Hamileyken cilek, ciğer , balık ellemek ?

SHXIXNE

O Artık 3 Ü 1 Arada
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2008
682
1
37
Hamileyken çilek , ciger , balık , et , dut , kiraz gibi şeyleri elleyip ellerimizi yıkamadan vücudumuza sürersek iz kalırmış bu dogrumu ?

batıl inanç ama güzel inanç bana göre.
ben yapmadım ama kızımın gözünün üzerinde azıcık bir leke var..

dogrumukii hiç duymamıstım ben..
o zaman kıraz ve cılek lekelerı olcak bebısımdeee.meyve yerken her agzıma attıgımda elımı yıkayamamkiiidelikafadulden

Herkez hamile oldugumu ögrenince hemen aman kızım cilek , kiraz , dut , et , balık, ciger falan yersen bi yerine dokunma hemen ellerini yıka yoksa cocukta iz kalır diyorlar.

Ben cok dalgınım farketmeden yapabilirim.özellikle suratımı cok ellerim bebegimin suratında öyle izler olmasını istemem.

banada gül koklama demişlerdi...ne saçmalık bunlar yaaa...kimbilir eskilerin başlarına neler geldi de bunlardan bildiler...asla inanmam...kendimi de kısıtlayamam valla.....

canım dokunup yıkamayınca değilde kimse görmeden gizlice dokunur ve sürersen oluyor diye biliyorum benim yeğenimde dut bir akrabamızdada gül var.ikiside aşerdiğini söyleyememiş utanmış gizlice yemiş biri diğeride gizlice koklamış sonrada ellerini unutup bir yerlerrine sürmüşler.hatta gül olan baya ilginç gül mevsimi kızın alnında gül açıyor.

bende duyuyorum bunları.9 ay bitmek uzere ciğere elimi surmedim balığı ilk defa duyuyorum.gül çilek vs bana da söylediler ama valla ben çilek de yedim kıraz da.hatta abartmıyorum gunde 1 kg falan kıraz yıyorum.inşallah olmaz ama olursa yazarım size 15 sonra falan.ama bende gizlice yersen dıye bılıyorum.hatta annemde ablamda bile bişey yesem hep söyledim bak şunu attım ağzıma haberin olsun dıye:)

ınsan çok tedirgin oluyor. Kimse istemez bebeginin vücudun garip garip izler olmasını inşallah dediğiniz gibidir. Gizlice yersen oluyodur.

bisuru gul kokladim. hergun fazlasiyla kiraz yiyorum elimi yikamiorum sonrasinda. cilek desen yine o bicimzemuszemus
eee benim bebikimin heryerinde cikmasi lasim ozaman :bbo: Allah korusunnnnnnnnnnmirmirmirmir

bende ne çilek ne kiraz ne balık yedikten sonra dikkat ettim bende inanmıyorum böyle şeylere tıbbi bir açıklamasıda yok ama dediğiniz gibi insan düşününce bazen acaba diyor benim gibi gece bile kalkkıp yemek yiyen biri için bunlara dikkat etmek zor

Evet hurafe ama insan acaba olabilirmi diyo cok tedirgin oluyo en ufak biyerim kasındıgında acaba elllerim temizmi bi şey elledim mi acaba diye düşünmeden edemiyorum.Allahım korusun , sag salim, ayıpsız, kusursuz kucagımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi .Aminn.

oluyo.benim oğluun ensesinde çilek şekli var.kımızı nokta nokta.ben yaptımopuyorumnanaktan

oluyo.benim oğluun ensesinde çilek şekli var.kımızı nokta nokta.ben yaptımopuyorumnanaktan

ciddimisin canım bilerekmi denedin buyrunnnnnnnnn bende dikkat ediyorum ama öyle ensede falan olursa can kurban yüzünde falan olmasın rahatsız emesin onu ilerde

kızlar meraba.bunlar belki batıl inanç bilmiyorum ama annelerimiz büyüklerimiz bunlarıda sölüyolarsa tecrübeleri vardır diye düşünüyorum.ve bende buna şahit oldum.bi komşumuz bunu merak ettiği için denemiş.gül koklayıp sonra tam görünmicek bir yerde bacağına dokunmuş.ve gerçekten de o çocukta şuan büyük bi ben var.siz yinede temkinli olun derim...

amaaaannn nerden okudum bu topiği rahattım ne güzel :))) şimdi aklımı kemirir durur. Allah esirgesin ya inanmamak gerek böyle seylere boş yere akılda takıntı yapıyor yaa

Hamileyim demeye korkar oldum.
Yok cilek kiraz ciger yersen bi yerini kasıma , yok efendim korku filmi izleme öyle kötü görüntülere bakma , yok birini kınama , onun kusurlarına dikkat etme oohoo bunun gibi daha neler. valla okadar psikolojik olarak etkilenmişimki rüyamda film izliyorum kötü bi karakter cıkıyo izlememek istiyorum aklımdan silmeye calısıyorum onun la ilgili kabusllar görüyorum yani .
Ne zormus hamilelik. Zevkli yanını çıkarttırmıyorlar ya..

ben de paranoyak oldum valla:)) bi arkadaşıma hemıleyken k.valıdesinden tiksinti gelmiş ne yapsa batıyodu iğrenıodum kadından dıo,sonra kızı babannesinin aynısı olmuş,sakın kınama kımseyı dıyodu bana da:)

1 kasa çilek yedim mutlaka bi yerime sürmüşümdür
birde zeytin yiyip te elini sürersen olurmuş bi çok kişide gördüm zeytin lekesi benim yengemde 4 çocugunada bilerek zeytin sürmüş hamileyken hepsindede lekesi varmış bende denedim bakalım olucakmı :))

ciğere gelince annemin yengesi hamileyken ciğerle ugrasıyo bayramda ve kızı şuanda annemle yaşıt sağ eli dirseğine kadar kırmızı renkte ?

annemde bana hamileyken ciğerle ugraşıyomuş tülbenti önüne düşmüş serçe parmağıyla iterken altına deymiş eli benimde ilk doğpdugumda alnımda kırmızı leke varmış ama büyüdükçe geçmiş izi

bide ensesini kaşımış ensemde saç dibime yakın bi yerde kırmızılık var
yani bende inanmam filan diyorum hurafa diyorum ama yani anlatılanlara bakınca inanmamak elde değil
kayınvaldemde dikkat ettirdi bana cok

arkadaşımın annesi olacak mı diye deneme yapmış, kocaman ciğer parçasını değdirmiş koluna. dediğine göre aynı yerde tam ciğer gibi et beni gibi bi leke var, kocaman bişey. çilek deneyenlerinki de pembe oluyormuş. sebebi belki açıklanmış değil ama bunu defalarca duyduk ve ben inanıyorum, ama genelde kasıtlı yapmayla da alakası var gibi geliyo bana.

X