lmek istiyorum :( Ne yapmalym?

sende unı okuyorsun sanırım asıstanlarına bakman yeterlı ben egıtımın ınsanı olgunlastrıdgını dusunenlerdenım ...arkadasımızın durumu ıc acıcı degıl ama aılesıne ettıgı yardımı kendı ıcınde buyutmesı kendısınden baskasına zarar vermıyor bunu farketmesı lazım..bu konularda daha olgun dusunebılır...

evet canım bende üni okuyorum ama asistanlarıma bakınca özel hayatlarında neler yaşadıklarına dair bir belirti göremiyorum. insan isterse cumhurbaşkanı olsun kendi kendine çözemeyeceği olgun bakamayacağı sorunları mutlaka olabilir. yani kariyer psikoloji düzelten birşey değil bence. o yüzden merak etmiştim. tşekkür ederim aydınlattın.

kariyerine bakip kisilik tahlilinde bulunmak tabiki yanlis ama sanirim sizden beklenen daha olgun daha sakin davranmaniz.
bi kere olmek istiyorum gibi bi cumleyi sil kafandan yok ole bisey bu hayat sana bi hediye ve sen de tadini cikarticaksin.
o seni evlenmeden once deneyen herifi biraz def et gtsin kac konu actin onunla ilgili sayamadim bak. degmez artik kendini onun yuzunden uzmene..
ailen konusuna gelince de verdigin parayi is kurmak ya da raba almak icin geri istedigini soylesen belki verirler ya da sana yardim ederler.
herkesin sorunu var kimse dort dortluk yasamiyor bu hayatta o yuzden sorunlardan cok cozum yollarina odaklanmalisin derim.

kıyamam ya, yavrum benim. kalk bi yüzünü yıka hiç bişey için ağlamaya değmez. ne diye evde kalıcakmışın dünyada milyarlarca erkek var. hem delikli boncuk yerde kalmaz demiş atalarımız.

işe seni üzen sevgilini göndermekle başla. yalnız da mutlu olabilirsin.

sonra ailenle ilişkilerini düzeltmen lazım. bunu da onlarla düzgünce konuşuarak sorunlarını dil ile çözerek halledebilirsin. sanıyorum ki sen asisin diye onlar da bu kadar tepki gösteriyo.

hayatını değiştirip mutlu olmak senin elinde ben inanıyorum ki, herşeyi başarabilirsin.

okuduğum en güzel mesaj...(tebrik ederim..opuyorumnanaktan)
ve sonuna kadar katılıyorum...

:KK43:(((( aılemle cok kavga ettım
erkek arkadasımsa benı arama dıger telımı kullanmnıyorum dedı ama kullanıyordu
aradım o cıkınca ben senı denıyrum kullanma demıstım dedı bır de erkek arkadasını üzerıme saldı ben aldatmıs konumuna gırdım :KK43:(( aldattın benı bıde yapma denılenı anla dıyo ben aglıyorum tel actım
yarım saat bıde payladı benı :KK43:(((
aılem de sevmıyo benı ben ne yapıyorum yaaa :KK43:(

erkek arkadaşini salla yol verrrrr
kaç kere söyliycem:mymeka:
sakin içine sinmeyen biriylede evlilik yapma
o kavga ettiğin aileni evlenince öyle bir ararsin ki
keşke ailemin yaninda olsaydim evde kedi olsaydim dersin
evlilik bazi şeylerden kurtulmak değil yeni sorumluluklarin başlangici
kizar bağirir ana-baba bilirsin ki arkamdalar yanimdalar
evini yatağini herşeyini özlersin inan bana
hayatina seni hakketmeyen erkek arkadaşini sepetleyerek başlayabilirsin
hadi bakalim kolay gelsin gelişmelerden haberdar et öptüm:mymeka:

güzellikle kaç kez söyledim anlamadi belki bu kez anlar sevgili üyeler napim:icecream:

güzellikle kaç kez söyledim anlamadi belki bu kez anlar sevgili üyeler napim:icecream:

zemuszemus dayakla iş mi olur kız patlatma kafama :) yenı bakayım tak dıye evleneyım gıdeyım olmazsa :sm_confused: şaka degıl wallaha, flört edınce bırakılıyorum hep aynı sekılde aptalsın sen safsın salaksın dıyerekten, bari kımse bır sey anlamadan evleneyım adamın da basını yakayım :p

arkadslar abartmayın lutfen dusuncemı soyledım sadece herkes ınanmak zorundamı ben daha farklı bır acıdan bakıyorum belkıde egıtımcıysenız eger her dusunceye saygı duyulması gerektıgını bıldıgınız umuyorum ve bu konuyu kapatıyorumfisfisfis

her yüksek yapan eğitimci olmaz canım her yüksek yapanında olgun olacağı anlamına gelmez bu. Ben yüksek yapıyorum ama eğitimci değilim. Yüksek yapmış yapmamaş bu
bizi ilgilendirmez şu an bizi kandırıyorsa da kendi bilir ama kandırdığını sanmıyorum en
azından başına gelenlerle ilgili yalan söylemiyor bence. BUnu eski konularındand a anlıyo insan herşey birbirini tamamlıyor zaten:1no2:

zemuszemus dayakla iş mi olur kız patlatma kafama :) yenı bakayım tak dıye evleneyım gıdeyım olmazsa :sm_confused: şaka degıl wallaha, flört edınce bırakılıyorum hep aynı sekılde aptalsın sen safsın salaksın dıyerekten, bari kımse bır sey anlamadan evleneyım adamın da basını yakayım :p

tabi tabi evlende gör ebenin herekesini
saniyon ki anan-baban aciycak sana elin herifi
senmi onun başini yakarsin yoksa omu senin başini yakar
evlende gör kolonya kafa:icecream:

sakin içine sinmeyen biriylede evlilik yapma
o kavga ettiğin aileni evlenince öyle bir ararsin ki
keşke ailemin yaninda olsaydim evde kedi olsaydim dersin
evlilik bazi şeylerden kurtulmak değil yeni sorumluluklarin başlangici
kizar bağirir ana-baba bilirsin ki arkamdalar yanimdalar
evini yatağini herşeyini özlersin inan bana
hayatina seni hakketmeyen erkek arkadaşini sepetleyerek başlayabilirsin
hadi bakalim kolay gelsin gelişmelerden haberdar et öptüm:mymeka:

ben bu yorumun altına imzamı atarımmm

sana safsın mı diyorlar:uhm:
kızma ama haklılar biliyor musun dünyaya bir büyükten çok çocuk gibi bakıyorsun.
ıçin iyi olabilir çocuk olarak kalsaydım keşke bende ama bu erkekler için en büyük nimettir.
Çocukluk çocuklukta kalıyor çünkü büyüdükçe ailenin koruma kalkanı delinmeye başlıyor
bunu fırsat bilen okadar çok yamyam varki şu dünyada:1no2:
onun içi artık ailenin koruyamadığı yerelrde sen koru kolla kendini onların
yasaklayamadıklarını sen kendine yasakla. Artık dopruyu yanlışı gör.
Kımden dost kimden düşman kimden sevgili olur çöz.

her yüksek yapan eğitimci olmaz canım her yüksek yapanında olgun olacağı anlamına gelmez bu. Ben yüksek yapıyorum ama eğitimci değilim. Yüksek yapmış yapmamaş bu
bizi ilgilendirmez şu an bizi kandırıyorsa da kendi bilir ama kandırdığını sanmıyorum en
azından başına gelenlerle ilgili yalan söylemiyor bence. BUnu eski konularındand a anlıyo insan herşey birbirini tamamlıyor zaten:1no2:

yuksek yaptım derslere de gırdım asıstan olarak ama para da alamadım asıstan degıl ayakcı gıbı ku llanıldım okulda da kalamadım almadılar bızı o durumda bende işsiz acıkta kaldım normal iş bakmak gerektı hıc bır iş kolay degıl ki, okurken de duzgun calıstıgım işim vardı parttımedı ama maası gelıyodu sonucta, babam araba 2.el alınmaz dıyordu, bugun de 10 yıl sonra 2. el alsak aslında deyınce ıplerım koptu benım, madem alınabılırdı neden bu aparayla alınmaz deyıp paramı aldı madem oyle neden ben 10 yıldır arabasızım 10 degıl 6 tabı, neden yani delırdım tabı,
sevghılım de bı yandan delırtıyor 1 aydır krızlere soktu benı durmadan denıyormus aramıyor tellerı kapıyor sonra arıcam mı bakalım dıye beklıyor vs bugun de aglarken actım bır guzel payladı yarım saat kapadı sonra bıttı de demıyor bılmıyorum bekle 1 yıl sonra ıstıycez dıyor para bırıktırıyor mus ama benı harcıyor resmen yani.

bısey anladımsa obama olm-tatlicadiarzu- bıraz duzgun anlatır msın rıca etsem

Bence Sakinleşip Kendine Gelmelisin..
Sonuçta ailen bu paranı alan yedi kat yabancı değil.. sengözlerimebaksanab
Arzununda dediği gibi evlenince o aileni bile ararsın emin ol..
Erkek arkadaşını niye takıyorsun ki kafana? Sana erkek mi yok dünyada..
Niye ağlıyosun telefonda onun gözünde küçültüyosun kendini...:uhm:
Seni İstemeyeni sen hiç isteme :dilcikar:

yahu unı okumuşsun aklını kullan bıraz
senı kullanan karsında bı erkek var ve sen onun ıcın ağlıyorsun
aılenı ıse anlamış deılım hangı anne baba senınkının dedıklerını der onuda bılmyorum
ama sen hep bardağın boş tarafını göruyorsun

Kolonyacım bu aralar yazdıklarını okudum kötü bir dönem geçiriyorsun ama hiçbirşey intihar sebebi olamaz hayatta.
Belkide biraz saf kalpli olduğun için sana psikoloğa git diyorlardır.
Çünkü sen yazdıklarını okuduğuma göre iyi bir kızsın ve herkesinde senin gibi olduğunu düşünüyorsun.
Erkek arkadaşının peşinden hiç koşma bence bu ilişki bitmiş cnm.sen onun için çok fedakarlık yapsanda erkekler bizler gibi diil ne yazikki
Ben psikoloğa ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum herşeyi kendi başına atlatacak kadar güçlüsün sen.
Ailen paranı almış ya ne diyelim canım anne baba işte bişey denilmiyor.sen işine başla çalışınca çevrende farklı insanlar görünce daha iyi olacaksın çevren olur arkadaşların olur belki seni anlayan senle evlenmek isteyen biri çıkar önüne.
Sen şükredilcek durumum yok diyorsun ya sağlığın yerinde canım daha nolsun çoğu insandan eksik bir tarafın yokki.
Bende bazen herşey üstüste gelince senin gibi oluyorum ama bir kaç günde düşünerek kendimi teselli ederek olayların iyi yönünü bulmaya çalışarak atlatıyorum.
Bu kadar üzülme nolur :teselli:

ozaman sen de akıllı ol arkadaşım herkes için beni kullandılar diyorsun. Buna bir nokta koy.
kullandırma kendini.
Kımse seni zorla kullandıramaz. Sen hayır demeyi bilmiyorsun.
Bu işin özü bu.
Kimsenin ayak işçisi değilsin. tavrını koyacaksın.
Sevgilinin seni kullanmasına izin vermeyeceksin.
Bişeyler yaşama şu adamla artık istemiyorum evlenene kadar de yaptığımdan pişman oldum de. Bakalım ne diyecek. Resmen seni oyalıyor canı istedimi senle sefasını edecek zevkleri için seni alet edecek canı istemedimi de arama beni deniyorum seni diyecek.
Oldu canım başka!!
sen dediğimi yap bu adamla ilişkini kes bakalım onun en büyük oyuncağını elinden alınca ne tepki verecek. Tamam derse seviyordur seni ama hırçınlaşığ naparsan yap derse bil ki bu adamın gözü seni değil başka şeyleri görüyormuş hep.
Be daha ne akıl vereyim ki sana. Al sana akıl.
1. hayır demeyi öğren.
2. Kendine gel silkin ben napıyorum de.
3. sevgiline bukadar iplerini teslim etme, kendini hiç teslim etme.
4. Aileni suçlama onlarıda anlamaya çalış. Aranızın düzelmesi kolay olmaz ama imkansızda deil.
5. yaptıklarından ders al.
6. Çocukluktan çık.
Benden bukadar artık. Bizi de bukadar konuşturup umarım aynı hatalara devam etmezsin

kurban olduğum rabbim sana bir can vermis bunu almak kimin haddine düsmüs ilk önce bu düsünceyi kafandan sil bi çevrene bak ya eli kolu olmayan ısığı görmeyen hiçbirseyi duymayan insanlar var ama hayata öyle bir bağlanmıslarki kim ne demis umurlarında değil bir kere sükret ya canın bedenin sağ tek sorun kendine güvende eğer güvenirsen kimse seni yıkamaz

öncelikle yok su bunu dedi yok bu bunu dedin düsünme bi kendine gel iyi de olsa kötü de olsa ise girdinmi eee artık kendini gösterecek olan sensin güselim çabalarınla aziminle insanlarını taktidirini toplamak sende tabii hayatta seni yıkacak engeller çıkıcak karsına iyide olsa çok da basarılı olsanda seni ezmek istiyenler olacak sen kendine güvenirsen söyledikleriyle kalırlar. issiz kalan tek sen değilsin ki üniversite mezunu bir sürü insan issiz onlar öyle değince sende tabii hemen pes ediyorsun
böyle olursan hayatın boyunca ezilirsin sen kendin için yasa be güselim evet psikoloğa gidiceksen de kendin için git o su bu dedi diye değil git bi tatlım öz güvenin yerine gelsin

inan bana kimse evde kalmaz ya erken evlenince çok mu akıllı olunuyormus ilerde kapını kapatıp mutsuz olduğunda kim yanında olupta derdini dinleyecek kim yardım edecek yine olan sana olacak hayırlısı nezamansa ozaman evlenirsin ister 30da ister 50 de sakın bi anlık kararla ani karar verme

he erkek arkadasına gelince o çok akıllı herhalde öyle varmı sana sans veriyorum ama ben aramadan arama ya bırak sen onu hayatına alarak bi sans vermissin kime sans vermekten bahsediyo bırak gitsin ya biraz güven kendine ya o mu var sadece inan bana birgün karsına seni gerçekten seven ve değerini bilen biri çıktığında ozaman anlayacaksın sevginin sevilmenin güzelliğini böyle sevgi olmaz bırak arama ya o kossun pesinden

yasadıklarını silip kendinede bir yol çiz bi bakmıssın hersey yavas yavas yoluna girmis yasadığın tüm olumlu gelismelerde sana artı olarak dönecek kendin için yasa be güselim çokmu zor kendi değerinin kıymetini bil

Kolonyacım bu aralar yazdıklarını okudum kötü bir dönem geçiriyorsun ama hiçbirşey intihar sebebi olamaz hayatta.
Belkide biraz saf kalpli olduğun için sana psikoloğa git diyorlardır.
Çünkü sen yazdıklarını okuduğuma göre iyi bir kızsın ve herkesinde senin gibi olduğunu düşünüyorsun.
Erkek arkadaşının peşinden hiç koşma bence bu ilişki bitmiş cnm.sen onun için çok fedakarlık yapsanda erkekler bizler gibi diil ne yazikki
Ben psikoloğa ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum herşeyi kendi başına atlatacak kadar güçlüsün sen.
Ailen paranı almış ya ne diyelim canım anne baba işte bişey denilmiyor.sen işine başla çalışınca çevrende farklı insanlar görünce daha iyi olacaksın çevren olur arkadaşların olur belki seni anlayan senle evlenmek isteyen biri çıkar önüne.
Sen şükredilcek durumum yok diyorsun ya sağlığın yerinde canım daha nolsun çoğu insandan eksik bir tarafın yokki.
Bende bazen herşey üstüste gelince senin gibi oluyorum ama bir kaç günde düşünerek kendimi teselli ederek olayların iyi yönünü bulmaya çalışarak atlatıyorum.
Bu kadar üzülme nolur :teselli:

nevarki piskoloğa gitmekle
bence her insan piskoloğa gitmeli
ölmeyi düşünen insan kesinlikle gitmeli
bukadar işin içinden çıkılmaz hale geldiğini düşünüyo özellikle gitmeli
v eburda kimse arkadaşa sen kötüsün demedi
herkes doğru olanı söğledişakkıdı

ozaman sen de akıllı ol arkadaşım herkes için beni kullandılar diyorsun. Buna bir nokta koy.
kullandırma kendini.
Kİmse seni zorla kullandıramaz. Sen hayır demeyi bilmiyorsun.
Bu işin özü bu.
Kimsenin ayak işçisi değilsin. tavrını koyacaksın.
Sevgilinin seni kullanmasına izin vermeyeceksin.
Bişeyler yaşama şu adamla artık istemiyorum evlenene kadar de yaptığımdan pişman oldum de. Bakalım ne diyecek. Resmen seni oyalıyor canı istedimi senle sefasını edecek zevkleri için seni alet edecek canı istemedimi de arama beni deniyorum seni diyecek.
Oldu canım başka!!
sen dediğimi yap bu adamla ilişkini kes bakalım onun en büyük oyuncağını elinden alınca ne tepki verecek. Tamam derse seviyordur seni ama hırçınlaşığ naparsan yap derse bil ki bu adamın gözü seni değil başka şeyleri görüyormuş hep.
Be daha ne akıl vereyim ki sana. Al sana akıl.
1. hayır demeyi öğren.
2. Kendine gel silkin ben napıyorum de.
3. sevgiline bukadar iplerini teslim etme, kendini hiç teslim etme.
4. Aileni suçlama onlarıda anlamaya çalış. Aranızın düzelmesi kolay olmaz ama imkansızda deil.
5. yaptıklarından ders al.
6. Çocukluktan çık.
Benden bukadar artık. Bizi de bukadar konuşturup umarım aynı hatalara devam etmezsin

kesinlikle sana katılıyorum..turkbayragi

sevgilin dediğin kişi seni deniyorsa ve sürekli sana bağırıyorsa ipleri koparma zamanın çoktan gelmiş de geçmiş canım benim...ailen için birşey diyemiyorum çünkü sonuçta onlar senin canın ciğerin...ben olsam kızmam bile....tüm paramı alsalar bile helal ederim ve geri almayı bile düşünmem....bu detayı geçebilirsin...akıllı olmadığını kendin düşünürsen otomatik olarak karşındakilere de aynı fikri aşılamış olursun zaten....her insan akıllıdır yeter ki aklımızı doğru kullanalım....sevgilini gözün arkada kalmadan bırakabilirsin.....hiç uygun bulmadım davranışlarını..evlenmeden bile sana bu kadar bağırıyor ve seni bu kadar üzüyorsa onunla evlenmeyi düşünmemelisin...hııı eğer evlenmeyeceksen boşuna neden takılıp kendini yıpratıyor,üzüyor ve zaman kaybediyorsun canım?...anlamadım....

psikayatr a acılen gıtmernız lazım
bazen ınsanının zeka sevıyesi yuksektır lakın saplantılarına okadar takılır denılenı duymaz anlamaz izmirde 9 eyluk unıversıtedınde aysegul hanım var psıkyatr oraya gıdebılrsın
lisans dıploman var arstırma gorevlısın pekı bukadar anlayamıyorsan san hocalaraın nasıl davranıyoo? merak etttım kımse boyle bırıyle ugrasmak ıstemez
bence sen aptal falan degılsın devamlı beynınde dusunceler var bunlara mukabıl ınsanların ne dedıgını duymuyorsun anlayamıyorsun
dr gıt derım
erkek arkadasınıda arama bana aptal m uamelesı yapan bırıyle hıç ısıım olmaz,
daha gururlu ol derım
hersey ewlenemek degıl ewlılıkle kendını ıspatlayamazsın bunuda anlamıs olman lazım
intihar dusnmende senın ruh halın yansıtıyor bır uzman hekıme gıtmen lazım gerı kalan sorunların hafifleyecek

X