İmmunoloji - Allerji ve Bağışıklık Hastalıkları Alerji testi için,ilaç kulanımının kesilmesi gereklimi?

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
54
Merhabalar yarın dahiliye doktorundan randevu aldık,alerji testi yaptırmak istiyoruz,benim merak ettiğim bu testi yaptırmadan önce kullandığımız ilaçları 10 gün önceden kesmemiz mi gerekiyor,ayrıca bu testin adı IgE mi?

evet ilaçları kesmessek sonuçları etkiliyor
dr bu konu da soruyor zaten
geçmiş olsun.......

10 gun once gerekır mı bılmıyorum bnde yaptırdım bır tek gıdıcegım gece ıcmedım ılacsoyledım dr bısı demedı ama dahılıye degılde bır alerjı polıkılınıgne gıtsen daha ıyı olur. bnde yaptırdım yenı ama testler uzun suruyor 10gunde cıkıyor haberın olsun. ısmını de bılmıyorum. hayırlıolsun.

bende kızıma yaptırmıştım 1 ay içinde hiç ilaç içtimi diye sormuştu doktor içmedi deyince yapıldı test...ama büyükler için zaman ne kadar onu bilmiyorum...geçmiş olsuna.s.

bende alerjık test yaptırdım doktor test yapmadan üç gün önce ilaçları bırakmamı söylemişti

iki aydır geçmeyen bir öksürüğüm var antibiyotiklerle geçmeyince başka bir doktora gittim,dahiliyeye
röntgen ve kan testi istedi kanda özellikle görmek istediği ıgE sonucuydu
ilaç kullanıyorum alerjiilaçları üç ay kullan sonra alerji testi yaparız dedi ialç kuulanırken olmuyormuş ve bir hafta falan öncesinden ilacı bırakmış olmak gerekiyormuş ilacı vücuttan temizlemek için

X