Çocuk Hastalıkları bebeğim uyumak istemiyor:(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

snmhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2007
17
0
Arkadaşlar bebeğim 6 aylık bir erkek bebek doğduğundan beri uyumakta zorluk çekiyordu ilk aylarda gaz sancısı vardır diyordum şimdi öyle bir durum da yok çok uykusu olduğu halde bebek uyumak istemiyor bir yeri ağrıyor desem bir yeri ağrımışa hiç benzemiyor karnını doyuruyorum yine yok beşik karyola salıncak araba hiç birini istemiyor :çok üzgünüm::çok üzgünüm: öyle bir bağırıyor ki görenler şaşırıyor hiç böyle birşeye rastlamadık diyorlar kendi kendine uyuma alışkanlığı olmadı adeta uyumaktan korkuyor genellikle akşam 19 -21 saatleri arasında uyuyor gece uykusu iyi gündüz de bir kaç sefer yarım ya da 1 saat kadar uyuyor uyurken sorun yok da uykuya geçecekken öyle bir bağırıyor ki artık ben bebek ölüyor sanıyorum genel sağlık durumu iyi uyuma dışında çok iyi böyle bir durum yaşayan var mı bana ne önerirsiniz bu durum beni adeta tüketti :çok üzgünüm:

cnm benim bebeğimde 5 aylık oda uyumamak için çok diretiyor.benim kendime göre çözümlerim ayağımda sallıyorum ama kundak yapıp kolları mutlaka kundak gibi olması gerekiyor ağzındada emzik uyuyunca emziği alıyorum.dğer çözüm ise yüzü koyun yatırıyorum 2 aylıktan beri öyle yatıyor birde rezene yoğurt uyku getiriyor.benim oğlumda uykusu gelince bağırıyor

merhaba kızlar benim bebeğimde uyumamak için adeta direniyor.çok uykusu olduğu halde ağlayıp duruyor,1saat uğraşıyorum sadece 10 dk uyuyor.henüz 2aylık

Merhaba, benimle hemen hemen aynı şeyleri yaşıyorsunuz sanırım. Canım kızım doğduktan yaklaşık 10 15 gün sonra ağlama krizlerine ve uykuya dalamama sorununa başladı. Doktor doktor gezdim üç tanesi gaz sancısı geçer dedi. Bir tanesi daha abuk subuk konuştu en sonunda diğeri anne sütünden geçen laktoz ( süt ve süt ürünlerinde bulunan şeker ) alerjisi var dedi ve ben rejime bşldm.3 ay zeytin ekmek tavuk ve kuzu eti yedim. Neyse zor günlerdi öyle ağlardı ki yavruma bişey oluyor diye endişe ederdim. Şimdiyse o günlerden kalan uykuya dalma esnasında ağlama ve kimi gün epey uzun sürmesi kimi gün ise daha kolay. Doktor uyku sorunu yaşayan bebekler hiperaktif olabilir deyip canımı sıktı. Sonraki gidişimde değl dedi. 3 aysonra ben konuyu sorunca gene olabili rdedi.Artık kime güveneceğmi bilemiyorum? Drlar da çok paracı olmuş. Karşıdakinin bir anne hele de yeni bir anne olduğunu hiç düşünmeden olasılıklarla moral bozuyorlar.

Bu arada yazmayı unutmuşum ağlama krizleri 4 ayda azaldı 6 ayda tamamen bitti.Şimdi sadece uykusu geldiğinde ve uyutulurken ağlıyor.

Merhaba, benimle hemen hemen aynı şeyleri yaşıyorsunuz sanırım. Canım kızım doğduktan yaklaşık 10 15 gün sonra ağlama krizlerine ve uykuya dalamama sorununa başladı. Doktor doktor gezdim üç tanesi gaz sancısı geçer dedi. Bir tanesi daha abuk subuk konuştu en sonunda diğeri anne sütünden geçen laktoz ( süt ve süt ürünlerinde bulunan şeker ) alerjisi var dedi ve ben rejime bşldm.3 ay zeytin ekmek tavuk ve kuzu eti yedim. Neyse zor günlerdi öyle ağlardı ki yavruma bişey oluyor diye endişe ederdim. Şimdiyse o günlerden kalan uykuya dalma esnasında ağlama ve kimi gün epey uzun sürmesi kimi gün ise daha kolay. Doktor uyku sorunu yaşayan bebekler hiperaktif olabilir deyip canımı sıktı. Sonraki gidişimde değl dedi. 3 aysonra ben konuyu sorunca gene olabili rdedi.Artık kime güveneceğmi bilemiyorum? Drlar da çok paracı olmuş. Karşıdakinin bir anne hele de yeni bir anne olduğunu hiç düşünmeden olasılıklarla moral bozuyorlar.[/QUOSevgili latmia benim bebeğim malesef anne sütü almadı mama ile büyüyor ben günde ancak bir fincan kadar süt sağıp verebiliyorum kullandığım mamada laktoz oranı düşük diye bir ibare var acaba bu konuda doktorların dedikleri doğru mu gerçekten de karşıdaki kişinin yeni anne olduğunu düşünmüyorlar hiperaktiflikle uyku sorununun ilgisi olabilir mi şimdi de ben kafayı taktım bu konuya dediğiniz gibi bebeğime birşey oluyor deyip dehşete kapılıyorum öyle bir bağırıyor ki oturduğum sitede bebeğin niye öyle yapıyor demeyen kalmadı bağırtısı ile ünlendi görenler şaşırıyor doktora söyledim mevsim geçişlerinde diş çıkarma dönemlerinde olur dedi aslında fazla doktora göstermemek lazım her doktor farklı şeyler söylüyor dediğiniz gibi moralimiz zaten bozuk iyice bozuyorlar Allah yardımcımız olur inşallah inşallah bebişler de bu huylarından kısa zamanda vazgeçerler

Amin snmhayat inşallah! Ama sana faydası olur diye kendi durumumuzu detaylandırıyorum çünkü bazen insanın hiç tanımadığı ama kendisiyle benzer sorun yaşayan biriyle dertleşmesi iyi geliyor. Bnm bebeğim 6.aydan itibaren %90 düzeldi diyebilirim. Bazı günler biraz daha ağlıyor uyurken normalde daha az. Bir de henüz diş çıkartamadı onun da illa ki etkisi var. Sen de evhamlanmadan bunları dikkate al. Bir de ben hamileyken babamın rahatsızlığı yüzünden epey üzülmüştüm ki akabinde bebişim 17 günlükken babacığımı kaybettim. Bunlar da bebek üzerinde etkili oluyormuş.(Mekanı cennet olsun)
Seni evhamlandırdıysam üzülürüm hiperaktiviteye gerçek anlamda tanı bu çağda konamaz diyor doktorlar. Allaha emanet olsunlar.
Gerçekten de fazla dr a götürmemek lazım belki de.

bende kızımdan çok çektim.15.gününden itibaren gaz sorunu başladıki ne başlama ömrümde böyle çocuk görmedim ben.neredeyse 24 saat ayağımda sallardım.deli gibi uykusu olurdu gözleri kapanırdı artık ama sanki biri dürter gibi birden bağırırdı.battaniyede salladık uzunca bi süre.uyumamak için çok yoğun bi çaba gösterirdi ama çok uykusu olduğu içinde sürekli mızmızlanırdı.
şimdi 11 aylık oldu çok şükür uzakta kaldı o günler.geceleri hala bazen gazı tutar ama bunada şükür diyorum.

Amin snmhayat inşallah! Ama sana faydası olur diye kendi durumumuzu detaylandırıyorum çünkü bazen insanın hiç tanımadığı ama kendisiyle benzer sorun yaşayan biriyle dertleşmesi iyi geliyor. Bnm bebeğim 6.aydan itibaren %90 düzeldi diyebilirim. Bazı günler biraz daha ağlıyor uyurken normalde daha az. Bir de henüz diş çıkartamadı onun da illa ki etkisi var. Sen de evhamlanmadan bunları dikkate al. Bir de ben hamileyken babamın rahatsızlığı yüzünden epey üzülmüştüm ki akabinde bebişim 17 günlükken babacığımı kaybettim. Bunlar da bebek üzerinde etkili oluyormuş.(Mekanı cennet olsun)
Seni evhamlandırdıysam üzülürüm hiperaktiviteye gerçek anlamda tanı bu çağda konamaz diyor doktorlar. Allaha emanet olsunlar.
Gerçekten de fazla dr a götürmemek lazım belki de.

Sevgili latmia başın sağolsun çok üzüldüm mekanı cennet olsun bende de panik atak var hamileyken sürekli panik atak nöbetleri geçirdim çarpıntım çok fazlaydı depresyon da vardı demek ki bebeklerimize hak vermek lazım onlar bizim sıkıntımızı çektiler şimdi de sıra bizde demek ki benim bebeğim yeni 6 ay oldu halen rahatlama olmadı inşalah bütün bebeklerimize Allah rahatlıklar verir en önemli şey uyku onlar için benim bebeğimin de sanki diş etlerinde şişlikler var diş çıkacakmış gibi zaten ağzına ne bulursa götürüp kaşımak istiyor belki de diş çıkartıyor bilemiyorum Allah bebişlerimize uzun ömürler verir inşallah

merhaba arkadaslar cogumuz bu sorunu yasıyoruz benım kızım yasında haa oyle sabahın 5ınde kalkıo zor oluyor benım ıcın hıc boyle degıldı hırcın aglaması cok vardı ama uyurdu cocuk bı kac gundur uyumyor dırenıor sabırda kalmıyor ne yapcam bılmıyorum dr cok goturdum bıseyı yok ıyı dıyorlar delikafaduldenÇok üzgünüm çoook

ya canim dr larin umrumu ya ahhh ahhh
doktor demesinler bana ne derse desinler. guya doc. te goturduk.
birsey yokmus dedi 3 ay basbas bagirdi yavrucugum meger kolikmis
basladik gaz damlalarina gecti aglamasi.
kakasinda kan gordum dizenteri dediler. ben sut alerjisi hastaligini bilmiyordum
sonrada arastirdim ki ayni belirtiler. ne ilaclar kullandik bosu bosuna
el kadar bebege, haram ediyorum hakkimi o sebep olan doktorlara. Allah onlari nasil
biliyorsa oyle yapsin.

yani birseyi yok lafi hikaye , oyle bir laf duyunca guluyorum kesinlikle
cocuk agliyorsa mutlaka sebebi vardir kizlar.
kimse keyiften aglamaz ben buna inaniyorum artik.
idrar kulturu, sut alerji testi gibi testleri kendiniz talep edip yaptirin.
birde gun icinde eger yorulursa uyurken zorlanmaz,
tabi uykuyuda istemeyebilir ama bazilari yazilar 2 gundur uyumadi deli gibi agliyor diye
bu durum da cocugun bir derdi var demektir.

benim oğlumda da uyku sorunu var gözleri küçülüyor kızarıyor sulanıyor
uykusuzluktan etrafa garip garip bakıyor yine de yok ama eğer kucakta
uyumasına izin verirsek 2-3 saat kadar uyuyor ilk aylarda gaz sancısı yüzünden
hep kucakta olsun uyusunda nasıl uyursa sussun da dedik şimdi kendime ayıracak
zerre kadar vaktim olmadığı gibi yemek yeme tuvalete gitme gibi lüxlerimde yok

biz de doktora gittik uyumazsa uyumasın bırakın diyor düşünmüyor ki
annelerin kendilerine ayıracakları tek zaman onlar uyuduğu zaman ama bu arada
oğluma amip teşhisi kondu onunla uğraşıyoruz belki bu mikrop yüzünden
uyumuyordur rahatsızlık veriyordur kim bilir???

ya canim dr larin umrumu ya ahhh ahhh
doktor demesinler bana ne derse desinler. guya doc. te goturduk.
birsey yokmus dedi 3 ay basbas bagirdi yavrucugum meger kolikmis
basladik gaz damlalarina gecti aglamasi.
kakasinda kan gordum dizenteri dediler. ben sut alerjisi hastaligini bilmiyordum
sonrada arastirdim ki ayni belirtiler. ne ilaclar kullandik bosu bosuna
el kadar bebege, haram ediyorum hakkimi o sebep olan doktorlara. Allah onlari nasil
biliyorsa oyle yapsin.

yani birseyi yok lafi hikaye , oyle bir laf duyunca guluyorum kesinlikle
cocuk agliyorsa mutlaka sebebi vardir kizlar.
kimse keyiften aglamaz ben buna inaniyorum artik.
idrar kulturu, sut alerji testi gibi testleri kendiniz talep edip yaptirin.
birde gun icinde eger yorulursa uyurken zorlanmaz,
tabi uykuyuda istemeyebilir ama bazilari yazilar 2 gundur uyumadi deli gibi agliyor diye
bu durum da cocugun bir derdi var demektir.

naptınız canım diznteri teşhisi kondu demişsin kolay kurtulabildi mi? biz 2.5 aydır kurtulamadık kafayı yemek üzereyim

X