gebelik haftasındaki tutarsızlık

elif32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2008
194
2
46
kızlar son adet tarihime göre şu an tam 19.haftamdayım ama ultrasona girdiğimde hep bir hafta büyük çıkıyor bu neden olabilir acaba,test yaptırmak için kendi hesabıma göremi ultrasonda çıkan haftaya göremi davranıcam bilemiyorum sebebi ne olabilir sizce

bence bebegin biraz iridir ondan 1hafta büyük çıkıyodur canım benimde bazen 2hafta önde çıkıyodu dr bebek iriyse olur dedi sorun yok yani

canim kac gunde bir regl olurdun? 28 gunden once mi sonra mi?

hani bazilarinin gec dollenme olur. bazilarinin ise erken. eger 28 gunden kisa suruyorsa reglin mesela 21 gun gibi falan, erken dollenme olmustur, 1 hafta ilersini baz al diyecegim. yok regllerin 28 gun civariysa o zaman arkadasin dedigi gibi iridir.

ama benim anlamadigim sen test tarihlerini neden kendin belirliyorsun? dr un sana 2 hafta sonra test vs demiyor mu? enteresan.

canım bebeğin çok iyi beslendiği için 1 hafta öndedir ama yinede sanırım sata göre doğum oluyor yinede

canım benim reglim genelde 21-23 günde bir olurdu öyle bir ayı bulmazdı doktor bana ilk gittiğimde son adet tarihini sordu ve şu kadar haftalık dedi sonra her gittiğimde o bana soruyo bende haftasını kendim hesaplayıp söylüyorum mesela 20.haftanda gel ayrıntılı ultrasona gireceksin dedi,ultrason haftasına göre şimdi 20.haftadayım ama son adete görede önümüzdeki hafta gitmem gerek ve ben haftaya gidecem mecburen,geç kalmış olurmuyum diye sordum sizede bu tür şeylerde

canım benim bebiş de 2 hafta önde.sebep erken döllenme yani üstüne adet görmüşsün.testlere gelince ona doktor karar verir.benim testler sat tarihine göre yapıldı.26.haftadan sonra zaten testler de bitmişti 28 e alındı ve doğum tarihi değiştirildi

benim kızımda adet günüme göre 5 gün gec döllenmiş bu cok önemli birşey degil doktorum fark bir haftadan fazla degil ise dogum tarihi degişmez demişti

benimde senin gibi. 2-3 hafta ileride bile çıkabiliyor bazı bebekler .bir sorun teşkil etmez 1 hafta .

benimde öyleydi sorun olmaz merak etme ..arkadaşların dediği gibi..

X