Söz Kesimi söz mendili

bntkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
130
0
Arkadaşlar önümüzdeki ay sözüm var. bi kaç ay sonrasında da nişan yapıcaz.bohça olayına nişanda giricez ama ben hatıra olsun diye söz mendili dağıtmak istiyorum.ikimizin baş harflerini işleyebileceğimiz değişik fikirler arıyorum.fikir konusunda yardım edebilecek varmı?
çok da heyecanlıyım..:asigim:

Arkadaşlar önümüzdeki ay sözüm var. bi kaç ay sonrasında da nişan yapıcaz.bohça olayına nişanda giricez ama ben hatıra olsun diye söz mendili dağıtmak istiyorum.ikimizin baş harflerini işleyebileceğimiz değişik fikirler arıyorum.fikir konusunda yardım edebilecek varmı?

öncelikle hayırlı olsun canım :nazar: biz teyzemin kızının sözünde üzerinde isimleri yazılı havlular dağıtmıştık bir de onları tül keselerin içine koymuştuk herkesin çok hoşuna gitmişti çok değişik gelmişti sende istersen böyle bir şey yapabilirsin

canım ben misafirlere değil ama oğlan evine vermiştim.tepsi hazırladım.içine isimlerimizin işleli olduğu mendil öorap koydum.süsledim.tülle.çok hoş oldu.

sağolun kızlar..havlu da iyi fikirmiş aslında...
psiqo'cum sen sadece damada mı verdin yoksa herkese çorap falan da koydunmu??:1shok:

ayy geç kaldım bunu öğrenmekte... söz mendilini sözüm geçtkten sonra öğrendim.. isterdim o günden hatıra kalmasını.. tüh neyse nişana hazırlıyorum kızlar lavanta keseleri gibi bişey üstünde isimlerimiz yazılı...

Öncelikle hayırlı ugurlu olsun canım :nazar:
ßiz söz mendilini isteme akşamı kızımız verildi dediklerinde annem kayınvalidmee vermişti nişanlımla baş harflerimizz yazılıydı altın sarısı kenarı igne oyalı çok güzeldi hihoyyyt
ßende hayırlısıyla çeyizim serildiği zaman ceyizimi serenlere böle süslü püslü bişiler yapmayı düşünüyorum lavanta kokularıyla tüllere sarılı havlu çorap gibi çokta hoş olur valla kaydirigubbakcemile3
Unutulmaz bi anı olur alkisalkisalkis

çok sağolun kızlar...
dün biraz bakındım çeyizci dükkanlarına falan, renkli keseler içine mendiller koybuşlar bıcır bıcır rengarenk çok tatlıydılar.onlardanmı alsam acaba diyorum hiç baş harfleri işleme olayına girmeden:uhm:

havlu9jl9.png

havlu6pp1.png

Bu şekilde bişey olabilir mesela. Bunları ben yapıyorum. ıstersen yardımcı olurum. :)
Hayırlı olsun şimdiden.

canım ya süper şeyler yapmışsın.maşaallah.sağol ayrıca.
bunları herkese dağıtıcaz sözde sadece damada mı nasıl? kafam karıştı ya.:1shok:

Bu sadece damada verilir Damat havlusu diye geçiyor adı. Söz de veriliyor genelde canımcım.
Herkese bişey vermek istiyorsan ikinizi simgeleyen şeker falan yapabilirsin. mesela adınızın baş harflerininden oluşan bir kutu. dur sana örnek ekliyim azcık bekle okiş :)

Bu harfleri mendile yada havluya da monte edebilirsin canım. Çok şık olacağına eminim.
O havlulardan da herkese vermeye kalkarsan baya bi masraf yapman gerekir.
Bence gereksiz olur ama yine de sen bilirsin şekerim.

bbc02i.jpg

pk01d.jpg

pk02h.jpg

Nişan içinde bohçalar falan var canım yaptığım.
Nişan çiçeği ve çikolataları takım halde.
Bunları nişanda da verebilirsin kayınvalidene ve kayınpederine.

nian sepetleri falan çok güzeller canım.
ama nişan sepetlerinin kullanım amacı ne?

X