Bebek Beslenmesi 2-3 aylık bebeğe nasıl oyuncak almalıyız?...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

caycan

İbrahim Deniz'im
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
933
6
40
arkadaşlar benim bebeğim 2 aylık ve artık çevresini farketmeye başladı.bol renkli,parlak şeyler,ses çıkaran eşyalar ilgisini çekiyo.bende artık ona oyuncaklar almaya karar verdim ama işe yaramayan,ilgisini çekmeyen şeyler almak istemiyorum.sizler neler aldınız bebeklerinize? özelliklerini yazıp,varsa resimlerini koyabilirmisiniz?

Bizim ilk oyuncağımız emziğimiz. Emzik mavi ipi kırmızı olunca pek bir izledi. Bebebkler ilk önce kırmızıyı ayırt ediyormuş. Kırmızı kurdela ucuna bir süs bile işini görür. Az daha büyünce ben tinylove zıplayan lulie almıştım, salıncağının üst demirine takıyorum bir de park yatağının hayvancıklarını takıyorum bakıyor. Konuşuyor agu bugu diye.
Dün oğluşuma gitar aldım. Erken henüz ama melodi ve şarkılar var. Bir de kuzuya basınca çıkan sese bayılıyor. Ben basıyorum şimdilik düğmelere ama çok eğleniyoruz. Dans ederken izliyor gülüyor bana, şarkıları beraber söylüyoruz, melodilere söz uydurup hareketler yapıyorum falan. Çıngırakla sıkınca viyaklayan plastik ördek de aldım ama sesi çok çıkıyor korkuyor ondan henüz. Karnına koyuyorum tutmaya çalışıyor ara sıra.
Sen sen ol CE sertifikalı oyuncaklar al. Kesinlikle ucuza kaçma. Ben dün aldım CE sertifikalı diyor A.B. standartlarında ama made in PRC yazıyor üstlerinde. Çin malı oyuncaklardan korkuyorum. Ama markasına güvenim tam.

Eklentiler

• $41275.jpg
    $41275.jpg
    7,4 KB · Görüntüleme: 2.981
şu pusetlere takılan oyuncaklardan alabilirsin ama çoook uzun süre ilgileneceğini sanmıyorum. Gözetim altında ses çıkaran poşetler gazete kağıtları ıslak mendil paketleri daha çok ilgilerini çekiyor. dönencelere bayılıyorlar. (yalnız onların fazla kullanımlarıyla ilgili de sorunlar olduğunu okumuştum)
bense kırmızı rengi en son algıladıklarını okumuştum bir yerde. gri gibi görürlermiş kırmızıyı 2.aydan sonra mı ne kırmızıyı görmeye başlarlarmış

Bizim ilk oyuncaklarımız playskool'un mavi fili, ve yatağında dönen dönencesiydi. Bu aylarda oyuncaklarında ayna olmasına özen göstermeni öneririm benlik duygusunun gelişmesi için

Çoraplarıda tavsiye ederim. Bir teki çıngıraklı, bir teki basınca vıyk diye ses çıkarıyor. Bu çoraplar sayesinde oğlum ayaklarını ve arada ellerine geçirmiş ellerini çok kolay tanıdı. Fili ile hala oynuyor. Dana kadar oldu ama vazgeçemedi filinden

Çoraplarıda tavsiye ederim. Bir teki çıngıraklı, bir teki basınca vıyk diye ses çıkarıyor. Bu çoraplar sayesinde oğlum ayaklarını ve arada ellerine geçirmiş ellerini çok kolay tanıdı. Fili ile hala oynuyor. Dana kadar oldu ama vazgeçemedi filinden

zaten hepsi çok güzel görünüyo,haftaya maaşımı alınca gidip oyuncakçıya hepsini alayım bari.umarım ilgisini çeker.gerçi ben bile oynarım yani o oynamazsa..kaydirigubbakcemile3

oyun halısı alabilirsin uzun süre oynar tiny love tekmele oyna lamıştım 3-4 aylıkken tekmeleyerek şarkısını çaldırıyordu dönmeye başlayınca yerdeki şekillerle oynadı. hala halıdaki hayvanlara bakıp hayvanları çalışıyoruz

benim bebeğim 3aylık ve en sevdiği oyuncak yatağında takılı olan ışıklı sesli ayıcık. ona bakıyo, konuşuyo onunla, ona gülüyo. baka baka uyuyo bazen. ayrıca kraftın oyun halısını aldım çok sevdi. oyuncaklar ses çıkardıkça oğlum tepiniyo. bi de peluş kitapları var ingilizce yazılı. onu çok seviyo. inceliyo, ağzına sokuyo filan baya işlevsel...

Son düzenleyen: Moderatör:
bizim zamanımızda çıngırdak alınırdı bu kadar çocuga buna ilgi duyarlardı alkisalkisalkis

çok güzel ya kararsız kaldım.ama mutlaka bi oyun halısı almak isterim.müziklimi demiştin?

köşede el işareti olan aparatının iki modu var birinde sabit mozart çalıyor diğer modunda bebek tekmeledikçe yada vurdukça değişik hayvan sesleri çıkıyor

ilk aylar sıcak renkleri tanıyabildikleri için olsa gerek üzerinde kırmızı beyaz ve siyah çizgileri olan bir bez kitap almıştım. bir tarafı dediğin gibiydi diğer tarafı ise rengarenk hayvancıklar ve şekillerle süslüydü. ayrıca eline aldıgında hışırtılı sesler çıkarıyor bu bez kitap. mothercare lerde bulabilirsin.. siyah beyaz v kırmızı ya çok dikkat, eminim çok sevecektir..

cnm tebessüm arkadaşımızın resmini koyduğu oyun halısından 4 aylıkken almıştım ben kızıma çok güzel ve faydalı bişey tekmeledikçe müzik çalıyo bide mozart var kızım onu dinleyerek uyuyo tavsiye ederim

X