Bisküvi - Kurabiye Tarifi Nişastalı Kurabiye(Resimli)

bayiliyorum nisastali kurabiyeye,bide bu kurabiyeyi vanilyali nisasta ile yaparsaniz,rengi sari oluyo tavsiye ederim,,,yerimseniben

eneeeeeee bide naşastanın vanilyalısımı çıkmış töbü töbü daha neler görcez yaffff

dur ben bi markete gidince bakıyım okişşşş saol canişşş bilgi içinkaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

allah allahhhh benimkide yapışıyoı parmaklarıma tabiki ama o denli vıcık vıcık değil keşke un koymak yerine yuurtayı azaltıp nişastasını daha çok koysaydın bidahakine öyle dene canım okişşşşş

inşallahh fırındakide güzel olmuştur canım yaaaCADIARZU

valla fena olmadı ama daha güzel olabilirdi.acaba kıvamı nasıl olmalı?mesela benim hamur iki elimede kalıp gibi yapıştı,anca ayırdım elimden:)acaba azcık yapışacak bir kıvam mı olmalı??

valla fena olmadı ama daha güzel olabilirdi.acaba kıvamı nasıl olmalı?mesela benim hamur iki elimede kalıp gibi yapıştı,anca ayırdım elimden:)acaba azcık yapışacak bir kıvam mı olmalı??

canımmm benimde yapışıyo elime ama okadar fazla değil zaten nekadar nişasta koyulursa koyulsun o hamuru sertleştiremiyo inşallah bidahaki sefer yaparsanız onun kıvamı güzel olurCADIARZU:lepi:

eneeeeeee bide naşastanın vanilyalısımı çıkmış töbü töbü daha neler görcez yaffff

dur ben bi markete gidince bakıyım okişşşş saol canişşş bilgi içinkaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

burda var canim ama Turkiyeyi bilemem,,
bende seni cok optum,opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ya ablacım ben bunu yaptım hamuru bir türlü toparlayamadım neden öyle olduu :sinifsinif::gitme: sonrada kabarığ yapıştılar tepside ayyy okadar üzüldümki halbuki çok güzel görünüyorlardı bende öyle olcak diye ne hayallerle yaptım :sinifsinif: ama tadı çok güzeldi valla tek avuntum zemuszemus ellerine sağlık sana kursa gelsem olurmu acabaaa :kedi: opuyorumnanaktan

ya ablacım ben bunu yaptım hamuru bir türlü toparlayamadım neden öyle olduu :sinifsinif::gitme: sonrada kabarığ yapıştılar tepside ayyy okadar üzüldümki halbuki çok güzel görünüyorlardı bende öyle olcak diye ne hayallerle yaptım :sinifsinif: ama tadı çok güzeldi valla tek avuntum zemuszemus ellerine sağlık sana kursa gelsem olurmu acabaaa :kedi: opuyorumnanaktan

yaa niye sizinkiler öyle oldu acaba yaa kafam karıştı ben tam bu ölçüyle yapıyorum evet elime yapışıyp benimde ama okadar fazla değil

tepside benimkilerinde altı kaldı bikaç kere onunda çözümnü buldum tamammen soğuduktan sonra çıkar canım tepsiden yerimseniben

yaa niye sizinkiler öyle oldu acaba yaa kafam karıştı ben tam bu ölçüyle yapıyorum evet elime yapışıyp benimde ama okadar fazla değil

tepside benimkilerinde altı kaldı bikaç kere onunda çözümnü buldum tamammen soğuduktan sonra çıkar canım tepsiden yerimseniben

benimde yapışıyordu falan ama evet çözüm tepsiden soğuduktan sonra çıkarmak bende öyle yaptım ilk i yapıştı soğudu çıktılar ama bu kadar güzel görünmediler yaa :gitme: elbet bigün yaaa elbet :umursamaz:

_2 yumurta
_1 pk margarin
_3 yemek kaşığı un
_3 su bardağı nişasta
_vanilya
_kabartma tozu
_1 ya da 1,5 su bardağı şeker
Canım bende bu tarifteki gibi yapiyorum aslında mükemmel görünüşünü böyle ağızda dağılmasını falan çok seviyorum ama bana ne kadar şeker atarsam atayım tadı biraz az geliyor. Böyle kepekli bişeyleri çağrıştırıyor gibi ya da ben mi yapmasını beceremiyorum ?? Yoksa bu tarif mi hatalı sizce? Duruma göre sizin tarife geçeceğima.s.

Son düzenleme:
_2 yumurta
_1 pk margarin
_3 yemek kaşığı un
_3 su bardağı nişasta
_vanilya
_kabartma tozu
_1 ya da 1,5 su bardağı şeker
Canım bende bu tarifteki gibi yapiyorum aslında mükemmel görünüşünü böyle ağızda dağılmasını falan çok seviyorum ama bana ne kadar şeker atarsam atayım tadı biraz az geliyor. Böyle kepekli bişeyleri çağrıştırıyor gibi ya da ben mi yapmasını beceremiyorum ?? Yoksa bu tarif mi hatalı sizce? Duruma göre sizin tarife geçeceğima.s.

canım tarifimiz aynı aslında pek fark yok şeker olarak ben pudra şekeri kullanıyorum toz şeker kullanmıyorum eğer 1.5 bardak koyupta hala az geliyorsa tadı ozaman kurabiyenin üstüne pudra şekeri serpebilirsin yerimseniben

en sevdiğimkurabiyedir nişasta kurabiyesi 1kere komşumun verdiği tarifegöre yaptım tabanları tepside kaldı çok üzüldüm bunda öle bi risk yok dimi canım

ellerine sağlık gülüm
ortaokul yıllarımdan beri yaptıgım bir kurabiyedir cok severim yemesinide yapmasınıda
ben tozsekerle yapıyorum sadece
:içelim:

X