Hamilelikte baş ağrısı çekenler:(

nevra_t

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
799
11
Kızlar mrb,14 haftalık hamileyim ve son iki haftadır feci baş ağrılarım oluyor,gerçi benim hamilelikten önce yıllardır çektiğim baş ağrılarım oluyodu hamilelikte çıkmadı yani...Dr'um anormal bişey olmadığını söylüyor minoset içebilirsin dedi günde 4 taneye kadar en fazla 2 tane içtiğim oluyor bazen ama yinede geçmiyor hafifliyor migren tarzı olduğu için baş ağrılarım,Minoset her nekadar içmek istemesemde mecbur kalıyorum çünkü gerçekten çekemiyorum dr'um bebeğe zararı olmadığını plesantaya geçmeyen bir ilaç olduğunu söylüyor,bu ağrılar ilerleyen zamanlarda geçermi acaba benim durumumda olan varmı?

ıçinde bulunduğunuz haftalarda baş ağrısı çok sık görülüyor, sonra geçiyor. Ben kiminle konuştuysam 12-13. hafta civarında baş ağrısı vardı.

canım bende 16 haftalık hamileyim ve 3-4 günde bir başağrım bir tutuyorki anlatamam öncedende migren hastasıysdım zaten hamilelikte migreni olanlar daha fazla baş ağrısı çekerlermiş zaten banada doktorum paresatamol içeren ilaçları önerdi
minoset , parol bunlar o etken maddeye sahip ama ben ikisinide kullandım parol bende daha iyi bi etki gösterdi dr una sor istersen parol öneririse onu kullan ama ne olursa olsun dr una danış arkadaşım

merhabalar,bende de migren var ve hamıleyım.gerçi şu an 38.haftadayım ama senın kadarken ölüyodum ben de ağrıdan hatta bıgece serum yedım 2lt ağrı ve kusma yuzunden.ama 3.aydan sonra bırden kesılıyo.şükür aylardır ağrıyı unuttum bı dahada dönmez inşallah:)

d- gabbana bişey sorucam canım ağrı kesici sen ne kullandın bende ağrım olduğunda inatlaşıyorum çünkü dayanamayack duruma gelmeden içmiyorum yada hemen karanlık ve sessiz bir köşede uyuyorum

Ayyy arkadaşlar umarım benimde geçer baş ağrısı çok fena bişey çekilmiyor ,benim şu günlerde bigün ağrıyor bigün ağırmıyor nerdeyse günaşırı minoset alıyorum içim hiç rahat değil ama onuda içmezsem hastanelik olmaktan korkuyorum o zamanda daha ağır bir ağrıkesici veriyolarmış...Benim hamilelik öncesindede bu zamanlarda başağrılarım olurdu yaza geçiş döneminde..Tansiyonumuda sürekli kontrol ediyorum bu arada acaba tansiyondan mı ağrıyor diye...

Vallahi bana ne sessiz karanlık oda ,ne buz ,ne kolonya hiçbişey fayda etmiyor yatsam yatamıyorum kalksam kalkamıyorum zor bi durum ya şakaktan tutuyor ya tüm başım ağrıyor...

Benim de ilk 5 ayımda arada bir olurdu. Ama öyle dayanılmaz değil. Minoset verdi dr.um ama ben de ağrıyınca 1 kez alıyorum. Şu anda da şakalardan bir ağrı tuttu saç diplerim acıyor, bakıcam tansiyon mu diye çünkü 20.haftamdayım. Takip etmek lazım. ınşallah bişey çıkmaz :Saruboceq:

Benim de ilk 5 ayımda arada bir olurdu. Ama öyle dayanılmaz değil. Minoset verdi dr.um ama ben de ağrıyınca 1 kez alıyorum. Şu anda da şakalardan bir ağrı tuttu saç diplerim acıyor, bakıcam tansiyon mu diye çünkü 20.haftamdayım. Takip etmek lazım. İnşallah bişey çıkmaz :Saruboceq:

Evet cnm tansiyon önemli takip etmeli,inşş bişey çıkmaz..Benimde sağ şakakta sinsi bir ağrı var,birgün önce şiddetli ağrı olunca ertesi günüde eseri kalıyor maalesef..

aynen dun resmen catlıycam sandım acık hava uyku ne yaptıysam gecmedı ya mafoldumben

d- gabbana bişey sorucam canım ağrı kesici sen ne kullandın bende ağrım olduğunda inatlaşıyorum çünkü dayanamayack duruma gelmeden içmiyorum yada hemen karanlık ve sessiz bir köşede uyuyorum

Valla 38.haftamdayım ne mınoset ne başka bişey.1 kere bile ilaç almadım,süründüm resmen ama gene de ilaç fikrine alışamadım.

Kızlar mrb,14 haftalık hamileyim ve son iki haftadır feci baş ağrılarım oluyor,gerçi benim hamilelikten önce yıllardır çektiğim baş ağrılarım oluyodu hamilelikte çıkmadı yani...Dr'um anormal bişey olmadığını söylüyor minoset içebilirsin dedi günde 4 taneye kadar en fazla 2 tane içtiğim oluyor bazen ama yinede geçmiyor hafifliyor migren tarzı olduğu için baş ağrılarım,Minoset her nekadar içmek istemesemde mecbur kalıyorum çünkü gerçekten çekemiyorum dr'um bebeğe zararı olmadığını plesantaya geçmeyen bir ilaç olduğunu söylüyor,bu ağrılar ilerleyen zamanlarda geçermi acaba benim durumumda olan varmı?

bende de çok sık başağrısı oluyor, doktorum bana da minoset verdi ve bu haftalarda başağrısının normal olduğunu söyledi :)

ben baş ağrısını çocukluğumdan beri çekerim.hem de ne baş ağrısı hiçbir ilaç tesir etmez midem bulanır tek taraflı olur ve en az 2 gün sürer.en çok korktuğum hamilelikte bu ağrılarla nasıl başedeceğimdi.apranax sadece hafifletirdi ağrıyı geçirmezi ama.allah büyük hala şükrediyorum gebeliğim boyunca 4 ya da 5 defa ağrım oldu bu mucizeydi.çünkü benim her hafta başım ağrırdı.doktor minoset vermişti ama cesaret edip de içmedim ve o ağrıyı çektim zaten minoset falan bana tesir etmezdi.gebelikte migren ağrıları geçer diye duymuştum galiba benim geçti allaha şükür.inşallah senin de geçr canım.bence ağrı kesici içme,dinlen ve uyu.

o ağrı benide mahvediyor sanki saati var hergün aynı saatte ağrıyor. geçen ay sabah kalkınca başlıyor akşama kadar sürüyordu. bu ayda ikindi üzeri başlıyor yatana kadar sürüyor. ben ikiz hamilelikten kaynaklanıyor olabilirmi diye düşünmüştüm ama görüyorumki bi çoğumuzda varmış kızlar. dr bana kansızlık yada tansiyondan olabilir dedi. takip edilmesi gerekiyormuş. minoset verdi banada ama içmiyorum toplam 2 tane içmişimdir bi aydır korkuyorum açıkçası her ne kadar zararı yok deselerde :KK43:

o ağrı benide mahvediyor sanki saati var hergün aynı saatte ağrıyor. geçen ay sabah kalkınca başlıyor akşama kadar sürüyordu. bu ayda ikindi üzeri başlıyor yatana kadar sürüyor. ben ikiz hamilelikten kaynaklanıyor olabilirmi diye düşünmüştüm ama görüyorumki bi çoğumuzda varmış kızlar. dr bana kansızlık yada tansiyondan olabilir dedi. takip edilmesi gerekiyormuş. minoset verdi banada ama içmiyorum toplam 2 tane içmişimdir bi aydır korkuyorum açıkçası her ne kadar zararı yok deselerde :KK43:

Cnm benimkilerde ikiz bende ondan bu kadar ağrıdığını düşünüyorum,ben dayanamıyorum ya kızlar içiyorum yani dr zararı yok diyo ,şöyle düşünüyorum gözgöre göre hamilelikte fosur fosur sigara içen var zararını bilerek hemde , sonuçta baş ağrısı bana eziyet verirken bebeklerde bunu hissediyor en azından hap içebiliyorum zaten başkada bir hap içemiyorsun nerem ağırsa dr hep minoset iç diyo...

selam arkadaşlar benimde hamilelikten önce migrenim vardı
sonra iki ay sadece 1 kere oldu ben de bu migrenden kurtulurum
diye düşünüyordum ama şu günlerde 2 güne bir şiddetleniyor
dr minoset veya parol içebilirsin ama dayanamayacak kadar ağrıdığında
dedi ama ben de hap almak istemiyorum dayanmaya çalışıyorum....
umarım herkesin başağrısı geçer aminnnnn:Saruboceq::Saruboceq:

selam arkadaşlar benimde hamilelikten önce migrenim vardı
sonra iki ay sadece 1 kere oldu ben de bu migrenden kurtulurum
diye düşünüyordum ama şu günlerde 2 güne bir şiddetleniyor
dr minoset veya parol içebilirsin ama dayanamayacak kadar ağrıdığında
dedi ama ben de hap almak istemiyorum dayanmaya çalışıyorum....
umarım herkesin başağrısı geçer aminnnnn:Saruboceq::Saruboceq:

Umarım geçer cnm,vallahi ben dayanabilenlere hayranım benim hayatım zindana dönüyor ağrı çektiğim gün imkansız dayanmam yani:1no2:

17 haftalık hamileyim...demek herkesde oluyomuş..aynen bütün dediklerinize katılıyorum kızlar...ölüyorum başağrısından hiçde dr. sormadım..hamile olmadan öncede ağrıdığı için...ilaç içildiğini bilmiyordum..benim başağrım enseden başlıyo bütün beynim zonkluyo özellikle ensem,tansiyonumda hep düşüktür ondanmı acaba?

İZLEa.s.

X