Söz Kesimi söz mendili

yaaaw ne güzel şeyler var böle..bayıldım.
yok ben damada havlu değilde söze gelen herkese minik süslü mendiller vermek istiyorum,burda adet öyleşmiş,e bizimkilerde buralı...
ırem&Özge resimlere bayıldım yaaaa.

havlu6pp1.png

İrem&Özge canım bundan kaça yapıyosun?
Sadece havlu öle tüllerini istemiyorum ceyizim serildiğinde kapıya asıcam sadece anladın dimi CADIARZU

Öncelikle hayırlı ugurlu olsun canım :nazar:
ßiz söz mendilini isteme akşamı kızımız verildi dediklerinde annem kayınvalidmee vermişti nişanlımla baş harflerimizz yazılıydı altın sarısı kenarı igne oyalı çok güzeldi hihoyyyt
ßende hayırlısıyla çeyizim serildiği zaman ceyizimi serenlere böle süslü püslü bişiler yapmayı düşünüyorum lavanta kokularıyla tüllere sarılı havlu çorap gibi çokta hoş olur valla kaydirigubbakcemile3
Unutulmaz bi anı olur alkisalkisalkis

seyhncım fikrine sağlık,çeyiz serenlere lavanta kesesi falan çok iyi fikir ya.benim düğün seneye inşallah unutmam.yapınca koyarmısın resimlerini keselerin..sağol..a.s.

ay ben ne sözluyum ne nişanlıyım amasakaryalı arkadasları görunce yazmak isstedim bilirmisiniz bilmem ama kız istedikten sonra söz mendilleri dagıtılır ya erkeklere verilirle tepsi ile,erkeklerde gönullerinden ne koparsa tepsinin içine para koyarlar çok egleneli oluyor ben çoks evıyorum bu adeti:)

selam kızlar bende sakaryalıyım bende sözümdedağıtmıştım ama bu bildiğim kadarıyla bitek sakaryada oluyo o yüzden başka yörelerde bilinmiyor şaşırıyorlar...

selam kızlar bende sakaryalıyım bende sözümdedağıtmıştım ama bu bildiğim kadarıyla bitek sakaryada oluyo o yüzden başka yörelerde bilinmiyor şaşırıyorlar...

olabilir canım bende başka yerde duymadım ama yavas yavas yayılıyor sanırımkaydirigubbakcemile5

seyhncım fikrine sağlık,çeyiz serenlere lavanta kesesi falan çok iyi fikir ya.benim düğün seneye inşallah unutmam.yapınca koyarmısın resimlerini keselerin..sağol..a.s.

Canım benim daha düğün tarihim belli değil .:lepi:
ßakarsın senin düğün benden önce olur..kaydirigubbakcemile3
Sen unutma yaparsan koy bende yapınca koyarım zaten yerimsenibena.s.

sivribiber ve güzeller güzeli size katılıyorum sadece sakarya'da var bu adet. ben aslen sakaryalı değilim ama ikametim burası.bben de burda gördüm hatta biz ablama da yaptık kayınvalidesi tarafı bayaa bi şaşırmışlardı ve hoşlarına gitmişti.gerçekten güzel oluyo...kızlar sözüm önümüzde ki ay,çarpıcı fikirler arıyorum mendil konusunda. yardım edin...Sakarya dayanışmas yapalım:))

ben bursalıyım arkadaşım bizdede böyle bi adet vardır mendili alan damat yakını erkekler geline bahşiş verir

ashkom pardon ya,adeti kendimize zimmetledik resmen,bursalılar sorry..
ee ozaman varmı sende çarpıcı modeller?

ben düzcedeyim ve söz mendili yaptım.çok güzel oldu,kendi emeğimdi ve herkesde çok beğendi.Erkek tarafı uzak oldugu için yakınların adagıtsınlar diye onlarada 25 tane küçük bir sepet içinde söz mendili verdim.foto eklemek istiyorum ama burdaan beceremedim.

söz mendillerimmmm

Eklentiler

• $foto 213.jpg
    $foto 213.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 420
  • $foto 214.jpg
    $foto 214.jpg
    96,4 KB · Görüntüleme: 352
  • $foto 217.jpg
    $foto 217.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 648
  • $foto 218.jpg
    $foto 218.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 296
  • $foto 221.jpg
    $foto 221.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 737
kıslar bu adet bizdede var ama bizde kız istenip verildikten sonra kız tarafı oğlan evine verir ben de kendi söz mendilimin resmini ekleyeyim size pek belli olmuyo ama idare edin canlarım
ipek mendile iğne oyası yaptırdım ve el nakışıyla isimlerimizin baş harflerini işlettim daha sonra gümüş bir kutu aldım mendili içine yerleştirdim yüksek dursun diye kutunun işine elyaf koydum sonra gümüş kutuyu kadifeyle kapladığım köpüğe yerleştirdim üstünü simli tülle bağladım bide güsel bi kurdele işte bu kadarrrbuyrunnnnnnnnn

cancu1396.jpg

cancu1394.jpg

cancu1395.jpg

bunlarda nişanda dağıtılan lavanta keselerim

cancu1398.jpg

slm cnm şeker ağacı,kalem şeker ve prensesler için taç fiyatını öğrenebilirmiyim....

mrb öncelikle çok güzel olmuş bende istiyorum bu söz mendillerinden altın sarısı olandan nasıl yardımcı olabilirsiniz acaba 29.06.2012 cumartesi akşamı sözüm var

X