doğum kontrol haplarıyla ilgili acil yardım

aloft

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2007
537
476
üç ay önce doktorumun tavsiyesiyle MIRANOVA isimli doğum kontrol hapını kullanmaya başladım,ilk ay biraz mide bulantısı dışında herhangibir kötü yan etkisini de görmedim, fakat üç aydır regl kanamalarım çok çok az oluyor,nerdeyse ped kullanmama bile gerek kalmayarak günlük pedlerle idare etsem olacak gibi, normalde yedi gün sürerdi,şimdi iki üç günde bitiveriyor,zaten birşey geldiği yok,tedirgin oldum anlayacağınız,
doğum kontrol hapı kullanan varsa aranızda böyle birşeyle karşılaştınız mı ?
yardımcı olursanız sevinirim kızlar :uhm:

Canım doğum kontrol hapları herkeste olmasa bile genel olarak regl kanamasını azaltır zaten. Panik yapma. Aynı zamanda baş ağrısı ve mid ebulantısıda yan etkileri olarak bilinir. Kısa zamanda düzene girersin korkma. Baktın cidden bu durum seni rahatsız ediyor yani az kanama olduğu için şişlikten dolayı rahatsız olursan doktoruna sor derim. Geçmiş olsun canım...

teşekkür ederim tatlım ilgilendiğin için,sislik falan yok sadece bu kadar az kanama olması normal mi diye merak ettim,tedirgin oldum,önümüzdeki ayda bekleyeyim,olmazsa doktoruma görünmeyi düşünüyorum,
ama icimi rahatlattın,tekrar teşekkürler

merhaba arkadaslar daha yenı katıldım aranıza forum cıın benı bılgılendırırsenız sevınırım

ben cocugumun olmasını ıstıyorum ama dr.bana yumurtlayamadıgım ıcın KLOMAN ılacı verdı yanında ıse ESTROFEM ılacı verdı oda adet duzenleyıcı olabılırmıs acaba onuda ıcersem hamıle kalabılcekmıyım bana yardımcı olurmusun

X