sağlık ocağında test

kestane

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.090
9
40
arkadaşlar merhaba ben şuan11+6 günlük hamileyim perşembe günü sağlık ocağına çağırdılar kan testi falan yaptılar kilo tansiyon varis şişkinlik kontrolü yaptı hemşire bi sorun çıkmadı kan testim pazartesi belli olcak sizde sağlık ocağında 11 haftada kan tahlili yaptırdınızmı ne den yaptı anlamadım 2li testle bi alakası yoktur heralde kendi doktorumada cumartesi gidicem acaba bu yapılan rutin bi kontrolmüydü sizlerde sağlık ocağında bu haftalarda tahlil yaptırdınızmı:emir_bebek:

banada aynı haftalarda sağlık ocağında kan ve idrar tahlili yapıldı.2li testle alakası yok tabi dediğin gibi herkese yapılan birşey...ben sonuçlarımı alıp doktoruma göstermiştim özel hastanede test yaptırmamada gerek kalmamıştı...

banada aynı haftalarda sağlık ocağında kan ve idrar tahlili yapıldı.2li testle alakası yok tabi dediğin gibi herkese yapılan birşey...ben sonuçlarımı alıp doktoruma göstermiştim özel hastanede test yaptırmamada gerek kalmamıştı...

saol canım cevabın için bende herkese yapılıyodur diye düşündüm çevremde bazı doğum yapanlara sorduğumda yapılmadı dediler o yüzden merak ettim

Eski adıyla sağlık ocağı yeni adıyla aile hekimliği gebe takibi yapmak zorunda.Aile hekimliğine kayıtlı olmayan yada gebeyim diye bilgi vermeyenlere yapılmamıştır sana yapılanlar..Ben kayıtlıyım ve beni telefonla aradılar,meğerse doktoru denetlemek içinmiş,hani takip ediyormu beni etmiyormu diye.Ben kendi doktorumda tüm tahlilleri yaptırdığım için kan tahlili filan yapılmadı ama işte her ay kilo-tansiyon-varis-bebek kalp sesi kontrolü yapılıyor,5. ve 6. ayda da tetanoz aşısı için gittim,bence güzel bişi,hem kendi dr. hem burası,insan pimpirikli oluyor hamileyken malum)))

arkadaşlar merhaba ben şuan11+6 günlük hamileyim perşembe günü sağlık ocağına çağırdılar kan testi falan yaptılar kilo tansiyon varis şişkinlik kontrolü yaptı hemşire bi sorun çıkmadı kan testim pazartesi belli olcak sizde sağlık ocağında 11 haftada kan tahlili yaptırdınızmı ne den yaptı anlamadım 2li testle bi alakası yoktur heralde kendi doktorumada cumartesi gidicem acaba bu yapılan rutin bi kontrolmüydü sizlerde sağlık ocağında bu haftalarda tahlil yaptırdınızmı:emir_bebek:
canım benden öyle bişey istemedi sağlık ocağı.hem nerden bildile senin hamile olduğunu?anlamadım ben

bana yapmamışlardı ama ben tüm tahlilerimi göstermiştim hatta fotokopilerini alıp dosyama koydular bu gittiğimdede idrar tahlili yapmak istedi dedim yeni yaptırdım ama evde sonuçları onları istiyorum dedi getiremezsen burda yapıcam sana tahlil dedi ve doktorumun verdiği tüm ilaçları kayıt ediyolar
arkadaşında dediği gibi doktor daha çok bebekle ilgileniyo ama sağlık ocagındaki ebeler seninle
yani güzel bişiy varislerine kilona nabzına bebeğin kalp atışına vs vs vs onlarda kontrol ediyolar

canım benden öyle bişey istemedi sağlık ocağı.hem nerden bildile senin hamile olduğunu?anlamadım ben

canım ilk hamile kaldığında kayıt olman gerekiyo hamile kaldım diye ona göre çağırıyolar arkadaşın dediği gibide tetonoz aşısı falanda yapıyolar ayrıca bebek doğuncada bazı aşılar orda yapılıyo o yüzden biliyolar yani sende kayıt olmadıysan git bi görüş söylemiş olmaları gerekiyodu:CüvCüv:

kızlar bu gün sonuçları aldım herşey normaldi şeker kolestrol falan doktor güzel olduğunu söyledi sonuçların bakalım cumartesi kendi doktoruma gidiyorum ikili testi ne zaman isticek

canım o testin 2li testle alakası yok senin kan değerlerine bakılacak hemoglabin,kolestrol vs vs.. benim şuan 36. haftam benide kaç defa çağırdılar fakat sadece iki kez tetanoz aşısı olmak için gittim çünkü bebeği karnından bastırarak muayene etmeye çalışıyorlar birde kalp atışını dinlemek istedi ama duyamadı bir problem var diye paniklertti bizi oysa bebeğim hareket ediyordu o günden sonrada eşim gitmemi istemedi bende yöntemlerinden hoşlanmadığım için gitmedim

canım o testin 2li testle alakası yok senin kan değerlerine bakılacak hemoglabin,kolestrol vs vs.. benim şuan 36. haftam benide kaç defa çağırdılar fakat sadece iki kez tetanoz aşısı olmak için gittim çünkü bebeği karnından bastırarak muayene etmeye çalışıyorlar birde kalp atışını dinlemek istedi ama duyamadı bir problem var diye paniklertti bizi oysa bebeğim hareket ediyordu o günden sonrada eşim gitmemi istemedi bende yöntemlerinden hoşlanmadığım için gitmedim

karından bastrarak yaptıklarını duymamıştım ama dediğin gibi öyle bi durumla karşılaşırsam bende karşı çıkarım ve gitmem ama takip etmeleride güzel bişey en azından şeker kolestrol kontrol altında oluyo

karından bastrarak yaptıklarını duymamıştım ama dediğin gibi öyle bi durumla karşılaşırsam bende karşı çıkarım ve gitmem ama takip etmeleride güzel bişey en azından şeker kolestrol kontrol altında oluyo

haklısın canım kontrol altında olması iyi ben zaten her ay düzenli olarak kan veriyorum.bakalım bebişin biraz daha büyüsün sağlık ocağında sana ne yapacaklar

benden böle bişe istemedi ben 6 haftalıkken kayıt yaptırdım bu hafta 20nci haftam doluo tetanoz asımın ilk dozunu yaptırcam hepsi bu

merhabalarr ben deniz
19 yasındayım 10 aylık evliyim
korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım
sat 19 nisan
fakat dr gebelik var diyo yalnız keseyi göremediği için kimyasal olarak adlandırmak zorunda oldugunu söylüyo
gecen salı testte 3.88 çıktı sınırda dediler
perşembe günü 49.7 ye yükselmişti
birde dün yaptırdım 508 olmuştuu
doktor değer gelişimi cok güzel dedi
fakat keseyi göremiyoruz dedi
sizce keseyi görmek için cok erken değil mi ????
benim adetlerim normalde düzensiz 2 ayda bir oluyorum
sanırım geç yumurtladım o günde tuttu yani ya 2 haftalık ya 3 haftalık arasında bişey sanıyorum :S
tecrübelerinizi paylaşır mısınız ????

kızlar ben tetenoz asımı vurundum kend, dr sordum bişey olurmu diye olmaz dedi ayyy ben gene pimpirik oldum bebişlere bi zararı olmaz demi

merhabalarr ben deniz
19 yasındayım 10 aylık evliyim
korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım
sat 19 nisan
fakat dr gebelik var diyo yalnız keseyi göremediği için kimyasal olarak adlandırmak zorunda oldugunu söylüyo
gecen salı testte 3.88 çıktı sınırda dediler
perşembe günü 49.7 ye yükselmişti
birde dün yaptırdım 508 olmuştuu
doktor değer gelişimi cok güzel dedi
fakat keseyi göremiyoruz dedi
sizce keseyi görmek için cok erken değil mi ????
benim adetlerim normalde düzensiz 2 ayda bir oluyorum
sanırım geç yumurtladım o günde tuttu yani ya 2 haftalık ya 3 haftalık arasında bişey sanıyorum :S
tecrübelerinizi paylaşır mısınız ????
canım daha erken ben ilk gittiğimde 5 haftalıktı sadece kese göründü 7 haftada kalp atışlarını duyduk rahat ol canım insan kalp atışlarını duyana kadar rahat olamıyo şimdide 2li test için heyecn yapmaya başladım allah hepimizin yardımcısı olsun bebeklerimize sağlıklı bi şekilde kavuşmayı nasip etsin:CüvCüv:

kızlar ben tetenoz asımı vurundum kend, dr sordum bişey olurmu diye olmaz dedi ayyy ben gene pimpirik oldum bebişlere bi zararı olmaz demi

olmaz canım allahın izniyle bizim sağlığımız için yapılıyo sonuçta doğumd enfeksiyon kapmamamız için ama tetonoz çok acı veriyo daha önce yaptırmıştım ordan biliyorum

aminn canımm valla öylee
insan göremeyince kalp atışlarını duyamayınca emin olup inanamıyo
inşş hepimiz sağlıcakla kucagımıza alırız yavrularımızı

Sağlık ocaklarında şeker testi (parmaktan bakılan) yaptıran oldu mu?:KK61:

Son düzenleme:
X