Söz, Nişan, Kına Elbise Modelleri Arnavut şalvarı (çintiyan) ve kına geceleri.

bizde boşnağız ve bizimde kınalarımızda şalvarlar giyilir..şalvarlardan almak isteyen arkadaşlar bayrampaşa yıldırım mahallesinde bulabilirler... zaten geneli boşnak olan yıldırım mahallesinde bu şalvarları diken bir çok kişi var...

ben de arnavutum :) kınamda giydim şalvarımı yeleği şalvarı gömleği cidden bize has olduğu için belkide çok keyif veriyo bana... ha bi de resim ekleyen arkadaşa teşekkür ederim bişe sorucam şalvarlı gelinlerin saçları da kuaför Gülerman mı yaptı :))

bende bir arnavut kızı olarak yorum yapıcamhihoyyyt kına geceleri bikere harika olur böle şalvarları giyenlere yanlış hatırlamıyosam nuse diyoruz yani yeni gelin anlamında:jeyyar: bi damat bir paytuşka hobaaaaaaaananiknanik

bende arnavut gelini olucam. kayınvalidemler arnavut. ben ne giycemkine:kedi: hiç bi fikrim yok...

bende giymek istiyorum kınamda işallah benim baba tarafımda arnavut makedonya üsküpten ama bulabileceğim bi yer yok şalvar gömlk felan diktirilirde diğerleri nası bulunacak bilmiyorum özellikle baştaki kep ve cepken araştırıyorum bakalım seneye kadar vakit yok aslında alıp saklamak isterdim ama sanırım makedonyadan geliyomuş fisfisfis

Canım istersen yer söyleyebilirim.
En basitinden bayrampaşada çook var.

bende giymek istiyorum kınamda işallah benim baba tarafımda arnavut makedonya üsküpten ama bulabileceğim bi yer yok şalvar gömlk felan diktirilirde diğerleri nası bulunacak bilmiyorum özellikle baştaki kep ve cepken araştırıyorum bakalım seneye kadar vakit yok aslında alıp saklamak isterdim ama sanırım makedonyadan geliyomuş fisfisfis

cancu ben sana bulaym canım ıstersen bursada da arnavut mah sı var yanı ora da oturan arkadaşlar var onlardan ısterız canım senın için olmazsa ıstanbuldan buluruz canım benım yetrerkı senın asker haytırlısıyla bır gelsın

Buda benim kına gecemde giydiğim şalvarım makedonyada özel yaptırdık.süprizzzzz

Eklentiler

• $Resim 081.jpg
    $Resim 081.jpg
    116,2 KB · Görüntüleme: 937
ya ben de arnavutlara gelin gidiyorum kısmetse:) ben trabzonluyum ama arnavutların gelenekleri bana çok estetik geliyor.şalvarları güzel ama genel olarak arnavutların gelenekleri hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.kınalarınızda bikaç elbise giyim karşılamanız varmış sanırım.bunun dışında nişanda ve kınada yapılan değişik adetleriniz varsa nelerdir arkadaşlar?

evet.. bende arnavut gelini olucam :) şalvar muhabbeti bende de dönüyo gerçi pek tarzım değildir ama hayatımda bi defa olacak şeyler için sorn etmemek gerekir sanırsam :KK66:

Bende arnavut kızıyım ve arnavut gelini olacağım:)
Arnavutlar evliliğe çok önem verirler ve düğün kına vs. gibi şeylere çok sıkı hazırlanırlar.
Gelin ne isterse alınır dikilir takılır.
Kısacası düğünleri çok gösterişlidir.

buda kusenimn eşi :) trabzonlu olmasına rağmen çok güzel taşıdı şalvarımızı :) alkışlar laz geline :KK70:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
bende istanbul pendikte oturuyorum.
Boşnak şalvarlarını ve arnavut şalvarlarını kapalı çarşıda da bir dükkan var zaten ordan isteyen bulabilir en azından bu en kolayı olur aslında araştırılırsa daha da fazla çeşitlerini bualbilirsiniz.
1 senelik evliyim ve boşnak şalvarı giymekten çok hoşlanıyorum.geleneklerimizi sürdürelim lütfen!ayrıca arnavut şalvarlarını da çok seviyorum ama henüz almadım hele yeni çıkanları gerçekten beğenilmeyecek gibi değil!kına gecelerinde çektiğiniz elinizdeki fotoğrafları paylaşırsanız sevinirim.

Mavılım85 makedonyada ne kadara yaptırdın ve nerde yaptırdın acaba sÖyler mısın bende kendıme ıstıyorum.benımde baba tarafım makedonyada o nedenle soruyorum.
Ayrıca melek senınkıde sÜpermıŞ laz gelınınızınde kemerını beĞendım nerden aldınız acaba!maŞallah Çok gÜzel ÇıkmıŞsınız!

X