Çatlaklar Çatlaklar için Madecassol krem kullandım, yararını gördüm diyen var mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

skyangel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2009
88
0
Arkadaşlar net de dolaşırken bir doktorun tavsiyesinde gördüm, onada yabancı bir meslektaşı önermiş madecassol kremini, 3 gündür kullanıyorum, daha önce kullanmış olan varsa bilgi paylaşımı rica ediyorum,diğer topiklerde de adı geçmiş ama başka kremlerle kulanmışlar tatmin edici birşeyler bulamadım, benim çok fazla bir problemim yok aslında sadece kalçamda ergenlikten kalma sedef rengi almış çatlaklarım ama yinede sinir bozucu :KK43:, birde sadece kalça çatlakları için önerisi olan varsa çok sevinirim, şimdiden tşkler....

Ben de çok düzenli olmamakla birlikte yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Şimdilik gözle görülür birşey olmadı. Hamile olduğum için çatlaklarım daha çok yeni. Belki işe yarar dedim. Denemeye devam edeceğim. En azından 1 tüp bitene kadar. Senin çatlakların eski olduğu için madecassol tek başına işe yaramayabilir.

ipeğimü tatile gidicem, yaz olduğu için tahriş edici birşeyler kullanmak istemedim, o yüzden madecassol tek kullanıyorum, bakalım belki etki eder, sen sürdükten sonra yıkıyormusun, yoksa kalıyormu ?

Ben sabah akşam sürmeye çalışıyorum. Yıkamaya gerek yok çünkü yağlı bir krem değil. Daha önced yanık için kullanmıştım. Kullanan herkes mucize krem diyordu. ınşallah çatlaklar için de öyle olur.

selam arkadaşlar bende tam 1 aydır kullanmaktayım bu kremi.. ayrıca madecassol yanında sadece akşamları acselna adlı kremi kullanıyordum be varki havalar ısınmaya başladığında bu kremi kullanmayı bıraktım. ayrıca aşırı kaşıntı ve soyulma yaptı. şimdi sabah ve akşam madecassol kullanıyorum . benim çatlaklar 11 yıllık.. inan çok moralimi bozuyorlar. bu tedavi yöntemini bende bir sitede dr. beyin yazılarından okuyarak devam ettim. şimdilik biraz değişiklik var gibi. ama bu tedavi yöntemi çok uzun tutulması gerekiyormuş. bende şimdiden sonuç beklesem mantıksızlık olur. artık devam edeceğim.. şu çatlaklardan bir kurtulsamm.. aslında tamamiyle kurtulabileceğimi düşünmüyorum. gözle görülür bir siliklik olsa yeter bana..
hadi arkadaşlar devam edelim üşenmeyelim ve şu baş belası çatlaklara savaş açıp zaferi kazanalımm
NE DERSİNİZ :))

valla dr habibullah çok emin olmamakla birlikle geçirebileceği söylüyor ama 1 sene kesin kullanmak gerektiğini de ekliyor bende kullanıp bırakanlar arasındayım..

Ben nadecassolü artık günlük krem listeme aldım. Rutin olarak hergün kullanmayı düşünüyorum.
Artık 1 sene sürer mi hemen geçer mi yoksa bir işe yaramaz mı göreceğiz. Ama kısa vadede bir işe yaramayacağını biliyorum.

Bari ben gelişmeleri yazayım.
Her banyoda kese yapıp sabah akşam bu kremi sürüyorum.
Dün yine keseledim ve sürdüm. Çatlaklar pembeleşti. Hafif hafif kaşınmaya başladı. Bu iyileşiyor anlamına mı geliyor yoksa hamileliğimden daha fazla çatlıyorum mu demek oluyor tam anlayamadım. Ama bundan 4 sene önce yanmıştım. Dr madecassol vermişti yine. Onu sürünce hep yanık yerim tatlı tatlı kaşınırdı. Şimdi de aynı his var. Hadi bakalım hayırlısı diyorum.

ben de gelişmeleri paylaşıyım arkadaşlar, bir tüp bitti, sanki biraz daralma var, görünümünde yani renginde değişme var, yanlız tatile gidiyorum, o yüzden ara vericem, ben de bir sene düzenli kullanmayı planlıyorum, inşallah hepimize faydası olur....

arkadaşlar madecassol evet gözle görülür bir silikleşme bende yaşadım ama birde şu kahve limon olayı var ya onuda günlük yaşantıma soktum.. yani kafam o kadar karıştı kii. hepsinide kullanayım olmazsa.. kahve limonu duyduğum ilk günden beri yapıyorum sonuç erken .. bu yüzden 1 haftadır madecassol kullanmayı kestim sorun olur belki diye. sizce arkadaşlar bir sorun olur mu? olmazsa hem madecossolu hemde kahve limonu kullanmak istiyorum siz ne dersiniz pekii
KAFAM ÇOK KARIŞIK YAAAAA :KK43:((((

arkadaşlar madecassol evet gözle görülür bir silikleşme bende yaşadım ama birde şu kahve limon olayı var ya onuda günlük yaşantıma soktum.. yani kafam o kadar karıştı kii. hepsinide kullanayım olmazsa.. kahve limonu duyduğum ilk günden beri yapıyorum sonuç erken .. bu yüzden 1 haftadır madecassol kullanmayı kestim sorun olur belki diye. sizce arkadaşlar bir sorun olur mu? olmazsa hem madecossolu hemde kahve limonu kullanmak istiyorum siz ne dersiniz pekii
KAFAM ÇOK KARIŞIK YAAAAA :KK43:((((

Aynen ben de bir ara senin gibiydim. O mu bu mu dedim. Ama hepsini birden yapmak cildini yorabilir. Kahve limonla başka birşeyi bir arada yapmayın diyor konu sahibi. Ben hamile olduğum için madecassol kullanıyorum. Kese yapıyorum. İstikrar ve doğru yöntem herşeyin başı bence. Sen de en rahat edeceğin, inanacağın yöntemi seç ve uygula derim. Bu da benim nacizane fikrim.

kahve limonu ben düzenli bir ay kullandım, sadece peeling, bir etkisi olmadı, belki yeni çatlayan mor kırmızı çatlaklara iyi gelir bana hiç etki etmedi, krem bence daha etkili

X