Hormon testi

bozo85

Banane, sanane:)
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
17.940
25
selam arkadaşlar
hormon testleri adetin 3. günü mü yapılıyor bilen varsa bana yardımcı olursa sevinirim
şimdiden teşekkü ederimm

adetin 3. günü hormon profili bakılıyor. progestron tahlili ise adetin 21. günü yapılıyor canım

teşekkür ederim
peki bu tiroit felan bütün hormonlara bakılıyor dimi benim yarın reglimin 3. günüde o yüzden yaptırıcam

ben bugün yaptırdım..adetimin üçüncü günü..kan aldılar..iki gün sonra sonucunu alacağım..ultrasyondanda baktı...ultrasyonda birşey yok dedi..horman sonucunu beklıyorum...ama hngi hormanlara bakılıyor bilmiyorum....

muayneyi de aynı anda isteyebilr...başka bir hastalık varsa kıst gibi testte belli olmaya bilirmiş...

muayneyi de aynı anda isteyebilr...başka bir hastalık varsa kıst gibi testte belli olmaya bilirmiş...

ben evli olduğum için alltan muayene oluyorum regli değilken acayip utanıyrum regliyken alttan muayene isterse utançtan ölürüm heralde:eek:

tahlil sonuçlarımı yazayım.bu arada ben adet düzensizliği ve miktar azlığından dolayı yaptırdım...
TSH 3.19
LH 7.84
FSH 4.09
ESTRADıOL (E2)19
PROLOKTıN 27.27

doktorum ciddi birşey olmadığını söyledi..doğum kontrol hapı verdi...

benimde prolaktinim yüksek ilaç alıyordum bitti doktor 1 ay ara ver gel demişti temmuz sonu gideceğim reglimin 3. günü mü gitmem lazım tekrar hormonlara bakılırken...

TSH 0,957
FSH 5,92
Estradiol(E2) 16,63
Prolaktin 12,09
total t3 0,99
totalt4 7,1
testeron 41,54

baya bi geç yazdım sonuçlarımı

dr sonuçlarımın güzel olduğunu söyledi bundan 6 ay önce rolaktinim sınırdaydı ilaçsız kendi düştü

TSH 0,957
FSH 5,92
Estradiol(E2) 16,63
Prolaktin 12,09
total t3 0,99
totalt4 7,1
testeron 41,54

baya bi geç yazdım sonuçlarımı

canım hormon sonuçlarının değer aralıkları her hastanede farklı oluyor genelde..
sen kendi testini bu değerlerin karşısındaki kadın foliküler faz değerine göre yorumlayabilirsin..
alt ve üst sınırı geçmediği sürece zaten normal..
geçmiş olsun..

X