Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler Buharlı temizlik aletleri kullanışlı mı? Kullanan var mı ?

S

SEVDALAR.ONADIR

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi SEVDALAR.ONADIR
Hanımlar, bu ara buharlı temizlik aletlerine bakıyorum. pek çok marka ve model var. Buhar verip vakumla çeken birşey olsun dedim en sonunda. karcher in SV 1902 var o şekilde olan. tabi fiyat konusunda eşim ne der bilemiyorum şimdilik. ama o da sağlam olmasına özen gösterir.

şimdi size sorum şu : bu alet gerçekten gerekli ve kullanışlı birşey mi ?
Her ıvır zıvıra boşuna para vermeyelim.
lütfen bana yardımcı olur musunuz.
şimdiden hepinize teşekkürler a.s.

nerdesiniz arkadaşlar, bi yorumunuz yok mu ? Bu ürünü annesi, komşusu , akrabası kullanan da mı yok ?

benim arkadasım kullandı, titiz biridir ve cok memnun oldugunu soylemişti.fakat ayni urun değil onunki arcelikti.Ama sık sık kullanmıyor sanirim

canım aslında kişiye göre değişiyo

benim karcher marka var ben memnun kalmadım
komşum bi kereliğine benden götürdü
bayıldı hatta bana kızdı bunu nası beğenmezsin harika bişi diye

canım aslında kişiye göre değişiyo

benim karcher marka var ben memnun kalmadım
komşum bi kereliğine benden götürdü
bayıldı hatta bana kızdı bunu nası beğenmezsin harika bişi diye

senin ki SV 1902 mi acaba, hangi modeli ? hangi anlamda memnun kalmadığını öğrenebilirmiyim.

ayrıca cevaplarınız için teşekkürler

canım ben de o kadar çok araştırmıştım ki neyseki aradığımı buldum.o kadar çok marka ve çeşit varki fiyatları birbirinden farklı insan inan ne alacağına karar veremiyor.ben araştırırken kullanışlı olmasına ve aynı zamanda bozulduğunda felan verebileceğim bayisinin olmasına çok dikkat ettim.çoğunun fiyatı pahalı ama teknik servisleri yok ve vereceğin bir ton para da cabası.Ben kendimce en mantıklısını yaptığımı düşünüyorum hem ekonomik olanı hem de teknik bir arıza olduğunda yaptırabileceğim bir ürün olan arçelik buharlı temizleyici aldım.ben gerçekten çok memnunum.kesinlikle tavsiye ederim ekonomik bişiler arıyorsan kesinlikle arçelik derim...:lepi:

arçelik' in ürününe de baktım, ama o buharın çıkardığı suyu geri çekme özelliğine sahip mi ?
göremedim öyle bir açıklama. kullanan biri olarak bana biraz anlatabilir misin. hangi yönlerinden memnunsun. camda siliyor mu, veya en pratik yönleri nelerdir vs vs..
çünkü reklamlardaki anlatılan başka, kullanan kişilerin izlenimleri farklı oluyor.

annemde arçelik aldı halıları koltukları duvarları yerleri heryeri temizliyo onunla çokta memnun

bu ürünün hiç video reklamını bulamadım nette . sadece klasik ilan şekilleri var.
biraz anlatırmısınız arkadaşlar lütfen :KK43:

ben derzleri temizlemesinden çok memnun kaldım.ayrıca cam silebiliyor ama ben hiç denemedim.oturma odamın perdesini yıkamıştım ütülemeye üşendim cam silmek için takılan başlığı taktım perdeyi de cama takıp perdeyi ütüledim.perdem kalın olduğu için çok kolay ütüledim ama tülleri felan biraz zor ütülüyor.halıları,koltukları ve yerleri siliyorum.odalarımı boyatmıştım ve boya kalıntıları kurur ve zor çıkarya ben hiç zorlanmadan temizledim buharlı temizleyicimle.mutfak dolaplarını,gardrop temizliğini,çekmece felan ne gelirse aklına onunla temizliyorum....hihoyyyt

ben derzleri temizlemesinden çok memnun kaldım.ayrıca cam silebiliyor ama ben hiç denemedim.oturma odamın perdesini yıkamıştım ütülemeye üşendim cam silmek için takılan başlığı taktım perdeyi de cama takıp perdeyi ütüledim.perdem kalın olduğu için çok kolay ütüledim ama tülleri felan biraz zor ütülüyor.halıları,koltukları ve yerleri siliyorum.odalarımı boyatmıştım ve boya kalıntıları kurur ve zor çıkarya ben hiç zorlanmadan temizledim buharlı temizleyicimle.mutfak dolaplarını,gardrop temizliğini,çekmece felan ne gelirse aklına onunla temizliyorum....hihoyyyt

böyle bir yorum duymak çok iyi oldu teşekkürler
içindeki buharla temizlik süresi ne kadar devam ediyor? buhar bitince su hemen ekleniyor mu yoksa soğuması mı bekleniyor?
işte tam benimde düşündüğüm gibi her alanda kullanabilen bir temizlik sağlıyor galiba.
birde seninki vakumda yapıyor mu, yani buhar verirken , alttan çekiyor mu kirli kalıntıları ?
aslında soracak çok şeyim var , çünkü bilen birine rastlamak beni mutlu etti.
sen öyle aklına ne gelirse anlat lütfen zahmet olmazsa :1rolleyes:

Son düzenleyen: Moderatör:

böyle bir yorum duymak çok iyi oldu teşekkürler
içindeki buharla temizlik süresi ne kadar devam ediyor? buhar bitince su hemen ekleniyor mu yoksa soğuması mı bekleniyor?
işte tam benimde düşündüğüm gibi her alanda kullanabilen bir temizlik sağlıyor galiba.
birde seninki vakumda yapıyor mu, yani buhar verirken , alttan çekiyor mu kirli kalıntıları ?
aslında soracak çok şeyim var , çünkü bilen birine rastlamak beni mutlu etti.
sen öyle aklına ne gelirse anlat lütfen zahmet olmazsa :1rolleyes:

Canım şimdi süresi hakkında ne söylesem yalan olur çünkü hiç süreye dikkat etmedim.sana kısaca şöyle söyleyeyim bir kere su koyup temizliğe başladıktan sonra ortalama 2-3 halıyı kolaylıkla silebiliyorsun pek acıklayıcı oldumu bilmiyorum ama umarım aydınlatabilmişimdir seni.diyelim ki temizlik yaparken suyu bitti makinanın içindeki buharı tamamen bitene kadar kesinlikle kapağını açmıyorsun.buharın tamamen bittiğinden emin olduktan sonra 5-10dkika bekliyorsun ve sonra kapağını açıp su ilave edebiliyorsun.buhar verirken çekme özelliği yok anacak şöyle yapabilirsin 3 tane mikrofiber bezi var 2 tane yer silmek için1 tane de koltukları felan silmek için onları takabilirsin.

çok teşekkür ederim vakit ayırıp ilgilendiğin için
bu bilgilere ihtiyacım vardı :)

ne demek canım herzaman için seve seve yardımcı olurum yeterki işimiz görülsünkaydirigubbakcemile5

Selam canlarım.daha önce buharlı temizlik makinalarıyla ilgili fikirlerimi söylemiştim.ilk önce sinbo aldım ve hiç memnun kalmadım kazanı çok küçük durmadan su bitiyor bekle su ekle işim yarım kalıyordu.iade ettim.daha sonra bu küçük makinaların abilerini araştırmaya başladım.bir kaç marka var zaten iyi olan. ariete karcher arasında seçim yaptım . ariete aldım.çünkü ariete 4-5 bar olmasına rağmen fiyatı daha uygundu.bütün makinaları gördüm diyebilirim.dikkat ettiğim bir kaç şey vardı.teknik özellikler servis hizmeti ve fiyat tabiki.teknik özellikleri aynı olan makinalarda uçurum fiyat farkları var.ariete 1300 TL ütüsüde içinde aldım ve memnunum.şikayet forumlarında hiç şikayetleri yok.bu benim için önemliydi.
yani arkadaşlar eğer buharlı temizleyici alırsanız iyi bir şey alın.küçük makinalar sağlıklı değil bence.bu arada geçen firma bana mail yollamış.yeni modeller gelmiş diye.buharla koku veren ve de yüzümüze buhar tutabileceğimiz aparat yapmışlar.bence bu çok güzel.derz aralarını nasıl temizlediğinizi görmenizi isterdim.herşeyden önce deterjanı kaldırıyor evden.buharlı makina güzel bir icat.tavsiye ederim.herkese öpüyorum sevgiyle kalın...

merhaba benimde bir sorum olacaktı acaba sizin ariete hangi model ve aparatları nelerdir anlatabilirseniz cok memnun olurum

slm canlarım.ben ariete kullanıyorum.memnunum hiç bir şikayetim yok.buharlı temlik videosu izlemek isteyen arkadaşlara linki yolluyorum.herkes öpüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
emelcim benim makinam ariete multiapori xl.ama bu model artık gelmiyormuş yeni modellerini getirmişler.üzülmedim değil yeni model daha güzel gibi odayı nemlendiren koku veren bi aparat yapmışlar.linkini verdim yeni modellerin videolarıda var.kendine iyi bak...

bende beko nun buhar makinasını kullanıyorum ve çok memnunum..her zaman açılmıyor tabi..ama dip köşe temizliklerde onsuz yapamıyorum artık..kıyı köşe tozlarını basınçlı buharla savuruyor.aslında o tozuda geri içine çekse daha iyi olurdu herhalde..ama beko ve arçeliğin buhar makinası buharı geri çekmiyor.ona rağmen her eve lazım bence özellikle fayans temizliğinde çok iyi oluyor.buharı veriyosun ve kuru bezle siliyosun.ışıl ışıl oluyor.camlarda öyle..aspiratörlerde ve ocak temizliğindede çok beğeniyorum..daha ne deyim,ben çokkk memnunum,tavsiye ediyorum.

Arkadaşlar buhar makinamla yeni bir şey keşfettim.takı ve saat temizlemek.pırıl pırıl oldu.inanılmaz parladı.olanlar denesin.buharlı temizlik makinasına ilk başta karşı çıkan eşim şimdi almış eline arabasını ve saatini temizliyor.çok güldüm vallahi.hepinize selamlar...

X