Nişan söz nişan birlikte nasıl olur??

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

minish 21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2007
826
6
kızlar ağustos başı gibi istemeye gelicekler.arada uzaklık olduğu için istemeden sonra yüzük takılıcak aynı akşam... başka da ayrıca nişan falan olmuycakmış...annem evde yaparız diyo.sizce de garip olmaz mı?? arkadaşımın arada 1 gece olucak önce söz ertesi akşama nişanı olucak onunkide evde aile arası benimki gibi olucak.sizcede benimki biraz tuhaf olmazmı yaaaaaa aynı gün ???ne biliyim pek de anlamam bu işlerden:eek:

kızlar ağustos başı gibi istemeye gelicekler.arada uzaklık olduğu için istemeden sonra yüzük takılıcak aynı akşam... başka da ayrıca nişan falan olmuycakmış...annem evde yaparız diyo.sizce de garip olmaz mı?? arkadaşımın arada 1 gece olucak önce söz ertesi akşama nişanı olucak onunkide evde aile arası benimki gibi olucak.sizcede benimki biraz tuhaf olmazmı yaaaaaa aynı gün ???ne biliyim pek de anlamam bu işlerden:eek:

canım öncelikle hayırlısı olsun Allah tamamına erdirsina.s.
biz de de aynı şekilde isteme-söz-nişan hepsi bi arada oldu, hepimizi çok memnun etti bu durum hiç de garip olmadı canım bence hiç sıkma canını :1hug:

canım bizde de mesafe olunca ailelerin tanışması-isteme- söz birarada oldu. zaten nişan yapmadık istemedim de. boşuna masraf gibi geliyor. sonuçta yüzükler takılıyor sözde. ve tatlı yeniyor aynı işte. o yüzden bizde nişan yapılmadı ve hiçte garip olmadı hatta çok güzel oldu herkes çok memnun oldu. inşallah 1 ay sonrada düğünümüz olacak. bizim sözümüzde 16 ağustos yani ağustos ortasıydı zemuszemus opuyorumnanaktan

bizimde üçü bi arada olmuştu, isteme söz nişan, hatta tanışmada aynı zamanda, uzak şehirde olunca öyle oldu mecbur, herkesin işi gücü okulu var napalım :sm_confused:

ayy çok sağolun kızlar yaaaa....tek benim böyle olmadığına sevindim.arkadaşlarımın hepsi büyük nişan falan yaptılar ama bana göre de çok gereksiz masraf...

haftaya benimkide böyle olması planlanıyor kayseriden gelecekler 2 gün burda kalacaklar 1.gün isteme ertesi gün akşam yakın çevreyi toplayıp nişan yapılacak(lüçük bir lokal ayarladık)ev pis olmasın diyekaydirigubbakcemile3

ben de senin gibi olacağım canım ayrı şehirlerde yaşadığımız iiçin benim de tanışma , isteme söz nişan hepsi bir arada olacak kısmetse aslında en iyisi o, arada paralanmak istemiyorum böyle şeyler tatlı telaşlar ama yne de kestirme yol opuyorumnanaktan tebrik ediyorum şimdiden seni cnm

benimki de öyle oldu canım biz de farklı şehirlerdeydik bir gibi gelip istediler kahve felan içildi sonra ben görümcemi ve kızkardeşimi alıp kuaföre gittim nişan için hazırlık olsun diye aileler de biraz bir arada oturup giyinmeye gitmiş kaldıkları yere
biz görümcemi kaldığı yere bıraktık sonra eve geldik eşim de bizleydi ben giyindim bizimkiler hazırlandı sonra yeniden geldiler evde nişan yüzükleri takıldı pastamız yendi sonra biraz oturduk arkasından hep beraber yemeğe gittik nişan yemeğimiz yendi hepsi bir arada telaşlı ama güzel oldu :))

bide de hep böyle yapılır, ayrıca bir nişan töreni olmaz söz-nişan iç içe geçmiş gibi tek günde yapılır evde aile arasında

kızlar ben de aynı durumdayım ne yapcam bilmiyorum..bana da saçma gibi geliyo..2 hafta sonra istemeye gelcekler ve şehrdışından..kalma imkanları olmucak..geldkleri gün hem isteme hem söz olcak..ama ne bilim daha tanışmadılar hiç hemen öyle kız verilir mi? gerçi 4 senelik arkadaşlığımız var , ailelerimiz biliyor durumu ama ?? ay çok karışığım

kızlar ben de aynı durumdayım ne yapcam bilmiyorum..bana da saçma gibi geliyo..2 hafta sonra istemeye gelcekler ve şehrdışından..kalma imkanları olmucak..geldkleri gün hem isteme hem söz olcak..ama ne bilim daha tanışmadılar hiç hemen öyle kız verilir mi? gerçi 4 senelik arkadaşlığımız var , ailelerimiz biliyor durumu ama ?? ay çok karışığım

canım hiç sıkma canını.bizim de öyle oldu.şubat tatilinde geldiler isteme söz oldu 3 saat içinde. çok da güzel geçti şimdi nişanım var ağustosta her şey yolunda allaha şükür.hemki ben manisalıyım sözlüm trabzonda.teee trabzondan geldiler:)

Merhaba kızlar benimde isteme söz nişan bi arada olacak kurban bayramında, aslında iki sokak ötede oturuyoruz mesafe yok ama bana da nişan masraf gibi geliyor yani düğüne saklamasını isterim ben oynamayı falan :)))) her neyse iste bende hiç bişe bilmiyorum nasıl olacak o nişaan alışverişine annesiyle çıkmak istemiyorum utanırım yani ben hem alırken seçemem hem de sonuçta onlar ödüyo biraz garip geliyo bana:):KK1:

Merhaba kızlar benimde isteme söz nişan bi arada olacak kurban bayramında, aslında iki sokak ötede oturuyoruz mesafe yok ama bana da nişan masraf gibi geliyor yani düğüne saklamasını isterim ben oynamayı falan :)))) her neyse iste bende hiç bişe bilmiyorum nasıl olacak o nişaan alışverişine annesiyle çıkmak istemiyorum utanırım yani ben hem alırken seçemem hem de sonuçta onlar ödüyo biraz garip geliyo bana:):KK1:

merhabalar canım mutluluklar öncelikle eşimle benim nişanımız ve sözümüz de evde ve aynı anda oldu. bence artık bu devirde nişan gerçekten gereksiz masraf. iyiki aileme öyle bir konda ısrar etmemişim en güzeli evde yapılan nişan ve söz. eğer oynamayı çok istiyorsan bir şekilde ayarlayıp odalardan birinde oynarsınız bile bence. nişan alışverişindede kullanmayacağın hiç bir şeye para verme bence gerisi senin zevkindir. hadi iyi alışverişler

Öncelikle Merhaba, kızlar Benimde kurbandan sonra isteme söz nişan bir arada olucak erkek arkadaşım nişanı evde istiyor ama ben ufakta olsa nişan istiyorum içimde kalmasın en azından karar veremedim bi fikir verin yahu he bide cnm bu çarşı olayında bende çok utanırım ya ne yapıcaz valla :)

Öncelikle Merhaba, kızlar Benimde kurbandan sonra isteme söz nişan bir arada olucak erkek arkadaşım nişanı evde istiyor ama ben ufakta olsa nişan istiyorum içimde kalmasın en azından karar veremedim bi fikir verin yahu he bide cnm bu çarşı olayında bende çok utanırım ya ne yapıcaz valla :)

bence evde gayet iyi ayrıca nişan yaptırıp niye ailene massraf çıkaracaksın ki zaten evlilik arefesinde para pul kadar değersizleşiyor resmen muslukları açıyor her iki tarafta dolayısıyla bence gereksiz madem nişanlında istemiyormuş ne iyi işte kimileri bunu büyütüp mesele yapar mesela bence gerek yok sen bilirsin yinede son karar senindir.
alışveriş esnasında ilk etapta utanılıyor ama sonradan alışılıyor merak etme canım

Bilmiyorum cnm ya doğru söylüyorsun aslında.. sağol cnm inşaAllah öyle olur utanmam :)

bence evde gayet iyi ayrıca nişan yaptırıp niye ailene massraf çıkaracaksın ki zaten evlilik arefesinde para pul kadar değersizleşiyor resmen muslukları açıyor her iki tarafta dolayısıyla bence gereksiz madem nişanlında istemiyormuş ne iyi işte kimileri bunu büyütüp mesele yapar mesela bence gerek yok sen bilirsin yinede son karar senindir.
alışveriş esnasında ilk etapta utanılıyor ama sonradan alışılıyor merak etme canım

X