Yumurtlama Tembelliği ve Kilo İlişkisi??

balkabagi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
15
1
Arkadaşlar merhaba,

Ben sizleri uzun süredir takip eden ama aranıza yeni katılmış biriyim.

Arkadaşlar bende polikistik over hastalığı var. ve artık çocuk düşünmeye başlıyoruz yavaş yavaş. geçen hafta doktor kan tahlili istedi. dün test sonuçlarını doktora gösterdim.

değerlerim: lh:5,50 fsh: 2,70 tsh: 1,83 çıktı. doktorum hormon değerlerimin gayet güzel olduğunu söyledi. fakat yumurtalıklarda az bir miktar tembellik var dedi ve 5-6 kilo verirsen geçer dedi. böyle bir şey yaşayan var mı? yani kiloya bağlı bi tembellik söz konusu mudur?:uhm:

cnm kilo ile ilgisi var
hem bu ilaçlar kilo yine aldırıyo onuda dikkate alman gerekir
çünkü bende tüp bebek yaptırıcam vermem lazım

cnm kilo ile ilgisi var
hem bu ilaçlar kilo yine aldırıyo onuda dikkate alman gerekir
çünkü bende tüp bebek yaptırıcam vermem lazım

cvp için öncellikle teşekkürler.

ama ben ilaç kullanmıyorum yani anlamaya çalıştığım kilo verildiğinde doktorumun söylediği gibi yumurtlama da az da olsa olan tembellik geçer mi herhangi bir tedavi gerekmeksizin. yani benim doktorun söylediklerinden anladığım bu oldu

banada gittiğim tüm doktorlar aynı şeyi söyledi kilo ver ben pek önemsemedim çünki bir sürü kılolu hamıle vardı çevremde tedavi olmaya başladım klomen kullandım 3 ay günde iki son ay 3 ama bir türlü yumurtalarım istediğimiz uygun boyuta gelmedi ben direndim onun sapı bunun çöpü sonuç hüsran ve en sonunda karar verdim diyetisyene gidip fazla kilolarımdan kurtulacağım sonuçta benım değerlerimde iyi ama bu kılolar işte yumurtlamayı bozuyor bu arada ben pkos değilim yani kistim hiç olmuyor duzenli adet görüyorum 28 günde bir üstelik ama olmadımı olmuyor ilk çocuğum da tedavisiz normal hatta hiç beklenmedik anda oldu acaba diyorum yaşlanıyormuyum yanı yaşındamı etkisi var 36 yaşındayım :KK43:((((( oğluşum 10 yaşında bunca yıl çocuk istemedik isteyincede olmadı ŞANS İŞTE :KK34:

X