Hepimiz saçma konsantre çamaşır detarjanını kullanıyoruz

HAWAI

Çek elini memleketimden!!
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
199
4
Kızlar bu aralar ariele ve diğer detarjanlara takmış durumdayım.
Konsantre diye 10 kiloluk detarjanı 6 kiloluğa satıyorlar hemde daha az ölçek
kullanılıyor saçmalığıyla. :eek:klava:
Benim eski arielden kalma 230 luk ölçü kabımın hepsini doldurup bir makine çamaşırı tertemiz yıkıyordu. Ama şimdi konsantre deterjanda kirli çamaşırlar için 310 ml kullanın diye yazıyor. Allahaşkına ne saçma birşey artık 6 kiloluk ariel 1 ay dayanmıyor. Hemde 23 milyon fiyatı.
Başka markalarda 1-2 milyon daha düşük. 1-2 milyon içinde riske atmak istemiyorum çamaşırları.
Çamaşır sodası ve sabun tozu kullandıklarını duydum. Hiç bu şekilde çamaşır yıkayanınız varmı?
Yada siz çamaşırı kaç ölçekle yıkıyorsunuz.

öncelikle konsantre deterjan ve arieli hiç kullanmadım.
kullanmayıda düşünmüyorum.

omo colormatik kullanırım renkliler için onun içinden çıkan
230 luk ölçek.çamaşırın cinsine ve durumuna göre değişiyor tabiiki.

az kirli,çamaşırda ,yünlü,narin programında daha az beyazlarda deterjan gözü dolana kadar
makinam 7 kg bu arada.ona göre kullanıyorum......

banada cok scma gelıyor we gercekten konsantre oldugunada ınanmıyorum dogrusu bende deterjan gözüne aldıgı kdr dolduruyorum ama daha karlı cıkacagımız yerde zararda cıkıyoruz yanı .....we işin kotusu ben normal deterjanda bulamıyorum artık yok hiç bı yerde hepsı konsantre we fıyat daha yuklu ....

bana ılk cıktıgından berı sacma geldı ama mıllet alıyo ıste

bende aldım napiyim.haklısınız aynı yıkıyor.bende ölcüsünü eskisiyle aynı koyuyorum

Evet ben de bu konsantre olayı konusunda ikna olmuş değilim neden bilmiyorum..
Benim çamaşır makinem 7 kg kapasiteli ve en fazla 1 çay bardağı deterjan koyarım..
Makinelerin tahliye hortumları giderlere bağlı olduğu için ne çok deterjanımız ziyan oluyor görmüyoruz..
Eski makinemin hortumu mekansal problemler nedeniyle gidere bağlı değildi ve ben banyo kirlenmesin diye tahliye suyunu kovalara doldururdum..
O çıkan su biraz bekleyince kovanın dibinde erimemiş toz deterjanlar kalıyor arkadaşlar.
Yani deterjan paketlerinin üzerinde yazanlar veya içine koydukları ölçekler tamamen bizi kandırmaya ve tüketime yönelik..
Temizliğe ve hijyene oldukça dikkat eden bir bayanım.Makinemde "Mini" başlığı altında 30 dakikalık bir program var..Bir çay bardağı deterjanla yıkamayı gerçekleştirdiğimde çamaşırlarımda hiçbir sorun olmuyor..Ayrıca bizim çamaşırlarımızda bazen zorlayacak lekeler olduğunu görüyorum o zaman da 1 kapak kosla sıvı koyuyorum ve hiçbir sorun kalmıyor.(Eşim Dr.ve önlüklerindeki kan lekeleri bile çıkıyor..)
Arkadaşlar deterjanlarımızı,paramızı ve enerjimizi boşa harcamayalım..

Ariel in de Vernel inde konsantresini kullanıyorum..Gayet memnunum..

Normal deterjan kullandığım ölçüsüylede değil , kendi ölçüleriyle koyuyorum.. gamyoncuiremsu

Kızlar bu aralar ariele ve diğer detarjanlara takmış durumdayım.
Konsantre diye 10 kiloluk detarjanı 6 kiloluğa satıyorlar hemde daha az ölçek
kullanılıyor saçmalığıyla. :eek:klava:
Benim eski arielden kalma 230 luk ölçü kabımın hepsini doldurup bir makine çamaşırı tertemiz yıkıyordu. Ama şimdi konsantre deterjanda kirli çamaşırlar için 310 ml kullanın diye yazıyor. Allahaşkına ne saçma birşey artık 6 kiloluk ariel 1 ay dayanmıyor. Hemde 23 milyon fiyatı.
Başka markalarda 1-2 milyon daha düşük. 1-2 milyon içinde riske atmak istemiyorum çamaşırları.
Çamaşır sodası ve sabun tozu kullandıklarını duydum. Hiç bu şekilde çamaşır yıkayanınız varmı?
Yada siz çamaşırı kaç ölçekle yıkıyorsunuz.

Ariel kullandım memnun kalmadım konsantresin, makinamda erimiyo deterjan giysilerim beyaz beyaz çıkıyo sinir oldum 25 milyom verdim bide eski deterjanım alo matik çok da güzel yıkıyodu bidaha ariel almam

evet bende konsantre denilen inanmıyorum cok sacma içindeki ölçeği eskısınden daha buyuk daha cok deterjan ve param gıdıyor tabi iyide yıkamıyor normalleride bulamıyorum artık ne yapcam bılmıyorum

normal deterjan yok artık piyasada ,bende malesef konsantre almak zorunda kaldım ..ama ben ölçüden tatmin olmadığım için yine eski ölçülerime göre kullanıyorum ve yarı yarıya zararlı çıkıyorum malesef.bunlar hep ticari oyunlar ve biz zorla alet oluyoruz..

bende çözebilmiş değilim hala bu deterjanları nasıl kullacağıma yazsa bile poşette sanki eski deterjanla aynı ölçüdeymiş gibi geliyor :uhm:

bende hiç inanmıyorum Ariel aldım içinden kocaman ölçek çıktı..
insan küçük bir ölçek koyar..
insan alışık olmadığından zor oluyor ..
eski ölçüde koyuyorum bazen ..
ama bence para tuzağı burda 9 kg ariel en az 39 tl .. indirimdeyken aldım ben
ama fark yok...konsantreden hiç memnun değilim
bir daha almayı düşünmüyorum..
:eek:lmaz:

bu konsantre detarjandan annemde kullanmıştı bir seferinde... ve hiç memnun değildi özellikle renklilerde renklerini solduruyor demişti artık her alışverişe gittğimizde detarjan alıcaksak tembihler bizi konsantre almayın diye:):):)

konsantre hiç almadım bana para tuzağıymış gibi geliyo
yine aynı miktarda çamaşır tozu kullanılacak ama toz bu sefer daha çabuk bitecek ve yenisini almak zorunda kalıcaz tekar para vericez
gereksiz bence :eek:lmaz:zaten elimiz diğer deterjanların ölçüsüne alışmış buna uyum sağlamakta zorlanırız

Arkadaşlar büyük paket aldığımız zaman karlı çıktığımızı zannediyoruz oysa ki büyük paketleri açtığınız zaman ağzının sıkı sıkı kapalı olması gerek yoksa etkisi azalıyormuş. Bunu vestelin çamaşır makinasını aldığım da eve tanıtma gelen hanım söylemişti.Küçük paketler kullanın daha güzel yıkanıyor.Annemlerde yıkadığım çamaşırla benim çamaşırlarım çok farklı...a.s

bende tansaştan 21 e aldım geçenlerde arieli. hem ölçeği daha büyük hemde eski tip arielde beyazlar parlardı kaynatılmış gibi. şimdi konsantre yüzünden çamasırlar kırık beyaz oldu. bende memnun değilim annemin tursili daha beyaz yıkıyor. bende kaç senedir ariel kullanırdım ama artık bırakıcam açık deterjandan farkı kalmadı konsantre arielin...

Ariel in de Vernel inde konsantresini kullanıyorum..Gayet memnunum..

Normal deterjan kullandığım ölçüsüylede değil , kendi ölçüleriyle koyuyorum.. gamyoncuiremsu

evet aynen bende kullanmaktayım
2 ay önce aldım ariel deterjanımı ve makinam durmak bilmez bitmedi yani
beyazları 30 derecede yıkadım beyazlar bembeyaz oldu
eski ölçeklerimi kaldırdım arielin ölçeğini kullanıyorum
ariel almadan evvel omo matik kullanmıştım oda bana 3 ay gitti
işte böyle karışık kullanıyorum yani hepsinden memnunum
alo,omo,ariel bunalrı kullanıyorum
renklilerede renliler için alıyorum

konsantre olayını anlamış değilim.aldım bende ama hiç memnun kalmadım. kandırmaca olduğunu düşünüyorum.ölçek kabı bile eski kullanılan deterjanlardan büyük.bir daha kullanmam zaten.:dilcikar:

ben sadece konsantre deterjanlar olacak biliyorum eskilerden varsa bende onlardan alırım. memnun kalanlarada şaşırdım. sürekli ariel kullanıcısı ikisinin arasındaki farkı bariz görebilir.

ben sadece konsantre deterjanlar olacak biliyorum eskilerden varsa bende onlardan alırım. memnun kalanlarada şaşırdım. sürekli ariel kullanıcısı ikisinin arasındaki farkı bariz görebilir.

ama şimdi öyle 9 kiloluklar 15 kiloluklar yok canım mrketlerde
bulursan banada haber ver alırız vallah
şimdi hepsi konsantre bundan
tek matik,tursil matik vs şeyler var ama onlardanda kullandım diğerlerini hiç memnun kalmadım
gerçi değer ürünlerin bilem artık konsantre var

X