Kürtajdan sonra ilk adet,lütfen bir cevap !

deniz42

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
194
1
Herkese merhaba.Ben 3 hafta önce kürtaj oldum. Kürtajdan sonra çok kanama olmadı.2 gün önce adet oldum.Ama o kadar çok kanamam varki.Evden dışarı bile çıkamıyorum o derece yani.Acaba kürtajdan sonra ilk adet olduğu için mi böyle olmuştur.Bu durumda olan var mı?Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

canım geçmiş olsun benim ilk kürtajımdan sonra 9 kanamam oldu ilk iki üç gün fazla oldu sonra azaldi leke gibi geldi doktora gittim bir hafta sonrra kntrole küçük bir kist oluşmuş dedi ilaç verdi adet olunca tekrar gel dedi yaklaşık üç sonra adet gördüm kntrole gittim kistde kalmamıştı ikinci kürtajımdada kanam baya oldu bir hafta sonra geçti yine üç haftaya yakın adet oldum ama benim ikinci kürtajdan sonra cok fazla agrım oldu yürüyemiyecek kadar hemde hep sıcak uyguladım öyle geçti eger için rahat değilse bir kürtaj yaptırdığın hastanede kadın doktoruna sorabilirsin veya başka bir doktora için rahatlar en azından

canım geçmiş olsun benim ilk kürtajımdan sonra 9 kanamam oldu ilk iki üç gün fazla oldu sonra azaldi leke gibi geldi doktora gittim bir hafta sonrra kntrole küçük bir kist oluşmuş dedi ilaç verdi adet olunca tekrar gel dedi yaklaşık üç sonra adet gördüm kntrole gittim kistde kalmamıştı ikinci kürtajımdada kanam baya oldu bir hafta sonra geçti yine üç haftaya yakın adet oldum ama benim ikinci kürtajdan sonra cok fazla agrım oldu yürüyemiyecek kadar hemde hep sıcak uyguladım öyle geçti eger için rahat değilse bir kürtaj yaptırdığın hastanede kadın doktoruna sorabilirsin veya başka bir doktora için rahatlar en azından

pardon dokuz kanamam derken dokuz gün demek istedim eksik olmuş yazım

Herkese merhaba.Ben 3 hafta önce kürtaj oldum. Kürtajdan sonra çok kanama olmadı.2 gün önce adet oldum.Ama o kadar çok kanamam varki.Evden dışarı bile çıkamıyorum o derece yani.Acaba kürtajdan sonra ilk adet olduğu için mi böyle olmuştur.Bu durumda olan var mı?Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

öncelıkle gecmıs olsun ben kurtaj olmadım ama bıldıgım kadarıyla kurtajdan sonra 35 yada 40 gun kanama gorursunuz ama eger cok sıddetlıyse bı dr a gıdın cunku parca kalmıs olabılır

slm o en geç kırk gün oluyo bildiğim kadarıyla kırk günü geçerse sorun olabiliyo tabi yinede doktora danışmakta yarar var

Arkadaşlar ben de 12 gün önce kürtaj oldum ama hiç bir kanama yaşamadım.Sadece 2 gün kahve rengi lekelenme oldu o kadar..

Arkadaşlar ben de 12 gün önce kürtaj oldum ama hiç bir kanama yaşamadım.Sadece 2 gün kahve rengi lekelenme oldu o kadar..

gecmıs olsun dr hanm bu durumu sız daha ıyı bılırsınız tabıkı belkı branşınız deıldır ama yınede jınekolog meslektaslarınıza bı muayene olun

Merhabalar, geçmiş olsun DrGulay, allahım bir daha yaşatmasın.
Kürtajdan sonra benimde sadece 3-4 gün lekelenmem olmuştu.
Doktorum rahim tamamen temizlendi, kanaman olmayabilir demişti.
Ardından 39. gün adet gördüm, sonra da eski düzenine döndü adetim allaha şükür.
Bir problem olmayabilir, ama doktorundan bir görüş al gene de istersen DrGunay.

kürtajdan sora sadece lekelenme olur arkadaşlar kanama olmaz çünkü zaten rahim temizlenyooo kanayan bölge kürtajla alınyo o yüzden sadce lakalanma olur bi kaç gün kanaması olnalar içinizde parçamı kaldı acabaaa......beni kürtajdan sora çok az kan vardı eve geldim bişi yok bi kaç gün sora lekelenmeye dönüştü sora o da geçti veeeeee 31. gün adet oldum amaa şarıl şarıl gayet normalmiş doktorum öle dedi

öncelıkle gecmıs olsun ben kurtaj olmadım ama bıldıgım kadarıyla kurtajdan sonra 35 yada 40 gun kanama gorursunuz ama eger cok sıddetlıyse bı dr a gıdın cunku parca kalmıs olabılır

aaaaaaaa daha neler öle şe olurmu yaaa yanlış bilgi vermeyin yaaa....zaten kanayan bölge alınyo.. kürtajdan sora aşırı kanamsı olanlar lütfen doktorunuza görünün içinizde parça kalmış olabilir ve buda endometriat hastası olmanıza sebep olur oda rahim yapışıklığıdır ve hamile kalamazsınız

Çok haklısın ırem Naz 35-40 gün kanama kesinlikle normal bişey değildir.
Kürtajdan 35-40 gün sonra adet olunur, belki bununla karışmıştır..

aaaaaaaa daha neler öle şe olurmu yaaa yanlış bilgi vermeyin yaaa....zaten kanayan bölge alınyo.. kürtajdan sora aşırı kanamsı olanlar lütfen doktorunuza görünün içinizde parça kalmış olabilir ve buda endometriat hastası olmanıza sebep olur oda rahim yapışıklığıdır ve hamile kalamazsınız

arkadasım benım yengem kurtaj oldu 35 gun cok asırı olmamak sartıyla kanaması oldu daha sonra 1 ay sonra hamıle kaldı zaten

bende 3 hafta önce zorunlu olarak kürtaj oldum.9 günlük bi kanama oldu.doktor öyle olcak demıstı zaten.30-40 gün sonra adet olacagımı soyledı.kontrol olmadım.bi şikayetim yok.tekrar hamılelık ıcın kurtaj sonrası 2 ay dedı.

arkadaslar bende dün zorunlu kürtaj oldum.kürtaj öncesi rahim agzi yumusatici ilaçlar verdiler.hem agizdan hemde vajinal bölgeden.kürtaja girene kadar çok kanamam oldu.bacaklarimdan süzüldü.bugün ikinci günüm ve günlük ped kullanmami gerektircek kadar az kanamam var.sanci arada bir oluyor.birde idarara çiktigim zaman sancim oluyor.bu normalmi.dktorum ayrica suda eriyen antibiyotik ve kan hapi birde agri kesici verdi.

arkadaslar bende dün zorunlu kürtaj oldum.kürtaj öncesi rahim agzi yumusatici ilaçlar verdiler.hem agizdan hemde vajinal bölgeden.kürtaja girene kadar çok kanamam oldu.bacaklarimdan süzüldü.bugün ikinci günüm ve günlük ped kullanmami gerektircek kadar az kanamam var.sanci arada bir oluyor.birde idarara çiktigim zaman sancim oluyor.bu normalmi.dktorum ayrica suda eriyen antibiyotik ve kan hapi birde agri kesici verdi.

hepsi gayet normal bende öleydim canım daha bi kaç gün belin falanda ağrıycak sora tamamen hiç bişiciğin kalmıycak güselim en kısa zaman da hamile kalman dileğimlekaydirigubbakcemile5

arkadaslar bende zorunlu kurtaj oldum ilk gunu kanamam oldu ve daha sonra 1 hafta hicbiseyim yoktu 1 hafta sonra lekelenme oldu koyu renkte o bitti adet tarihim geldi ayni sekilde oldu cok koyu renkte lekelenme seklinde adet oldum acaba bu normal mi bilen varsa bana acil cevap verirse cok sevinirim

Bende 9 martta bebegimin kalbinin durmasi sonucu kürtaj oldum.5 gün hafif kanama 5 gün kadarda kahverengi lekelenme oldu ve bitti bu arada hic ara lekelenmelerim olmadi ve kürtajdan sonra 33.gün normal bir sekilde adetim basladi.

X