Saç Kesim Şekilleri Gür - kalın telli saçlara kesim?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

minona62

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2008
25
0
Saçlarım gür ,kalın telli ve dalgalı .Kuaför fön çektirirken dahi sıkıntı oluyor :çok üzgünüm:
Forumda okudugumda kimisi katlı kesim kabartır demis ,kimisi iyi olur demis.Nasıl bir kesim hacmini azaltır karar veremedim.Ara makasıyla mı kestirmek gerekir.fikriniz nedir kızlar

bence hiç canını sıktığına değmez en güzel saç bence senin gibi gür ,dalgalı olandır kestirmene gerek yok bence sadece güzel modellere sokup kendini daha iyi hissedebilirsin canım.keşke benim saçlarım senin gibi olsa ama benimkiler de tam tersi çok ince telli ve pırasa gibi!senağlama

92141et6.jpg
absac1.JPG
lanvin_sac.JPG

yandanatkuyruguhayden3.jpg
271586.jpg

246_400.jpg

Son düzenleme:
Saçlarım gür ,kalın telli ve dalgalı .Kuaför fön çektirirken dahi sıkıntı oluyor :çok üzgünüm:
Forumda okudugumda kimisi katlı kesim kabartır demis ,kimisi iyi olur demis.Nasıl bir kesim hacmini azaltır karar veremedim.Ara makasıyla mı kestirmek gerekir.fikriniz nedir kızlar

ahh ahh kimse bizi anlamıyor ya çok üzgünüm:çok üzgünüm:evet kabul ediyorum gür ve kalın saç çok fazla rastlanmıyor ama inanın bu tür saçlar başa bela. benim çok kalın telli ve aşırı gür saçlarım var. o kadar kalınki telleri ne yaptıysam nemlendiremiyorum yetmiyor. ayrıca öyle bir kabarıyor öylr bir kabarıyorki kendimi yeleli aslan gibi hissediyorum. hayatım boyunca saçlarımı özgürce açıp gezemedim, hep bağladım hap bağladım. kısa kestirmek zaten mümkün değil çünkü saç aşağı doğru bakmıyor, bonustan beter. benim saçlar kıvırcık desen değil, düz desen değil, o kadar düzensiz ve kalın dalgaları var ki, offf ya offf.
neyse canım senin soruna geleyim çok uzattım kusura bakma(ama ne yapayım ne zaman bu saçlarıma bir çare arasam fikir yerine daha ne istiyorsun diyorlar) nasıl kestirirsen kestir ara makas asla yaptırma. saçını aralardan tutam tutam kesiyorlar sonra o tutamlar alttan uzamaya başlıyor. kat kesim evet kesinlikle daha da kabartıyor ama eğer saçların uzunsa katlarını çene altından başlat o zaman güzel bile görünüyor. fön çektirme dahada kabarır. düzleştirici kullan, sonrada kalın bir fırçayla uçlarını geriye doğru kıvır, kalın bukle yap yani uçlara. ben çareyi ancak böyle buldum.

ya benim saçLa aynı :KK70: eskiden saca önem vermezdim sacım pırasa gibiydi :KK70: iki yıldır önem verdim dalgalı oldu sansa :KK70: hep uzun kullandındım gecn yıl kısa yptım küt gibiydi bundan bi ay önce kadar belime kadardı gothic taarzndaydım...hergün düzleştiriyodum bisaatte bakımı çok zordu düzleştrmesem dalgalı oluyo ama düpdüz oldugu iin sekL aLmıyodu git kuaföre uzunluguna dokunmadan arkadan katlı kesm yaptır bide yan perçem attır yasmein ergene gibi çok hoş ouyorr :-)

gür olsa dert cılız olsa o da dert benimde gür ama aysim_u gibi değil ben memnunum inşallah bi çözüm bulunur canlarım ya

benim sacımda belimde.. uzun oldugu kadar cok gür ve kalın telli.. kuaför dinlenmeye gidio yer yer.. okadar diyorum.. hatta kollarım agrıdı kac kez söylenmiştirkaydirigubbakcemile3 ben hafif katlı ve aramakaslı kullanıyorum sacımı...

tatlım bnmde saçlarım çok gür bi de hep kurutmam lzm öldürüyor beni.eskiden hep kısa kullanırdım ama bu sene uzattm hiç dert etme bnce en güzeli gür saç şekil alıo kat attırınca gzl oluo.hiç şekillendirme gibi bi derdim yok kurutuorm fönlü gbi duruo ama bn hep jiletle kestiriorm saçımı.çok da memnunum.

SLM kızlar benımde saçlarım cok gür ve belıme gelıyo kalın tellı bıde arkadaslar dalga gecer halat gıbı dıyee kaydirigubbakcemile3benım de kabarma sorunum war tabıkı ben cok katlı kestıryorum süreklı duzlestırcı masa yapıyorum. kızlar bence saclarımıızın kıymeıtını bılelım walla herkes gür sacı olsun ıster dımı bayanı sac gösterır ben cok memnunum böle olmaından

nasıl kestirirsen kesitir bol bol aramakası kullansın kuaförün. benım saçlarım da öyleydı nefret ederdım eskıden. sonra anladım kı aramakasındaymış asıl iş... şimdi benden iyisi yok :)

benimde saçlarım gür ve daldalı gibi bişi bende kat attırmayı sevmiyorum çünkü benim saçıma ne zaman jilet yada ara makası değse saçım tiftik tiftik oluyo bildiiniz tüleriyo o yüzden ben katları makasla attırırıyorum hem saçlarım tülermiyo hem kabarmıyo çok fazla ha düzleştirince makas katı ilk zamanalr çok hoş durmasada uzadıkça daha iyi oluyo offfff offff :s bide çok kurular ne yapsamda yumuşatsam ya ben bunları :'(

Arkadaşlar ben de çitçit için saç ariyorum doğal renk olmasi koşuluyla tabi yeri burası mı bilmiyorum ama ilgileniyorsanız mailime resim atarak ekleyin fiyatta anlaşırız umarım leslietresses@hotma...

Gür sac güzel ama zahmetli, mesela hemen yikayim cikayim olmuyor, benim saclarim hayatda öyle hemen kurumaz yani yikamaka bile bir zahmet ve zaman istiyor.

Arkadaşlar ben de çitçit için saç ariyorum doğal renk olmasi koşuluyla tabi yeri burası mı bilmiyorum ama ilgileniyorsanız mailime resim atarak ekleyin fiyatta anlaşırız umarım leslietresses@hotma...

merhaba, benim ilkokula başladığım yıl kesilmiş olan saçım var elimde tahminen 30 cm. kırıksız ve o yaşta olduğu için doğal olarak boyasız :) ilgilenir misiniz bilmiyorum.

gür kalın telli dalgalı ve ser saçlarım var. bıktım usandım yıkaması der kurutması dert. saç kremi kullanmaya yetişemiyorum. bi türlü istediğim gibi modeli de bulamıyorum. ustura tiftik gibi yapıyo ara makası kalınlaştırıyo kabarması da cabası

inanın benim saçımda öyle hatta belkide hepinizinkinden beter...mesela demin topuz yapmıştım ki genelde öyle yapmak zorunda kalıyorum düzleştirmediysem,şu an başım ağrıdı diye açtım bir görseniz var ya bonustan beterr....

ama geçen hafta rengini açtırcam diye kuaföre gittim o da yaktı naylon gibi koptu saçlarım,öyle ağladımki saçlarımın kıymetini anladım...kabarıyo tiftik gibi kırpık kırpık tel tel oluyo ama saçsız olmaktan iyidir...boshayallersmile

yapacakta bişi yok fazla,yapısı böyle saçlarımızın...kısa saç hiç kullanamadım desem yeridir..kestirince hep fön istiyo zaptedemiyorum...napalım ,bakımlar düzleştirmeler şunlar bunlar idare edicez işteboshayallersmile

arkadaşlar kuafre gidin ara makasla saçınızı incelttirin inanın çook memnun kalacksnızz

merhaba, benim ilkokula başladığım yıl kesilmiş olan saçım var elimde tahminen 30 cm. kırıksız ve o yaşta olduğu için doğal olarak boyasız :) ilgilenir misiniz bilmiyorum.

Canim, resimleri var mı acaba gönderebilir misin adresim leslietresses@hotma.. gerisini biliorsun adresin, mesajları özelden atarsan sevinirim, yada yeterli sayıya ulaşamadıysan normal mailime yazar mısın, teşekkür ederim.

X