Estetisyen,Cilt Bakım ve Güzellik Uzmanları

bende esteteisyenim ama çalışmıyorum yani bir yerde çalışmıyorum ama evde tanıdıklara yapıyorum bir kaç bi şey yazdıklarının hepsini biliyorum hatırlamış oldum tekrar paylaşımın için teşekürler sen çalışıyormusun izmirde pek para vermiyor çalışanlarına salaon sahipleri onun için bende evde çalışmayı tercih ediyorum küçük şeyler tabii manikür padikür sir ağda cilt bakımı gibi ama param olunca ufak bir yer açmayı istiyorum bakalım...

İstanbuldaysanız şanslısınız..Yenilikleri İstanbuldan takip etmek zorunda kalıyoruz. Estetik fuarları her yılın Mart ve Kasım aylarında oluyor. Bende kaçırmamaya çalışıyorum..

Kursu yeni bitirmiş arkadaşlara da bir tavsiyede bulunmak istiyorum.İmkanlarınız olsa bile hemen salon açmayın. Mutlaka deneyiminizi öncelikle kazanın sakın deneyim uygulamalarınızı müşterinizin üzerinde yapmayın affedilmezsiniz..Çok pratik isteyen bir meslek. Ben salonumu açmadan önce herhangi bir yerde çalışmadım fakat cihazlarımı ve pratiğimi 1 yıl, eşime dostuma yaparak kazandım.

anlattığına bakılırsa cilt tipin karma ,karma ciltler 2 çeşittir
1 normalden yağlıya dönük(t bölgesi yağlı yanaklarda rahatlık)
2normalden kuruya dönük(t bölgesi arasıra yağlı yanaklarda kuruluk)

senin cildin 2.karma cilt yapısında,yanlış ürün kullanınca ciltte hassasiyet artmış,yapısı bozulmuş,bir süre hassas cilt nemlendiricisi kullan,yada hassasiyet giderici maske yada serum,ampul,booster vs kullan,düzelir

diyer soruna gelince günlük cilt temizliğine özen gösterip ayda 1 kabin bakımları yaptırırsan cildinde sorun olmaz,tazelenir
temizlenmemiş cildin asit derecesi yükselir ve aşırı yağ salgılamaya başlar,temizlenip toniklenip birde nemlendirici sürersen sabah akşam,cildin normal dengesine döner

bende özel bir kurs mezunuyum,diplomam,sertifikalarım,kalfalık ve ustalık diplomam var,usta öğreticiliğe baş vurdum

Merhaba, bende yeni katildim bu güzel mekana..!
Bana yardimci olabilirseniz sevinirim...gelecek yil IST´ye gelin gidicem ve bir süre sonra calismak istiyorum! Suan yurtdisinda yasiyorum ve orada 1,5 yil önce özel bir okulda Estetisyenlik kursunu bitirdim..Yurtdisinda mezuniyet sonrasi maalesef deneyim toplayamadim cesitli sebeplerden dolayi!
Aldigim diploma özel okuldan oldugu icin Türk Egitim Bakanligi denkligini kabul etmiyor diplomanin.
Benim Türkiyede ilk önce kalfalik sonrada ustalik sinvlarina girmem gerekiyormus..? Dogrumu?
Zormu bu sinavlar? Ne kadar sürer hazirlanmam? Acikcasi benimde biraz cesaretim kesilmis durumda..Severek sectigim bir meslek dali ve cok istiyorum calismayi!

Yardim ederseniz cok sevinirim!

mrb! LCC mezunuyum. bu mesleği seviyodum ama tam anlamıyla başaramadım.cilt bakım ünitem kös kös duruyo sayemde. yinede bu konuda yenilikleri takip etmek isterim. sevgiyle kalın.

Merhaba, bende yeni katildim bu güzel mekana..!
Bana yardimci olabilirseniz sevinirim...gelecek yil IST´ye gelin gidicem ve bir süre sonra calismak istiyorum! Suan yurtdisinda yasiyorum ve orada 1,5 yil önce özel bir okulda Estetisyenlik kursunu bitirdim..Yurtdisinda mezuniyet sonrasi maalesef deneyim toplayamadim cesitli sebeplerden dolayi!
Aldigim diploma özel okuldan oldugu icin Türk Egitim Bakanligi denkligini kabul etmiyor diplomanin.
Benim Türkiyede ilk önce kalfalik sonrada ustalik sinvlarina girmem gerekiyormus..? Dogrumu?
Zormu bu sinavlar? Ne kadar sürer hazirlanmam? Acikcasi benimde biraz cesaretim kesilmis durumda..Severek sectigim bir meslek dali ve cok istiyorum calismayi!

Yardim ederseniz cok sevinirim!

kalfalık sınavı ve ustalık zor sayılır,kalfalıkta teorik ders bilgin olmalı,pratik zaten sözlü olarak soruldu bize,ustalıkta uygulamalı geçmişti ve muhasebe vs ders görüyosun
usta öğreticiliğide aldım bu yıl,estetisyenlik adına hiç ders görmedik muhasebe işletme,işçi iş verenle alakalı ders gördük,
eyer bilgilerini sürekli tazelersen başarırsın

güzellik uzmanlarını bulmuşken bir soru sormak istiyorum. yardımcı olabilirsiniz umarım.
26 yaşındayım. ergenlik döneminde bile olmadığı kardar sivilce 1 hafta içerisinde alnımda çıktı. öncesinde herkes cildimin ne kadar pürüzsüz olduğunu söylerdi. amaşimdi alnım sivilce doldu. yardımınıza ihtiyacım var ne yaparsam bunlardan kurtulabilirim. günlük olarak tonik ve jel ile temziliyorum.elimden başka birşey gelirmi kurtulmak için.
teşekkürler...

güzellik uzmanlarını bulmuşken bir soru sormak istiyorum. yardımcı olabilirsiniz umarım.
26 yaşındayım. ergenlik döneminde bile olmadığı kardar sivilce 1 hafta içerisinde alnımda çıktı. öncesinde herkes cildimin ne kadar pürüzsüz olduğunu söylerdi. amaşimdi alnım sivilce doldu. yardımınıza ihtiyacım var ne yaparsam bunlardan kurtulabilirim. günlük olarak tonik ve jel ile temziliyorum.elimden başka birşey gelirmi kurtulmak için.
teşekkürler...

Stres kaynakli olabilir, beslenmeni degistirdiysen eger...bir cok faktör sebeb olabilir...mutlaka hormonlarinida bi kontrol ettirmeni tavsiye ederim..! hemen telasa kapilma bakalim..dedigine göre daha yeniymis...belkide kendiliginden gecer..! Aksi taktirde mutlaka önce bir dermatologa görün...o seni yönlendirir..! Tabiki cild bakimi/temizligi icin genel olarak bir güzzelik salonuna basvurabilirsin..! Gecmis olsun!

verdiğin yararlı bilgiler için tşk cnm,bende daha yeni estetisyen oldum,1 yıl önce,sen kaç yıldır yapıyorsun bu mesleği ve nereleri okudun,ben henüz uzman olamadım,bu konuda senin tecrübe ve tavsiyelerine ihtiyacım olabilir,bizimle paylaşırsan seviniriz,sevgiyle kala.s.

verdiğin yararlı bilgiler için tşk cnm,bende daha yeni estetisyen oldum,1 yıl önce,sen kaç yıldır yapıyorsun bu mesleği ve nereleri okudun,ben henüz uzman olamadım,bu konuda senin tecrübe ve tavsiyelerine ihtiyacım olabilir,bizimle paylaşırsan seviniriz,sevgiyle kala.s.

Gülüm eger beni kast ediyorsan yanit vereyim tabiki...Ben 2006 yilinda mezun oldum..yurtdisinda özel bir kursa gittim..! Maalesef cesitli sebeblerden dolayi egitim aldigim alanda suan calisamiyorum..! Fakat seneye kismet olursa Türkiye ye dönünce orada Milli Egitim Bakanligina bagli bi kursa gitmeyi düsünüyorum..insALLAH ondan sonra alanimda calismak nasip olur...is deneyimi cok önemli cünkü!! a.s.

Senin kursun nasildi? Sinavlari nasil gecti?? Zormuydu cok? Kalfalik ve ustalik sinavlari varmis Türkiyede...sen hangisinden gectin simdiye kadar? a.s.

Senin kursun nasildi? Sinavlari nasil gecti?? Zormuydu cok? Kalfalik ve ustalik sinavlari varmis Türkiyede...sen hangisinden gectin simdiye kadar? a.s.[/QUOTE]

Pardon yanlış alıntı yaptım ama sorunuza ben cevap vereyim.
Evet Türkiye de güzellik salonu açabilmek için; kurs belgeleri,kalfalık ve ustalık belgesi gerekiyor.Mili Eğitim hazırladığı bu kurs, sanırım 3 ay kadar sürüyor.Kolay gelsin..

Gelin makyajında hangi ürünleri kullanmayı tavsiye edersiniz ben ürünlerimi kendim alıp ilerde de kullanmak istiyorum

Merhabalar...Ben siteye yeni üye oldum.Bu işin içinde olan faaliyet gösteren estetisyen ve güzellik uzmanı arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Bu estetisyenlik işi nedir ne değildir?Yani estetisyenlik güzel bir işe benziyor eğlenceli ama aynı zamanda kuaför mü oluyorsunuz?Hani cilt bakımıdır lazer epilasyon gibi işlemler güzelde kuaförlük pek bir ilgi alanıma girmiyor işte saç kes yap bilmem ne ama estetisyenliğin uygulamaları iyi.Kısaca estetisyen olunca kuaförlükte mi yapıyorsunuz kuaförde mi oluyorsunuz?Estetisyen olmak için gidilen kurslardan sonra iş bulma imkanı nedir?İstanbul'da gerçekten bu işi öğreten ve iş sağlayan kurslar hangileridir?Bu işin imkanları nelerdir?Gerçekten iyi para kazanıyorsunuz gibi söylemler var bu ne kadar doğru?Diplomanı kiraya verebiliyormuşsun bunun aslı astarı nedir?Lütfen objektif olarak cevaplarınızı bekliyorum.Üniversite sınavına girdim ve 2 sinde de çalışmadan adam gibi yerleri kazandım İstanbul'da ancak bazı problemler çıktı ve kayıt yaptıramadım gidemedim.Bu yıl üniversiteye gideceğim ve bunun dışında alternatiflerde düşünüyorum.Bir akrabamızın oğlunun kız arkadaşı estetisyen yok diplomasını da kiraya verebilecekmiş iyi de para kazanıyormuş güzel işmiş gibi şeyler duyuyorum oradan buradan internette de sağlıklı bilgiler yok gerçekten bu işi yapan kişilerden sağlam bilgiler almak istiyorum.Boşuna yanlılş yollara sapıp kursa gidip vakit ve para kaybetmek istemiyorum böyle birşeyi gerçekleştirdiğim takdirde hem okuyup hem çalışmak istiyorum o yüzden yardım ederseniz çok sevinirim iyi günler...(Bu soruyu başka bir bölümde sormuştum ancak sanırım yanlış yere yazmışım kusura bakmayın tekrar buraya yolladım)

canım selam estetisyenliğin alanı şu masaj,makyaj,kalıcı makyaj,epilasyon,lazer epilasyon,cilt bakımı,selülit tedavisi,leke tedavisi,bölgesel zayıflama.Kuaförlükle alakalı hiç bir şey yok anlayacağın o ayrı bir dal,yalnız estetisyenlik kursunda göreceğin şeyler kursa göre değişiyor özel kurslarda bu şekilde fakat çıraklık eğitim merkezlerinde biraz daha farklı ve salon açabilmek için çıraklık eğitim merkezlerinden kalfalık ve ustalık belgesi alman gerekiyor ben bu hatayı yaptım sen de yapma ben özel kursa gittim ve belgem bi işe yaramıyor.Aldığım eğitim aslında çok iyi ama maalesef prosedür böyle ve bu işe iyi para kazandırıyor gözüyle bakarsan asla para kazanamazsın.sürekli bilgi ve deneyim istiyolar ve sen deneyim sahibi olana kadar cuzi miktarlarda yoğun işler yapıosun bu işte iyi para kazanmak için başlarda biraz aç gezmek lazım ben şu an özel sebeplerden çalışamıyorum ama çok zevkli bir iş ama kurs gördüğün ve çalıştığın staj yaptığın yer çok önemli sana başarılar dilerim

Bana nasıl yardımcı olduğunu inan tahmin edemezsin:)Her kafadan bir ses çıkıyor ve doğru dürüst bilgilere de ulaşamıyordum çok teşekkür ederim yalnız birkaç şey daha sormamda sakınca yoktur umarım:KK43:Özel kurslar yerine çıraklık eğitim merkezleri demişsin ben ilk defa böyle birşey duyuyorum.Nerelerde oluyor bu kurslar nasıl öğrenebilirim?Bunlar arasında da iyi eğitim veren yerler şeklinde bir ayrım var mı?Bu kalfalık ustalık belgesi nasıl alınıyor?Yani bu kurslara gittim sınava girdim alıyorum gibi mi?Bir yerde okumuştum sanırım ssklı çalışma yılına göre mi giriyorsun sınava öyle birşey bu ne kadar doğru var mı böyle birşey?Kısaca bunları biraz açabilir misin:eek:

guzellik uzmani arkadaslar belki beni yadirgayacaksiniz ben bisey sormak istiyorum.ben kosmotolog okuluna gitmeyi istiyorum ama icinde epilasyon masaj var ben biraz nasil desem baskalarina masaj falan yapamam epilasyon tiksinme gibi bi bu huyum var sormak istedigim acaba baslarda sizin boylemiydi sonradan alisirmi insan parali bi okul yoksa daha baslamadan noktayi koyayimmi bana yardimdi olursaniz sevinirim

X