Doğuma Hazırlık dr.cinsiyette yanılmış olabilirmi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
çin takvimi tamamen tesadüf arkadaşlar. benim çin takvimine göre kızım olması gerekiyprdu ama oğlum olucak inş.

valla ben dedim zaten ben inanmam.. ama bunu deneyipde söyleyenler olunca belki dedim hani... tabi önce Allahtan istemek..

canım kimse evlat ayırımı yapmazki.ki yapamazda zaten.ama biri varsa ister istemez ikincisininde degişik olmasını istiyorsun.benim bi kızım vardı.ikinciye hamile oldugumda çok çok istedim bide oglum olsun dedim.fakat istemekle olmuyo işte kaderimizde ne vasa onu yaşıyoruz.bende ikinci kızıma hamileyim.hayırlı evlat olsunlar.ama isteniyor işte...

canım nolur yanlış anlama.. ben kırmak kınamak maksadıyla söylemedim...
ama patavatsızım biraz herşeyi pat diye söylediğim gibi pat diye de yazıyorum...
ben orada sadece duyduğum bişeyi söylemek istemiştim aslında... :eek:

Selam kizlar,
Bizde uc kiziz, annemler 3. yu erkek isteyerek yapmislardi ama olmadi, simdi iyiki dogurmusum 3. yu diyor.
Bende yeni hamileyim, cinsiyeti ne bilmiyorum. Ama icinizi ferah tutun, eminim bol bol dua ediyorsunuzdur, Allahtan hayirlisini isteyin. neyin hayirli oldugunu kul olarak bilemiyoruz, bende aylarca ugrastiktan sonra hamile kalabildim. hatta bir ara demekki nasip olmayacak bize anne baba olmak diye kabullendim, evlatlik almayi dusunmeye basladik. ama hic bir duamda Allahin ne olur anne olayim hamile olayim diye dua etmedim, hep hayirli ise olsun Allahim, hayirli degilse verme dedim. ve simdi sadece hamile olabilmenin bile nasil bir mucize oldugunu biliyorum.

Eslerimizin, ailelerimizin hatta kendi beklentilerimizin bile bir teslimiyet duygusuyla olusmasi lazim. Allaha teslim olup o bize neyi layik goruyorsa hangisi hayirliysa onu nasip etmesini dilemek lazim.
Hem Allah sevdigi kullarini bu dunyada sinava ceker, her dualarina hemen yanit vermezmis, Hz. yunusun hikayesini biliriz hepimiz degilmi baligin onu yutmasi ve sonra ordan cikabilmesini. Hz. Yunus baligin karnina ilk dustugu andan itibaren Allaha dua etmeye baslamis, onu kurtarmasi icin. Allah dualarini duydugu halde ve hatta o dualari edenin Hz. Yunus oldugunu bildigi halde meleklerine " kim bu kulum benden bu kadar istiyor" demis. cunku Allah'a olan samimiyeti ve duasi cok hosuna gitmis. Yillarca dua ve ibadetine ragmen o sevgili kuluna hemen cevap vermemis. Buda hz. Yunusun sinavi iste, dunya zaten sinav yeri degil mi? onemli olan hayirlisini istemek.

Hepimiz farkinda olmadan ufak sinavlardan geciyoruz, cinsiyet isteklerimizi hayirlisi ise olsun diyerek belirtmeliyiz Allaha, yoksa Allah vermezmi verebilir onun iradesine kalmis, ama verdigi hayirlimi olur gelecekte buyudugunde onuda ancak zaman gosterir.

Haklısın canım sana canı gönülden katılıyorum :)

canım nolur yanlış anlama.. ben kırmak kınamak maksadıyla söylemedim...
ama patavatsızım biraz herşeyi pat diye söylediğim gibi pat diye de yazıyorum...
ben orada sadece duyduğum bişeyi söylemek istemiştim aslında... :eek:

yok canım kırılmadım.ama bazen bende birşey gizlemeden içimde ne vasa duygularımı dile getiriyorum.bundada yanlışmı yapıyorum diyorum bazen.çünkü bazıların hoşuna gitmiyor.evlat ayrımı yapılıyo sanılıyo.halbuki öyle degil.sadece artık bu devirde iki çocuk yapılıyo...iki cinside istiyorsun işte..oglum olmayacagı için çok üzüldüm..bende yaşamak istiyordum o duyguyu..evet denildigi gibi herkes farklı sınavlardan geçermiş.belkide benim sınavim budur.çünkü rabbim ne kadar ok istedigimi biliyordu.....

yok canım kırılmadım.ama bazen bende birşey gizlemeden içimde ne vasa duygularımı dile getiriyorum.bundada yanlışmı yapıyorum diyorum bazen.çünkü bazıların hoşuna gitmiyor.evlat ayrımı yapılıyo sanılıyo.halbuki öyle degil.sadece artık bu devirde iki çocuk yapılıyo...iki cinside istiyorsun işte..oglum olmayacagı için çok üzüldüm..bende yaşamak istiyordum o duyguyu..evet denildigi gibi herkes farklı sınavlardan geçermiş.belkide benim sınavim budur.çünkü rabbim ne kadar ok istedigimi biliyordu.....

Belki bu bir sınav değil senin için farkında olmadığın en büyük şans.Ve sen bu farkı öbür dünyada gördüğünde iyikide bunu yaşamışım diyeceksin.Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.Evlatlarımız hayırlı ve sağlıklı olsun inş.

Belki bu bir sınav değil senin için farkında olmadığın en büyük şans.Ve sen bu farkı öbür dünyada gördüğünde iyikide bunu yaşamışım diyeceksin.Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.Evlatlarımız hayırlı ve sağlıklı olsun inş.

sınavderken.yani ben çok istedim erkek evlat.rabbim bana nasip etmedi.etmediyse belki bu bir sınavdır diyorum.sabırlı olacakmı...yada ne bileyim belki sınanıyorumdur diye düşünüyorum.evet dogru belki beni sevdigi için vermiyo.belki doacak kızım benim için çok hayırlı bir evlat olacaktır.artık dounca ,büyüyüncegörecegiz..inşallah iyi oyur....

sınavderken.yani ben çok istedim erkek evlat.rabbim bana nasip etmedi.etmediyse belki bu bir sınavdır diyorum.sabırlı olacakmı...yada ne bileyim belki sınanıyorumdur diye düşünüyorum.evet dogru belki beni sevdigi için vermiyo.belki doacak kızım benim için çok hayırlı bir evlat olacaktır.artık dounca ,büyüyüncegörecegiz..inşallah iyi oyur....

Haklısın canım Rabbim gönlüne göre versin inş.

ilk bebgimin kız olmasını çok istedim oglum oldu

,kinci bebegimin mutlaka ama mutlaka kız olmsını istiyodum oglum oldu

üçüncü bebegim zaten istenmeyen gebelik artık gözüm yok ne olursa olsun dedim

yine bi erkek bebek bekliyorum

bende hep acaba yanılma payı varmı diyorum ama ııı ıııh yoktur bence

Canım evet bayağı olmuş sanırım senin doğumada 2 ay falan kalmış.Nasip kısmet kaderimizde ne varsa onu yaşıyoruz.Deemekki 3 gelinin olacak seninde.Hakkında hayırlısı olsun inş.

Aradan çok zaman geçmiş ama, benzer sıkıntılar yaşadığım için paylaşmak istedim. 7 aylık hamileyim. Hamilelikten önce kız erkek bebek ayrımım yoktu. Hatta böyle bir durumun farkında bile değildim. Çocuk yapmaya karar verdiğimde hep oğlum olacakmış gibi geliyordu. Sonra doktor 13.haftada bebeğim kız olduğunu söyledi. Hayal kırıklığına uğramadım diyemem. Ayrıca beni kim görse bebeğin erkek olduğunu söylüyordu. Ben de insanlara inanmaya başladım. 16.haftaya kadar erkek beklentisi devam etti. Ama 16.haftada kız olduğu kesinleşti. Ailelerle paylaştık. Herkes resmen erkek istiyormuş. Annem beni üzmemeye çalışsa da farketmeden olsun hayırlısı diye bi cevap verdi. Kayınpederim direk üzüldüm erkek istiyodum dedi. Hatta o günden sonra ilgileri azaldı. Bir de üstüne çevremdeki herkesin çocuğu erkek. Bütün arkadaşlarım, iş arkadaşlarım hepsi erkek çocuğu sahibi. Benden 5ay sonra çok yakın bir arkadaşım hamile kaldı. Kızı olsa diye istedim hem kızıma arkadaş olurdu. Ama öğrendiler ki erkek. Hatta üstüne saçma sapan bir sürü muhabbet çevirdiler. Suan en yakın arkadaşlarımla görüşmek bile istemiyorum. İsyan etmiyorum. Allaha karşı gelmiyorum tabiki. Ama ilk çocuğum erkek olsa ikinciyi yaparmıydım bilmiyorum. Ama herkes ikinci muhabbeti yapmaya başladı bile. Kendi annem de dahil, sebebi de çocuk yalnız kalmasın. Eşim bana belli etmiyor ama erkek istediğini biliyorum. Yani sonra düşünüyorum öyle insanların erkek çocuğu varki. Keşke benimki de olsaydı demekten kendimi alamıyorum. Cinsiyet kız deyince insanların olsun hayırlısı diyen acılı ifadelerinden çok sıkıldım. Allah tabiki hayırlı sağlıklısını versin. Ama yine de ben de herkes gibi rahat davranmak isterdim

Aradan çok zaman geçmiş ama, benzer sıkıntılar yaşadığım için paylaşmak istedim. 7 aylık hamileyim. Hamilelikten önce kız erkek bebek ayrımım yoktu. Hatta böyle bir durumun farkında bile değildim. Çocuk yapmaya karar verdiğimde hep oğlum olacakmış gibi geliyordu. Sonra doktor 13.haftada bebeğim kız olduğunu söyledi. Hayal kırıklığına uğramadım diyemem. Ayrıca beni kim görse bebeğin erkek olduğunu söylüyordu. Ben de insanlara inanmaya başladım. 16.haftaya kadar erkek beklentisi devam etti. Ama 16.haftada kız olduğu kesinleşti. Ailelerle paylaştık. Herkes resmen erkek istiyormuş. Annem beni üzmemeye çalışsa da farketmeden olsun hayırlısı diye bi cevap verdi. Kayınpederim direk üzüldüm erkek istiyodum dedi. Hatta o günden sonra ilgileri azaldı. Bir de üstüne çevremdeki herkesin çocuğu erkek. Bütün arkadaşlarım, iş arkadaşlarım hepsi erkek çocuğu sahibi. Benden 5ay sonra çok yakın bir arkadaşım hamile kaldı. Kızı olsa diye istedim hem kızıma arkadaş olurdu. Ama öğrendiler ki erkek. Hatta üstüne saçma sapan bir sürü muhabbet çevirdiler. Suan en yakın arkadaşlarımla görüşmek bile istemiyorum. İsyan etmiyorum. Allaha karşı gelmiyorum tabiki. Ama ilk çocuğum erkek olsa ikinciyi yaparmıydım bilmiyorum. Ama herkes ikinci muhabbeti yapmaya başladı bile. Kendi annem de dahil, sebebi de çocuk yalnız kalmasın. Eşim bana belli etmiyor ama erkek istediğini biliyorum. Yani sonra düşünüyorum öyle insanların erkek çocuğu varki. Keşke benimki de olsaydı demekten kendimi alamıyorum. Cinsiyet kız deyince insanların olsun hayırlısı diyen acılı ifadelerinden çok sıkıldım. Allah tabiki hayırlı sağlıklısını versin. Ama yine de ben de herkes gibi rahat davranmak isterdim
Ben sadece şunu merak ediyorum. Neden biz. Neden herkes erkek çocuğu sahibi olurken neden biz kız. Neden onca tanıdığımın içinde bi tek biz. Neden arkamdan hamile kalan arkadaşım dahil hepsi erkekken bi tek biz.

Canım kız olsun çamurdan olsun der eskiler isyan etme hayırlısını iste ilk çoçukmuş allak ikincide nasip eder ben ikinci oğlana gebeyim ilk başlarda kız istedim üzüldüm sonra baktım ki sağlıklı olması daha önemli

insanogluyuz iste oglu olan kiz ister kizi olan oglan ister hic olmayan olsunda ne olursa olsun ister..herseyin hayirlisi olsun allah herkezin gönlüne göre versin insallh

İnsanların yaklaşımından, söylediklerinden iyice sinirlerim bozuldu artık. Süreç zaten zor. Bir de etrafımızda böyle şeyler olunca iyice zorlaştırıyorlar. Çok sağolun. Allah hepimize hayırlısını versin.

X