Tüysüz Bacaklar

Pepek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
30
0
Ben 11 yaşındayım fakat kollarımda ve bacaklarımda çok tüy var..
Kollarımda biraz az var ama bacaklarımda çok var .. Bu yüzden kısa birşey giyemiyorum ..
Yaşım küçük olduğu için alamıyorum hiçbirşey yapamıyorum ..

Ne yapmalıyım ?mafoldumben

canım tüy sarartıcılar var onlardan kullan ama annene danışarak yaparsan daha iyi olur,hem kafana takma daha yaşın küçük bacaklarını alma derim,şimdilik sadece sarart..dediğim gibi annenin mutlaka haberi olsun...

Bi sorarım anneme ..

Kafayı takmak istemiyorum .. Ama benim yaşımda oLanlardan 1-2 kişide var ..
Çok da utanıyorum :S

Bi sorarım anneme ..

Kafayı takmak istemiyorum .. Ama benim yaşımda oLanlardan 1-2 kişide var ..
Çok da utanıyorum :S

bacaklarında tuy ala bılır ama benım anlamdıgım senın burda ne ısın var:jeyyar:bunu sorun ettıgını annenle paylastınmı mutlaka onunda haberı olsun .. cunkı her zaman her seyde tek cozum annelerdedır .. hele senın yasındakıler ıcın oldumu bebegım a.s.

AnnemLe hergün konuşuyorum bu konuyu :KK70:

Merak etme büyüyünce geçer diyo .. :KK70:

benımde kardesım var 11 yasında bacaklarını agdayla almaya basladı genc kız oldu artık bende 11 yasında baslamıstım agdaya ama ınsan esmer olunca ıste zorlasır durum yanı onu bılemem.Bence agda 11 den sonra yapılmalı hem tuylerde yumusar ılerkı yaslara dogru azalır ama jılet vs asla yapmayın...

ÖneriLeriniz için teşekkür ederim :-)
JiLetLe aLmam zaten .. JiLet tüyLeri kaLınLaştırıyormuş ..

kalınlaştırmıyor jilet tüyleri..
sadece tüylerin uçlarını kesiyorsunuz,aynı saç kesimi gibi
mantıklı düşünecek olursak kalınlaşmaz

Esmerim .. Ama ten rengim beyaz .. :S
TüyLerimde simsiyah .. O kadar belli oluyor ki ..
Çevremde benden biraz büyüklere sordum hepsi 12-13 yaşlarında almaya başlamış tüylerini .. Bende o yaşlarda başlamak istiyorum aslında .. Önerileriniz içinde teşekkür ederim:-)

canım jilet yapma sakın ... kalınlaştırabiliyor... bence bu riske girme...

jiletle kalınlaşıp kalınlaşmamasının mantıkla alakası yok ... bünyeyle ilgili ... benim ev arkadaşım da jilete alırdı kalınlaşmazdı ama bende aynı durum olmadı maalesef...

ben de hemen hemen senin yaşlarında çok rahatsız olmuştum... ve anneme söylemeden jiletle almıştım...

yaşım oldu 28 şimdi lazer epilasyonla çözüm bulabildim... bunca sene çektiğim eziyet de yanıma kar kaldı diyelim...

bence yaşın çok küçük... biraz daha bekle ...

benimde 11 yaşında kzım var.ama bi arkadaşın dediği gibi senin burda na işin var.annene söyle.annenin dediği gibide büyüyünce bkarsın artık.

Canım şimdi tam sırası, eczaneden alman papatyası al onunla güneşte sarart, sakın olaki bunun dışında bir sarartıcı kullanma çünkü tüylerini uzatır oldu mu canım benim :)

Cnm bliormusn bnde onyedi yaşındayım bnde de böyle bir sorun var.Üstelik ailemden geldiğinden ve hormon bozukluğu yaşadığım için çok kötü.Ben herşeyi kullandım.Jilet,ağda,kuaförde sirağda,epilatör(epilasyon hariç)kullandım ve çok pişmanım.Jilet tüylerimi daha da çoğalttığı gibi ağdalar,epilatörler sivilce çıkardı vücudumda ve geçmiyorlarda.Öğrendim ki hassas tenliymişim tüylerim mikrop kaptığı için oluyormuş.Yani alsam da almasam da görüntü çok kötü.Bu sene kışın inşallah lazere başlayacağım.Herkes lazer veya iğneli epilasyonu tercih ediyor.Ben hassas tenli olduğum için lazer yaptırmak istiyorum çünkü iğnelide iz kalma oranı yüksekmiş.Bende senin yaşındayken çok ama çok özenirdim,annem hep ilerde derdi ama:d şimdiyse pişmanım yaptırmasaydım tüylerim çoğalmaz,geçmek bilmeyen sivilcelerle uğraşmazdım.Ama bıyık bölgemi cımbızla alıyorum.Çünkü ağda vs sarkatabiliyormuş,sivilce yada alınmamış gibi kara leke bırakabiliyormuş.Bence bıyık bölgeni cımbızla aldır cnm.Bacaklarıma tüy dökücü de kullanmıştım ama alerji gbi yapmştı.
Canım bilmiyorum senin cildin nasıldır ama belki sende tüylerini aldırınca batık,sivilce gibi şeylerle karşılaşabilirsin ve benim gbi hevesin gidebilir.Lazer yaptırmak istersen bence daha onbirsin sanırım şmdi yapmazlar ama biraz büyüyünce lazer epilasyon yaptır derim tabi bunun da çok riskleri var ama:KK43:
Tek kullanmadığım yöntem tüy sarartıcı şeyler ama onlarda aksine besliyormuş,işe yaramıyormuş,karartıyormuş diye bu sitede okumuştum cnm.Karınca yumurtası,bioder falan bunlarda nebilim çok zahmetli geliyor bana ayrıca pek inanmıyorumda:s
Benim küçüklüğümden beri hayallerimden biridir tüysüz olmak ve şu yaşıma geldim hala hayallerimden biri:)Bu sene lazere başlayacağım inş.Bu da işe yaramazsa artık neyaparım bilemiyorum.Ben başıma gelenleri yazdım.Sende çok iyi araştır ve düşün canım.Umarım istediğin gibi olursun.Sevgilera.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben simdi 18 yasındayım. bende senin gibiydim bacaklarım cok tuyluydu. önceden batmıyodu çok ama 11,5-12 yaşına gelince bende takmaya başladım artık kıllarıma.ilk once jiletle dize kadar almıştım annemden habersiz.bi kaç kere aldım boyle jiletle bir iki kerede tüy dökücü krem denedim.acayip derecede kalınlaşma oldu bende. ben kumralim. tuylerim cok siyah degildi ama yinede koyuydu yani. tüy dökücü krem bence buyuk bolgeler icin pek işe yaramıyor daha cok koltuk altı ve bikini bolgesinde yarıyor bacaklarımı almaya kalkışmıştım yarım yamaklak oldu jiletle kremi kesinlikle deneme.
ben 12 yaşında ağdayla aldım ilk annem demişti gel alalım diye. bence bir sene daha bekle en sağlıklısı sonra annenin aklınada yatar.

canım bence annene danışarak ağdaya başlayabilirsin, nasıl yapman gerektiğini ögren sonra kendin yapmaya devam edersin, tüy sarartıcı denen iğrenç şeyleri sakın kullanma hiçbir işe yaramayacak rengi kesinlikle sarartmıyor bana inan, üstüne tüylerin çoğalacaktır. Ağda zaman içinde tüy miktarını azaltırken jilet herhangi bir azaltmaya yol açmayacağı için jilet tercih etme.

Yani zaten 11 yaş gayet uygun, ben 11 yaşında başlamıştım ağda yapmaya sonuçta olay sadece bacaklarla sınırlı değil ki, koltuk altı olayıda var, bacaklarımın altındaki tüylerden değilde koltuk altımdaki tüylerden çok rahatsız olurdum o yüzden almaya başlamıştım...

Ben esmerim ve benim de tüylerim fazla bıyıklarımda var 13 yaşındayım . 11 yaşındayken özel bölge ve koltukaltını almaya başlamıştım eldivenle halada kullanıyorum. bacaklar ve yüze başlamak istiyorum annem izin vermiyor. esmerde tüylerini sarartırsa pek hoş olmaz

X