Doğuma Hazırlık dr.cinsiyette yanılmış olabilirmi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

elif32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2008
194
2
46
bugün dr.gittim arkadaşlar 20.haftalık bebeğimin erkek olduğunu söylediler ayrıntılı ultrasonda bakılmasına rağmen yanılma payı olabilirmi bir oğlum vardı zaten ve bunu kız istiyordum bana da arkadaş olur diye ama erkekmiş,sağlıklı olsun yeter diyorum ama içimdede bir ukte kaldı gibi,ha birde bebeğin sırtı dönüktü o şekilde gördü dr. o yüzden kalbine ve yüzüne iki hafta sonra geldiğinde bakalım dedi

bence yanılma payı cok az canım çünkü arkası dönük bile olsa yapı olarak kız we erkek bırbırınden farklı oluyomuş ewet bı kıs olsa ıyı olurdu ama napalım abısıyle ıyı arkadas olurlar saglıklı olsunda canım boşwer allah bagıslasın

canım allah bağışlasın öncelikle evlatlarını ama sunu söleyim yanılma payı cok az üstelik detaylı ultrasonda hayırlısı olsun

benim durumumda ilginç biraz... Başka bi Dr. 1 gün öncesinde ultrasında erkek gibi görünüyor dedi... Ertesi gün başka bi Dr kız dedi... hangisine inanacağım ki... 17+5 haftalık hamileyim...
düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

12 ve 16. haftada erkek demişti doktorum, 24.haftada kız dedi tam göremiyorum bi daha bakalım dedi erkek olarak düşünün dedi 1 hafta sonra başka bir doktor kız dedi şimdi c.tesiyi bekliyorum bakalım kendi doktorum bu sefer ne diyecek.4 boyutlu ultrasonda bakıyor doktorum ama yanılma payı azda olsa her zaman vardır.bence emin olmadan cinsiyet söylenmemeli ona göre alışıyor insan.hayırlısı olsun ve önce sağlıklı olsun inşallah..

ben de 4 aylık hamileyim ve doktorum 3 aylıkken 4 boyutlu ultrasonda erkek olma ihtimali yüksek ama yinede belli olmaz 5.ayda kesinleşir dedi.bi çıkıntı gördü pipiye benziyor resmen ama bu şişme de olabilir dedi.bilmiyorum artık hayırlısı..ikinci çocuğumun kız olmasını isterdim tabi ama sağlıklı olsun en önemlisi bu...:emir_bebek:

oncelikle allah bagislasin, nur topu gibi olsun insallah.
yanilma payi cok kucuktur.zaten emin olmayinca soylerdi doktorunuz.kesin birsey soylediyse buyuk olcude dogrudur.erkekler kendini daha kolay belli ediyorlar zaten uzuvlarindan oturu :)
2 oglusta cok guzel ne guzel abi kardes olacaklar birbirlerine.3. de kiz tuttururum demezseniz artik gelin ve torun seversniz insallah :p
hayirli ve saglikli bir evlat olsun insallah

16 haftalık hamileyim. Doktorum detaylı ultrasonda kız dedi. bebeğim gayet sağlıklı ama erkek olmasını bekliyorduk. ben de eşim de..
öğrenince çok ağladım erkek beklentim sebebiyle.. sonra daha çok ağladım bi anne adayı olarak nasıl böyle davranabildim diye. kız olduğuna üzüldüğüm için suçluluk duyuyorum.
ancak bizim ailede hep 4 kız üzerine bir oğlan 3 kız üzerine bir oğlan var. Hep bi oğlanı bulma telaşesi.. ve ben erkek bebekleri ben küçük bir kızken bile çok severdim. Hem korkuyorum bir dahaki de kız olursa benim hiç oğlum olmazsa diye.. etrafımda o kadar çok hamile ve yeni doğmuş bebek var ve hepsi kı herkes kız bekliyor..
eşimde hep erkek bekliyordu.. üzülmedim sağlıklı olsun önemli değil dedi ama ben biliyorum onun gönlünden geçen de erkekti.

diyorum belki doktorum yanılmıştır aslında erkektir

eğer kız ise ikinciye erkek beklentisi 4 kat arttı daha da stresli olacagım demektir.
kız ise bebeğimin suçu ne ki daha doğmadan ikinci bebek belki erkek olur telaşesi sardı herkesi ve hatta annesini bile........

16 haftalık hamileyim. Doktorum detaylı ultrasonda kız dedi. bebeğim gayet sağlıklı ama erkek olmasını bekliyorduk. ben de eşim de..
öğrenince çok ağladım erkek beklentim sebebiyle.. sonra daha çok ağladım bi anne adayı olarak nasıl böyle davranabildim diye. kız olduğuna üzüldüğüm için suçluluk duyuyorum.
ancak bizim ailede hep 4 kız üzerine bir oğlan 3 kız üzerine bir oğlan var. Hep bi oğlanı bulma telaşesi.. ve ben erkek bebekleri ben küçük bir kızken bile çok severdim. Hem korkuyorum bir dahaki de kız olursa benim hiç oğlum olmazsa diye.. etrafımda o kadar çok hamile ve yeni doğmuş bebek var ve hepsi kı herkes kız bekliyor..
eşimde hep erkek bekliyordu.. üzülmedim sağlıklı olsun önemli değil dedi ama ben biliyorum onun gönlünden geçen de erkekti.

eğer kız ise ikinciye erkek beklentisi 4 kat arttı daha da stresli olacagım demektir.
kız ise bebeğimin suçu ne ki daha doğmadan ikinci bebek belki erkek olur telaşesi sardı herkesi ve hatta annesini bile........

canım inş ikinci çoçugun erkek olur...seni çok iyi anlayabiliyorum...bol boll dua et..:Saruboceq:

sanırım seni ben daha çok iyi anlıyorum.bende hep erkek bebek istemiştim..biz üç kız kardeşiz annem ve babamın hep içlerinde erkek çocuk istegi kalmıştır.aile hatta sülalede kız bebek çounlukta olunca bende hep erkek bebek olması istegi olmuştu.bide annamle babamın sevinmelirini oglumuz olmadı ama erkek torunumuz bari oldu demlerini onları mutlu görmek istiyordum bu konuda...ilk bebegime hamileligimde oglum olsun çok istedim rabbim kız verdi ama olsun dedim ilk bebek önemli degil dedim nede olsa ikinci bi çocuk düşünüyordum..ailem ve ben ikinci erkek olur umudu vardı..ikinci çocugu düşünmey başladıgımda senin gib stres oldum erkek olmasını çok istiyordum ve hamile oldum..şuan 6 aylı hamileyim ve ikinci bebegimde kız...yalan söylemiyorum hep dürüst oldum..çook üzüldüm hatta uykularım kaçtı artık şansım kalmımaştı erkek bebek için ailem olsun desede onlarında üzüldügünü düşünüyorum..ne yapalım rabbimden iyisini bilecek degiliz degilmi....bana üçüncüyü yap diyorlar ama üçüncüde kız olacak stresine hiç giremem sanırım...
bu erkek olması için birşey yapılıyormu hep merak etmişimdir.....
ikincide ugraşmıştım tam yumurtlama günüme denk getirdim ama nasip olmayınca olmuyor işte.....

Rabbim bazılarına bi kız bi oğlan veriyor ne güzel.. neden Erkek evlada sahip olmak bazılarına nasip olmuyor. Bende 2 kızım olsa 3.yü düşünemem. Belki bu erkek olur mantığı ile kaç çocuk yapabilir ki?
peki eşim erkek çocukları sokakta görüp severken ben nasıl kendimi kötü hissetmem?

sağlıklı olsun el ayak düzgün hayırlı olsun hiç çocuğu olmayanlar var falan diyor forumda herkes.. Haklılar belki bi noktada. Ancak ailelerimiz bebeklerimizin babası olan eşlerimiz için ne demeli. Erkek evladın da kız evladın da tadı başka. Nasip olmayınca olmuyor belki. ısrarcı olmamak lazım.

Tüp bebek yöntemi ile 5500 euroya kıbrısta ek 300 euro ücret karşılığında cinsiyet seçimi yaptırılabiliyor. Ancak ne kadar etik? Allah bi kaza bi hastalıkla geri alsa bu şekilde sahip olduğumuz erkek bebeği? Sürekli bu konuyu düşünüyorum..

İnançlı biriyim. Allaha imanım tam. Benden daha az inançlı olduğunu düşündüğüm insanların ikinci bebekleri erkek hep. çin takvimine göre yaptım diyor mesela.. Ona erkek evlad nasip oluyor da ben neden bu ikilemlerdeyim..

baby choice,bonnie family falan bi dünya yöntem var ancak hepsi para tuzağı. Kuranı kerimde de adetin bitiminden hemen sonra birlikte olmayı ve bi dua var onu okumayı eşimizin de erkek evladım olursa adını SAV Muhammed koyacagım demesi falan gerekmiş birlikte olmadan önce. Eşimin de inançlı bi insan olduğunu söylemeliyim. Allahım bana nasip eder umarım. Kendim için de eşim için de benim ailem için ve kayınvalidemler için bunu herkes için istiyorum. Yüce Rabbim herkese nasip eder umarım

Büyük annemin 7 kızı olmuş ard arda. eşi eğer artık oğlan doğurmazsan köye geri gönderirim seni demiş ardından bi oğlu sonra yeniden 2 kızı olmuş en son bir oğlanla bitirmiş bebek yapmayı

Babaannem ise ard arda 10 oğlan doğurmuş. 1i bebekken vefat etmiş. Hiç kızı olmamış düşünebiliyormusunuz. Nasıl gerim gerim gerilir 10 oğlan doğurdum diye..

Benim bi abim bi ablam var. eşimin 2 abisi var hiç kız kardesi yok.

Bir de sadece türklere yada arap yarımadasındaki yaşayanlara özgü sanmayın bu erkek evlat istemeyi. Hollandalı bi tanıdığım var kızı oluyor oysa o da erkek bebek isterdim diyor. dünyada bi çok ülkede avrupa da hatta erkek bebek tercih ediliyor

Bi an empati yapın erkek ve sağlıklı bebek sahibi olan bi dünya insan var. Haliyle ben de sahip olmak istiyorum Rabbim hayırlısıyla verir inşallah. Adını muhammed koyacagım Nasip olursa. Adaklar adadım. Her aklıma geldiğinde dua ediyorum. Önce dua

çin takvimi,rus takvimi,beslenme,diet,takvim usulu hepsinin denk geldiği günü ayarlayıp yine Allahtan dileyeceğim sağlıklı bir erkek evlat. Hakkımızda hayırlısı

bende anlamam bir kadın erkek bebek istedigi zaman hemen kötü bi söz gelir işti kız düşmanlıgı falan diye..neden isteyemezmi oda evlat erkek isteyebilir...benim bi kızım var dünyü tatlısı onu hiç bişeye degişebilimiyim..ama bide oglum olsun istemiştim...benim eşimin aile ve sülalesinde nerdeyse kız yok hep erkekler.benim eşim dört erkek kardeş.kız yok yani...hep eşim bizim tarafta kız yok sanırım oglumuz olur derdi.benmi tarafta tam aksine kız çoook...şimdi eltilerimin ogulları var hatta iki oglan bir kızları var...koca sülalede ama koca sülalede bir biziz iki kız sahibi olacak olan.herkes şaşkın.bi daha baktırın deyip duruyorlar dört doktor gezdim hepside %100 kız dediler.ayrıntılıya girdim kız dediler....
sanırım artık psikolojim bozuldu.artık senin yüzünden degil sizde erkek çok benim yüzümden kız çocuk sahibi oluyoruz bizde kız çok iki kızı olan.hatta üç kızı olan cok bizde..benim genlerin daha agır basıyor demekki deyip kendimi suçlayıp duruyorum.evet aslında konunun aslını biliyoırum okumuş bir insanım bu işlerin nasıl oldugunu erkeklerin belirlmedigini biliyorum cinsiyeti.ama iş duygusallıga gelince hep kendimi suçluyorum.başkasıyla evli olsaydın belki oglun hatta ogulların olurdu diyorum.eşim pek çaktırmamaya çalışıyo ama çok üzülüyo biliyorum.buda beni daha çok üzüyo.nasıl bi hamilelik geçirdigimi anlatamam..
duyguguven canım ikinci erkek olsun diye bende çok araştırdım hatta yapmadıgım kalmadı...
babychico tavim yöntemi uyguladım..
diyet
yumurtlama günlerime denk getirdim
dualar ettim
.hepsini uyguladım..hatta yemin ederim .rus takvimi.çin takvimi.kamer takvimi.burdaki kızlar var cinsiyet tahmini yapanlar onlarada yaptırdım..daha anlatamayacagım aklıma şuan gelmeyen bütün hesaplayıcılar benim bu ikinci bebegmi hep erkek olarak gösterdiler.bir tane bile ama bir tane bile kız yazan.yada kız diyen olmadı..inanabiliyormusun ..yani yapmadıgım şey kalmadı ama nafile işte kızım geliyo...yani bunlar boşmuş.
rabbim nasip edecekse sen bunları yapmazsandao yine oglanı verir
benim arkadaşım var ikinciyi dogurdu ikinciside erkek oldu benim kız oldugunu ögrenince allah herkesin gönlüne göre versin dedi..ne kadar üzüldüm anlatamam..ne yani allah beni sevmiyormu ozaman......herkesin gönlüne göre verecekse......

ya niye kız düşmanlığı olsunki...kızı olan erkek bebek ister oğlu olan kız bebek ister bu çok normal bence..yerimseniben
benimde ikinci çocuğum ...ilki kızdı ve bunada ilk başlarda kız gibi kıza benzio v.s.v.s. dediler ve sonra oğluşum olacağını öğrendim...:asigim:
önce çok şaşırdım garipsedim sanki benim oğlum olamazmış gibi düşünüyordum ve kız olacağına okadar kendimi inandırmışımkii tabi bi şok yaşadık eşimle....akannehir
kız olsaydı üzülürmüydüm hayır evlat evlattır...ama oğluşum olacağı içinde acaip mutluyum ...şükrediyorum allahıma bana bir kız bir erkek evlat nasip ettiği için....:Saruboceq:
evde bi denge sağlanmış oldu....yoksa benim koçiş üç cadalozla baş etmek zorunda kalacaktı:)))):asigim:
birde söylemeden geçemiyeceğim işte cinsiyetini soruyorlar erkek olduğunu öğrenmeden önce doğal olarak kıza benzio dedikleri için herkeze kız diyorumm...ve bana acıyarak bakıyorlar...hatta arkadaşlarımdan biri ne kadar beceriksizsiniz bi erkek bebek bile yapamadınız dedi...dua ederken sağlıklı sıhhatli bi oğlun olsun diye dua ederdi okadar yaniii....ve insan ister istemez böle olunca etkileniyor....
allah herkese erkek çocuğuda kız çocuğuda tattırsın ...:Saruboceq:

Ne tuhaf yaa, bende ilk bebegime hamileyim.. Hatta problemliyim bende polikistik over var,yani kendiligimden yumurtlama olmuyor ancak ilacla.. Ama bi cok tedavinin ardindan Rabbimin mucizesiyle,kendiligimden hamile kaldim.. Ve bundan bi hafta once ogrendimki bir erkek evladim olacak (tabi ultrasonda herhangi bi yanilma olmadiysa )
Ama benimde bekarligimdan beri kiz bebeklerine acaip hevesim vardi,hep bi kiz evladim olacak hissi vardi bende,ve ERKEK olacagini soylediginde doktor sanki hayal kirikligi yasamis gibi oldum.. !!!!! Hatta yeni yeni alistim oglum olacak dusuncesine ve kendime cok kiziyorum simdi...daha bundan 5 ay once evlat sahibi olmak icin tupbebege basvurmus biri olarak !!!! :kedi:Oysa Rabbim,okadar zahmete girmeden kendiliginden gonderdi yavrumu bana .. Benim durumumda cok buyuk nankorluk gibi goruyorum simdi dusunce.. :1no2:

KIZLAR oncelikle Rabbim hakkimizda hayirlisini versin,vardir bundada bir hayr diyelim.. Elbetteki insan bir kiz,bir erkek olsun ister ALLAH hakkimizda hayirlisini ve herseyden once saglikli evlatlar versin insallah.. Amin..

bende anlamam bir kadın erkek bebek istedigi zaman hemen kötü bi söz gelir işti kız düşmanlıgı falan diye..neden isteyemezmi oda evlat erkek isteyebilir...benim bi kızım var dünyü tatlısı onu hiç bişeye degişebilimiyim..ama bide oglum olsun istemiştim...benim eşimin aile ve sülalesinde nerdeyse kız yok hep erkekler.benim eşim dört erkek kardeş.kız yok yani...hep eşim bizim tarafta kız yok sanırım oglumuz olur derdi.benmi tarafta tam aksine kız çoook...şimdi eltilerimin ogulları var hatta iki oglan bir kızları var...koca sülalede ama koca sülalede bir biziz iki kız sahibi olacak olan.herkes şaşkın.bi daha baktırın deyip duruyorlar dört doktor gezdim hepside %100 kız dediler.ayrıntılıya girdim kız dediler....
sanırım artık psikolojim bozuldu.artık senin yüzünden degil sizde erkek çok benim yüzümden kız çocuk sahibi oluyoruz bizde kız çok iki kızı olan.hatta üç kızı olan cok bizde..benim genlerin daha agır basıyor demekki deyip kendimi suçlayıp duruyorum.evet aslında konunun aslını biliyoırum okumuş bir insanım bu işlerin nasıl oldugunu erkeklerin belirlmedigini biliyorum cinsiyeti.ama iş duygusallıga gelince hep kendimi suçluyorum.başkasıyla evli olsaydın belki oglun hatta ogulların olurdu diyorum.eşim pek çaktırmamaya çalışıyo ama çok üzülüyo biliyorum.buda beni daha çok üzüyo.nasıl bi hamilelik geçirdigimi anlatamam..
duyguguven canım ikinci erkek olsun diye bende çok araştırdım hatta yapmadıgım kalmadı...
babychico tavim yöntemi uyguladım..
diyet
yumurtlama günlerime denk getirdim
dualar ettim
.hepsini uyguladım..hatta yemin ederim .rus takvimi.çin takvimi.kamer takvimi.burdaki kızlar var cinsiyet tahmini yapanlar onlarada yaptırdım..daha anlatamayacagım aklıma şuan gelmeyen bütün hesaplayıcılar benim bu ikinci bebegmi hep erkek olarak gösterdiler.bir tane bile ama bir tane bile kız yazan.yada kız diyen olmadı..inanabiliyormusun ..yani yapmadıgım şey kalmadı ama nafile işte kızım geliyo...yani bunlar boşmuş.
rabbim nasip edecekse sen bunları yapmazsandao yine oglanı verir
benim arkadaşım var ikinciyi dogurdu ikinciside erkek oldu benim kız oldugunu ögrenince allah herkesin gönlüne göre versin dedi..ne kadar üzüldüm anlatamam..ne yani allah beni sevmiyormu ozaman......herkesin gönlüne göre verecekse......

O kadar sağlıklı davranıyorsun ki kıskanmamak elde değil.
ben ikinci bebeği tüp bebek yöntemi ile yapıp erkek bebek cinsiyetini seçtirmeyi düşünüyorum.
Günah olmasından korka korka.
Senin yerinde olsam böyle sağlıklı normal davranamazdım.
Kızların sen gibi bir anneye sahip oldukları için çok şanslı..
ben hergün neler neler düşünüyorum sonra kendimi cani gibi hissediyorum nasıl böyle düşünebildim
annelik duygularım mı eksik benim diye..
bebeğimi düşürdüğümü görüyorum rüyamda. oysa ilk aylarda bebeğimde düşük tehlikesi vardı düşmesin diye gecelerce ağladığımı biliyorum.

Dediğim gibi senin kadar aklı selim mantıklı ve sevgi dolu inançlı kalamazdım ben.
Allah seni çok seviyor neden erkek evlat nasip etmedi bilmiyorum Allah yardımcın olsun. Dua edeceğim senin için de. Rabbim hayırlısıyla sağlıkla nasip etsin al oğlunu kucagına günün birinde inşallah. Allahım yardımcı olsun sana

vajinal dus hakkinda ne dusunuyosunuz duygu ve helen ve diger kizlar
deneyen cok
birde erkek copcuk hakkinda yeni bir konu actim orayi okuyun cinsiyet bolumunde

Ne tuhaf yaa, bende ilk bebegime hamileyim.. Hatta problemliyim bende polikistik over var,yani kendiligimden yumurtlama olmuyor ancak ilacla.. Ama bi cok tedavinin ardindan Rabbimin mucizesiyle,kendiligimden hamile kaldim.. Ve bundan bi hafta once ogrendimki bir erkek evladim olacak (tabi ultrasonda herhangi bi yanilma olmadiysa )
Ama benimde bekarligimdan beri kiz bebeklerine acaip hevesim vardi,hep bi kiz evladim olacak hissi vardi bende,ve ERKEK olacagini soylediginde doktor sanki hayal kirikligi yasamis gibi oldum.. !!!!! Hatta yeni yeni alistim oglum olacak dusuncesine ve kendime cok kiziyorum simdi...daha bundan 5 ay once evlat sahibi olmak icin tupbebege basvurmus biri olarak !!!! :kedi:Oysa Rabbim,okadar zahmete girmeden kendiliginden gonderdi yavrumu bana .. Benim durumumda cok buyuk nankorluk gibi goruyorum simdi dusunce.. :1no2:

KIZLAR oncelikle Rabbim hakkimizda hayirlisini versin,vardir bundada bir hayr diyelim.. Elbetteki insan bir kiz,bir erkek olsun ister ALLAH hakkimizda hayirlisini ve herseyden once saglikli evlatlar versin insallah.. Amin..

Katılıyorum sana canım.Rabbim ne eylerse güzel eylermiş.Herşeyin hayırlısı olsun.......Büyüdüklerinde hiç bunları konuşmuyor olacağız....

vajinal dus hakkinda ne dusunuyosunuz duygu ve helen ve diger kizlar
deneyen cok
birde erkek copcuk hakkinda yeni bir konu actim orayi okuyun cinsiyet bolumunde

deneyen arkadaşlarım oldu bu vajinal duşu...ama kızları olacak yani fos çıkıyo.....
ya ben yapmamıştım bunu .ama benimde yaptıgım çok yöntem oldu ama nafile kızım olacak..

yaa bu vajinal dusun yontemine kuralina bagli benim duydugum tam yapanlarin hep oldu yani derin bi sekilde yikanacakmis yuzeysel degil

daha önceden bilseydim bu duş olayını keşke.. yapardım valla dedim ya hesapsızca hamile kaldım ne kadar güvenmişim kendiliğinden ve oğlan olacagına

şimdi sebepsiz korkular sarıyor.. kaç kez bebek yaparsam yapayım kızım olurmuş gibi. kendimi bir oğlan annesi olarak düşünemiyorum bile..

X