lmek istiyorum :( Ne yapmalym?

yazdıklarını okudum da canım kanımca senin en büyük sıkıntın özgüvenini kaybetmişsin çevrendekilerin sürekli seni aşağılamaları karşısında artık özgüvenin sıfrlanmış bu yüzden aşağılık kompleksine girmişsin gibi geldi bana ay benimki de psikolog yorumu gibi oldu amaCADIARZU
sürekli kendini değersiz görüyorsun ve insanlar da bunu kullanıyor sen de buna müsade ediyosun ama burada hata senin değil çevrendekilerin bence bir insana ne olursa olsun ailesi sürekli aptalsın yok koca bulamadın vs. gibi saçma sapan yaklaşmamalı aile olmak böyle bir şey çünkü böyle yaklaşırsa sonuş da bu olur bence sen artık seninle ilgili olumsuz yorum yapanlara kulaklarını tıka aptal falan değilsin koca bulmak diye bişey de yok zaten kafana uyar evlenirsin uymaz evlenmezsin ama hayatta dik durmayı öğrenirsen kimseye eyvellah etmezsen işte o zaman sağlıklı kararlar alabilirsin bi uzman yardımı alman iyi olur ama seni aşağılayan insanlarla aynı ortamda fazla bulunmamaya çalış ve kendini değerli olduğuna inandır lütfen

kıs sen öle adamı napçan Allah aşkına!hayatını ellerinle cehennememi çevirmek istiyosun.bırak şunu,deli oluyorum böyle evli olmayıpta sevgili kahrı çekenlere.yarın bi gün çoook pişman olursunda,iş işten geçmiş olur..benimde üni.deykenbi ark.vardı sevgilisi beygir gibi iri kıyım bişiydi,bizimkide yavrusu gibi.bir hakaretler,bir dayaklar yerdiki sormayın.bide adama aşık Allahım,evlensin benimle diye zebil olur giderdi..bende hep kızardım bizim saf'a ama,öyleleri hakediyor vallahi,nedenmi;e kardeşim madem bi insan sana huzursuzluk veriyo çıkaracaksın onu hayatından,beyninde bi sorunmu varda çile çekiyosun,he bide benimki aşıkım aşık derdi,ondanmış çekmesi..bu aşk olayı yine iyice saçmalık,benim bildiğim aşk böle değil de..aman ne bilim ben öle dilim hayatımda kimseyi çekmedim,yada eşim bana bi laf söylediyse,bende söylerim hayatta susup oturup ağlayıpta ziyan olamam,hiç taviz veremem kusura bakmasınlar,benide bi ana doğurdu,bende değerliyim cnm karşımdaki kadar..

yani canım bence kendin için bırak şu adamı,yaşında genç,yapabilecekken aklını kullan kendi hayatının iplerini kendi eline al..

Keşke psikolog olarak empati kurabilseydiniz.O zaman yalan olmadığını anlardınız.Ben eminim bunların doğru olduğundan bu 1.
2.si de bir insana 40 kere deli derseniz deli olurmuş hesabı,kolonya'ya bazı insanlar akılsız diyerek buna inandırmaya çalışmış bence.İnandırmışlar da.Bunun sebebi de çok açık.

Kolişim sen bana daha önce de anlatmıştın bazı şeyler.Öncelikle sevgilim dediğin o adam(!) kötü niyetli biri,sana sürekli bu ithamda bulunarak etkisi altına almaya çalışmış bence:eek:klava:,gelme bu oyunlara.Akılsız bir insan üniversiteyi kazanıp da yüksek lisans bitirme safhasına kadar gelemez fazlasıyla zekisin bence.yerimseniben
Ve seni yıpratan tek şey bu sağlıksız ilişkin ;bütün haayatını etkisi altına alıp her şeyi olumsuz görmene neden olmuş.Kangren olan organ kesilmezse bütün vücudu kaplar tatlım.vereliniortak
Bir de evlenmek için sakın acele etme pişman olursun.Önce gününün tadını çıkarmaya bak,evlenince bekarlığı çok ararsın.a.s.

tatlım öle sıkkınım ki şu eve gelınce boguluyorum yıne bak,
sankı bırı benı m boynuma basıyo bögrüme oturuyo ben nefes alamayıncaya kadar kalkmıy sonra bı ınce nefes alıyorum gerı basmaya devam edıyor, adam benı aldatıyo konumuna düşürdü artı arama dedı ve bır haftadır aramıyor,
işe gırdım dıyorum ıyı bır iş buldum dıyorum yok bılıyor da, calısmıyorken de asagılıyordu unı okumussun ama calısamıyorsun haha ben neredeyım sen nerede, iş bulmak ıcın ugrasıyordu sımdı buldum buldugumu da ezılıyor sen nası oraya gelırsın gıbısınden allah allah sasırdım dıyor nıe sasırıyor kı kendısı benden az okumus ama sureklı ezme pesınden bır haftadr aramıyor bır ınsan ınadından degıl ancak baskası varsa aramaz toka buluyordum orada burada benım tokaların aynısı benım tokam mı dıyorum hayır annemın dıyor emın mısın dedım evet dıyor baskası vardı da belkı tokanın kimin olduguna emın olamadı annem mı dedı ınanamıyorum ya kendıme yani cok cok sıradan bır erkek onun yerını tutabılır hep anlattıgınız seyler böle bırıyle ewlenılmeyecegı, ve böle kötu bır olaydan sonra ıyı duzgun bırıyle ewlendıgınız örneklerı var, tiksinıyorum ya nasıl böle ıyıyken böle kötu davranabılıyor :gitme: delırıcek gıbı oluyorum :sinifsinif: mafoldumben
ama hala düşünüyorum ne yapıcak ne yapıyor arayacak mı ne olacak dıye :sinifsinif: delırdım kızlar sizi de delırttım kusurabakmayın ıyı destek oluyorsunuz bana ama saolun

yazdıklarını okudum da canım kanımca senin en büyük sıkıntın özgüvenini kaybetmişsin çevrendekilerin sürekli seni aşağılamaları karşısında artık özgüvenin sıfrlanmış bu yüzden aşağılık kompleksine girmişsin gibi geldi bana ay benimki de psikolog yorumu gibi oldu amaCADIARZU
sürekli kendini değersiz görüyorsun ve insanlar da bunu kullanıyor sen de buna müsade ediyosun ama burada hata senin değil çevrendekilerin bence bir insana ne olursa olsun ailesi sürekli aptalsın yok koca bulamadın vs. gibi saçma sapan yaklaşmamalı aile olmak böyle bir şey çünkü böyle yaklaşırsa sonuş da bu olur bence sen artık seninle ilgili olumsuz yorum yapanlara kulaklarını tıka aptal falan değilsin koca bulmak diye bişey de yok zaten kafana uyar evlenirsin uymaz evlenmezsin ama hayatta dik durmayı öğrenirsen kimseye eyvellah etmezsen işte o zaman sağlıklı kararlar alabilirsin bi uzman yardımı alman iyi olur ama seni aşağılayan insanlarla aynı ortamda fazla bulunmamaya çalış ve kendini değerli olduğuna inandır lütfen

evet böyle oldu canım özguvenım gıttı bır yerelere
zor duruyorum :gitme:

O adamda aşağılık psikolojisi var..Onun için seni ezmeye çalışıyor..

Sen sanırım büüüüüyüüüüüüük bi yanlış yapmışsın..onun için ayrılmıyosun bu adamdan..

Ama o yanlışın hayatını karartmasına izin verme..Seni herhalinle kabullenecek birini bulursun emin ol..

kıs sen öle adamı napçan Allah aşkına!hayatını ellerinle cehennememi çevirmek istiyosun.bırak şunu,deli oluyorum böyle evli olmayıpta sevgili kahrı çekenlere.yarın bi gün çoook pişman olursunda,iş işten geçmiş olur..benimde üni.deykenbi ark.vardı sevgilisi beygir gibi iri kıyım bişiydi,bizimkide yavrusu gibi.bir hakaretler,bir dayaklar yerdiki sormayın.bide adama aşık Allahım,evlensin benimle diye zebil olur giderdi..bende hep kızardım bizim saf'a ama,öyleleri hakediyor vallahi,nedenmi;e kardeşim madem bi insan sana huzursuzluk veriyo çıkaracaksın onu hayatından,beyninde bi sorunmu varda çile çekiyosun,he bide benimki aşıkım aşık derdi,ondanmış çekmesi..bu aşk olayı yine iyice saçmalık,benim bildiğim aşk böle değil de..aman ne bilim ben öle dilim hayatımda kimseyi çekmedim,yada eşim bana bi laf söylediyse,bende söylerim hayatta susup oturup ağlayıpta ziyan olamam,hiç taviz veremem kusura bakmasınlar,benide bi ana doğurdu,bende değerliyim cnm karşımdaki kadar..

ya ben genelde erkkeklerden dert cekıyorum ya yani öyle gıbı sanki:KK43: eskısı de cektırırdı ıyı olunca adamlar bılmem kacıyor onlar da kötuler de cektrıp kaçıyor, ılla kı cok poh poh luyorum sanırım. ya da yanlış kişiler işte :KK43:

Pardon seli54 ün yorumunu yeni okudum..Bence kolonyada değil sevgilisinde var aşağılık kompleksi..

O adamda aşağılık psikolojisi var..Onun için seni ezmeye çalışıyor..

Sen sanırım büüüüüyüüüüüüük bi yanlış yapmışsın..onun için ayrılmıyosun bu adamdan..

Ama o yanlışın hayatını karartmasına izin verme..Seni herhalinle kabullenecek birini bulursun emin ol..

evet canım düşünüyorum düşünüyorum nası yapsam ne yapsam asaglıycak bır sey buluyor
işsizim: o kadar okumussun işsizsin bı ıse yaramıyor dıyor ben okumamısım ama işim var senın yok dıyor
iş buluyorum:sen nası gırebılırsın kı o işe yeterlı mısın dıyor
yeterınce guzel bır bayanım: cıktıgım en cırkın kızsın dıyor kı gorenler bılıyor yanında guzel duruyormuşum ve hıc asla öle bısey demedım hep cok yakısıyoruz derdım ona. ayrıca eskı kız arkadasları cıdden kötü gorunuyorlardı.
bıttı dıyemıyordu ayrılmıyordu ama aratmıyor bulusunca malum işte,
evlılık ıstıyor para bırıktırıyor ama yüzük takmaya yanasmıyor para da harcamıyordu.
tamamen dengesız bır erkek modeli yani bu
aldatmıyordum aldatmam ıcın elınden gelenı yaptı
kendıne guvensız emin olmayan bırı sanırım ben de iç yuzunu nasıl ortaya cıkarabılıyorum kı cok pöh pöh her daim hata getırıror, belkı de kader budur kaderımde o yoktur belkı. oyok bu yok şu yok.... :1no2:

Son düzenleyen: Moderatör:

ya ben genelde erkkeklerden dert cekıyorum ya yani öyle gıbı sanki:KK43: eskısı de cektırırdı ıyı olunca adamlar bılmem kacıyor onlar da kötuler de cektrıp kaçıyor, ılla kı cok poh poh luyorum sanırım. ya da yanlış kişiler işte :KK43:

cnm poh poh lamıcan işte..kaçan kovalanır,kendini ağırdan sat.sen onun değil,o senin peşinden koşsun.bu kadardamı iradesizsin,bırak ne hali varsa görsün.sende fazla iyi niyet var sanırım,at o niyeti miyeti bi yana:eek:lmaz:seni üzmesine izin verme...

Kolonya,tatlım sen çok güzel bir kızsın kesinlikle...fotoğraflarını gördüğümde de söyledim..kesinlikle sıradan bir tip değilsin..Güzel İzmirimin güzel kızlarındansın..:asigim::nazar:

erkek arkadaşın da her bakımdan kompleksli bir sersem..:dilcikar:

Kolonya,tatlım sen çok güzel bir kızsın kesinlikle...fotoğraflarını gördüğümde de söyledim..kesinlikle sıradan bir tip değilsin..Güzel ızmirimin güzel kızlarındansın..:asigim::nazar:

erkek arkadaşın da her bakımdan kompleksli bir sersem..:dilcikar:

ya,evet.
bende resimlerini gördüm.sen gerçekten çok güzelsin. resmen seni üzmek için yapıyor bunu. aynaya bakmıyormusun sen. çok hoşsun.

evet yasadıgıma saglıklı olduguma hep şükredıyorum ölmek çözum degıl
hep bunu derım ama çözum bulamıyorum kı
sanırım cok aptalım ben herkes aynını dıyor cunku bır sey yapamıyorum da
hep sevmeyenın mı pesınden gıdıyorum sevenı bıle sevmeyecek hale mı getırıyorum
nası bırıyım kaçan kurtuluyor :KK43: :a015:
bır de aılem onlar hep yaka silkiyor benden bugun de bas bas bagırdım
sonra sevgılım actı bagardı, aradım bı telkın bıle etmedı ya o da bagardı,

ıplerı tutusturuy9orum aılemın ya da sevgılılerın elıne sonra hale bak
nası yapılmazb ılmıyorum hayat gıdıyor işte
şu an aktıf aglamam bır az daha duruldu nıhayet

arkadasım ailenin erkek arkadaşının seni küçümsedigini söylüyosun ama sen en başta kendi kendine deger vermiyosun..belki yaşadgın şeyler üst üste geldi onların etkisi..ben senin yerinde olsam psikologa giderdim,kendimi tamamen yenilerdim sacımla makyajımla kıyafetimle,hareketlerimle...sonra bakalım yapabılecekmı erkek arkadasın bu yaptıklarını..sen kendine deger verir önemsersen herkez seni önemser

bak güzelim sen önce kendine güven ve değer ver
sen kendine değer vermezsen kimse sana değer vermez
kendinede acımayı bırak hayatına yeni bir yön ver
insanlara karşı herzaman kararlı davran kendini ezdirme
ne o öyle ağlamak felan
bırak sena değer vermeyen biri içinmi ağlıyorsun
önce bir psikoloğa git bak ne kadar değişeceksin herkesin ihtiyacı var artık bu çok normal
kendini sev
herşey gönlünce olsun

arkadasım ailenin erkek arkadaşının seni küçümsedigini söylüyosun ama sen en başta kendi kendine deger vermiyosun..belki yaşadgın şeyler üst üste geldi onların etkisi..ben senin yerinde olsam psikologa giderdim,kendimi tamamen yenilerdim sacımla makyajımla kıyafetimle,hareketlerimle...sonra bakalım yapabılecekmı erkek arkadasın bu yaptıklarını..sen kendine deger verir önemsersen herkez seni önemser

Saçı başı kıyafetiyle ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum..Yani gördüğüm kadarıyla kolonya cidden çok güzel çok bakımlı,bir çok genç bayanın imrenerek bakacağı kadar güzel,bakımlı ve hoş bir kız...

Sadece kendine güveni gitmiş..Ama artık yeni bir iş buldu..Bazı gerçekleri görmeye başladı..O da yerine gelecektir en kısa zamanda...Eminim...opuyorumnanaktan

tesekkurler kızlar, bır baktım aynaya ya dedım ben guzelım kişilikliyım akllıyı m neden ezık davranıyorum kı dedım daha ıyı hıssedıyorum

doğruyu bilipte hep yanlısa yürüyen salaklardanım süper bir hayat sunulurken dibe batmayı tercih edenlerdenim..ölüm bile bana ne getirebilir k,..sevgili ailemi beni ret ettiği güne saklıyorum yok olmayı..kaçmak korkaklık mantığındayım..üzerine yürümekte birşey getirmiyor..intihar edicek kadar acizleştim mi..su an bile potasyumu damarıma enjekte edip son verebilirim..mutlu olmayı beceremiyorum.ailemin gözünde bile dipteym..ne yapmalıyım bilmiyorum..kaçmam gerek bu sehri terketmem kpss tek sansım..ne yapsam salaklığımdan kurtulamam..hayatım su an çürümüş bir ipe benziyor koptu kopucak..cesedimin bile yanmasını istiyorum..mezarım olmasın..yok olmak istiyorum yarını görmek istemiyorum..

uffffffffffffff hiç bişi anlamadım ben yazındann

bende anlamadımm bişey.....yinede anladığım kadarıylaa erkek arkadaşından tamamen ayrıl işine sarıl düzenin kur bence....hayırlısı olsun hakkında arkadaşım...

X