Doğuma Hazırlık dr.cinsiyette yanılmış olabilirmi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Erkek bebek sahibi olmak isteyen inançlı! arkadaşlar. Bu nasıl inançtır anlayamadım. Kimse kimsenin inancını sorgulayamaz ama fikrimi söylemek istedim. Tabi ki insanın gönlünden geçiyor hem kız bebek hem de erkek bebek. Ama ben inançlıyım, Allah beni sevmiyor mu? Başkalarından neyim eksik gibi düşünceler tamamen saçma geliyor bana. Evlat işi tamamen kader kısmettir ve bir sınav vesilesidir. Her insanın kaderi farklı ise evladı da farklıdır. Allah kimine erkek verir, kimine kız verir, kimine ikisini birden verir, kimine de hiç vermez. Bunları sorgulamanın inançla bağdaşır yönünü göremiyorum doğrusu. Sadece dua edin bol bol-eminim ki ediyorsunuz- Allahın işine karışılmaz. Onun kudretinden sual olunmaz.Allah herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin.

Erkek bebek sahibi olmak isteyen inançlı! arkadaşlar. Bu nasıl inançtır anlayamadım. Kimse kimsenin inancını sorgulayamaz ama fikrimi söylemek istedim. Tabi ki insanın gönlünden geçiyor hem kız bebek hem de erkek bebek. Ama ben inançlıyım, Allah beni sevmiyor mu? Başkalarından neyim eksik gibi düşünceler tamamen saçma geliyor bana. Evlat işi tamamen kader kısmettir ve bir sınav vesilesidir. Her insanın kaderi farklı ise evladı da farklıdır. Allah kimine erkek verir, kimine kız verir, kimine ikisini birden verir, kimine de hiç vermez. Bunları sorgulamanın inançla bağdaşır yönünü göremiyorum doğrusu. Sadece dua edin bol bol-eminim ki ediyorsunuz- Allahın işine karışılmaz. Onun kudretinden sual olunmaz.Allah herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin.

önce senin bi çocuk durumunu öğrensek?

bir kızın bir oğlun varsa bu cümleyi kurmak inan bana daha kolay..
ama iki kızın varsa ve eşinin de senin de içinde erkek bebek ukdesi kaldıysa ve yine bu cüm leyi kuruyorsan asıl o zaman manalı olur sözlerin zemuszemus

Haklısın ama eminimki burda bir çok arkadaşım her gün Rabbime dua ediyordur hakkımızda hayırlısı olsun diye.Zaten zaman içerisinde insan etrafındaki herşeyin yalan olduğunu tek gerçeğin Rabbime yönelmek olduğunu daha iyi anlıyor.Çünkü kimse kimsenin derdini sıkıntısını yaşadıklarını anlayamıyor.Yaşamak gerekiyor anlamak için ama iş işten geçincede kimseye faydası olmuyor açıkcası.Rabbim hepimizin yüreğini biliyor bizi çok iyi tanıyor niyetlerimizi,isteklerimizi bir tek o biliyor.Herkes için herşeyin hayırlısı olsun...

bizden daha inançlı...!!!!!!!!!! arkadaş.!!!!...allah seninde gönlüne göre versin..[[[[

arkadaslar ne olur bizi kiracak uzecek bilmem cahil insanlar kelimesini acikca soylemesede
carptiran insanlara
ne olur cevap yazmayin ne olur
rabbim bizi anlayanlarinda anlamayanlarinda gonlune gore versin

Diğer mesajımda da yazdığım gibi kimse kimsenin inancını sorgulayamaz. Ne ben başkalarınınkini, ne de başkaları benimkini. Bu Allahla kul arasındadır. Arkadaşın biri de benim daha inançlı olduğum fikrine kapılmış nedense. Bunu ancak Allah bilir.
Demişsiniz ki bu çocuk durumuna bağlı. Ben ilk bebeğime 18 haftalık hamileyim. Yaşım gereği kısmet olursa 1 sene sonra 2. bebeği istiyorum. Öncelikle bu bebeğim sağ salim doğsun tabi inş. Cinsiyetleri hiç önemli değil. İnsanın gönlünden geçiyor evet. Erkeği de kızı da istiyoruz. Ama bu benim elimde mi? Allah ne verirse o olmayacak mı? Cinsiyetleri ne olursa olsun evladımızı bağrımıza basmayacak mıyız? Yani demek istediğim tam bir teslimiyet. Çarpıtmadan anlayabilenlere ne ala. Biz bir taraflarımızı yırtsak kaderimize yazılan değişmez. Tek elimizden gelen dua etmektir. Allah isteyen dileyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.

ne kadar tartışılsa da boş. cinsiyet seçmedik sonuçta. benim bi oğlum var. ikinciye hamileyim, o da oğlan. onunda oğlan olacağını öğrendiğimde üzülmüştüm. ben bi kız doğuramayacak mıyım diye. bi de kız sahibi olanların nispetleri. kuzenimin kızı var oğlumla yaşıt. ikinciyi doğurursa o da kız olsun istermiş.kızlar daha hayırlıymış.anneye arkadaşmış falan filan.neyse sokakta bi kız çocuğu görsem ben hiç sahip olamıcam diye düşünüyordum.imrenerek bakıyordum.sonra hiç çocuk sahibi olamayanların benim hissettiğimden daha fazlasını hissediyor olabileceğini düşündüm. allaha şükrettim.evlat verdi diye. belki teselli ettim kendimi. bilmiyorum. ben de bi kız bi erkek evlat sahibi olmayı isterdim ama hayırlısı böyleymiş demek ki. sağlıklı akıllı hayırlı ve de uzun ömürlü olsun çocuklarımız.

ne kadar tartışılsa da boş. cinsiyet seçmedik sonuçta. benim bi oğlum var. ikinciye hamileyim, o da oğlan. onunda oğlan olacağını öğrendiğimde üzülmüştüm. ben bi kız doğuramayacak mıyım diye. bi de kız sahibi olanların nispetleri. kuzenimin kızı var oğlumla yaşıt. ikinciyi doğurursa o da kız olsun istermiş.kızlar daha hayırlıymış.anneye arkadaşmış falan filan.neyse sokakta bi kız çocuğu görsem ben hiç sahip olamıcam diye düşünüyordum.imrenerek bakıyordum.sonra hiç çocuk sahibi olamayanların benim hissettiğimden daha fazlasını hissediyor olabileceğini düşündüm. allaha şükrettim.evlat verdi diye. belki teselli ettim kendimi. bilmiyorum. ben de bi kız bi erkek evlat sahibi olmayı isterdim ama hayırlısı böyleymiş demek ki. sağlıklı akıllı hayırlı ve de uzun ömürlü olsun çocuklarımız.

Senin için böylesi daha hayırlıymış demekki.Daha küçücük çocuğun hayırlı olup olmayacağını onlar bilemez.Kızında hayırsızı var.İleride hanginizin çocuğunun daha hayırlı olacağını Allah bilir.Yavrunu korusun Rabbim....

arkdaşlar nekadar şanslısınız evlat sahibi olmuşsunuz çok güzel duyguyu yaşamışsınız bilzerde uğraşıyoruz olmuyo ilk bebeğm iki aylık düşdü kalbi durmuşdu bir yıl üç ay oldu tam ve busurede üç kere aşılama sonuç negatif ne kadar zor durum anlatamam her adet olduğunda ağlamak bizler ne yapalım arkadaşlar bizde allahım bitane ver bizede o çok güzel duyguyu anne olmayı biz bebekleri görünce neler hissediyoruz hamile bayanları ne kadar hevesleniyoruz sadece dertleşmek istedim arkadaşlar anlayın beni allahım herkesin istediğini versin bide eşlerimiz başkalrının çocuklarını sevdimi kendimizi ne kadar çaresiz hissediyoruz rabbim çok güzel evlatlarınızı sizlere bağışlasın anneleri bizlerede dua edin

arkdaşlar nekadar şanslısınız evlat sahibi olmuşsunuz çok güzel duyguyu yaşamışsınız bilzerde uğraşıyoruz olmuyo ilk bebeğm iki aylık düşdü kalbi durmuşdu bir yıl üç ay oldu tam ve busurede üç kere aşılama sonuç negatif ne kadar zor durum anlatamam her adet olduğunda ağlamak bizler ne yapalım arkadaşlar bizde allahım bitane ver bizede o çok güzel duyguyu anne olmayı biz bebekleri görünce neler hissediyoruz hamile bayanları ne kadar hevesleniyoruz sadece dertleşmek istedim arkadaşlar anlayın beni allahım herkesin istediğini versin bide eşlerimiz başkalrının çocuklarını sevdimi kendimizi ne kadar çaresiz hissediyoruz rabbim çok güzel evlatlarınızı sizlere bağışlasın anneleri bizlerede dua edin

Rabbim en kısa zamanda sanada bu güzelliği nasip etsin inş.

vajinal dus hakkinda ne dusunuyosunuz duygu ve helen ve diger kizlar
deneyen cok
birde erkek copcuk hakkinda yeni bir konu actim orayi okuyun cinsiyet bolumunde

bikarbonatlı su ile vaginal duş feci şekilde aklıma yattı. Zira bir doktora sorma fırsatım oldu takvim yok yumurtlama günü anı falan aralarında en öne çıkanı bi karbonatlı su ile vaginal duş..

Bi kızımı alayım kucagıma bunu mutlaka deneyeceğim.

ebrucum tesadüfen doktor sitesinde soru sordum doktora ve bana vaginal duşu önerdi yüzde yüz olması imkansız aşılamada bile 99.9 diyorlar yüzde yüz denemez hiç bir yönteme ama
vaginal duşu deneyin erkek bebek isteyenler bikarbonatlı su ile ilişkiden 20 dk önce

ve birlikte olma arzusu erkekten gelsin. bence bunun bile önemi var. eşlerden hangisi bebek yapmayı istiyorsa onun cinsiyetinden oluyor daha çok isteyenin cinsiyetinden oluyor bebek

Belki bu dediğine katılabilirim.Ben eşimden daha istekliydim bebek konusunda ve kızım geliyor gerçektende nasipse :)

bende çok istiyordum bebek. eşim 5 ay kadar sonra istiyordu. neticede kız oldu..
Yengem var mesela 3 kızı oldu ard arda ama çocukları çok sever ve eşini de deli gibi sever. erkek bebek istedi olmadı olmadı 18 yaşındayken en büyük kızı yeniden bebek yaptı ama umudu yoktu erkek olsun diye ve erkek oldu.. bu hırstan vazgeçtiği anda Allah nasip etti.

bende çok istiyordum bebek. eşim 5 ay kadar sonra istiyordu. neticede kız oldu..
Yengem var mesela 3 kızı oldu ard arda ama çocukları çok sever ve eşini de deli gibi sever. erkek bebek istedi olmadı olmadı 18 yaşındayken en büyük kızı yeniden bebek yaptı ama umudu yoktu erkek olsun diye ve erkek oldu.. bu hırstan vazgeçtiği anda Allah nasip etti.

Rabbim hepimizin gönlüne göre versin inş. Yavrularımızı sağlıklı ve hayırlı etsin inş. Eminim 3 kızı olduğu için çok mutludur.Kızlar büyüyünce anneye daha yakın oluyorlar....

Selam kizlar,
Bizde uc kiziz, annemler 3. yu erkek isteyerek yapmislardi ama olmadi, simdi iyiki dogurmusum 3. yu diyor.
Bende yeni hamileyim, cinsiyeti ne bilmiyorum. Ama icinizi ferah tutun, eminim bol bol dua ediyorsunuzdur, Allahtan hayirlisini isteyin. neyin hayirli oldugunu kul olarak bilemiyoruz, bende aylarca ugrastiktan sonra hamile kalabildim. hatta bir ara demekki nasip olmayacak bize anne baba olmak diye kabullendim, evlatlik almayi dusunmeye basladik. ama hic bir duamda Allahin ne olur anne olayim hamile olayim diye dua etmedim, hep hayirli ise olsun Allahim, hayirli degilse verme dedim. ve simdi sadece hamile olabilmenin bile nasil bir mucize oldugunu biliyorum.

Eslerimizin, ailelerimizin hatta kendi beklentilerimizin bile bir teslimiyet duygusuyla olusmasi lazim. Allaha teslim olup o bize neyi layik goruyorsa hangisi hayirliysa onu nasip etmesini dilemek lazim.
Hem Allah sevdigi kullarini bu dunyada sinava ceker, her dualarina hemen yanit vermezmis, Hz. yunusun hikayesini biliriz hepimiz degilmi baligin onu yutmasi ve sonra ordan cikabilmesini. Hz. Yunus baligin karnina ilk dustugu andan itibaren Allaha dua etmeye baslamis, onu kurtarmasi icin. Allah dualarini duydugu halde ve hatta o dualari edenin Hz. Yunus oldugunu bildigi halde meleklerine " kim bu kulum benden bu kadar istiyor" demis. cunku Allah'a olan samimiyeti ve duasi cok hosuna gitmis. Yillarca dua ve ibadetine ragmen o sevgili kuluna hemen cevap vermemis. Buda hz. Yunusun sinavi iste, dunya zaten sinav yeri degil mi? onemli olan hayirlisini istemek.

Hepimiz farkinda olmadan ufak sinavlardan geciyoruz, cinsiyet isteklerimizi hayirlisi ise olsun diyerek belirtmeliyiz Allaha, yoksa Allah vermezmi verebilir onun iradesine kalmis, ama verdigi hayirlimi olur gelecekte buyudugunde onuda ancak zaman gosterir.

bende eşimden daha istekliydim erkek çocuk olması konusunda.ikinci çocuguda ben ikna etmiştim çocuk yapalım diye....bunlar şimdi ben istekli oldum diyemi..yani erekekmi istekli olacakmış..

kızlar bence evladın kızı erkeği olmaz... ama ben çok görüyorum kız istiyorum erkek istiyorum diyenleri...
ben inanmam ama çin takvimimi ne varmış... ona göre hamile kalıpta kız veya erkek bebek doğuranlar çokmuş... bi araştırın bakalım isterseniz...

kızlar bence evladın kızı erkeği olmaz... ama ben çok görüyorum kız istiyorum erkek istiyorum diyenleri...
ben inanmam ama çin takvimimi ne varmış... ona göre hamile kalıpta kız veya erkek bebek doğuranlar çokmuş... bi araştırın bakalım isterseniz...

canım kimse evlat ayırımı yapmazki.ki yapamazda zaten.ama biri varsa ister sestemez ikincisininde degişik olmasını istiyorsun.benim bi kızım vardı.ikinciye hamile oldugumda çok çok istedim bide oglum olsun dedim.fakat istemekle olmuyo işte kaderimizde ne vasa onu yaşıyoruz.bende ikinci kızıma hamileyim.hayırlı evlat olsunlar.ama isteniyor işte...

canım kimse evlat ayırımı yapmazki.ki yapamazda zaten.ama biri varsa ister istemez ikincisininde degişik olmasını istiyorsun.benim bi kızım vardı.ikinciye hamile oldugumda çok çok istedim bide oglum olsun dedim.fakat istemekle olmuyo işte kaderimizde ne vasa onu yaşıyoruz.bende ikinci kızıma hamileyim.hayırlı evlat olsunlar.ama isteniyor işte...

X