık oldu

Gözleirmin içi gülüyordu inan bunu sende yaşayacaksın canım ben beklerken ne kadar araştırma yaptıysem hiç birinde kötü sonuç çıktığını görmedim o içimi hep ferahlattı detaylı anlatan biri olsada rahatlasam diyordum ama bulamadım konuşa konuşa geçirdim zamanı ve ğraşlarla yanlız kalmayarak..

Cidden içini ferh tutun bakın 50_1 diyorum amniyosentez eskiden riskli şimdi düşük riskin yoksa 0,5 risk ultrason eşliğinde oluyor herşey..Yanımda bir bayan daha girdi yaşı 38 düşük riski var güle güle girdii güle güle çıktıı..Eminol içini ferah tut canımm hiç birşey olmayacak ve sağlıklaa haberlerini alacaksın bebeğinin..

teşekkür ederim içimi rahatlattın canım benimde trizomi 18 riskim 50:1 cıktı mahvoldum 17 haziranda zeynep kamil de amniyoya giriyorum inşallah iyi olur

Ben de 22 haziran da yaptırıcam amniyosentez. Çok korkuyorum ama tecrübelerini paylaşan arkadaşlara da çok teşekkür ederim. ınşallah sonuçlarımız iyi çıkar. Birbirimize destek olalım

canım ya ınsanlah hepınız sonucları cok ıyı cıkar...testler kotu cıkıp amıyosentez sonucları ıyı cıkan bır suru kısı var..

dualarımız sızınle

teşekkür ederim içimi rahatlattın canım benimde trizomi 18 riskim 50:1 cıktı mahvoldum 17 haziranda zeynep kamil de amniyoya giriyorum inşallah iyi olur

Ben de 22 haziran da yaptırıcam amniyosentez. Çok korkuyorum ama tecrübelerini paylaşan arkadaşlara da çok teşekkür ederim. İnşallah sonuçlarımız iyi çıkar. Birbirimize destek olalım

Kesinlikle dualarım sizlerle Bizde çok dua ettik annemler herkez insanın içi kopuyor öyle iyi anlıyorum ki sizleri yaşamayan bilemiyor bu duyguyu...Lütfen korkmayın daha sakin karşılayın ağlamak daha yıpratıyor iyi benim bebeğim deyin dualarınızı edin sabırla bekleyin..İnanın bu testlerin sonuçları gibi değil hepinizin yüzü gülecek..Sadece dediğime dikkat edin.."amniyosentez sonrası dinlenin bol bol 2 gün olabildiğince kalkmayın olurmu" sonra kalkar normal yaşantınıza devam edersiniz gerekenleri oradada söyleyeclerdir sizlere..İyilik haberlerinizi bekliyorum a.s.

arkadaşlar gerçekten çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız cuma günü yaptırdım amniyosentezi ağlaya ağlaya bebeğime birşey olacak diye çok korktum.ama doktorum doçentti ve gerçekten çok tecrübeliydi hiç bir şey anlamadım şuan için iyiyim bir miktar para ödersem perşembe günü sonucumu alacağımı söylediler şimdi sabırsızlıkla perşembeyi bekliyorum inşallah mübarek günde güzel sonuçlar alırım.:Saruboceq::Saruboceq:

arkadaşlar gerçekten çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız cuma günü yaptırdım amniyosentezi ağlaya ağlaya bebeğime birşey olacak diye çok korktum.ama doktorum doçentti ve gerçekten çok tecrübeliydi hiç bir şey anlamadım şuan için iyiyim bir miktar para ödersem perşembe günü sonucumu alacağımı söylediler şimdi sabırsızlıkla perşembeyi bekliyorum inşallah mübarek günde güzel sonuçlar alırım.:Saruboceq::Saruboceq:

inşallah canım herşey gönlünce olsun :Saruboceq:

birde gerçekten bebek etkileniyor diyorlar gerçekten bunuda çok güzel fark ettim.iki tane ayrı doktorum ikiside ayrı ayrı bebeğin çok hareketli diyordu ogün sonuçları alınca ağlayarak doktora gittim ve bebeğime baktılar o yerinde durmayan çocuk boylu boyuna yatmış hiç kıpırdamıyordu.doktor kızdı bak çocuğu da etkiliyorsun dedi hatta bebeğime kız diyorlardı okadar hareketliymişki maşallah yanılmışlar şimdi erkek diyorlar allahım sağlıklı kucağıma almayı nasip etsin.
bir şey sorucam 3 kişi duydum 3 de amniyosentez yaptırmış ve hepsininde duğumu erken oldu acaba bunla alakası olabilirmi?

X