Mutfak Püf Noktaları Yemein zerine kan Ya Nasl Giderilir?

Adesss

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
1.022
5
36
kızlar sinir oluyorum ya yaptıgım türlüde patates yemeginde sulu olan diger yemeklerde suyun üzerine yağ kücük kücük oluyo niye böyle kızlar sizlerdede oluyomu ne yapmam gerek

benim yemeklerimde yağ üzerine hiç çıkmaz çok az yağ ve su kullanırım koyu olursa tekrar sıcak su eklerim istersen sende birde böyle dene fazla sulu olan yemeklerde yağ üzerine çıkabiliyor..

benim yemeklerimde yağ üzerine hiç çıkmaz çok az yağ ve su kullanırım koyu olursa tekrar sıcak su eklerim istersen sende birde böyle dene fazla sulu olan yemeklerde yağ üzerine çıkabiliyor..

aslıda pek yagda suda koymuyorum

etli yemeklerde dolaba koyunca yağ donuyo kalıp gibi oluyo bende hemen üstünden alıp çöpe atıyom süper oluyo sırnaşık şey

bir marul yaprağını al yağın üstüne koy biraz daldır yağı alıcaktıryerimseniben

soğanını kavururken yağa çok az un ilave et , hem yağın üste çıkmadığını,hemde yemeğin kıvamının daha iyi olduğunu göreceksin.......

yemek biraz ılındıktan sonra peçete koy yağın üzerine ama kaliteli olanlardan yada kaliteli kağıt havlu.yağı çekip rengi değiştiğinde de al onu üzerinden bir dk falan yetiğyo ztn bikaç kez tekrarla bu işlemi.

benim annemde sıcak su koyar kaynatır eğer yağlar çok çıkarsa

X