Doğuma Hazırlık Doğum izni bitip de doğum yapmayan var mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

D-GABBANA

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
3.312
34
selam,benım bugun 8 haftalık doğum öncesi iznim bitıyo ama doğum gerçekleşmedi.çünkü ben 32.değil salak gibi 30.haftada ayrıldım izne.ama tabı ben bugun 40.haftamı doldurmuş gibi görünüyorum.sevk aldım tekrar yarın hastaneye gidip 10 gun daha postmature raporu alıcam.e peki 10 gun içinde doğurmazsam ne olacak okula mı başlıycam tekrar:KK43: bi de raporum bittiği için yarın 1 günlüğüne çalışmam mı gerekıyo acaba?öf hiç müdürü de arayıp konuşöak ıstemıyorum.var mı başına böyle bişey gelen be kızlar?

canım adamın bi hatası yok ki yazık ben istedım de salak gibi ne bilim böle olacağını,nasıl olsa hep 15-20 gun erken doğuyolar falan dıye düşünmüştümmafoldumben

Doktor doğum iznini 32'den önce yazamaz ki ... Yasal süreden önce nasıl doğum öncesi raporu vermiş.
Keşke 2 hafta istirahat verseydi 32 oluncada doğum raporu yazsaydı. ?

Doktor doğum iznini 32'den önce yazamaz ki ... Yasal süreden önce nasıl doğum öncesi raporu vermiş.
Keşke 2 hafta istirahat verseydi 32 oluncada doğum raporu yazsaydı. ?

işte benım de asıl istediğim oydu ama ikimizin de dalgınlığına geldi sanırımsenağlama

Sanırım siz de benim gibi öğretmensiniz.aynı sorunla ben de çok uğraştım.yolum 1 saat ne yapsam da erken izne ayrılsam diye.doktorum bana 30.haftada 32.haftadaymışım gibi göstererek çalışabilir raporu verdi.5 haftayı doğum sonrasına atabileyim diye.2 hft.daha okula gidip başka bi sebepten 2 haftalım rapor aldım.şimdi evdeyim.12sinde normal doğum iznim başlayacak.cuma okula gidip öğrencilerime karnelerini verip arkadaşlarımı gürücem sadece.müdürüm de iyi denk getirmişsin dedi.yalnız bu aklı bana dr.um verdi.çünkü 17 temmuz doğum tarihimdi.sezaryenle doğum yapacağım için ben ayın 10 u gibi hesaplıyordum herşeyi tutturamıyordum.neredeyse seminer sonuna kadar falan okula gitmeme gerekiyordu benim hesaplarıma göre.dr.um ne 10u bebeği temmuzun 2si 3ü gibi alırız deyince durumlar aleyhime değişti.
şimdi bu noktada önemli olan senin doğum şeklin.sanırım sen normal doğum yapacaksın.benimki sez.olacağı için ayarlanabildi.bir öğretmen olarak doğurabileceğimiz en kötü zamanda hamile kalmışız arkadaşım değil mi?millet neredeyse 6 aylık ediyor raporlarla falan öyle okula başlıyor.biz de çok ayarlamaya çalıştık ama bu sıpalara ne zaman istiyorlarsa o zaman geliyorlar.biz çalışmalara başladıktan:)) 5 ay sonra gelmeye karar verdi oğlumuz.bütün planlar altüst oldu.hakkımızda hayırlısı meslektaşım.umarım halledecek bi yol vardır.ben nerdeyse 3 hafta stressten ölmüştüm nasıl okula gidicem bu sıcaklarda diye.kolay gelsin....

bu arada d-gabbana adlı arkadaşın için geçmiş bi hatası var.senin için geçmiş ama bi arkadaşın tekrar aynı durumda kalırsa aklında bulunsun diye yazıyorum.d.öncesi izin hakkına kavuştuğun andan itibaren,bir de çalışabilir raporu aldıysan ara dinlenmeler için kesinlikle doğum dr.ndan veya doğumla ilgili bi sebepten rapor almamalısın.çünkü devlet diyor ki;ben sana zaten doğum öncesi izni verdim bunu kullanmamam beni alakadar etmez,doğumla ilgili aldığın raporu izninden keserim diyor ve senin doğum sonrasına atacağın 5 haftadan kesiyor.işte ben böyle olmasın diye başka bir neden göstererek istirahat aldım.

iyi de doktor 32. haftadan önce nasıl yazar doğum iznini...
ben aksilik olmazsa son 3 haftaya kadar çalışacağım siz neden 30. haftadan ayrıldınız ki...
doğum izni 16 hafta ayrıca 8 değil...biten bişey yok henüz...
ama doktorunuz enteresan...bissürü hastasının olması da mazeret değil yani...

canım 30. haftada normalde ayrılamaman lazımdı
yani 2 hafta erken doğar diye nasıl düşünebildiniz
42 haftaya bile sarkabilir
yardımcı olurum diye geldim ama sizin durum farklıymış
benim kızım da 40 hafta doldu doğmadı
bende izne ayrılırken hafta bitiminde ayrıldığım için 1 hafta açık kaldı
dr um rapor yazdı o 1 hafta için
doğum sonrası izinden aktardık
sonra sezeryana karar verildi
1 gün açık kalıyordu, o gün de sevk aldım, öyle kaynadı
sonra da o sevkle doğuma gittim

kızlar doktor nasıl verebildi diye birşey yok.. kim takip edecekki kaçıncı haftada olduğumuzu? doktor isterse 3-4 hafta bile önce verir. kim nerden bilecek? haaa etik mi etik değil.. neyse olan olmuş.. nasıl yaptın yerine bundan sonra neler yapılabilir o konuşulmalı.. arkadaşımız arada çıkan fark için rapor alacak.. doğumunu yapıp doğum sonrası izne devam edecek.. 40 günden geriye ne rapor hakkı kaldıysa isterse kullanacak...

bugün devlet hastanesinden 10 günlük postmature raporu aldım.10 gun sonra gene doğmazsa başlarım artık semınerlere:KK43: çirkin bettyy neden erken ayrıldın ben çalıştım dıye sormuş,ben çalışsam da d.sonrasına aktaramıyacağım için iznimi ayrılmak istedim.malum d.sonrası izni yaz tatılıne denk gelıyor.çiçek 11 haklısın valla ben nerdeyse bır eğitim yılını raporla geçirip çocuğunu yaşına getirip göreve dönenleri biliyorum:eek:klava: üç kağıda aklım ermediği için bu kadar huzursuzum zaten:KK43:( benım drum da sezeryan yaparız buyuk ıhtımalle onda da zaten 2 hafta önce falan alırız demıştı.ama ben normale karar verdim.of bilmiyorum napıyım en kötü gider otururum okulda 1 hafta sancım tutarsa da ordan götürürler hastaneye:KK43:(

bugün devlet hastanesinden 10 günlük postmature raporu aldım.10 gun sonra gene doğmazsa başlarım artık semınerlere:KK43: çirkin bettyy neden erken ayrıldın ben çalıştım dıye sormuş,ben çalışsam da d.sonrasına aktaramıyacağım için iznimi ayrılmak istedim.malum d.sonrası izni yaz tatılıne denk gelıyor.çiçek 11 haklısın valla ben nerdeyse bır eğitim yılını raporla geçirip çocuğunu yaşına getirip göreve dönenleri biliyorum:eek:klava: üç kağıda aklım ermediği için bu kadar huzursuzum zaten:KK43:( benım drum da sezeryan yaparız buyuk ıhtımalle onda da zaten 2 hafta önce falan alırız demıştı.ama ben normale karar verdim.of bilmiyorum napıyım en kötü gider otururum okulda 1 hafta sancım tutarsa da ordan götürürler hastaneye:KK43:(

canım d. sonrasına 5 haftanı aktarabilsen bile istersen izne ayrılabilirsin. kimse seni son 3 haftaya kadar çalışmaya zaten zorlayamaz.burda kimsenin sana kızmaya,seni yargılamaya hakkı yok.sakın üzülme. bende 38. haftamdayım. 5. haftayı erteleyemiyorum,yazın ölüyor diye ayrıldım izne.seni anlıyorum yani.. arkadaşlar.. herkes hayatını sizin gibi yaşayamaz.. ben 37 ye kadar çalıştım seni niye erken ayrıldın gibi birşey sormak çok saçma...
yargılamayalım.. çözüm üretelim lütfen.. arkadaşa böyle yardımcı olabilriz... hayırlı doğumlar.. sen kafana takma Allah sana yardım edecektir..

öğretmen canım niye abarttın bu kadar yaa
kimsenin arkadaşı yargıladığı yok
anlamaya çalışıyoruz sadece
ayrıca kendisi de bişey dememiş farkındaysan

8 haftalik dogum izni çok az
burda 16 hafta .. 6 hafta dogum oncesi , 10 hafta dogum sonrasi , bebek vakdinde dogmazsa , dogdukdan sonra o 10 hafta hala geçerli oluyor , sizin isiniz zormus kizlar , allah kolaylik versin

bu ne asabiyet hayırdır...
kimse kimseyi yargılamadı ama sözlerimizi sizin arzuladığınız gibi seçmek zorunda değiliz...
tepki verdim ama tepkim doktora, bir doktor hastasının haftasını nasıl takip etmez de böyle bir hata yapar...
ayrıca nasılsa yaz tatiline giriyor iznim bir işe yaramayacak yanacak diye düşünmek de bilinçli olunduğunu gösterir...cinlik demeyeceğim...kimseye bebeğini baktıramayacak anneler tüm eğitim yıylını rapoırla geçirmek zorunda olabilir...siz de yargılamayın o zaman...
neyse...hayırlı doğumlar, inşallah sağlıkla huzurla alırsınız bebeğinizi kucağınıza...stres yapmayın o minicik bebecik etkilenmesin...

benimde iznim 4 haziranda bitti,doktor 15 gün uzatabiliyoruz dedi ve sevke 15 gün erteleme hakkını kullanabilir yazdı.okul müdürü eşim olunca bir problem olmadı ama başka müdürler ne yapar bilemiyorum.ben de raporu 30 da almıştım,çünkü benim bebek 2 hafta önde gidiyordu ve doğum tarihi falan da değişmişti.gel gör ki yarın son günümüz ve hala doğmadı ya:sinifsinif:

canim 10 gun sonra dogmazsa baslarim artik seminerlere demissin ama bunu bence bi arastirmak lazim, cunku 8+8 16 hafta ya iznimiz, arada bosluk olmamasi gerekir, yani ise donemeyiz diye biliyorum ben, benim de iznim bittiginde dogmassa diye kara kara dusunuyorum, oglumun keyfi yerinde hic gelmeye niyeti yok, sirf bu nedenden de sezzeryan olmak istemiyorum, acaba 10 gunden fazla postmature raporu alamaz misin?

benimde iznim 4 haziranda bitti,doktor 15 gün uzatabiliyoruz dedi ve sevke 15 gün erteleme hakkını kullanabilir yazdı.okul müdürü eşim olunca bir problem olmadı ama başka müdürler ne yapar bilemiyorum.ben de raporu 30 da almıştım,çünkü benim bebek 2 hafta önde gidiyordu ve doğum tarihi falan da değişmişti.gel gör ki yarın son günümüz ve hala doğmadı ya:sinifsinif:

esin okul muduruymus o daha iyi bilir yonetmeligi, ona bi sorabilir misin arkadasim en fazla ne kadar uzatabiliyoruz? 42 de de dogabiliyor bebekler..bir de o uzattirdigin dr uzman kadin dogumcu muydu? yoksa herhangi bir saglik ocagi vs de olur mu?benim oturdugum yer sehir merkezinden uzak, uzman dr icin merkeze gitmem gerekiyor, iyice sistigim icin kontrol disinda gidemiyorum da..

eşimle konuşrum bilgi veririrm.benim bildiğim 15 gün uzatma hakkın var.bu arada raporu uzmanın yazması şart.çünkü normal raporlardan değil o

X