Menopoz Erken menopoza girdiim iin kaynvalidem boanmamz istiyor!psikolojim bozuldu

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Arkadaslar neden anneye bukadar tepki gösteriyoruzki anlamadim. Empati kurmayi niye denemiyoruz. Her anne evladinin yuvasi olsun cocuklari olsun ister.
Sanki bizim annelerimiz aglamiyor icin icin. Sonra herkes farkli tepki gösterir belki duyunca soke oldu, gayriihtiyari böyle bi tepkide bulundu. Olamazmi?
Türk toplumunda cocuk cok önemli dolayisiyla böyle tepki normal. Ben kayinvalidenin cözüm bulmaya calisacaginada eminim.
Bu kadar tepki göstermemiz dogru degil. Anne ennihayetinde o.
Hoscakalin

canım hiç üzülme inşaalah allah sana tez zamanda bir evlat verir kayınvaldende çok cahilmiş bu arada yaşın daha küçük düzelir ben şu an 40 yaşındayım bundan 4.5 yıl önce aşırı spor dan strese girdim yürüyüş yapıyordum her gün günde yaklaşık 4.5 saat tabi bunu sabah ölen akşam üstü yapıyordum sabah 1.5 saat öğlen 1 saat akşam üstüde 1.5 saat yürüyordum 2 ay boyunca arkadaşım .10 kio verirken ben sadece 3 .4 kilo verebildim vucudum sıklaştı kas yaptım ama adetlerim düzensiz oldu önce adet oldum 1 ay geçmeden tekrar oldum ben yürüyüşe bağladım bunu daha sonra 1.5 ayda bir adet oldum ve adetlerim azaldı doktora gittim hormon tesi yaptım normal çıktı bana üzülme dedi hormonların normal dedi ilaç verdi adet oluyordum 1.2 böyle devam ettibazen ilaç alıyordum bazende almıyordum sonra bende ateş basmaları başladı kemiklerim yanıyordu bu aradada adet oluyordum sonra 2 ay adet görmedim ben hamileyim zannetim doktora gittim bana hamile değilsin dedi hormon testi yine yaptı erken menepoz dedi hormonlarım aşırı yüksekti hemen kemik taramasından geçtim mamografi çekildi bir şey çıkmadı tekrar aynı ilaçtan verdi adet olursun dedi içtim adet oldum böyle 3.4 ay adet oldum daha sonra 2 adet olmadım ilaç almamıştım doktora gitmemiştim çünkü ben yine menepoza girdim sandım daha önceden 3 tane oğlum vardı en küçüğü 11 yaşında doktora gittim bana 7.8 haftalık gebesin dedi çok şaşırdım evet hamileydim bölece 9 ay geçti doktor bana şubatın sonu martın başında doğurursun dedi martın 10 oldu hiç sancım yoktu doktora gittim bebegin suyu az dedi normal doğurursun dedi serum taktılar sancım yine olmadı doktor rahim sertleşmiş dedi bu arada suyum boşaldı kanama vardı ama sancım yoktu tine serum taktı sancım yok bebeği kalp atışları zayıf diye serumu çıkartı sabaha kadr bekledim sancım olmadı sonrada sezaryanla bebeği aldılar bir oğlum daha oldu bu dünyada kısmeti varmış11 yıl aradan sonra yani anlayacağın canım benim üzülme ben 40 yaşımda erken menepoza girdiğim halde doğurdum sende doğurursun hiç üzülme kısmeti varsa olur allahım esirgesin çok tatlı bir oğlum oldu abileri onu nerdeyse yiyecekler çok seviyorlar inşallah allah sanada nasip eder çocuğun olur allah herkesin yavrusunu tüm kötülüklerden beladan nazardan esirgesin allahtan dileğim inşallah seninde olur

MRH.ARKADAŞLAR

32 YAŞINDAYIM.2 SENELİK EVLİYİM.28 YAŞINDAN İTİBAREN ADET DÜZENSİZLİĞİ İLE BAŞLADI.FAKAT O ZAMAN YUMURTALIKLARIM İYİ İMİŞ.EVLENMEDEN 1 AY ÖNCE DOKTORA GİTTİM.YİNE YUMURTALIKLARIMIN İYİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.BEN HEMEN ÇOCUK DÜŞÜNMEDİĞİM İÇİN ERTELEDİM.6 AY SONRA ÇOCUK DÜŞÜNDÜK.VE O GÜN ERKEN MENAPOZ OLDUĞUMU ÖĞRENDİM.EŞİMİN AİLESİ DESTEK OLDULAR.FAKAT BİR YERE KADARMIŞ...

MENAPOZUN TIBBI TEDAVİSİ OLMADIĞI İÇİN HER TÜRLÜ BİTKİSEL TEDAVİYİ UYGULADIM.OLMADI...

PSİKOLOJİMİN SAĞLAM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRDÜM HEP...TAAKİ 1 HAFTA ÖNCESİNE KADAR!FAKAT ÖYLE DEĞİLMİŞ.SONUNDA BENİM DE PSİKLOJİMİ BOZDULAR.KAYINVALİDEM BOŞANMAMIZI İSTİYOR!:çok üzgünüm:

bu kadar kolay bir mesele gibi görmüşler vay be

MRH.ARKADAŞLAR

32 YAŞINDAYIM.2 SENELİK EVLİYİM.28 YAŞINDAN İTİBAREN ADET DÜZENSİZLİĞİ İLE BAŞLADI.FAKAT O ZAMAN YUMURTALIKLARIM İYİ İMİŞ.EVLENMEDEN 1 AY ÖNCE DOKTORA GİTTİM.YİNE YUMURTALIKLARIMIN İYİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.BEN HEMEN ÇOCUK DÜŞÜNMEDİĞİM İÇİN ERTELEDİM.6 AY SONRA ÇOCUK DÜŞÜNDÜK.VE O GÜN ERKEN MENAPOZ OLDUĞUMU ÖĞRENDİM.EŞİMİN AİLESİ DESTEK OLDULAR.FAKAT BİR YERE KADARMIŞ...

MENAPOZUN TIBBI TEDAVİSİ OLMADIĞI İÇİN HER TÜRLÜ BİTKİSEL TEDAVİYİ UYGULADIM.OLMADI...

PSİKOLOJİMİN SAĞLAM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRDÜM HEP...TAAKİ 1 HAFTA ÖNCESİNE KADAR!FAKAT ÖYLE DEĞİLMİŞ.SONUNDA BENİM DE PSİKLOJİMİ BOZDULAR.KAYINVALİDEM BOŞANMAMIZI İSTİYOR!:çok üzgünüm:

ben de 32 yaşındayım ve yeni öğrendim ama elimden geleni yapacam pes etmeyecem sen de pes etme sürkli adaçayı iç bol bol maydanoz ye

Öncelikle çok geçmiş olsun.Ama eşiniz sizin yanınızdaysa şanslısınız.Çünkü birde anne lafından çıkmayan eşler var maalesef.Bu insanın elinde olan bir durum değil ki boşanmanızı istiyor.Sizde istemezdiniz herhalde 32 yaşında menapoza girmek.Böyle insanların yatacak yeri yok,Allahtanda mı korkmuyorlar çok merak ediyorum.

Arkadaslar neden anneye bukadar tepki gösteriyoruzki anlamadim. Empati kurmayi niye denemiyoruz. Her anne evladinin yuvasi olsun cocuklari olsun ister.
Sanki bizim annelerimiz aglamiyor icin icin. Sonra herkes farkli tepki gösterir belki duyunca soke oldu, gayriihtiyari böyle bi tepkide bulundu. Olamazmi?
Türk toplumunda cocuk cok önemli dolayisiyla böyle tepki normal. Ben kayinvalidenin cözüm bulmaya calisacaginada eminim.
Hoscakalin

Kusura bakma ama menapoz insanın elinde olan bir durum değil ki.Destek olacağı yerde boşanmalarını istiyor.İki insan birbirini severken ayrılmak kolay mı? Kendi oğlunun herhangi bir problemi olsaydı aynı tepkiyi gösterir miydi? 32 yaşında bir insan menapoza girmenin şokunu yaşarken birde kayınvalideden böyle birşey görüpte bunu kaldırması kolay değil maalesef.

çok teşekkür ederim arkadaşım.ne bileyim, kayınvalideyi ben çok sevdim.belki de o yüzden bu kadar yıkıldım.hiç bir sorunumuz olmadı.inanın ama annemden farksızdı.taaki çocuk problemim olana kadar.
ama hayatta her şey bir tecrübe.
bu arada kayınvalidemin bir erkek çocuğu daha var.bana dediki; akıllanmış, alacağı gelinin FSH değerine bakacakmış!

allahım ne insanlar var ya ne vicdansız biriymiş kayınvalideniz. özellikle de şu yeni alacağı gelinin FSH değerlerine baktıracağı lafını etmiş olması çok çok ayıp.... çok geçmiş olsun eşiniz sizin yanınızdaysa kayınvalideniz bu şekilde konuşarak ve kendi değerini kaybederek kalır sadece şükredin ki değer verdiğiniz kayınvalidenizin gerçek yüzünü görmenize vesile olmuş bu olay.. inşallah tedaviniz mümkün olur da bir de çocuğunuz olursa utançtan yüzünüze bakamaz

Hoscakalin

kayınvalide olayı duyunca ne kadar şoke olursa olsun asla ama asla bir yuvayı yıkmaya yeltenemez bu büyük bi vebal, boşanmalarını istemesi sadece bencilce ve vicdansızca bir düşünce hanımefendi torun sahibi olmak istiyor diye bencillik ederek oğlunun yuvasını dağıtma hakkına sahip değil.... verilen tepkiler çok doğru sizin yorumunuz yanlış bence

allah bildigi gb yapsın böylelerini ben 18 yaşımda evlendim yumurtalarımda çoktu pkoluydum zaten her ay bisürü yumurtam vardıda noldu 6 sene cocugum olmadı doktorlarda yatıp kalktım nerdeyse yaşla menepozla ne ilgisi var allah ol dmeeden oluyomu hiç bişey ya hadi oldu diyelim hayırsız evladın olsa daha mı iyi insan tabibki evlat istiyo ama ailesinin böyle yüz çevirmesi çok zor allah ayrdımcın olsun inşallah eşin böyle düşünmüyodur erken menepozda müdahale edilebiliyo diye biliyorum vakit kaybetmeden mutlaka doktor kontrollerini yaptır inşallah ahyırlı saglıklı bebegein olur olmazsada evlat edinebilirsiniz ne güzel bi sevap oda allah yardımcınız olsun:KK31:

çok teşekkür ederim arkadaşım.ne bileyim, kayınvalideyi ben çok sevdim.belki de o yüzden bu kadar yıkıldım.hiç bir sorunumuz olmadı.inanın ama annemden farksızdı.taaki çocuk problemim olana kadar.
ama hayatta her şey bir tecrübe.
bu arada kayınvalidemin bir erkek çocuğu daha var.bana dediki; akıllanmış, alacağı gelinin FSH değerine bakacakmış!

demek alacağı gelinin fsh sine bakacak düşünceye bak ya Allah'ım insanın nasıl siniri bozuluyor düşünceye bak kendi başına gelecektide görecekti
benim kaynanam da sürekli hastaneye gidip gelmeme taktı kafayı hastalığı bahane edip gezmeye gidiyomuşum bennn :KK52:

Allah hepsine akıl fikir versin vardır bundada bi hayır diyeceğiz demekki bende 23 yaşındayım 2 senedir bu hastalıkla uğraşıyorum ama sonuçda biz istemedik bunu Allah verdiyse vardır bi bildiği

Merhaba Arkadaşlar.Yıl 2016...Halen çocuğum olmadı.
Ama eşimin erkek kardeşi evlenmek zorunda kaldı. Evlendiği kişi hem Rus hemde çocuğuyla geldi Türkiye'ye. Eee... etme bulma dünyası. Yeni gelinin FSH değeri düşük ,çocuğu var. Ama sorunlar büyük. Sonuçta gelin Hiristiyan ve aile tarafından istenmiyor.
Hey büyük Allahım!!! Çok ağlamış ve zamanında Allahıma havale etmiştim kayınvalidemi. Bana 2009 yılında bu acıları yaşatan beni küçük gören kayınvalidemin şimdi birşey diyeceği kalmadı. Ama böyle mi olması gerekliydi...

MRH.ARKADAŞLAR

Merhaba yazdiklarinizi okudum onca yil gecmis durumunuzu merak ediyorum bebeginiz oldumu menopoz durumunuz ne oldi

Ne insanlar var halbuki ne hayallerle evleniyosun hemen cocuk yapıp 2.sini istediğinde bu olay meydana gelsen daha kotu ayrılsan cocuk kimde kalcak falan iyice bozulurdu psikolojin senide istemiyolarsa boşa gitsin gençsin hakedenle omrunu paylaş.

Merhaba Arkadaşlar.Yıl 2016...Halen çocuğum olmadı.
Ama eşimin erkek kardeşi evlenmek zorunda kaldı. Evlendiği kişi hem Rus hemde çocuğuyla geldi Türkiye'ye. Eee... etme bulma dünyası. Yeni gelinin FSH değeri düşük ,çocuğu var. Ama sorunlar büyük. Sonuçta gelin Hiristiyan ve aile tarafından istenmiyor.
Hey büyük Allahım!!! Çok ağlamış ve zamanında Allahıma havale etmiştim kayınvalidemi. Bana 2009 yılında bu acıları yaşatan beni küçük gören kayınvalidemin şimdi birşey diyeceği kalmadı. Ama böyle mi olması gerekliydi...
Yazdıklarınızı okudum ve kvalidenizden nefret ettim. Ben de 10 yıldır çocuğu olmayanlardanim ve bana ilk tüp bebek dediklerinde bosanalim demiştim eşime sonuçta evlat sahibi olmak ister ve engel olmayayım dedim ve bana şu cevabı vermişti benim başıma gelse beni bosayacak mıydın demisti. Çok zor günler geçirdim ve tüm zorluklarını eşimle atlattım Allahım inşallah bizlerde buraya hamileyim diye yazmayı nasip eder.

Bende 2 yıldır uğraşıyorum ilk yilda bir hamilelik yaşamıştım düşük oldu 2020 mart ayında tüp bebek denedik boş folikül cıktı
Şimdi çakşır suyu sipariş ettim yumurtaliklari şisiriyormus diye duydum
Benimde sadece eşim.biliyor bu durumu kayınvalide bilmiyor bilse neler der bilemiyorum mutlaka beni üzecek laflar eder diye düşünüyorum ilk başlarda ağızlarında çok çocuk lafı vardı şimdi laf etmiyorlar pek ama bunda sonrası nasıl.olur tabi bilemem eşim den yana sorunum yok o iyi şükür öyle çocuk olmazsa boşanalım falan da demiyor sadece kedi alanım eve diyor Bende kedilerden hiç haz etmiyorum tulerini dökecek ortalığa masaya falan çıkacak yatağa koltuğa çıkacak sürünecek bende titiz biriyim normalde bakalim hayat bizi nereye surukleyecek

Eşinizin erkek kardeşi evlenmiş olsa da merak etme kayinvaliden ben oteki gelinimi üzdüm de böyle oldu demez pişman olmaz çünkü insanlar böyle

2 senedir menapozda olan arkadaşımın annesi karnım kıpraşıyor diye doktora gidiyor ve 5 aylık hamile olduğunu öğreniyor :)
Şaka değil gerçek ben şahidim.
İmkansız değil, kendine inan..

X