deneyimli anneler bi bakar mısınız

esc_

kaan'ım canım oğlum
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
669
6
oglumda kansızlık cıktı
:çok üzgünüm:

doktorumuz damla verdi kullanıyorum ek olarak ne yapmam lazım şuan oglum 6 aylık

doktorun kan testimi yaptı yada neden böyle bişeye gerek gördü bizde heray düzenli gidiyoruz ayrıca test falanda yapmadan 4,aydan bu yana damla kullanıyoruz geçmiş olsun artık pekmez içebilir sanırım bi çay kaşığı versen destek olur herhalde buda benim fikrim..

canım damladan sonra portakal suyu ver ya da milupanın organik meyve sularından sizin ayınıza uygun olanını içir,milupanın meyve sularında 25 mg (günlük ihtiyacın tamamı) c vitamini var. (c vitamini demir emilimini kolaylaştırır)

Sadece anne sütü ile beslendiyse panik yapma bence canım.Bizde de çıktı kansızlık ama doktor demir damlasını kullanmamızı istemiyor.Sen yine de nasıl istersen öyle yapmakta serbestsin tabii.
Ek gıda olarak demir alsın istiyorsan bildiğim kadarıyla üzüm pekmezi o konuda zengin.

evet ceyrem kan testi yaptı doktorumuz

teşekkür ederim önerişleriniz için dikkate alacagım

malesef sütüm yeterli degildi günde sadece bir kere emiyor yeterli emmedigi icin oldu galibaa :çok üzgünüm:

bnce pekmeze ve portakal suyuna daha bebegınızın yası daha erken bebeklerde kansızlık gorule bılır damla vermesı cok normal demır eksıklıgı ıcın bnce tek damla yeter tahmınımce doktorunuzda bnımle aynı fıkırde olucak

edolinaya katılıyorum ben pekmez veriyorum günde yarım çay kaşığı ve çeyrek haşlanmış yumurta sarısı
bol bol emzir ki kesilmesin
bi de sağ her 3 saatte bir ki artsın milupa rezene granül bende arttırdı sütü
sıcak havalar bol su iç çoğalsın
sütlaç irmik de güzel süt yapıyor

ben pekmezi internette araştırmıştım
yumurta sarısı da demir içerir bir damla da limon c vitamini demiri emdirir çünkü

arkadaşlar bütün önerileri yazmış..banada geçek bunlar demek düştü..geçmiş olsun canım

X