karnımız ne zaman çıkmaya başlar???

benbilirim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2009
2.614
7
kızlar daha ben 2,5 aylık hamişim ama göbegım cıktı acaba kılomu aldım anlayamadım bu kadar erken cıkarmı benım göbek hamiş olmadan önce vardı dümdüz değildı tam bilemedım o yüzden.daha bir büyüdü sankı..kılomu aldım karnım yavastan cıkıyrmu demek:asigim:

ben 11. haftamdayım ama benim hala çıkmadı gerçi ben yemek de yiyemiyorum şu anda zayıflama aşamasındayım. herkesde farklı olur biraz çıkması normal bence

daha erken biraz. 4. aydan sonra çıktığını daha net hissedersin. gerçi biraz bünyeye ve alınan kiloya bağlı olarak da değişiyor. mesela benim ilk hamileliğimde 4. ayda karnım çıkmıştı. bu hamileliğimde ise 30. haftadayım ve dışardan hamile olduğum belli olmuyor bile. yakında sizinki de belli olur inşallah a.s.

canim benim gobegim 15. haftadan itibaren cikmaya basladi. 2.5 aylikken aslinda karin cikmasi icin erken. gaz olmasi muhtemel. cunku o sekilde cikanlarin sonradan gobegi duraklama donemine giriyor.

benimde 4.5 aylık oldu hala anlasılmıyor dısarıdan ama herkesin yapısı farklı kiminin 3.ayda kiminin 6. ayda belli olurmus.ilk bebekte genelde gec cıkarmıs karın

6.ayda yeni yeni çıkmaya başladı benimki..
şöyle birşey var: eğer hamilelikten önce göbeğin vardıysa bebekde onun üstüne eklenince daha büyük bir karın ortaya çıkıyor canım benim hiç yoktu o yüzden

kızlar haklısınız benım hamile kalmadan evvel az da olsa göbiş vardı.bazen bakıyorum hiç yok bazen bakıyorum hafıf cıkmıs galıba yedıklerımle alakalı.kılomdada 1 kılo artıs oldu.ozmaan o aldıgım kılonun etkisidir..teşekkürler.erken sonucta benımde gözlemım 4,aydan sonra cıkıyor genelde.

canim benim gobegim 15. haftadan itibaren cikmaya basladi. 2.5 aylikken aslinda karin cikmasi icin erken. gaz olmasi muhtemel. cunku o sekilde cikanlarin sonradan gobegi duraklama donemine giriyor.

umarım dediğin gibi olur çünkü daha 16. hafta ve kocaman bir
göbek bu hızda devam ederse korkmaya başladım açıkçası
hamilelik öncesi hiç göbeğim yoktu..

kişinin bünyesine göre değişiyor canım. çok zayıfların karın içi geniş olduğu için göbek daha geç çıkıyor ama balık etlilerde karın içi zaten dolu olduğu için işin içine bebekte eklenince karın daha çabuk belli oluyor.

benim 12 haftalık ve göbüş artık belli oluyor
hiç rahatsız değilim
bebişim var orda :CüvCüv:

kızlar daha ben 2,5 aylık hamişim ama göbegım cıktı acaba kılomu aldım anlayamadım bu kadar erken cıkarmı benım göbek hamiş olmadan önce vardı dümdüz değildı tam bilemedım o yüzden.daha bir büyüdü sankı..kılomu aldım karnım yavastan cıkıyrmu demek:asigim:

canım bu tamamen bünye ve fizyoloji meselesidir.
genellikle zayıf kadınların iç karnı geniş olur. dolayısı ile büyüyen rahmi kamufle eder ve karnı çıkmaz.
bununla birlikte balıket-kilolu kadınların iç karnı daha dardır. büyüyen rahmi kamufle edemez ve fırtlar erkenden.

mesela ben kilolu olmamakla birlikte, hafif balık eti bir hatun iken gebe kaldım. şu an 6+2 haftalık olduk. karnım kendini göstermeye başladı.
iç karnım dar olduğu için oldu tabi bu.

bazılarında 6. ayda bile hala gebelikle alakalı bir görünüm olmuyor... onlar şanslı kadınlar :)

benim 12 haftalık ve göbüş artık belli oluyor
hiç rahatsız değilim
bebişim var orda :CüvCüv:

aynen öyle JJuLiEtt

hiç bir rahatsızlık duymuyorum ben de... bu göbüşte bebişim var, gayet de memnunum... büyüsün valla, şikayetçi değilim. kilo da alırım... meleğim sağlıkla bi çıksın hayırlısıyla. verrim nasılsa kiloları.

evet cnmmm bende balık etliyim.demekkı ondan.cıksın bende rahatsız değilim hamile oldugumun belli olması işe yarıyor bazen:))esım dedıde senın cıkmaya başladı dıye bende yok erken dedım acaba kılomu aldım:)) sağolun cankuşlar sebebını anladım demek iç karnım darmıs:)

evet cnmmm bende balık etliyim.demekkı ondan.cıksın bende rahatsız değilim hamile oldugumun belli olması işe yarıyor bazen:))esım dedıde senın cıkmaya başladı dıye bende yok erken dedım acaba kılomu aldım:)) sağolun cankuşlar sebebını anladım demek iç karnım darmıs:)

evet evet.
bana da bunu şu anda gittiğim doktor söylemedi.
daha önce, aylar evvel yani gittiğim bir doktor vardı.. acıbademde. çok da tatlıydı ama karşıda maslak hastahanesine gitti.. o söylemişti. bir düşük yapmıştım ben o zaman.
ilk muayenede söylemişti..
senin iç karnın çok dar, hemen çıkar karnın gebe olduğunda.. dedmişti.

yalelcım sen kaç kgde hamiş kalsın boy kaç?

canım ben 157 cm'lik bodur bir hatunum :)
57 kilo olduğunu düşünüyorum ben ama, ilk muayenede 59 kilo çıktım doktorda geçen hafta. o sebeple, 59 kilo ile gebe kaldım diyebiliyorum :)

sen?

kisiye goredegışıyor ben ılk hamılelıgımde 3,5 ayda karnım cıkmıştı hamıle pantolonu bıle gıydım rahat olsun dıye sımdı 13haft hamıleyım ılk de 57 kıloyla baslamıştım sımdı 67kıloyla hamıle kaldım 63 kıloya düştum suan ama karnım cıktı zatende vardı sezeryan olmuştum eltım 6ayında anca cıkmıştı amann nasıl olsa cıkcakk :CüvCüv:

evet evet.
bana da bunu şu anda gittiğim doktor söylemedi.
daha önce, aylar evvel yani gittiğim bir doktor vardı.. acıbademde. çok da tatlıydı ama karşıda maslak hastahanesine gitti.. o söylemişti. bir düşük yapmıştım ben o zaman.
ilk muayenede söylemişti..
senin iç karnın çok dar, hemen çıkar karnın gebe olduğunda.. dedmişti.

canım ben 157 cm'lik bodur bir hatunum :)
57 kilo olduğunu düşünüyorum ben ama, ilk muayenede 59 kilo çıktım doktorda geçen hafta. o sebeple, 59 kilo ile gebe kaldım diyebiliyorum :)

sen?

168 cm e 70 kg:KK43:( tamda kılo alınca hamiş kaldım sansa aman toptan verırım:)):asigim:

168 cm e 70 kg:KK43:( tamda kılo alınca hamiş kaldım sansa aman toptan verırım:)):asigim:

aynen.
ben kasımda evlendim, 51 kg. idim evlendiğimde.. çöp gibiydim inanki. karşımda fotoğraflarımız var şimdi, inanmıyorum hakkatten..
tam kilo aldım, toplandım... ay nasıl versem-yaz da geldi-öf pöf yaparken.. hamile kaldım :)

hayırlısı buymuş demekki :)

X