Doğuma Hazırlık bebişime hangi ismi koysam?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

tuxgxbaa

elif sena'm hoşgeldin....
Kayıtlı Üye
8 Mart 2008
228
1
42
kızlar bebişim kız olucak allahın izniyle ama isimde karar veremedik...
nisanur
senanur
tuğçe

adım tuğba,cennette ağaç ismi...tuğçede tuğba ağacının dallarına verilen isimmiş...araştırdım netten ama acaba doğrumu bilmiyorum......
sizce ne koysam kızlar...ne olur yardım edin... ne zormuş isim koymak yahu:ecrin_bebek:

tuğçe
sonu nur la bitenler hoşuma gitmiyor
sena ve nisa yalnız daha güzel
ALLAH sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

sonu nurla biten isimler çok populer bu aralar ama yine de seçim yapmamaız gerekirse
nisanur diyorum

nisanın anlamı arapçada kadın demek bir anlamı yok yani
sena 1. Övme, övüş. Işık 2. Işık, şimşek parıltısı.

bence en iyisi tuğçee zemuszemus

dini anlamı olması açısından istiyorsanız ebrar yada ecrin olabilir

anlamı açısından tuğçe ismi senin isminle bütünlük sağlıyor bu açıdan güzel
fakat diğer isimlerinde nur takıntısı olmadan sena ve nisa çok güzel

nisanın anlamı arapçada kadın değil, kadınlar demek. çoğul bir kelimedir haberiniz olsun. "imrae" kelimesi kadın demektir.
hayrunnisa da kadınların hayırlısı demek.

Merhabalar isimlerin hepsi hoş bence karar vermek zor yanlız anlamı farklı bilinenler var mesela

Tuğçe:Farsça kökenli bir isimdir,tuğ başa takılan tac,çe isi ece ,yani anne,ana isimlerinden gelmektedir.Bu durumda Tuğçe başa takılan taç,baş tacı demektir..
Cennetteki tuğba ağacının dalları olduğu da söylenir ama bu konuda kesin bir kaynağa rastlanmamıştır,ayrıca dakikanın altmışta biri anlamına da geliyor..

Sena ,anlamlı bir isim.Nisa da December arkadaşımızın dediği gibi çoğul anlamdadır,Hayrunnisa olarak kullanıldığında daha hoş olur.

Nur Sena da olabilir çok hoş bence..

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin yavrunuzu

canım ben yazıcaktımki libyana yazmış tuğçe arapça bir kelime olmadığı için tuba ağacının meyvesi anlamına gelemez ama çok hoş bir isim.ben sena isminide çok sevdim.Allah kızına sağlıklı uzun ömürler versin

Offffffffff.......ne zormuŞ cnm ısım koymak.....Çok kararsızım...ama tuĞÇe bır Çok yerde tuĞba aĞacının dallarına verılen ısım olarak geÇıyor....neye ınanacaĞız kızlar yahu...

X