Lens kullananlarn paylam alan...

kardel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2009
49
0
Arkadaşlar ben lens almayı düşünüyorum.Ama bu konuda hiçbir fikrim yok.Hangi marka lensler iyi yada yaşanılan olumsuzluklar nelerdir.

canım benim 10 yıldır lens kullanıyorum.bausch and lomb marka kullandım hep.gözlük kullandığın için lense geçeceksin sanırım.bi kere lensi ilk taktığında daha önce hiç görmediğini anlayacaksın:) gözlerinde lens varken sağlıklı gözlerle çevreye bakıyorsun bu çok büyük bir rahatlık ve güzellik.
ama hiç kullanmadığın için daha önce ilk zamanlar pes edebilirsin ısrarcı ol.kiç vazgeçme.kolay birşey değil insanın kendi gözüne parmağıyla birşey sokması...alışıyorsun ilk ayda hatırlıyorum banyoya 1 saat önceden girip gözlerimi kan çanağına çeviriyordum.hatta ilk lensi bana yazan doktorum takmak için uğraşıp sonunda hayır dedi sen lens kullanamazsın :) inat ettim birde mecburdum kullanmaya öyle başladı..şimdi 2 saniye sonra kapıdayım :)ilk ay sadece zor olacak..
başka da öyle çok büyük sorun oldu diyebileceğim bir sorun olmadı açıkçası.gözlerimi aralarda dinlendiryorum hergün takılıp çıkarılan lensleri tercih ediyorum falan .
gözlük kullanmaktan nefret edeceksin çünkü alıştığında çok büyük bir kolaylık lens..allah bulandan razı olsun bu derece:) bir sorun olursa tekrar sorabilirsin sağlıklı günlere

Cevabın için çok teşekkür ederim arkadaşım.Evet söylediğin gibi ilk zamanlarda epey bi zorlanıcam gibi gözüküyor.Birde ben ilk deneme amaçlı 3 aylık olanlardan almayı düşünüyorum.Dediğin marka iyi bir marka diye internette yazılanlar seninde memnun olman bana bir güvence daha verdi.Başka markalarda denedinizmi acaba.Birde gözde gecede kalanlar vamış onlardan kullandınız mı.Gerçekten internet araştırmalarım sonucu çok fazla marka var insan hangisiinin daha iyi olacağını kestiremiyor.Birde ilk defa kullanacağım için iyi bir marka ile lensden soğumayacağımı düşünüyorum.Sevgiler

yok canım hiç kullanmadım başka marka.satın almadan önce muhakkak muayene oluyorum doktora.2 gözümünde ayrı numaraları yani 4 kutu olarak yıllık satın alıyorum.herbir çiftin kullanımı 1 aylık.geceleri çıkatılıp sabahları takılıyor
herzaman akşam çıkarılanları tercih ettim.diğerleri gözde sürekli kaldığı için bana pek sağlıklı gelmiyor açıkçası.ama tercih edenlerde var tabi ben hiç düşünmedim o ihtimali.
zorlanacağın en fazla 1 ay sonrasında çok rahatlığını göreceksin.hele görüş kaliten nasıl değişecek..sağlıklı bir gözden hiç bir farkı olmuyo.sırf onu yaşadığında lensten vazgeçemeyeceksin eminim..
aldığında beni haberdar etmeni isterim.farkları senden duymak keyifli olacak..görüşmek üzere

saol canım ya baya içime su serpti gerçekten lensi kullanamıcam verdiğin para boşa gidecek diye baya bi endişeleniyorum.Ama bugün engin araştırmalarım sonucunda bi internet sitesi ile irtibata geçtim.Reçetemi faksladım bana numaralı deneme lensi gönderecekler.Onları bi denicem eğer sorun yaşamazsam paket olarak alıcam.Çünkü doktorum göz yapımın pek uygun olmadığını söyledi.Deneme lensi denememi önerdi.Sağolsun int arkadaşlarda ücretsiz bana bir çift gönderecekler.Benim de gözlerim senin gibi farklı numaralarda ve astigmat ayrıyetten onun için engeç haftaya alınca lenslerimi senide haberdar ederim.Ayrıca banada doktorum baush&lomb yada Johnson&Johnson önerdi.Bana gönderecekleri Johnson eğer memnun kalırsam seni bilgilendiririm.ınt arkadaş daha çok bunu önerdi.Hoşçakal.

Selam,

Bende 2 yıldır lens kullanıyorum. Baush&lomb purvision. 30 gün süreli devamlı kullanılan lenslerden. ınanılmaz bir rahatlık. Gözlerimde lens olduğunu unutuyorum. Haftafa yada 10 günde bir çıkardığımda temizlemek için lens kullanmanın ne kadar rahatlık olduğunu anlıyorum.

Benim sorum bu lensin su oranı yanılmıyorsam %36. Zeiss in gece gündüz kullanımına uygun bir lensi var su oranı %56 diyorlar. Ama açıkçası şu an kullandığımdan daha iyimidir die denemek için 6 aylık kutu almak istemiyorum. Pişman olursam parama yazık olacak.

Bu markayı kullanan varmı? Yada bu markayı deneme lensi olarak gönderebilecek bir lensi önerebilirmisiniz.

Şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar internetten lens almaya nasıl bakıyorsunuz?ilk lensi alıyorsak internetten almamızda bir sakınca olabilir mi sizce

arkadaşlar ben de lens almak istiyorum önce doktora gitmem şart mı,bir de ben her gün çıkar tak yapamam uzun süre takıp çıkarmamayı düşünüyorum o lenslerden gözde kalma süresi en uzunu kaç ay kalabiliyor gece onla yatıp banyoya da girilebiliniyor mu,sağlıklı ve kullanışlı mı hiç bir fikrim yok bana biligi verir misiniz???

arkadaşlar ben de lens almak istiyorum önce doktora gitmem şart mı,bir de ben her gün çıkar tak yapamam uzun süre takıp çıkarmamayı düşünüyorum o lenslerden gözde kalma süresi en uzunu kaç ay kalabiliyor gece onla yatıp banyoya da girilebiliniyor mu,sağlıklı ve kullanışlı mı hiç bir fikrim yok bana biligi verir misiniz???

arkadaşların önerdiği markaları internette aratırsan birçok çeşit çıkıyor.sürekli kullanım için olanlar,tek kullanımlık olanlar...ama ben de henüz almadım lens numaram 1.5 civarı miyop doktora gidince ona danışıcam naıl alayım diye,ama gözlükçülerde pahalı olan lensler internette çok daha ucuz.internetten alan varmı acaba diye sormuştum ama cevap gelmedi senağlama

arkadaşların önerdiği markaları internette aratırsan birçok çeşit çıkıyor.sürekli kullanım için olanlar,tek kullanımlık olanlar...ama ben de henüz almadım lens numaram 1.5 civarı miyop doktora gidince ona danışıcam naıl alayım diye,ama gözlükçülerde pahalı olan lensler internette çok daha ucuz.internetten alan varmı acaba diye sormuştum ama cevap gelmedi senağlama

aynı soruyu bende sorayım internetten lens alan var mı?????

Lensin fiyatı yaklaşık olarak ne kadar oluyor.Ayrıca aylık mı daha iyi yıllık mı?ıkisinin de fiyatı ne kadar?Yardım eder misiniz lütfen.

ben 3 aylık paketlerden alıyorum canım,3 marka denedim..soft lens,bouch&lomb ve şu an clesr 58...ortalama fiyatları aynı 45-50-55..başka markalarda durum nedir bilemem tabi.

Teşekkür ederim cevabın için.Peki lens taktıktan sonra ameliyat olunamıyormuş sanırım.Böyle bir şey var mı cidden?

önemli değil canım..ameliyatla ilgili bi fikrim yok.ama kuzenim 2-3 sene lens kullandıktan sonra lazer ameliyatı oldu.

kızlar lens topiğinde sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. oraya bakın derim ben.

Ben 20 yıldır kullanıyorum.Çok memnunum ama 20 yıl sonunda öğrendiğim gerçekler beni üzdü...siz aynı hataya düşmeyin ltf.
1-Lens kullanmak çok büyük hayat kolaylığı sağlıyorama devamlı göz üzerinde kalan bu madde vücutta kanla beslenmeyen sadece oksijenle beslenen korneaya zarar veriyor(incelme yapıyor)
2-lenslerin gün içinde kullanımı en fazla 7 saat olması gerktiğini söylüyor uzmanlar(benim dr da dahil)
3-Tüm gün ve takibinde yıllarca lensle görmeye alışan göz ,lensin korumasından güneş ışıgını tanımıyor
ve bu sebeple ne zman lensden gözlüğe geçseniz güneş ışıgından kaynaklı ışıga bakamama,can acısıi göz yaşı akıntısı başlıyor buda hayatı eziyete döndürüyor.
4 -gün içinde uzun saatler lens kullanmak göz tansiyonu,gözyaşı kuruması hastalıkları yapıyor.ben bunlar için ömür boyu damlaya mahkum oldum.
Bunlar korkunç şeyler gibi görünsede bilinçli kullanmanın ilerde faydasını göreceğinizi düşünüyorum.Ben kendi deneyimlerim ve başıma gelenleri paylaşıyorum sizlerle.hiç kullanmayın demiyorum.ama gün içinde mecbur kalmadıkça mesela evde bulunduğunuz anlarda gözlüklerinizlede hayata devam edin korneanın oksijen alması için;
Ben bana lens satan ve öneren dr ları sağlık sorunlarım çıktıktan sonra öğrendiğim bu sorunlar için beni uyarmadıkları için insani duygularından her zman hesap soracağım.Bu bilgilere sahip olsaydım sabahtan yatana dek 20 yıl lensle asla doşalmazdım...

Ben 20 yıldır kullanıyorum.Çok memnunum ama 20 yıl sonunda öğrendiğim gerçekler beni üzdü...siz aynı hataya düşmeyin ltf.
1-Lens kullanmak çok büyük hayat kolaylığı sağlıyorama devamlı göz üzerinde kalan bu madde vücutta kanla beslenmeyen sadece oksijenle beslenen korneaya zarar veriyor(incelme yapıyor)
2-lenslerin gün içinde kullanımı en fazla 7 saat olması gerktiğini söylüyor uzmanlar(benim dr da dahil)
3-Tüm gün ve takibinde yıllarca lensle görmeye alışan göz ,lensin korumasından güneş ışıgını tanımıyor
ve bu sebeple ne zman lensden gözlüğe geçseniz güneş ışıgından kaynaklı ışıga bakamama,can acısıi göz yaşı akıntısı başlıyor buda hayatı eziyete döndürüyor.
4 -gün içinde uzun saatler lens kullanmak göz tansiyonu,gözyaşı kuruması hastalıkları yapıyor.ben bunlar için ömür boyu damlaya mahkum oldum.
Bunlar korkunç şeyler gibi görünsede bilinçli kullanmanın ilerde faydasını göreceğinizi düşünüyorum.Ben kendi deneyimlerim ve başıma gelenleri paylaşıyorum sizlerle.hiç kullanmayın demiyorum.ama gün içinde mecbur kalmadıkça mesela evde bulunduğunuz anlarda gözlüklerinizlede hayata devam edin korneanın oksijen alması için;
Ben bana lens satan ve öneren dr ları sağlık sorunlarım çıktıktan sonra öğrendiğim bu sorunlar için beni uyarmadıkları için insani duygularından her zman hesap soracağım.Bu bilgilere sahip olsaydım sabahtan yatana dek 20 yıl lensle asla doşalmazdım...

tavsiyeler için çok teşekkürler.bende oğluma lens takıyorum.bu bilgiler gerçekten beni aydınlattı..biz gözlük kullanamıyoruz.lens takmaya mecburuz.çünkü oğlumun bir gözü 0 numara diğeri ise +8 numara,yani göz tembelliği var.aradaki yüksek numara farkından dolayı gözlük takamıyoruz.
lensi takarken çok zorlandığım için lens bir iki gün gözünde kalıyor.sonra çıkarıp dinlendiriyoruz.sonra yine takıyoruz.işimiz çok zor küçük çocuğa lens takmak dünyanın en zor işi bence.

bende 8 yıldır lens kullanıyorum 6 yıl boyunca focus night and day kullandım 1 ay boyunca çıkmayanlardan ama bi hata ettim doktor 10 günde bir çıkar gözünü dinlendir dedi ama ben hiçuğraşmadım okadar rahat geldiki sanki gözüm sağlammış hiç lens yokmuş gözümde gibi.tabi onca yılın sonunda gözüm hastalandı havasızlıktan kornea ülseri dedi doktor tedavi gördüm tamamen iyileşti gözüm başka bi lens olsaydı gözüm daha kötü olabilirdi çünkü bu lens geçirgenliği en yüksek lensmiş piyasadaki.ama akıllandım artık aynı lensi kullanmama rağmen hergün çıkartıp takıyorum.

lens kullanan arkadaşlara da tavsiyem lensleri çok uzun süre gözünüzde bırakmayın.ayrıca lens gözyaşı kuruluğu yapıyo suni gözyaşı satılıyo bunlardan kullanabilirsiniz

bende 8 yıldır lens kullanıyorum 6 yıl boyunca focus night and day kullandım 1 ay boyunca çıkmayanlardan ama bi hata ettim doktor 10 günde bir çıkar gözünü dinlendir dedi ama ben hiçuğraşmadım okadar rahat geldiki sanki gözüm sağlammış hiç lens yokmuş gözümde gibi.tabi onca yılın sonunda gözüm hastalandı havasızlıktan kornea ülseri dedi doktor tedavi gördüm tamamen iyileşti gözüm başka bi lens olsaydı gözüm daha kötü olabilirdi çünkü bu lens geçirgenliği en yüksek lensmiş piyasadaki.ama akıllandım artık aynı lensi kullanmama rağmen hergün çıkartıp takıyorum.

lensleri gözde uzun süre tutmak bu kadr ciddi sorun mu yaratıyor yaa :çok üzgünüm:

X