beta hcg ...

moon_sunn

bekletme artıkın yaw..
Kayıtlı Üye
5 Mart 2008
411
1
selam kızlar ..hemen konuya giricem.adetim gecikince bugün kan testi yaptırdım.7,24 çıktı normal değerlerde 0-5 arası gebe değil , 5-10 arası 0-1 hafta yazıyor.bu duruma göre ben 1 haftalık hamile mi oluyorum acaba? doktorumu aradım bir hafta sonra testi tekrarla dedi.ama prolaktinim ve tsh da biraz yüksek çıktı.etkilemiş olabileceğini düşünüyorum o yüzden fazla umutlanamıyorum..tecrübeli arkadaşlar sizce bu değer yükselir mi ne dersiniz???mirmirmirmir

canım gebeliğin yeni görünüyor..belki geç dölenme olmuş..2 gün sonra testi tekrarla..değeri 2ye katlanması lazım...

teşekkürler cevabın için canım ama nedense ben gebelik diyemiyorum 4 yıldır uğraşıyorum 2 negatif aşılamam var.durum böyle olunca insanın inanası gelmiyor .zaten doktorum da 1 hafta sonra tekrarla demişti bakalım hayırlısı..

2 gün sonra da tekrarlasan 2ye katlanır cnm...inşallah değerin yükselir ve hamişsın :Saruboceq:

sağol canım hayırlısı artık...eğer değerlerim yükselirse ve gerçekten hamileysem burda sizlerle bu güzel duyguyu paylaşmaktan çok mutlu olucam inşallah..güzel dileklerin için teşekkürler.

adetin kac gün gectiki? Bazi durumlarda gercekci olmak lazim bence gebelik oldu ama sanki sona eriyor gibime geldi. Kimyasal gebelik gecirmis olabilirsin. Eger 2-3 gün icinde adet olursan kesin öyledir ama 1 hafta icinde adet görmezsen gec döllenme olabilir. Hakkinda hayirlisi olsun

selam kızlar ..hemen konuya giricem.adetim gecikince bugün kan testi yaptırdım.7,24 çıktı normal değerlerde 0-5 arası gebe değil , 5-10 arası 0-1 hafta yazıyor.bu duruma göre ben 1 haftalık hamile mi oluyorum acaba? doktorumu aradım bir hafta sonra testi tekrarla dedi.ama prolaktinim ve tsh da biraz yüksek çıktı.etkilemiş olabileceğini düşünüyorum o yüzden fazla umutlanamıyorum..tecrübeli arkadaşlar sizce bu değer yükselir mi ne dersiniz???mirmirmirmir
canim 1 haftalik hamile olunmaz gebelik son adetin ilk gününden hesaplanir yani en erken 4 haftalikken ögrenirsin
ayrica beta degeri 0-5 arasiysa gebesin demektir bütün tip doktrlari bunu böyle kabul eder..ama bu saglikli bir gebelik mi gelisecekmi yoksa sonlanacakmi bunu ancak devmali yaptirdigim beta testiyle degerini ölctürüp anlayabilirsin..

adetin kac gün gectiki? Bazi durumlarda gercekci olmak lazim bence gebelik oldu ama sanki sona eriyor gibime geldi. Kimyasal gebelik gecirmis olabilirsin. Eger 2-3 gün icinde adet olursan kesin öyledir ama 1 hafta icinde adet görmezsen gec döllenme olabilir. Hakkinda hayirlisi olsun

sağol canım .adetim 3-4 gün gecikmişti. pek adet olacak gibi de görünmüyorum.doktorum 1 hafta sonra testi tekrarla demişti.bakalım yükselecek mi düşecek mi? her halükarda rabbimden hayırlısını diliyorum hep..:Saruboceq:

canim 1 haftalik hamile olunmaz gebelik son adetin ilk gününden hesaplanir yani en erken 4 haftalikken ögrenirsin
ayrica beta degeri 0-5 arasiysa gebesin demektir bütün tip doktrlari bunu böyle kabul eder..ama bu saglikli bir gebelik mi gelisecekmi yoksa sonlanacakmi bunu ancak devmali yaptirdigim beta testiyle degerini ölctürüp anlayabilirsin..

teşekkürler..gebelik haftası hesaplanırken son adetin ilk günü alındığını biliyorum ama şu da bi gerçek ki adet görürken gebe kalınması mümkün değil..önemli olan döllenmenin ne zaman gerçekleştiği ve bu arada geçen süreye göre hesaplanması bence..ayrıca 4 haftalık oluncaya kadar 1.,2. ve 3. haftaları da geçmesi gerekiyor.yani benim kan sonucumda 5 ile 10 arasına 0-1 haftalık yazmışlar o zaman 4. haftadan itibaren yazılması gerekmez miydi? bilemiyorum kafamı meşgul etmek de istemiyorum açıkçası..yine de sağol canım..

ya kızlar ben anlamadımm

0 -5 arası olursa hamilelik 3-4 haftalık mı oluyor
yoksa hamilelik yok mu demek oluyor?

0-5 arası ise sonuç hamilelik yeni ama kasin sonuç için iki veya üç gün sonra test tekrarlanmalıymış ve sonuç ikiye katlamış ise kesin gebelik olur

teşekkürler..gebelik haftası hesaplanırken son adetin ilk günü alındığını biliyorum ama şu da bi gerçek ki adet görürken gebe kalınması mümkün değil..önemli olan döllenmenin ne zaman gerçekleştiği ve bu arada geçen süreye göre hesaplanması bence..ayrıca 4 haftalık oluncaya kadar 1.,2. ve 3. haftaları da geçmesi gerekiyor.yani benim kan sonucumda 5 ile 10 arasına 0-1 haftalık yazmışlar o zaman 4. haftadan itibaren yazılması gerekmez miydi? bilemiyorum kafamı meşgul etmek de istemiyorum açıkçası..yine de sağol canım..

ne olursa olsun canim gec döllenmede olsa son adetin ilk gününü baz aliniyo...hic ovulasyon günlerini baz alarak hesap yapan doktor görmedim buzamana kadr
3.haftadan sonra yani senin adetine ortalama 1 hafta varken bebek rahime yerlesiyo ve gebelik hormonu böylece salgilanmaya basliyo....ondan öncesini kimse bilemez...
labor yanlis yazmis oraya

canım laborotuar yanlıs yazmıs
3-4 hafta 0-5
4-5 hafta 5-75 dıye bılıyorum

vereliniortatam ben yazcaktim sen yazmissin dogru olan bilgi bu

canım laborotuar yanlıs yazmıs
3-4 hafta 0-5
4-5 hafta 5-75 dıye bılıyorum

değer aralıkları laboratuarlara göre fark edebiliyor canım yani değerlendirmeleri de ona göre oluyor..daha önceki yaptırdığım yerde senin dediğin gibiydi değer aralıkları ama bununki farklıymış işte...:sm_confused:

ne olursa olsun canim gec döllenmede olsa son adetin ilk gününü baz aliniyo...hic ovulasyon günlerini baz alarak hesap yapan doktor görmedim buzamana kadr
3.haftadan sonra yani senin adetine ortalama 1 hafta varken bebek rahime yerlesiyo ve gebelik hormonu böylece salgilanmaya basliyo....ondan öncesini kimse bilemez...
labor yanlis yazmis oraya

vereliniortatam ben yazcaktim sen yazmissin dogru olan bilgi bu

arkadaşım herkesin kendince doğruları vardır ama ben doktorumla da görüştüm bu şekilde bir bilgi olsa bana da söylerdi herhalde. ayrıca diğer arkadaşa da yazdığım gibi değer aralıkları laboratuarların kullandıkları cihazlara göre değişebiliyor...

moon_suun aradan 2gün gectikten sonra testi tekrarlaya bilirsin yani simdide anlasilir tabii önemli olan degerlerin nasil katlandigi azmi cokmu. Ay ne bilim 1 hafta beklemek olurmu ben ölürdüm meraaktan bilmek isterdim bebek varmi yokmu. Saglik ocagi falan yokmu gidebilecegin. Merakta kaldim :emir_bebek:zemuszemus

X