sivaslılar bana yardımcı olabilir mi?

S

seraphima

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi seraphima
merhabalar, Sivas'a görevli olarak tayin olduk. Nasıl bir yerdir, memur maaşına göre kiralık ev, iyi bir okul, çarşı pazar nasıldır? bana sivas Merkez ile ilgili bilgi verirseniz çok sevirim. Soğuğu çok deniyor, sobalı ev mi kaloriferli ev mi uygundur? cevaplarınız için teşekkürler

• Konu Sahibi seraphima
öncelikle görevinizde başarılar dilerim. sivas tabiki memleketimiz oldugu için güzel bir yer. memnun kalırsınız. evet soguk bir yer . tabi bu sogukluk yer yer insanlarınada yansıyor. tepki almak isteme her yerin iyi ve kötü insanları vardır. eve gelince nere olursa olsun kaloriferli ev seçin derim.... ablamda sivasta yasıyor. ben evlendim maraştayım suan. kolay gelsin.

• Konu Sahibi seraphima
merhaba arkadasım bizde yeni sivasa tayin olduk su an ordayım lojman puanımız olmadığı için dısardan ev tuutk kümbette 400 milyona kömürlü kaloriferli sadece banyoda ve mutfakta var doğalgaz eğer isterseniz böyle bir ev 8.kat boş evler cok güzel tanıştığıma memnun oldum

• Konu Sahibi seraphima
her daim kalorifer makbüldür lakin doğalgaz daha karlıdır.ama nezaman karlıdır.1.katta oturmadığın zaman 2 yada 3. kat idealdir.ama dediğim gibi sadece banyo ve mutfak için doğalgaz ısınmak için kalorifer..400 tlden aşağıya kira biraz zor ama imkansız değil :))
evet soğuktur,küçüktür ama şirindir.
4 eylülde şenliklerimiz vardır.bakınız bu yıl kıraç ve muazzez ersoy hanımefendiler geleceklermiş süprizzzzz
üniversitemizdede çok güzel şenliklerimiz olmakta bahar şenlikleri tabiki.onun dışında dönem ortalarında akm de güzel sanatlar lisesinin konserleri olmakta :))
çarşı pazar durumunu şöyle söyleyeyim geldiğiniz yerde çarşı pazar fiyatlarını bilmiyorum ama sivas bana uygun gibi geliyor,dışardan gelen bir öğrenci bile rahat yaşamakta.
sivas ın en iyi ilkokulları vali varinlideki fevzi paşa ve ziya gökalptir.birde numune hastanesinin karşısındaki anadolu selçuk ilköğretim okuludur.
en iyi liseler anadolu liseleri tabiki.onun dışında sivasta geriye kongre lisesi,halil rıfat paşa lisesi,yenişehir lisesi,sabancı lisesi kaldı.koskoca sivas lisesi merkez anadolu lisesi oldu.
bukadar bilgi işinizi görür umarım :))

X