Segem-Sigorta Acenteleri Teknik Personel Sınav ve eğitimi

Ceylan

BiHüzünSaklı ve BinUmutla
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.871
15
Merhabalar...
1 nisan İtibariyle yönetmeliklerde değişiklikler Olarak Zorunlu eğitim ve sınavı getirdiler.
Sınav hakkında bilgi paylaşımında bulunalım turkbayragi
Herşey çok güzel olacak kariyerini Sigortacılık alanında düşünen tüm arkadaşlara :hooray:

Merhaba canım,maalesef böyle bir uygulama çıktı
Bende giriyorum bu sınava.250 adet soru örneği vermişler.
hepsi birbiriyle benzer.
2günlük eğitimden sonra gircekmişiz sınava.Benim sınav eylül de.
senin ne zaman?

Ben girdim 250 dediklerine bakma toplam aslında 60-70 soru yerlerini değiştirip yazmışlar..
Zorunlu tuttular ama ne kadar uygulanabilir bilemem..Eğitimler biraz sıkıcı geçiyor eğer bir tek imzan eksik olursa hakkın yanıyor eylülde benim kızkardeşim istanbulda girecek ben afyonda girdim
Allah yardımcın olsun

bu nedir arkadaşlar ? bu konu hakkında biraz bilgi verirmisiniz.bir tür sertifika proğramımı yani ?

canım tabii bilgi veririz bu programa sigortacı olmak isteyen veya sigortacı olanların Hazine müşteşarlığı tarafında zorunlu hale getirilen bir sertifikadır..Amaçları hergeçen gün ilerleyen bu sektörde eğitimli kişiler tarafından yönetmeliklere uygun işlemlerin yürütülmesini sağlamaktır.

kızlar bende bu sınava katılacağım ama bu 250 soruya nerden ulaşacağım.bulamadım yarımcı olursanız sevinirim.

Sınav kolaymış ya 2 günde eğitim gördüm.
ben otomotiv sektöründeyim yetkili bayide...anadolu ve allianzın acenteliği var..
bu aydsa istanbulda eğitimim var inşallah.kafamı kaldıramicim:))

X