Kürtajdan sonra ilk adet,lütfen bir cevap !

arkadaslar bireysel farklılıklar var kürtaj sonrası adet tarihinin gelmesiyle ilgili mesela ben kürtajdan 2 hafta sonraya kadar cok hafif lekelenme seklinde akıntı yaşadım 1 hafta kuru geçirdim sonraki haftada adet gördümve sadece 3-4 gün sürdü ilk 2 günü yoğundu totalde kürtajdan 26 gün sonra adet görmüş oldum yani ovülasyon kürtajdan 2 hafta sonra kuru gecirdiğim o hafta olmuştu. birde kürtaj sonrası 40 gün kanama diye birsey olmaz bu doğum sonrasında olur benim bildiğim hele kanama yoğunsa acil doktora gdilmeli ki ztn bir hafta sonra kontrolde ultrasonla bakılıp rahimde parca kalıp kalınmadığı sölenir diyelimki parca kaldı buda kanamanın sürekli olmasını sağlar yani rahim parcayı atamadığı için kanamayı sürdürür...

arkadaslar bireysel farklılıklar var kürtaj sonrası adet tarihinin gelmesiyle ilgili mesela ben kürtajdan 2 hafta sonraya kadar cok hafif lekelenme seklinde akıntı yaşadım 1 hafta kuru geçirdim sonraki haftada adet gördümve sadece 3-4 gün sürdü ilk 2 günü yoğundu totalde kürtajdan 26 gün sonra adet görmüş oldum yani ovülasyon kürtajdan 2 hafta sonra kuru gecirdiğim o hafta olmuştu. birde kürtaj sonrası 40 gün kanama diye birsey olmaz bu doğum sonrasında olur benim bildiğim hele kanama yoğunsa acil doktora gdilmeli ki ztn bir hafta sonra kontrolde ultrasonla bakılıp rahimde parca kalıp kalınmadığı sölenir diyelimki parca kaldı buda kanamanın sürekli olmasını sağlar yani rahim parcayı atamadığı için kanamayı sürdürür...
ne zaman adet olacaz ya..normal bı aralığı yok muuuuu

ne zaman adet olacaz ya..normal bı aralığı yok muuuuu
canım panik yapma streste etkiler, doktoruma sormustum o zaman onlara göre herkes farklı olduğu için ortalama 30 ile 45 gün arasında adet olunacağını söledi ama kimisi 50 günü bile buluomus ama seni cok ii anlıyorum adet olduğumda mutluluktan neredeyse ağlıcaktım umarım en kısa zamanda olursun cnm...

43 gun etti. Sİyah lekelenmeler devam ediyor. Ancak hala adetmsim gibi gelmiyor. Anlamadım. Kurtajdan 1 hafta sonra kontrole gittim. Parca yok tertemiz dedi doktor. (zaten 14 hatalıktı ve sunı sancıyla bebegımı dusurduler once) cok fazla kuretaj ıslemı olmadı yanı.

Kızlar bende 7subat 2016 da kürtaj oldum konu eskimiş olsun yeni gelenler olur .
Dün regl oldum ama kanama az 3mart randevum var umarım herşey yolundadır böyle bi acının üstüne başka sıkıntıya maruz kalmak istemiyorum biran önce toparlayıp kendime gelmeliyim canım kızım mavisim Îçin

Son düzenleme:
kurtaj sonrasi hemen duphaston verilmesi ne demek okuyorum yazilanlari kimseye vermemis doktor yardimci olursaniz sevinirim

Herkese merhaba.Ben 3 hafta önce kürtaj oldum. Kürtajdan sonra çok kanama olmadı.2 gün önce adet oldum.Ama o kadar çok kanamam varki.Evden dışarı bile çıkamıyorum o derece yani.Acaba kürtajdan sonra ilk adet olduğu için mi böyle olmuştur.Bu durumda olan var mı?Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
çok

Çok acil birşey sormam gerek 28 gün önce kürtaj oldum hala daha adetim olmadı fakat iki gündür kahverengi akıntı geliyor kesiliyor normal mi adetim ne zaman olabilir

bugün belim karnım inanılmaz derecede ağrıyo, belim ağrımasa yumurtluyorum heralde diyicem ama belimde ağrıyo. daha 23 gün olmuş kürtaj olalı. adet mi oluyorumdur sizce kızlar?

Benim de kürtaj sonrasi ilk adetim acaip fazla oldu 46 gün sonra oldu adetim, adet sonrası dr a gitmeyi öneriyorlar gittiniz mi

Benim de kürtaj sonrasi ilk adetim acaip fazla oldu 46 gün sonra oldu adetim, adet sonrası dr a gitmeyi öneriyorlar gittiniz mi

Doktorum adetin 3. Günü gel demişti bana. 46 günde olduysan normaldir fazla olması bence. Eğer aklında soru işareti varsa görün doktoruna.

Göründüm bi sıkıntı yokmuş 2 ay korun sonra yine dene dedi hayirlisi bakalim

Çok sevindim, hayırlısıyla olur inşallah. Doktorunu dinlemende fayda var, illa ki vücut dinlenmeli ki sağlıklı yumurta ve gebelik oluşsun. Allah isteyen herkese de versin inşallah.

Çok sevindim, hayırlısıyla olur inşallah. Doktorunu dinlemende fayda var, illa ki vücut dinlenmeli ki sağlıklı yumurta ve gebelik oluşsun. Allah isteyen herkese de versin inşallah.
Dinlenmekten ziyade 2 ay yüksek folik asit ve B12 alman gerekiyor dokular doysun dedi kan değerleri önemli değil dedi , stereoit verecekmiş hamile kalır kalmaz adetten 3 gun once kan ver her ay dedi , bu kez tutar mı acaba

Dinlenmekten ziyade 2 ay yüksek folik asit ve B12 alman gerekiyor dokular doysun dedi kan değerleri önemli değil dedi , stereoit verecekmiş hamile kalır kalmaz adetten 3 gun once kan ver her ay dedi , bu kez tutar mı acaba

Doktorun güzel önerilerde bulunmuş, sağlıklı gebelik için folik asit ve vitaminler önemli, bol bol dua ile olur inşallah canım.

Doktorun güzel önerilerde bulunmuş, sağlıklı gebelik için folik asit ve vitaminler önemli, bol bol dua ile olur inşallah canım.
4 kez düşük yaptım inanılmaz korkuyorum ve fazlasıyla istiyorum , öncekilerde stereoit kullanmamistim clexane aspirin folik asit B12 kullanmıştım , insallaj hayırlısıyla olur

X