ohss belirtileri neler ne zaman ortaya cıkıyor

melisesra

maşallah benim oğluma
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
13.753
14
41
merhaba kıslar
yarın yumurtalarım toplanıcak çok yumurtam oldugu ıcın bu rısk olucanı soyledı doktorum
transferı bıle erteleyebılırız dedi çok korkuyorum lutfen bunu yasayanlar yardımcı olabılırmı

slm cnm bende ohss yim dün yumurtalarım toplandı 47 tane buğün kaçı döllendiyse haber vericekler bekliyorus cnm sen hangi merkezde yaptırıyosun kaç tane yumiş toplandı?? ben ist.tüp bebek merkezinde aret beyde oluyorum

merhaba canım ben art kadın hastalıkları merkezınde yaptırıyorum amerıkan hastanesının
yarın yumurtalarım toplanıcak amerıkanda 35 den fazla sanırsam bu ohss belırtısı varmı agrı sızı oluyormu eger yarın bı sorun yasanırsa doktorum dondurucak transfer olmıcak olursada 5.gun olucak oyle dedi canım

CANIM BEN AŞILAMADAN SONRA OHSS OLMUŞTUM.3 -4 GÜN İÇİNDE KARNINDA MÜTİŞ BİR ŞİŞLİK,ZOR NEFES ALMA ,HALSİZLİK,YORGUNLUK,KARNINDA GERGİNLİKTEN DOLAYI AĞRI OLUYOR.BEN 1 HAFTA HASTANEDE YATMIŞTIM.ŞİMDİ TÜP BEBEK SAYESİNDE 10+3 HAMİLEYİM.EMİN OL HER ŞEY YOLUNDA GİDİCEK VE BEBEĞİNE KAVUŞUCAKSIN.İYİ DÜŞÜN İYİ OLSUNturkbayragi

cnm benim yumurtalar toplanmadan önce kasıklarımda çok ağrı oldu ben hissettim çok yumurtanın olduğunu bide ben biliyordum yumurtamın çok olacağını çünkü ben pkos hastasıyım pkos olanların yumurtaları çok oluyor sizde ne problem var cnm???

bende pkoyum canım pekı doktorun sana bu sorunla transfer yapıcakmı benım doktorum tehlıkelı dedıde

CANIM BEN AŞILAMADAN SONRA OHSS OLMUŞTUM.3 -4 GÜN İÇİNDE KARNINDA MÜTİŞ BİR ŞİŞLİK,ZOR NEFES ALMA ,HALSİZLİK,YORGUNLUK,KARNINDA GERGİNLİKTEN DOLAYI AĞRI OLUYOR.BEN 1 HAFTA HASTANEDE YATMIŞTIM.ŞİMDİ TÜP BEBEK SAYESİNDE 10+3 HAMİLEYİM.EMİN OL HER ŞEY YOLUNDA GİDİCEK VE BEBEĞİNE KAVUŞUCAKSIN.İYİ DÜŞÜN İYİ OLSUNturkbayragi

tebrık ederım canım amın ıhsallah bende kavusurum yavruma

cnm ben denizliden geldim ist.la denizlideki doktorumda bana senin için riskli dedi beni muayene ettikten sonra ist.daki merkezi arıyordu bilgi veriyordu onlara diyordu ohss dio onlarda problem olmaz demişler dün yumurtalarım toplantıkdan sonrada bana bişiy demediler onların amacı çok yumuırta toplamak ama transferi erteleris die kimse bişiy demedi haber bekliyorum merkezden bakalım ne diyecekler inş.hayırlısı olur cnm dediğim gibi denizlideki doktorum riskli bence dedi aret bey bişiy demedi bakalım ne olucak hakkımızda hayırlısı olsun tatlım takma kafana nasip bu işler belli olmuyo neyin ne olacağı

hakkımızda hayırlısı olsun canım
benımde yarın sabah 9 da toplıcaklar
senın endometrı kalınlıgın kac cıktı

selam canim
bende olmustum subat ayinda dedigin gibi
zaten yumurtalar toplanmdan once yumurtaligimda bi agirlik hissediyordum ama cok agrili degildi normal dediler bana az agriydi o zaman
sonra yumurtam toplandi bi baktim etrafimdakilere onlarin hic agrisi yok giyinip oynaya gule ciktilar benim agrim vardi yine normal dediler agri kesici verdiler
sonra karnim yavas yavas sismeye basladi bi dolgunluk hissettim agrimda vardi agri kesici aldim
transfere iki bukum gittim
gerizekalilar yine normal dediler ve benim transferi yaptilar
transferden sonra artik karnim 2 3 gun icinde davul gibi gerildi nefes alamadim
saga sola yatamadim hep dik bi sekilde uyudum
kilo artisi tuvalete az cikma birde dayanilmaz sekilde agri muhakkak hissediyorsun yani ohss oldugunu
8 kilo su topladim ve sonunda gittim transferden 5 gun sonraydi tahminim hastaneye yattim ben serum ve kortizon birde pihtilasmayi onleyici igne yaptim 3 hafta sonucum malesef negatif oldu benim
ins sen hemen atlatirsin cunku drun bence herseyin farkinda

bana uzun yapıldı canım doktorum ohss olursan transfer yapmıcanı soyledı bana dondurcakmıs ıhsallah olmam

bana uzun yapıldı canım doktorum ohss olursan transfer yapmıcanı soyledı bana dondurcakmıs ıhsallah olmam

insallah olmazsin canim olursanda hic korkma bebisin seni bekliyor olucak diger ay dinlenmis bir rahime yapilmis olur daha guzel
ama en onemli etken bence stres sakin stres yapma transfer olursan bile zaten her bayanda azda olsa olurmus belkide az bir sekilde kurtulcaksin benimde uzundu
suanda yine tedavideyim ben uzun yarin gonal fe geciyorum
korkudan bugun adetimin 5.gunu hala baslamadilar yarin basliycam yani adetin 6. gunu ohss olmayim diye

saol canım ıhsallah pkoyum ben 35 den fazla yumurta var ıhsallah dollenırlerde eger bı sorun olmazsa 5.gun yapıcaklar transferi yarında toplama var
ben merıonal kullandım

bende ohss oldum uzun protokolle 31 yumurtam toplandı
toplama işleminden sonra iki büklüm oldum sonra karnım davul gibi gerildi şişti
gaz sancısına benzer sancım ve kabızlık oluştu 5-6 gün sonra protein ve kortizon serum takıldı
embriolarım donduruldu transferim bir ay ertelendi şimdi 2 aylık hamileyim
inşallah olmazsın canım ama eğer olursanda bol proteinli gıdalar tüket ve hemen dr.unu bilgilendir

X